Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    Alapvetően tetszenek az újítások, de valahogy kicsit kihalt a tűz a cégből, olyan semmilyenek a fejlesztéseik, csak a biztonság felé mennek. Már vagy 2 éve ez van, hogy semmi extra az IO, csak csiszolgatják a rendszert, van egy-két új funkció, ami nem rossz, de annyira nem is hasznos, vagy USA kivételével nem igazán elérhető.

    Meg hol az Andromeda, vagy az a Fuchsia, amiről felröppentek hírek nem olyan régen? Övék a piac 90%-a, és leült a fejlődés...

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Csapoati #4 üzenetére

    Nem, de az utolsó az 3 éve volt (ha az 5.0 annak nevezhető), és most egy évig biztos nem lesz még.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz vicze #9 üzenetére

    Hát, az Andromedáról én többet képzeltem, főleg mivel évek óta mondogatják a hírekben, hogy konvergálnak majd a Chrome OS és Android platformokkal. Azért az ilyen ragadós pletykák nem szoktak teljesen alaptalanok lenni.

    Illetve olyasmikre vártam, mint amikor régebben bejelentették, hogy akkor mostantól a Google Maps újabb 150 országban tudja ezt meg azt a funkciót. Például jöhetne a bringás útvonaltervezés hozzánk is, meg egyéb apróságok, vagy megcsinálhatnák normálisan az ilyen térképen elhelyezett szolgáltatók (éttermek, múzeumok, stb) kezelését, hogy egy egységes és jól kereshető felületük legyen, ahova a helyek tulajdonosai kitehetnek egyszerűen infókat, nyitva tartást, étlapot, elérhetőséget, külső-belső fotókat, eseményeket, akciókat és kuponokat, és normálisan áttekinthető értékelést lehet hozzájuk fűzni. Ez részben működik, de igazából nagyon eklektikus a jelenlegi térképen. Arról nem is beszélve, hogy a webes felületen nézek egy helyet, beírom a keresőmezőbe, hogy pizzéria, és visszaugrik jelenlegi pozíciómra a kereséshez. Nyilván azért nézem a környéket, mert nem ott akarok keresni dolgokat :U
    Vagy a Gmail frissítésére, ha már az Inboxon nem fejlesztenek semmit, amióta kijött. A Gmail úgy néz ki, mintha 10 éve nem nyúltak hozzá, az Inbox meg alap funkciókat képtelen ellátni (normális spam kezelés, automatikus szabályok, stb...).

    Illetve normális dual-camera API...? Na majd 2 főverzió múlva, amikor már tényleg minden utolsó kínai sufniüzem is saját megoldást írt rá, és lehetetlen egységesíteni.

    Olyan forradalmi változásokról már nem is szólva, mint hogy a UI kezelőelemeit tegyük már alulra, ha egyszer a tepsifonokat promotálják évek óta. Sokkal könnyebb lenne elérni, és nem venne el a képernyőből alul-felül egy sávot. Főleg tableteken. Kedvencem a böngészés Chrome alatt Nexus 7-en (igen, tudom, régi, de már évek óta ilyen a UI): állapotsáv, Chrome fülek, Chrome címsáv, Chrome könyvjelzősáv, egy kevés tartalom, navigációs sáv.

    Mert oké, hogy bejelentenek még 3 funkciót, amit igazából US only, mert csak angolul működik, és csak olyan tartalmakat képes szolgáltatni, amik az USA-ban vannak, de a világ 90%-ának ez teljesen irreleváns, és az Android Go-ból ítélve most éppen a 90% felé szeretnének terjeszkedni.

    Xaels: Valóban, de addig kell betenni támogatást, amíg nem terjed el mindenkinek a saját megoldása, mert utána lehet nézni a kompatibilitási problémákat a gyártók részéről, meg hogy nem jön ki az új szoftververzió, mert ők megírták már máshogyan a funkciót, és nem tudják portolni...

  • #16820480

    törölt tag

    válasz vicze #31 üzenetére

    A ragadós pletykák alatt azt értem, amik nem akarnak kihalni. Azért azoknál van elég sok, amit idővel megcsinálnak tényleg.

    Jelen esetben viszont az a gáz a dual camera telefonokkal, hogy a gyári kamera appal megy, minden más meg valahogy használja, de igazából nem túl optimálisan a hardvert, így nem lesz igazán jó képminőség.

    Maps, Gmail, stb: Ja, nem a rendszer részei szigorúan véve, ellenben volt Photos és Assistant bejelentés, ahogy YT is, ez is az IO része, hiszen az ő termékeik, de a lényeges újítás a jó részükben már ezer éve nem volt. Sok még a Material külsőt sem kapta meg, pedig már mióta az a design elv...? YT is most kapott webes felületen Material külsőt (bár nem nagyon látszik a változás). De ezeket úgy általában az IO-ra írtam, nem csak az Android O bejelentésre.

    A Maps POI adatbázisnál valami olyasmire gondoltam, mint ami Kínában a dianping.com, hogy tudsz keresni rengeteg kategóriában aktuális tartózkodási hely, vagy kiválasztott pont (például X metróvonalon Y megálló, vagy valami nagyobb csomópont közelében) alapján közeli dolgokat, amiket kategorizáltan tudsz szűrni (csak japán éttermek, csak koktélbárok, legjobb értékelés szerint, legjobb hangulat szerint, stb). Erre nem jó egyszerűen a Maps, pedig lehetne, mert egy lépés lenne csak rendszerezni a temérdek adatot, amit már így is bevittek az emberek. Jelenleg sokkal egyszerűbb FB alatt megtalálni éttermeket meg egyéb eseményeket, pedig ott lenne a potenciál a Google termékekben is.

    A UI alatt nem az appokat értem, hanem magát UI-t. Állapotsáv miért felül van például? Alig lehet elérni ott, és nincs rá rendszer szintű megoldás, hogy lehúzd, csak egyes gyártók tesznek be extra gombokat a navigációs sávra, meg ilyenek.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz #24536576 #37 üzenetére

    Jó, akkor legyen fent az óra, meg térerő és töltöttség, de amihez interakció kell, azt én nem tenném oda. Oké, hogy vannak rá megoldások egyes gyártóknál, ahogy voltak az ujjlenyomat olvasó kezelésére, az osztott képernyőre, meg egy rakás másra is, de aztán mégis bekerült a rendszerbe. Nova megoldása csak a főképernyőn működik, a Huawei megoldása meg csak Huawei telefonokon.

    Írtam azóta egy csomó dolgot, hogy mit látnék szívesen a Google-től, de ide tartozik még a normális moduláris rendszerfrissítés (ez végül is részben működik, mert sok appot kiszerveztek a Play Store alá), és valami jobban implementált gesztusokra épülő vezérlés sem lenne rossz. Van sok ilyen próbálkozás, csak nagy gyártók nem kapták még fel (webOS, Sailfish, Meego, stb). Sok jó ötletet betehetnének a rendszerbe, és akár olyan fejlesztőktől is, mint a Lineage.

    vicze1: Nem egészen ezt csinálja. Mert például nem listáz ki egy rakás dolgot. Múltkor kerestem a Kálvin környékén kocsmát. Beírtam, hogy "pub", erre kidobott pár helyet, de két olyat, amiről tudom, hogy ott van és a nevében is szerepel a keresőszó, azt például pont nem. Pedig jártam is ott, tudnia kellene a location history alapján is akár. És ha belenagyítok a térképbe, akkor meg látszik, fel van töltve az infója a helynek rendesen. Akkor mégis mi alapján gondolta, hogy nekem az nem kell? :U Vagy a másik, hogy nézek egy Seattle térképet, rákeresek valami szóra, erre kidob találatokat Budapesten... De miért? De ha mondjuk beírom, hogy "restaurant", akkor utána a listában nem lehet már szűrni, hogy oké, de csak a japánokat mutassa, mert van ilyen kategória. Ha meg túl sok keresőszót írsz be, akkor meg vagy egy csomó hülyeséget dob fel, vagy "sorry, cannot find this".

    Sajnálom is nagyon a tabletes UI-t. :( Telefonon sem lenne rossz, de tableten meg csak az az értelmes,
    sőt.

    [ Szerkesztve ]

  • #16820480

    törölt tag

    válasz vicze #42 üzenetére

    Szerepelnek, mert mondom, ha ránagyítok a helyére (mert tudom, hogy ott van), akkor megjelenik, fent vannak az infók róla, csak a kicsit átfogóbb nézetben nem akarta mutatni.
    Az olyanokról nem is beszélve, hogy egyre vacakabb a spam szűrőjük, most már a saját autentikációs e-maileket is megfogja, többször jeleztem a feedback alatt, de a világ legsilányabb supportja a Google-nek van, nulla reakciót kapok az ilyen bejelentésekre :U Maps pontatlanság bejelentésre sem jött semmi reakció, nem is javították, pedig tök pontos és részletes leírást adtam róla.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Somatom #78 üzenetére

    Félreérted, elég erősen. A Google IO az a Google fejlesztői konferencia, ahol Google termékeket és megoldásokat mutatnak be. Ennek egy része kiterjed az Androidra is, mivel azt is többnyire a Google fejleszti (igazából az OHA), de amit itt bemutatnak az a saját iterációjuk, ahogy ők képzelik el. Ellenben a gyártók azok az AOSP kódot használják (amiben egy deka Google szolgáltatás nincs, nem is kerül ezért ilyen formában semmilyen telefonra, mert nem lenne sokra használható), és azt szabják testre a saját igényeik szerint, és teszik bele a megfelelő szolgáltatásokat, köztük ugye a Gapps csomagot is.
    De az egyes gyártói Android verziók teljesen eltérhetnek, még kernel szinten is, mert ugye az nyílt forrású, bárki átírhatja (csak ki kell adni a forráskódot utána). Egy Motorola teljesen más lesz mint egy Samsung, mert a két gyártó másként írta át a kódot.

    A Nexus telefonok nem referenciamodellek voltak soha, hanem fejlesztői telefonok, amin a Google kiadott mindig frissen tartotta a rendszerverziót, és amik elég nyitottak voltak ahhoz, hogy a fejlesztők kényelmesen játszhassanak velük. A Pixel sorozat meg már nem is fejlesztői készülék (bár arra is használható), hanem az Apple üzleti modelljének lemásolása, ahol saját márkanév alatt forgalmaznak csúcskészülékeket.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Somatom #92 üzenetére

    Igen, az S8-on meg az az Android van, amit a fejlesztő, vagyis a Samsung elképzelt. A P10+-on meg az az android van, amit a fejlesztő, vagyis a Huawei elképzelt. A Google nem "a" fejlesztő, hanem egy a sok közül, ez a lényege a nyílt forráskódnak.

    Ha a Pixelek a Google referenciamodelljei, akkor az S8 a Samsung referenciamodellje, az U11 a HTC referenciamodellje, és így tovább. Ezek a gyártók saját fejlesztéseket tesznek a rendszerbe, ami alapvetően az AOSP kódra épül (amit többnyire, de nem kizárólagosan a Google ad), de nem egyezik meg a Google kódjával.

    A Maps nem az Android szerves része, akár törölheted is belőle, ez csak egy app, ahogy lassan minden más is (Calendar, Keyboard, Chrome, stb stb). Ezek nem nyílt forráskódú appok, és nem az AOSP részei, tehát nem tartoznak az alap Android rendszerbe, csak a Google adja hozzá, mint szolgáltatást. Ugyanúgy egyébként a MS is vehetné az AOSP kódot, és telerakhatná a saját cuccaival (Outlook, Bing, saját launcher, stb), és csinálhatna egy forkot belőle. Ahogy egy rakás gyártó is lecseréli az AOSP tárcsázót, launchert, naptárat, böngészőt, stb.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Somatom #99 üzenetére

    Az SD támogatást már 4.4 előtt is vagy kétszer kivették-betették. De például Huawei telefonokon mindig is működött, meg úgy rémlik a Samsung is megcsinálta mindig magának.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz vicze #102 üzenetére

    Samsung, LG és Huawei sem támogat adopted storage-ot, ha jól emlékszem :)

Új hozzászólás Aktív témák