Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz vicze #31 üzenetére

    A ragadós pletykák alatt azt értem, amik nem akarnak kihalni. Azért azoknál van elég sok, amit idővel megcsinálnak tényleg.

    Jelen esetben viszont az a gáz a dual camera telefonokkal, hogy a gyári kamera appal megy, minden más meg valahogy használja, de igazából nem túl optimálisan a hardvert, így nem lesz igazán jó képminőség.

    Maps, Gmail, stb: Ja, nem a rendszer részei szigorúan véve, ellenben volt Photos és Assistant bejelentés, ahogy YT is, ez is az IO része, hiszen az ő termékeik, de a lényeges újítás a jó részükben már ezer éve nem volt. Sok még a Material külsőt sem kapta meg, pedig már mióta az a design elv...? YT is most kapott webes felületen Material külsőt (bár nem nagyon látszik a változás). De ezeket úgy általában az IO-ra írtam, nem csak az Android O bejelentésre.

    A Maps POI adatbázisnál valami olyasmire gondoltam, mint ami Kínában a dianping.com, hogy tudsz keresni rengeteg kategóriában aktuális tartózkodási hely, vagy kiválasztott pont (például X metróvonalon Y megálló, vagy valami nagyobb csomópont közelében) alapján közeli dolgokat, amiket kategorizáltan tudsz szűrni (csak japán éttermek, csak koktélbárok, legjobb értékelés szerint, legjobb hangulat szerint, stb). Erre nem jó egyszerűen a Maps, pedig lehetne, mert egy lépés lenne csak rendszerezni a temérdek adatot, amit már így is bevittek az emberek. Jelenleg sokkal egyszerűbb FB alatt megtalálni éttermeket meg egyéb eseményeket, pedig ott lenne a potenciál a Google termékekben is.

    A UI alatt nem az appokat értem, hanem magát UI-t. Állapotsáv miért felül van például? Alig lehet elérni ott, és nincs rá rendszer szintű megoldás, hogy lehúzd, csak egyes gyártók tesznek be extra gombokat a navigációs sávra, meg ilyenek.

Új hozzászólás Aktív témák