- iPhone topik
- Yettel topik
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Samsung Galaxy Watch7 - kötelező kör
- Motorola Edge 60 és Edge 60 Pro - és a vas?
- Hivatalosan is bemutatta a Google a Pixel 6a-t
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Friss koncepciót hoz a Nothing Phone (3)
- Xiaomi 15 Ultra - kamera, telefon
- Íme az új Android Auto!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Amit leírsz, az a Steam Machines. Innen egy ugrás a már kint lévő XBone és PS4. Talán tudásban nem érnek fel hozzájuk, de a végeredmény (játékok kinézete / teljesítménye) alapvetően hasonló (lásd MGSV: The Phantom Pain konzol vs. PC összehasonlítások), csak éppen olcsóbban elérhetőek...
Előny az lenne, hogy a már Androidra kihozott játékok ott vannak. A SteamOS ugyanezt nyújtja a Steam játékok által.
Nem véletlenül hoztam tehát fel a SteamOS-t, mint példát. A SteamOS bukta, mert a fejlesztők nem erőltetik a linux vonalat. Az Android vonalat sem fogják, amíg például egy telefon vagy tablet simán kijöhet 1GB rammal megverve, miközben konzolon is már általános a 2-3GB igény a játékok felől, PC-n pedig akár ennél is több. Ezt a fejlesztők nem vállalják be egyszerűen...
-
Nem fix, hanem "korlátozott, kijelölt hardverekkel" gondolom. Persze, a rugalmasság csökkenne, de pont az lenne a cél, hogy menjenek a csúcs játékok, és semmi egyéb, így el is lehetne hagyni minden olyan hardvert, ami ehhez kevés lenne, és a többiből is erősen szelektálni. Mondjuk megcsinálni az új Skylake-platformra kezdetben, és hozzá néhány VGA-val, egyebekkel. Aki aztán Androidon akarna csúcs játékot játszani, az tudná, hogy mit vegyen. A kezdet után meg haladni a korral -mindig a lehetőségekhez mérve.
Vagy nem vettem számításba valamit?
-
Látom még mindig nem érted. A Linux esetén sem kell megvenned a Windows-t, hogy használhasd, de küzdhetsz a driver problémákkal, azzal, hogy bizonyos problémákra nincs "point and click" megoldás. Az Android is ugyanettől szenved, amíg adott hardverre valaki megcsinálja a megfelelő minőségű "Gyári" vagy akár "főzött ROM"-ot, addig nincs baj. A PC-k esetén viszont ez korántsem ennyire egyszerű.
A Valve erre akart megoldást a SteamOS-el, ami dedikáltan játékplatform lett volna. Elbukott, egyesek szerint az API problémák miatt, mások szerint a körülmények alkalmazási feltételek miatt, de igazából ez lényegtelen is. A lényeg az, hogy per pillanat PC szinten nincs éltképes alternatívája a Windows-nak játék esetén. Linuxon, de akár OSX-en is tudsz játszani, de a játékok döntő többsége nem jelenik meg rájuk, vagy későn, és általában gyengébb minőségben van portolva.
Ezen nem változtatna az, hogy Linux helyett android-on akarod futtatni a játékot, ugyanezekkel a problémákkal szembesülsz akkor is... A fix hardverrel pedig pont a PC fő vonzerejét ölöd meg, a rugalmasságát. Akkor minek x86 alapon gondolkodni, hiszen van elég ARM miniPC lehetőség a futtatásra, ez lett volna ugye az Android konzolok útja, de eleddig nagy bukássorozatokat látunk csak belőle...
A Vulkan API egy lehetőséget adhat a kitörésre, de kérdés, hogy a játékfejlesztők megeszik-e ezt a levest, vagy inkább a DirectX vonalon maradnak.
-
-
válasz
#52815360 #109 üzenetére
Tudtommal Half-Life 2-n kívül semmi érdekes sincs shield-re! Lehet, változott a helyzet, nem néztem jó ideje, de én az új AAA játékokra gondolok. Olyan egy sincs tudtommal. Ha viszont lesz Vulkan, meg lehetne oldani elméletileg. Akkor értelme lenne androidos PC-re venni játékokat, akkor lehetne akár androidos PC. Ráadásul a Windows árát nem kéne kifizetni, nem számítanák bele a konfig árába. Csak mikor lesz az Androidban Vulkan, és mikor jönnek rá azt kihasználó csúcs játékok?! Milyen lenne már pl. egy Star Citizen Androidon?!
Cifu: akár korlátozott, kijelölt hardverekkel behozni az Androidot PC-n, Vulkannal, AAA játékokkal! Mmmm!
De igen, lehetne az Android helyett linuxot írni. Működhetne az is Vulkannal.
-
válasz
#52815360 #109 üzenetére
Itt nem az androidos konzolokról van szó, hanem az Android OS-ról magáról. Ami nem csak a telefonokon, de most már a TV-kben, autókban is megtalálható. Az, hogy az androidos konzolok nem sikertörténetek, az egy dolog, de ettől még a mobiljátékok piaca a legintenzívebben fejlődő régió.
-
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Ha a szabványban nem oldható meg egy probléma, akkor továbbra sem lesz más választás, mint egy specifikus API. Ha viszont megoldható minden, akkor meg minek használni. Ezt minden fejlesztőnek magának kell eldöntenie.
(#103) Cifu: A Vulkan abból a szempontból lényegesen kedvezőbb, hogy a SPIR-V sokkal modernebb IR, mint a D3D bájtkód. Ha a Microsoft utóbbit nem javítja fel legalább SPIR-V szintre, akkor hosszabb távon a fejlesztők áttérnek a Vulkan API-ra. De már olyan pletyka is van, hogy későbbiekben a DX12 is elfogadja majd a SPIR-V kódot.
-
Z10N
veterán
Ertem. Szoval tovabbra is lesz Mantle support?
-
Hány olyan hírt olvastál, hogy a Dx12-re való áttérésről beszélnek a fejlesztők? Hány olyat, ahol a Vulkan beépítéséről? Itt az alapvető probléma. A Vulkan pár fejlesztőnél talán az asztalon van (pl. Valve / Source), de nem igazán látom azt, hogy a többi nagy fejlesztő komolyan gondolkozik a támogatásán. Jellemző, hogy a legkomolyabb hír az volt, hogy a Google az Androidba beépíti majd a Vulkan-t.
Innentől kezdve pedig lehet vakarni a fejünket, mert az átjárás a mobil irányból [uj]lesz jó. Talán, valamikor. Amikor a Vulkan-t már magában hordozó Android verziók kellően elterjednek. X év múlva. Mintha a Sony jelezte volna még, hogy a PS4 fejlesztői környezetébe is belerakják, de az átjárás per pillanat aligha olyan sima, mint a Dx12 felé.
Érdekes lesz majd látni, merre mennek a fejlesztők, de én nagyon csodálkoznék, ha újra eljönnének azok az idők, amikor a launcherben lehet válogatni, hogy milyen API-n akarom elindítani a játékot. Volt ilyen, de akkoriban még a 3Dfx volt a meghatározó szereplője a VGA piacnak. Az meg nem ma volt....
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Nem. A Vulkan az egy külön API lesz, amiért a továbbiakban a Khronos felel. A Mantle-t az AMD megtartja magának és gyakorlatilag sosem fogják publikálni. A Khronos úgy fejleszti a forrást, ahogy akarják, ahogy az AMD is arra megy, amerre akar. Persze nem zárták ki, hogy a későbbiekben is megosztanak bizonyos forráskódokat az MS-sel és a Khronossal.
-
-
tecsu
addikt
Mi a túró az a D3D_FEATURE_LEVEL_11_0 illetve 12_0?
Hogy a DX12 emulálja a DX11-et vagy a level az tök más? -
Cathulhu
addikt
válasz
Raysen623 #94 üzenetére
Ennek az az ertelme, hogy felrakod a 10-et, megszokod a dx12-t is, aztan mikor radobbensz, hogy mar nem ingyenes, meg kell venned.
Igen, es is a kedvezmenyes upgradere varok, mivel nem terveztem jovo juliusig gepet cserelni, utana viszont igen. De egyelore nem ugy nez ki, hogy lesz, tippem szerint esetleg jovo augusztusban. -
kikikirly
senior tag
Boldog vagyok gyerekek.Remélem ez a Unreal 4 motor még csak valami béta fázisban van,különben minimum egy szinten kellene lennie a 2 VGA-nak(magasabb Ac támogatás miatt).Egy dologtól tartok:itt van ez a csodás DX12 csak éppen nem fogják kihasználnia fejlesztők a képességeit.Én végig nyomon övettem a DX12 fejlesztését itt próhardveren,és az is fontos szempont volt hogy ezeket könnyen tudják alkalmazni a programozó kollégák.
Szóval 2 dolgot lehet levonni ebből a videóból:
1.Még csak béta szinten van benne a DX12(ez a valószínűbb szerintem)
2. 2 év múlva sem lesz sok minden kihasználva,ergo megint vissza lesz fogva a hardvered,és évente válthatsz újabbra...
Esetleg a harmadik azt írta valaki hogy ezt a motort elsődlegesen mobil platformra tervezték.Ez esetben szintén felesleges messze menő következtetéseket levonnunk belőle.
290X tulajként örülnék ha 2 év múlva hasznát tudnánk venni a TIER 3-nak és az Assynkrom compute-nak,jövőre úgy is ki jön Nvidia oldalról is egy rendes DX12-es kártya,szóval nekik is hasznos volna,és itt van az új biznisz a virtuális valóság,oda fog kelleni a számítási kapacitás,szóval vagy jól kihasznált hardvereink lesznek és akkor sűrűbben fussa az újabb Occulus riftre vagy hardvereket vásárolunk a Riftek kárára.Szerintem nem véletlen hogy most jöttek elő a DX12-vel,eddig miért nem csinálta meg senki?Szerintem a virtuális valóságnak döntő szerepe van ebben,több milliárd dolláros piac lesz ez.A második generációs rift-et én is nagyon szivesen megvenném,ami azt illeti a mostanit is csak a fejlesztők mondták hogy a második lesz az igazi,nekem pedig nem fussa mindkettő megvásárlására. -
Raysen623
addikt
Dehogy DX12 kompatibilisek, csak azt hazudják hogy azok. Az általad leírt feature levelek közt pedig lehetnek nagy különbségek. Erősen kétlem hogy a D3D_FEATURE_LEVEL_12_0 szintet tudná egy ilyen régi VGA NV vagy AMD oldalról. Ezek egyszerűen le lesznek akkor tiltva oszt jó napot vagy emulálva lesznek, de semmi több. A játékok fognak futni a régebbi VGA-kon is csak szerényebb grafikával. De majd Abu elmagyarázza ha felébredt.
-
válasz
Raysen623 #94 üzenetére
Azt tudom, hogy nem GCN. De pl az nVidia kártyák is "csak" DX11-esek javarészt, és jóformán egyik sem tudja azt amit a GCN, mégis DX12 kompatibilisek. Itt jön be a feature level dolog. A HD 6000-es széria képességei alapján tudja a D3D_FEATURE_LEVEL_11_0, amit az nVida kártyák nagyon nagy része is. D3D_FEATURE_LEVEL_12_0 szinten csak a GCN(1-2-3) és valamelyik maxwell (2.0?) chip van ha jól tudom.
-
Chrys_
addikt
válasz
GeneraL_XTX #89 üzenetére
"Viszont a 980 jól elveri a Fury-t."
Hát ez az, ha az Unreal Engine ilyen marad, amit valószínűleg sok játékfejlesztő fog használni, akkor az AMD HW-előnye semmire sem lesz jó, tényleg jobban megéri nVidia kártyát venni jelenleg. Mondom ezt friss R9 390X tulajként. Amire nekem kell, arra ez is bőven jó, esetleg még majd VR-nél számíthat előnyre, de már lassan abban sem hiszek.
-
Raysen623
addikt
Annak mi értelme lenne? Megvonják a w10 licenct mert alaplapot cserélek (mondjuk mert ideje) erre én visszarakom a hivatalos 8.1-et a gépemre, amiből utána már nem lesz w10? Ez miért is jó nekik?
Ennyi erővel miért nem csináltak egy akciót és akkor megvettem volna 10k-ért, amit hw változás után is felrakhatok.
(#91) CYX: 6000-es széria még nem GCN, ezért nincs DX12 támogatás. Ugyanabban a cipőben járok én is (6950)
(#95) Chrys_: talán nem kellene egy optimalizálatlan kezdeti stádiumban lévő (2 hónapos) fejlesztés után ilyen következtetéseket levonni. Ezt a videót is azért pakolták ki, hogy lássa a jónép hogy dolgoznak rajta.
-
JanR
addikt
Na majd jövőre a Tomb Raider-be megnézem mit is tud
-
Szia!
A HD6850 hogy hogy nem támogatja a DX12-t? Eddig abban a hitben éltem, hogy a DX11-et támogató VGA-k menni fognak DX12 alatt, de csak D3D_FEATURE_LEVEL_11_0 módban, ami a cikk szerint most megjelenésre tervezett játékoknak pont megfelelő. Esetleg a multiadapter csak D3D_FEATURE_LEVEL_12_0 móddal fog menni? Számít ott majd a TIER szintje?
A válaszokat előre is köszi! -
Nem vitatom el, hogy változhat, sőt, változni is fog. Csak éppen amíg ez a változás kézzel fogható lesz, addig el fog telni egy kis idő. Én, ahogy írtam, kb. 1-2 évet mondanék erre. Addig viszont, amíg elegendő tapasztalatot nem szereznek vele a fejlesztők, látványos változásokra csak egy-két fehér holló szintű esetben számíthatunk.
Ez meg eléggé szembe megy azzal a képpel, ami a "jajj de jó, itt a Win10, itt a Dx12" mentalitással, ami az elején (és sokszor még most is) tapasztalható.
-
Jack@l
veterán
Azt azért hozzá kell tenni, hogy az UE4-ben a dx12 még experimental szinten van jelen. Szóval ez még változhat. De kb 2 hónapos fejlesztés már benne van. Nem csak az elemental, de a többi demó is ugyanezt mutatja. Ark survivor-nak a dx12 támohgatása is késik már kb egy hónapja emiatt. Állítólag driverre várnak mindkét oldalról + ms-re valami dx12 upgrade miatt.
-
Cathulhu
addikt
A free upgrade géphez kötött, azaz csak arra a gépre jár ingyen w10, amit beregisztráltál. OEM verzióknál ez mindegy kb, de retailnél azt jelenti, hogyha az egy éves perióduson kívül cserélsz gépet, buktad a 10et, ha ragaszkodsz hozzá, meg kell venned. #81 tudtommal az M$ hivatalos álláspontja, hogy ezt csak 1 éven belül teheted meg.
-
Itt aligha elvekről van szó. Sajnos a Win10 finoman szólva is bugos és a támogatottsága messze nem százas. Ráadásul ahogy az említve is lett, az M$ féle Dx12-es játékok többsége csak jövőre jön.
Innen nézve tehát aki most váltott, az küzdhet a különféle problémákkal, bugokkal, de legalább kihasználni sem tudja a Dx12-őt, mert nincs mivel (elnézést, nagyszerű techdemók már vannak...). Reméljük amire a Dx12-es játékok elkezdenek szállingózni, addigra a Win10 is kinövi a gyermekbetegségeit...
-
snecy20
nagyúr
"Megtudtuk, hogy a Microsoft által kiadandó játékok többsége csak DirectX 12-es módot kap, így a futtatásukhoz kötelező a Windows 10"
Na ez szopi lesz azoknak, akik elvből nem raknak fel Windows10-et...majd most kénytelenek lesznek.
-
Pompás, megéri tehát a Dx12 ahogy nézem. Amíg az eleve Dx12-re készűlt motorok el nem terjednek (egy, talán két év?) addig ez is csak szép ígéretek beteljesületlen halmaza lesz, de addigra persze már jó sokan W10-re váltottak, mert hát a Dx12 az istencsászár, de legalábbis a kútból is ez a fals információ folyik...
-
Raysen623
addikt
Tudtommal hw upgrade után is megoldható a license továbbvitele w10 esetén is. Ha jól olvastam korábban, akkor egy telefonodba fáj. De ezeket a dolgokat simán meg lehet kérdezni az MS magyar online support deskjén is, ahol általában kedves hölgyek tolják neked a választ némi háttérsegítséggel
Én legalábbis ezt használom és eddig még segítettek...Mondjuk w10 indulásakor kicsit le voltak maradva az információkkal.
-
nyakdam
aktív tag
Az elemental demo utan en arra jutottam, hogy az ue motorja nem jo dx12 re. Az alpbol( mint a jelenlegi motorok) dx11- es, raadasul tudtommal foleg a mobil szegmens a celkozonsege. Ugyhogy erdekesek lesznek az elso dx12-es eredmenyek, biztos nagy lesz a szoras a motorok kozott.
-
Dr.FantastiK
őstag
azert annyira nemsietnek a jatek gyartok, na !!
-
Maegoss
tag
"Jah, kb mintha a M$ marketingtagozatán végeztél volna. Aztán upgradeled a géped, és b@szhatod a w10-edet meg a dx12-et is, ezt is hangoztasd legalább ennyire, csak a korrekt tájékoztatás kedvéért."
Ezt kifejtenéd bővebben? Mert jelenleg a hozzászólásod kb. annyira építő és hasznos, mint a vigyori78 féle elmés "a Win 10 egy béta jellegű kalap sz@r" kinyilatkoztatás.
-
Jack@l
veterán
Csakúgy, legyen min elmélkedni
Unreal Engine 4 INFILTRATOR Tech Demo DX11 Vs DX12 GTX 980 TI Vs AMD Fury X FPS Comparison -
tecsu
addikt
Évenente tíz játék az új API-ra soknak számít? Azt hittem a nagyobb kiadók egyenként többet adnak ki, de főleg a Microsoft.
-
#06658560
törölt tag
Az adott API terjedési mértéke eléggé marketing bullshit halmazból lett véve.
-
-
Z10N
veterán
Mondjuk, az jo hir, hogy az M$ invesztal bele rendesen, persze sajat erdeke is. De a win10 only nem tetszik akkor se. Akkor cserelem 7770-re. Oszinten szolva a Vulkan supportot jobban varom.
370X-rol lesz review? A fogyasztasa erdekelne elesben, hogy mennyit faragta belole.
-
Peat;)
veterán
A hír alapján ez a dx12 nem az új technológiai vívmányokról és azok játékosok számára érezhetően, láthatóan történő felhasználásáról fog szólni jó ideig, nem mint ha ez újdonság lenne, csak sokan ebben bíztak, vagy inkább hittek. Ilyen szempontból jó hogy végre egy tárgyilagosabb írás született, ami kicsit józanító hatású.
Remélhetőleg azért lesz 1-2 "demo játék" amik mögött nem csak hangzatos technológiai leírások lesznek, hanem gyakorlati példák bemutatása amit még én is látok a halandó szememmel, vagy az látja akinek olyan a vga-ja, teljesen mindegy. Konzolon látható mit sikerült elérni elég célirányos fejlesztésekkel ezen a területen idáig, ahol nincs tudatos üzleti visszafogás, vagy "ál"átállás mint most a pc-n és igazából már az mutatta hogy ez nem egy azonnali előny dolog mint azt nagyon sokszor és sok helyen hangoztatták. Majd szép lassan ennek a kihasználása is fejlődik, ahogy a többinél is a korábbi években, csak ez véletlen pont úgy lett elkészítve hogy a mostani motorok elég hamar átállíthatóak rá esetleg előző windows kompatibilitást "feláldozva". Véletlen.
-
Cathulhu
addikt
Ingyen update-elhetsz Win8.1-ről Win10-re. Így kapod meg a DX12-t. Kvázi olyan ez, mint egy szervizcsomag.
A Win8-at frissítheted 8.1-re és onnan mehet fel a Win10. Mindezt tök ingyen.Jah, kb mintha a M$ marketingtagozatán végeztél volna. Aztán upgradeled a géped, és b@szhatod a w10-edet meg a dx12-et is, ezt is hangoztasd legalább ennyire, csak a korrekt tájékoztatás kedvéért.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Köszi a javításokat.
A GoW lehet, hogy lesz korábbi Winre is, de ha az üzleti érdeket nézzük, akkor van esély rá, hogy Win10 only. Az új TR és a Fable Legends biztosan Win10 cucc.
Majd lesz, ha lesz anyag róla. A beolvadás meg 90%-ban copy-paste.
A multiadapterhez két DX12-t támogató GPU kell. A HD 6850 nem támogatja.
(#63) Loveless: Akármelyik DX12-es. A GTX 750 is jó, de az nem valami erős. Persze ha nincs többre pénz...
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Annyi szükséges, amennyit használ a program. A programozónak csak arra kell ügyelnie, hogy az erőforrás címzését az SM5.1-hez igazodva a shaderből oldja meg. Ha ez megvan, akkor az API a bekötési szinteknek megfelelően mindent lekezel minden hardveren.
Nekem ezek megvannak, csak hány fejlesztő fog minden egyes hardverre külön implementációt írni. Eleve a DX12 nem támogatja azt a mozaikméretet, amelyiket a két konzol, tehát ez már egy probléma, és ehhez még hozzájön az, hogy végül nem került be az ASTC HDR, amivel nincs egységes formátum a 3D-s textúrákra. Tehát legalább két 3D-s mozaikméret és sok külön textúraformátum támogatása szükséges.
Ugye a legegyszerűbb átmenteni a konzolból, de az csak a GCN-eken fut. Intelre és NV-re még kell legalább öt implementáció. -
Z10N
veterán
"terjedéséve
nL"GOW remake ue4 es csak win10? Hmm?
"Az előbbi érintett
aaz"
"Előbbi a legújabb"Erdemes kerulni a kovetkezo mondatnal a hasonlo kezdest stilisztikailg.
A Vulkan-rol is lehetne egy ilyen cikk. Illetve, hogy mikent olvadt a Mantle bele.
Multiadapternel gondolom semmi esely, hogy munkara birjam oket kozosen HD6850 + A6-7400K
-
#51736960
törölt tag
ez most lehet, hogy buta kérdés lesz, de minimum milyen vga-ra lesz szükség ahhoz, hogy ki tudjam használni a dx12 képességeit?
épp vásárlás előtt vagyok, egy gtx750-et néztem ki. -
Jack@l
veterán
Mi az hogy szükséges erőforrás? Mennyi szükséges? Ugye most nem a tier3-akról beszélsz?
A második feléhez meg egy kis emésztenivaló (húsvér alkalmazásból, 3d tiled resources nélkül kb 60%-al több memória kell ugyanannak a proginak. el is fogy szépen a vram emiatt):
"Terrain2K should load on almost every GPU that supports DX12
Terrain3K and Terrain4K require 3D/Volume Tiled Resources. This effectively limits them to Nvidia 900 series cards, they won’t run on AMD or Intel GPUs for now." -
Abu85
HÁZIGAZDA
A GCN-eken és a Skylake IGP-jén kívül egyik hardver sem tudja bekötni a szükséges erőforrást direkten a multiprocesszorba. Ezért a shader modell 5.1-es specifikációknak megfelelően az eredeti bájtkódnak egy kiegészítésre van szüksége, amely extra CPU terhelést jelent. Ennek mértéke attól függ, hogy a hardver be tudja-e kötni az erőforrást a mintavételezőbe, vagy még oda sem.
Voxelre épülő játékokat lehet írni DX12 nélkül is. De a legtöbb motort nem készítették fel erre. Olyan mértékű változtatás kell hozzá, amire nehéz gyorsan reagálni, ráadásul a DX12-ben nincs specifikálva egységes formátum a 3D-s textúrákra. Emiatt minden hardverre teljesen különálló implementáció szükséges.
Olyan, hogy DX12.1 nincs.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
-
vigyori78
őstag
Talán a Windows 10-et is rendbe kéne rakni mert per pillanat egy kalap sz.r , elég béta jellege van.
-
Nvidia kapott 1 évet, hogy a létező/nem létező ( egyéni igény szerint
) hátrányát ledolgozza hardveresen..
Utána meg gondolom majd váratlanul kiderül, hogy csak a 2016 Q2-4-ben érkező kártyák alkalmasak maradéktalanul a DX12-es játékokhoz.Nem lepődnék meg rajta.
-
#00137984
törölt tag
Akárki lehet elszomorodott és dühös, még AMD videókártya tulajok is, mert GCN 1.2-es Tonga (Antigua) ajánlott a teljes békességhez és egy-két hónap nyugodt játékhoz. Lehet ez is kevés lesz majd fél év múlva, ahogy a HD6850 után egyik videókártya sem volt nálam 1 évet sem.
Már a 270X-et is kevésnek érzem.
-
Milka 78
nagyúr
válasz
GeneraL_XTX #46 üzenetére
De nem lesz,hisz erről szól a hír.😉
-
Sinesol
veterán
Szóval akkor semmi hátránya nem lesz a zöldeknek, mire meg jönnek a fullosabb jatekok, addigra kijön az uj vga generáció.
Milyen szomoru lehet a sok AMD fanboy, hogy elmarad az Nvidia temetés. -
#00137984
törölt tag
Minden DX generációváltás közben adott volt a megfelelő hardver és OS és persze azok a játékok, amikre mai napig jó visszaemlékezni és időnként érdemes is újrajátszani. Vistával kezdeném és az első Assassins Creed-et és Crysis játékot hoznám példának a DX10 kezdetén. Ezekhez viszont komoly gépfejlesztés volt szükséges, mert a DX9-es Far Cry első részével még jó sebességgel játszók gépeinek DX10-ben már gyenge teljesitménye volt. A látvány szerintem meg nagyot javult és utána jó játékok jöttek. HD 4850 és a kétmagos gép még nem követelt 64bit-es környezetet, mégis jól mentek a játékok és kevesebb volt a gond velük a Bad Company 2-vel bezárólag. Windows 7 meghozta a DX11-et és itt már elfogadottá vált a 64bit a játékokban is. HD 6850-el már négymagos gépeken hajtottuk azokat az Assassins Creed, Battlafield és CoD folytatásokat és ez mellé nagyon sok jó játékot kaptunk még a Battlefield 4-ig bezárólag. Itt már gondott okozott a játék jó futtatása és gépe válogatta kinek hogy ment és a Mantle megjelenése is árnyalta a képet. Ezután viszont mélyrepülésnek jellemezném a DX11-et, mert nem is hoztak olyan látványos grafikai fejlődést a magas gépigényeikhez mérten, az igen kevés kivételtől eltekintve. Én most nem tudom ilyen derűsen megitélni a DX12 és Win10 által felvázolt jővőt, mégha hardveresen fejleszteni is szándékoztam az elmúlt egy év és még az idén megjelenő játékok jó teljesitményen való futtatásához. Egy R9 270X 2GB VRAM és az AMD négymagos CPU idén már kevésnek bizonyult, és a 8GB RAM is éppen elég mostanában egy játékhoz. R9 380 4GB és erős négymagos i5, és 16GB RAM fogja jelképezni a játékos gép fogalmát, és ezt is FullHD és talán 1440P-re ajánlanám legfeljebb. Ezzel a Gamer géppel talán nekifuthatnák a DX12-nek is, de mint jellemeztem a kezdeti első játékok általában nagyon erős gépet kivántak meg, majd késöbb érkezett néhány olyan játék, amelyik az újabb DX verzióban már ténylegesen jóbban is teljesitett.
-
válasz
GeneraL_XTX #46 üzenetére
Mikor is hallottam ugyanezt? Huhh, sokszor, hogy majd a nem megfelelő PS 2.0 miatt ez meg az lesz. Nem lett. Hogy a nem megfelelő Dx9 támogatás miatt ez meg az lesz. Nem lett.
Nagyon kíváncsi leszek a végkifejletre, de erősen kétlem, hogy mindenki dobálhatja majd ki az alacsonyabb szinten Dx12 támogatott kártyáit, mert el fognak a játékok futni azokon is. Oké, az Ubisoft játékain talán nem biztos...
-
davidsone
addikt
válasz
GeneraL_XTX #46 üzenetére
átáll mindenki aztán remélem 10évig kuss!
-
Abu85
HÁZIGAZDA
A Mantle volt az első PC-s API, amely odaadja a teljes processzoridőt a fejlesztőknek. Még az OpenGL AZDO sem ad oda mindent, bár jobb a helyzet, de senki sem használja.
Azért nem használnak OpenGL-t, amiért más sem. Az OpenGL shader fordítás teljesen működésképtelen, mert sokszor az AMD, az Intel és az NV implementációja is eltérő kódot kér. Semmit nem javít a helyzeten, ha többször írják meg ugyanazt.
A CryEngine sem old meg semmit. Egyszerűen csak optimális a rajzolás a játékokban.
Ha a motor struktúrája nem jó a DX12-re, akkor nem jön a gyorsulás. Gondolom Aras abból indult ki, hogy a naív Metal port működött, tehát működni fog a DX12 is. Hát nem.
De a piac jó része szerencsére hamarabb reagált erre, mert a Mantle-nek is ugyanolyan struktúra kell, mint a DX12-nek.
-
Armagedown
őstag
Már csak egy spyware kikapcsoló segédprogram kell, amivel ténylegesen ki lehet kapcsolni a nyomkövetést, és tökéletes lesz.
-
válasz
GeneraL_XTX #41 üzenetére
[irónia] Egen, mert a felhasználók mindig azonnal le szokták cserélni a VGA kártyáikat, amint kijött egy újabb...
[/irónia]
-
imi123
őstag
Nem is kell elkapkodni.
Szerintem senkinek sem hiányzik a kék halál.
Egyáltalán létezik Win 10-en kék halál,vagy a konzol közeli megközelítés miatt a MS áttér pc-n a 3 led-re? -
GeneraL_XTX
veterán
Akkor úgy néz ki az Nvidia megint megúszta a balhét...
A második körös játékoknál már bőven kint lesz a Pascal, és a Maxwell esetleges dx12-es gyengeségei már senkit nem fognak érdekelni....
-
@Abu85: A probléma az, hogy a grafikus kernel driver elveszi a processzoridőt, ami részben a DX11 hibája.
Az OFP / ArmA széria motorja a Real Virtuality, ezt fejleszgetik az OFP óta, és amióta megvan, azóta probléma a CPU kezelése, pedig hajdan ugye OpenGL és Glide is támogatva volt. Az ArmA a motor 2.-es, az ArmA2 a 3.-as, az ArmA3 pedig a 4.-es inkarnációját használja. A hivatalos fórumban többször is felmerült kérdésként, miért nem használják az OpenGL-t (még a Dx9-es Real Virtuality 2 esetében), de erre határozott csönd volt mindig a válasz.
OpenGL alatt is ugyanezen limitációk korlátozzák talán a fejlesztőket?
A CryEngine sem oldott meg semmit ilyen téren? Mintha a Crysis 3 jobb lett volna ebben a feladatban...
Erről beszélt a Unity fejlesztője a SIGGRAPH-on, hogy ő beépítette a DX12-t és felére lassult a motor.
Szóval a szomorú valóság az, hogy amíg csak foltozgatott motorba építik be a Dx12-őt, addig csodát jobb nem is várni... Jól értem?
@-Solt-: A 10 km-s látótáv sok mindenhez jól jönne, a távoli megfigyelésektől kezdve a csapásmérők normális használatáig, de igazából már az előrelépés lenne, ha egy 4.4GHZ-s 4770K mellett nyugodtan fel lehetne húzni 5 km-re úgy, ne essen be 60 alá az FPS, és a látvány is maradjon.
Jól jönne, de nem jön. Akkor meg be kéne látni a korlátokat...
Egyébként én élnék a gyanúval hogy ez is olyan dolog, hogy igény szerint megoldható lenne (lásd még tüzérségi/ballisztikai model a VBS-ben, ami később kúszott át az ArmA2-ben, ha jól rémlik).
-
-Solt-
veterán
Ki felelős akkor miért?
Is-is.
Ludasak ők is ez egyértelmű, de egy kevesebb korláttal rendelkező API-ból legyenek bármilyen suták, ők is többet tudnának kihozni. Olyan ez mint amikor egy rossz sofőr is gyorsabban tud menni egy lényegesen jobb autóval, de ettől még nem lesz ő sem ügyesebb.
ArmA2 alatt 5 km volt emlékeim szerint, de az még DX9, ott még rosszabb a helyzet. A 10 km-s látótáv sok mindenhez jól jönne, a távoli megfigyelésektől kezdve a csapásmérők normális használatáig, de igazából már az előrelépés lenne, ha egy 4.4GHZ-s 4770K mellett nyugodtan fel lehetne húzni 5 km-re úgy, ne essen be 60 alá az FPS, és a látvány is maradjon. Ez kellene ahhoz, hogy az ArmA kínálta összhaderőnemi képességeket nagy területen ki lehessen használni. Ettől más mint a többi zúzda, ahol egy pár négyzetkilométeres darálóba sűrűsödik páncélostól a vadászgépig minden. ( Agyfaszt kapok ettől
) Jelenleg ott tartunk, hogy egy tisztességes mesterlövész küldetést sem lehet végrehajtani!
( na jó, ez egy picit túlzás volt )
De ez a BiS bűne...
Annyiban, hogy nem jutottak el a DX11 határáig sem, de ettől még a DX11 limitjei megmaradnak. Viszont már az nagy előrelépés lehet a számunkra, ha a DX12-vel legalább idáig eljutnak. Persze kékhalálok nélkül!
Még jön egy DLC, szóval 2 éven belül ArmA4 biztos nem lesz.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
A legtöbb motorban igen. Egy átlagos anyagi háttérrel rendelkező fejlesztőnek sokkal egyszerűbb a DX12-re támaszkodnia, mint négy év fejlesztésből kihoznia egy hasonló teljesítményt DX11-ben. Egyszerűen a többségnek se ideje, se pénze nincs arra, hogy a DX11-et megfelelően működtessék, és innen a DX12 sok gyorsulást hoz. Azoknak a fejlesztőknek, akik technikailag nagyon képzettek, mint az Oxide és a Frostbite Team, és pénzük is van már nem biztos, hogy akkora előnyt jelent a DX12, hacsak nem használnak olyan körülményeket a motorban, amit a DX11 már nem bír.
Nekik biztos nem, de akik nem kérték az API-t az AMD-től, azoknak előbb át kell írni a motor struktúráját a DX12-höz. Erről beszélt a Unity fejlesztője a SIGGRAPH-on, hogy ő beépítette a DX12-t és felére lassult a motor.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
A probléma az, hogy a grafikus kernel driver elveszi a processzoridőt, ami részben a DX11 hibája. Ezzel nem csak ők, hanem senki sem tud mit kezdeni. Egyedül a Frostbite tudja ezt kezelni (fagyásra kényszeríti a driver egyes részeit), de csak annak az árán, hogy DX11-ben nem stabil a cucc. Melyik kezembe harapjak tipikus esete, szóval ezt sem tekinteném megoldásnak.
-
Na most, ha abból indulok ki, hogy a BIS motorja minden csak nem modern, plusz ők sem tartoznak a nagyok közé, akkor ez a rajzolási parancs szám inkább közelít 3000-hez mint az 5000-hez.
VS.
De egyébként kb ugyanarról beszélünk, a különbség csak annyi, hogy ezt te teljesen a BIS nyakába varrod...
Ki felelős akkor miért?
Az OFP idejében is overkill volt a 3km-es látótáv, mert bármilyen akkori vas sírva kétvállra feküdt, ha felhúztad és raktál alá egy 100 AI-s küldetést.
Az ArmA3 esetében is az a bajom, hogy szép dolog a 10km-es látótáv (de mintha már az ArmA2-ben is ennyi lett volna, nem?), de néhány minimál felhasználást (helikopterrel AI nélküli repkedés ~100 méteres magasságban kb. a limit) leszámítva sok értelme nincs. Az ArmA3 esetében is akkor jársz jól, ha behúzod 1-1,5km-re... és akkor meg persze belepusztulsz, ha légi járműben próbálsz CAS-t repülni. Ez ilyen...
De ez a BiS bűne...
Megnézném mi a helyzet náluk 10 km esetében.
Még egyszer: szép a 10km, de mikor is tudod értelmes FPS mellett kihasználni? Akkor miért is baj, hogy a BF4, a Crysis3 vagy a The Phantom Pain belimitálja 1-2km körül, és (legalábbis ebből a szempontból) szaggatás nélkül?
Mindenesetre az tény, hogy én is csak akkor fogok ebben hinni az ő esetükben, amikor lényegi bugoktól mentesen 10 km-s látótávval játszhatom az ArmA 3-t DX12 alatt!
Lassan már időszerű lenne az ArmA4... (az ArmA2 és 3 között 4 év volt mindössze)
-
-
-Solt-
veterán
"A látótáv esetén ahogy írtam, a megjelenített objektumszám a kritikus pont"
Mint ahogy a DX11 esetében is!
Ha jól emlékszem, ez a szám egy modern motor esetében 3-5000 parancs képkockánként, míg a nagyok képesek megközelíteni a 10000-s számot. Na most, ha abból indulok ki, hogy a BIS motorja minden csak nem modern, plusz ők sem tartoznak a nagyok közé, akkor ez a rajzolási parancs szám inkább közelít 3000-hez mint az 5000-hez.
De egyébként kb ugyanarról beszélünk, a különbség csak annyi, hogy ezt te teljesen a BIS nyakába varrod, ha jól értem, én pedig nem teljesen, mert szerintem maga a DX11 is nagy szerepet játszik ebben.
A CryEngine valóban szép meg jó, de milyen látótávval dolgozik? 1 Km-s látótáv mellett az ArmA-t is be lehet úgy állítani, hogy fix 60 FPS-l elég szép látványt adjon. Megnézném mi a helyzet náluk 10 km esetében. No meg azt se feledjük, hogy más a költségvetésük, ezáltal az optimalizálásra fordítható idő/pénz is.
Az utolsó bekezdést meg tudom érteni, én is számon tartom több olyan húzásukat amiért köröm nőhetne a pöcsükre, de emellett azt is el kell ismerni, hogy mostanában egész jól állnak a kérdéshez. Mindenesetre az tény, hogy én is csak akkor fogok ebben hinni az ő esetükben, amikor lényegi bugoktól mentesen 10 km-s látótávval játszhatom az ArmA 3-t DX12 alatt!
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
davidsone #30 üzenetére
A Win8-at frissítheted 8.1-re és onnan mehet fel a Win10. Mindezt tök ingyen.
(#28) Cifu: Az a párhuzamosítás teljesen normális modell, ha egyes feladatokat pakolsz bizonyos szálakra. Igen vannak olyan motorok, amelyek máshogy csinálják, mint például a job modell, de fontos, hogy ennek is megvan a maga hátránya mégpedig az, hogy kétmagos processzoron rosszul fut, mivel csak egy valós job szálad lesz. Az Arma által használt modell kétmagos PC-ken is hatékony.
-
A látótáv esetén ahogy írtam, a megjelenített objektumszám a kritikus pont. A BiS meghatározza azt, hogy X mennyiségű objektum felett már nem rajzolja ki a távolabb lévő objektumokat, mert kifuthat a memóriából / számítási kapacitásból. A látótávolsággal párhuzamosan megnövekedő CPU igény nem kis mértékben ennek a kirajzolási faktornak tudtható be, a látótávolság növekedése ugyanis ugyebár exponenciálisan növeli a számítási igényt, hiszen minél messzebbre látsz, annál nagyobb területnél kell kiszámolni, hogy meg-e tudja jeleníteni rendesen a gép a távoli objektumokat, vagy sem. Ez nagyszerűen látszik abban az esetben, ha belenézel egy távcsőbe -> a távcső esetén nagyságrenddel szűkebb a látószög, és emiatt a terület, amit számolnia kell a gépnek.
Alsó hangon mondhatnánk azt, hogy igazából a BiS ártatlan, hiszen az ArmA-t a modok tartják életben, és nem lehet minden küldetéstípusra (nagy kies sivatag kevés objektummal vs. városi hadszíntér sok objektummal) tökéletes megoldást nyújtani. Csak az a baj, hogy amíg pl. a CryEngine képes a szálakat párhuzamosítani, az ArmA esetében a fő szál továbbra is egyetlen CPU szálat tud igénybevenni - nincs párhuzamosítás, "mindössze" az egyébb feladatokat (AI, fizika, hang) rakja át más-más szálra a játék. Ez viszont nem valódi párhuzamosítás.
Szépen hangzik, hogy majd a Dx12 segít rajtuk, de akkor fogom elhinni, ha valóban működés közben láthatom, és ha nem lesz olyan bughalmaz, mint voltak eddigi játékaik például...
-
davidsone
addikt
win 8-on el is lehet felejteni a dx12-őt?
-
-Solt-
veterán
Az várható volt, hogy a többség egyrészt nem fog fejest ugrani a DX12 legmélyebb bugyraiba, másrészt nem fogja (ha esetleg tundá akkor sem) az NV-t vállalhatatlan helyzetbe hozni.
Ettől függetlenül nem hiszem, hogy nem jön össze az AMD-nek a korai fejlesztés. Már azzal nyertek, hogy javul mind a CPU-k, mind a GPU-k teljesítménye, mivel megszűnik a klasszikus értelemben vett driver, ami DX9/11 alatt az ő termékeiket negatívabban érintette. És akkor még ott a VR, amire jelen állás szerint csak nekik van normálisan működő szoftveres válaszuk.
-
pkornel
aktív tag
Megint csak a magyarázkodás az helyet hogy valamit kőmolyélőrlepést mustsasnak....
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Az AMD-nek ez jól jön, mert alapvetően azokra a dolgokra koncentrálnak a fejlesztők, amelyeket ők fontosnak tartottak és nem azokra, amelyeket az Intel és az NV tartott fontosnak. Persze mindegyik opció fontos, de a fejlesztők döntik el, hogy melyekhez nyúlnak elsőként. Egyébként nem hiszem, hogy ez az egész tudatos volt a részükről, ez inkább mázlifaktor, különösen abból a szempontból, hogy a Microsoft kötelezővé tette multi-engine-nel és TIER3-as bekötési szinttel kompatibilis kódot, mert ebből az alacsonyabb szintek emulálhatók.
-
csabi63
senior tag
Ha nem váltottál Win10-re, akkor honnan tudod, hogy nem működik? Nem kellene marhaságokat terjeszteni, mert igenis működik. És nem csak a Civ4 Complete, hanem még a 3 Complete is.Íme. És mindkettő eredeti, a 3 Steam-es, a 4 pedig Amazon letöltés. (persze nem ennyiért vettem, volt korábban valami filléres akció)
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Az elején mindig csak egy részét használták az új API-knak. Itt attól más a helyzet, hogy a DX12 a korábbi API-knál sokkal több újdonságot vezetett be. Tehát borítékolható volt, hogy csak egy részét használják majd ennek. Azt is lehetett tudni, hogy melyik részét, mert az API-t eléggé átgondoltan építették fel, így a fő funkciókat kötelezővé tették minden implementáció számára. Persze azt is megengedték, hogy az implementációk emulációt használjanak, ha a hardver nem lenne képes másképp a programkód futtatására. Az egyetlen opcionális dolog, amit sokan fognak használni az a multiadapter.
(#13) sz.balazs.95: Ingyen update-elhetsz Win8.1-ről Win10-re. Így kapod meg a DX12-t. Kvázi olyan ez, mint egy szervizcsomag.
-
-Solt-
veterán
Amióta DX11-re váltottak sokat javult a helyzet, de a látótáv növelése most is drasztikusan felzabálja a CPU-t, ez nem az a kategória, amit optimalizálással el lehet tüntetni. Ha egy erősebb CPU-val 3 km alatt maradsz, akkor semmi gond nincs. Jól is néz ki, és a GPU is szépen dolgozik.
Jó példa a BF4. Ott nem beszélhetünk szar optimalizálásról, mégis erős CPU limit van például multiban, pedig ott nem nagyon van a látótáv 1km felett, sőt. Ezen ugye sokat segített a Mantle, az FX tulajok elég erős javulásról számoltak be.
Az tény, hogy a BIS nem az optimalizálásáról híres, de ettől függetlenül a Real Virtuality motorra elég erősen ráfér a DX12. Egy twitter bejegyzésben már az egyik fejlesztő elég nagy javulásról számolt be. (Igyekszem megkeresni) Mondjuk az esetükben már az is meglepő, hogy ilyen hamar reagáltak erre az egészre. Nagy összegben nem fogadtam volna arra, hogy a következő 2-5 évben átállnak.
-
Hiftu
senior tag
Akkor az AMD technikai előnyéről ennyit. Az nVidiának ez pedig jól jön.
Az AMD fejlesztési koncepcióját (nyitottság) jobban szeretem, de megint nem jön össze nekik a korai fejlesztés. -
Balazs_
senior tag
válasz
sz.balazs.95 #13 üzenetére
Miért ne lenne használható szinten?
-
MZperX75
addikt
De jó,hogy én már nem játszom,a win 7 lesz még egy darabig,bbár lassan nekem is újítanom kell,de ahhoz új vast is néznem kell,a mostanin is biosz kellene frissítenem a frame net work 4 ről 4.5 re ahhoz hogy bármilyen új gamest elkindítsak a kis A8-3870K HD6670-en,kivaáncsiság azért kerget rendesen.
AMD mi,dig a jövőre fókuszál,de valahogy soha nem jön össze.
mire ott lesz a lehetőség addigra a Fury is elavúl,Nvidia meg rommá mérési magát
boccs a hibákért Nokiáról írok..... -
GodGamer5
addikt
Remélem mostmár látunk is valamit a DX12-ből. Így is az értelmesebb játékok jövőre csúsztak(Deus Ex, Tomb Raider).
-
válasz
sz.balazs.95 #13 üzenetére
Ez mar regota ismert info.
-
"Megtudtuk, hogy a Microsoft által kiadandó játékok többsége csak DirectX 12-es módot kap, így a futtatásukhoz kötelező a Windows 10. Ez elsődlegesen üzleti megfontolás lehet."
Vagyis a 8.1 nem kapja meg a Dx12-t?
Kösz MS, akkor már legalább használható szintre hozhatnák a 10-et, ha már rá van "kényszerítve" az ember a váltásra...
-
[CsuCsu]
őstag
De ez a lassu Win terjedes miatt is volt es uj GPU is kellett. Nem szukithettek le minimalisra a vasarlobazist egy zsir uj, de csak kevesek altal futtathato motorral. Ezert lattunk sokaig elavult motorokat. Teljesen racionalis dontes volt a reszukrol. Ha valaki itt ludas volt akkor az a MS uj Win-re korlatozo politikaja. Itt is ugyanezt csinalja, de az ingyenes frissites megoldja a problemat szerencsere.
-
@-Solt-: Solt, te is tökéletesen tudod, hogy saját maguk határozták meg a korlátokat, pl. az OFP esetében a 256 objektumos limitet. Hiába húztad fel a látótávot (jól rémlik, hogy az OFP-ben 3km volt?), ha 500 méteren belül több, mint 256 objektum volt, akkor azon túl már csak a "nyers" talajt jelenítette meg, mindenféle növényzet és más terepobjektumot nem.
Ez a limit azóta is megvan, csak az objektumszámot növelték. Hiába húzod fel 10km-re a látótávot, ugyanúgy korlátozza a megjelenített objektumot számát, mint a többi nagy látótávolságú engine (pl. CryEngine, Creation Engine, vagy az új Metal Gear Solid-nál használt Fox Engine).
De hogy-hogynem, a Crysis 3, a Skyrim vagy az MGS: The Phantom Pain mégis sokkal, de sokkal jobban optimalizált játék lett, mint az ArmA3. Szóval a válaszom az, hogy nem, valóban nem létezik tökéletes optimalizáció, de a BiS konkrétan határozottan rosszul optimalizált játékokat tol ki...
-
.mf
veterán
Varázsszó: normális optimalizáció; másik: a rendszerben lévő lehetőségek kihasználása.
Ld.: dx7-es Morrowind, dx9-es Crysis -- látványban messze meghaladták az azonos dx-et használó többi játékot, megmutatták, hogy mennyi tartalék van még benne.
Hiába jön ki lassan minden windowshoz újabb dx verzió, ha csak összecsapott portokat kapunk, esetleg mutatóba egy-két új fícsört beleraknak, de közben máshol olyan szűk keresztmetszetek maradnak, hogy semmivel se fut jobban. Teljesen új videójáték-motor meg ritkán jön, s ha jön is, még sokáig gyermekbetegségekben szenved. Remélem dx12 van olyan előremutató fícsörökben, hogy utána leálljanak ezzel a rohanással, és hagynak időt a kiadóknak-fejlesztőknek a rendszer kiismerésére (és hogy ők élnek is ezzel, nem csak elavult motorokat nyomatnak és portolgatnak) -
Remélem, beépítik a CryENGINE-be is hamarosan!
-
lsc
nagyúr
Volt már ilyen hogy egy új dx tudásának csak egy részét használják először? Ez így az egyik videokártyagyártónak véletlenül nagyon jól jön, a másiknak bukta, nekem legalábbis nagyon úgy tűnik.
-
Normális optimalizáció mellett már Dx11-en is meg lehetett volna oldani, de a BiS-nek az optimalizáció sose volt erőssége, lássuk be. Az, hogy kb. 2 (abból egy az AI, egy a főszál, és a több sallang (PhysX, stb.) meg a többi magra, vagy a meglévő magok mellé leosztja) magot használ az ArmA3 egy vicc. De annak durva...
Szóval hogy használják, hát hurrá. Ha majd látom, hogy valóban kihasználja a játék a gépben lévő erőforrások legalább felét, akkor már örülhetünk is neki...
-
Assimilator
őstag
A lenyeg, hogy minal simabb es gyorsabb legyen az atallas.
-
Habugi
addikt
Kösz a cikket Abu!
Külön kiemelném a Bohemiat, fuckyeah!
Ha valamire ráférne a DX12 még ha csak alap funkciókkal is akkor az bizony az Arma3, Altison bátor látóhatár mellett a létező legdurvább CPU pusztító szörnyeteg..
Arról nem beszélve, a valamelyest "tehermentesített" procik mellé végre lehetőség lesz normális AI-t is csinálni. -
ddaydome
senior tag
Sziasztok!
Fájó pont a W10-nél, hogy nem megy a Civ4 Complete (eredeti verziója), amivel a mai napig játszom!
Ha ez megoldódna, akkor váltanék is!
-
Raysen623
addikt
Semmi meglepő dolog nincs a leírtakban, viszont örvendetes a hozzáállás a kiadók és fejlesztők részéről. Persze a puding próbája az evés...
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 5600X 16/32/64GB RAM RX 7600XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone i5 13400F 32/64GB RAM RX 7700 XT 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- AKCIÓ! Dell Optiplex 5050 SFF asztali számítógép - i5 7500 8GB DDR4 256GB SSD HD630 Win10
- Microsoft Surface Pro 7 - Újszerű, dobozban, gyári töltővel, billentyűzettel
- Újszerű Apple MacBook Air 13.6" (2024) - M3 - 68 Ciklus- 8GB/256GB (MRXN3MG/A) Asztroszürke - MAGYAR
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest