Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tikakukac

    titán

    válasz YASKATIR #10 üzenetére

    Én azért akarok vastagabb gépet, hogy billentyűzet legyen bennük. Meg rendes méretű hűtés. Meg portok.

    Az ilyen adapterezés mindig vicces. A témára ráérzett a Lenovo is sok-sok éve. Találd ki mi nem lesz nálad mikor kell. Pontosan. Ezek a vackok. Emellett milyen elegáns is kicsapni az elosztókat és átalakítókat, kényelmes is, tök jó. Csak azért nem nem akarnak emberek lyukakat a gépük oldalára. Meg visszajelző ledeket sem. Meg semmi olyat amit elsőre nem tudnak elképzelni mire jó. Ezért tartunk ott, hogy az üzleti sorozatok is lassan elérik a konzumer alját.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz YASKATIR #12 üzenetére

    Ja, hogy te mechanikus billentyuzetet akarsz laptopba..

    Próbáltam ctrl f kombóval rákeresni hol írtam. Nem találom basszus.

    Haho, ez egy laptop, raadasul ultrabook ahol a hordozhatosag az elsodleges szempont, nem az, hogy te orgazmust kapj a billentyuzet lenyomasatol meg a 534533 porttol, amikbol fogsz vagy kettot hasznalni.

    A hordozhatóságot megöli plusz 3mm? Kétlem. Ellenben, az üzleti gépen gépelnek. Nem sztárbákszozás van, hogy nekem befér a keksz tölteléke helyére a gépem, olyan vékony. Portok ugyanez.

    Mar miert ne lenne nalad az adapter amikor kell?

    Mert nincs. Nekem egy teljes 15"-os notitáska van tele átalakítókkal. Itthon. És bizony ha elmész olyan helyre ahol DSUB proji van, már agyalsz is rajta, hogy hogyan menekülj.

    Miben hordozod a laptopod a kezedben? Azert van a laptoptaska, hogy bele legyen teve a laptop / tolto meg az esetleges kiegeszitok. Nekem ne mond, hogy egy ekkora adapter nem fer el barhol.

    Elfér. Szimplán kiveszed, zavar, nem érdekel, úgysem kell, katranc, kiesik mindennel, nyomja a térded stb.

    Hidd el nekem. 10 éve tolom ezt a szakmát. Ilyenből Dunát tudok rekeszteni, volt ügyfél aki miután kétszer szopott az "1 darab typec jó a mekkre" gondolattal vett egy 8470p-t. Élvezi. Dupla vastag, négyszer nehezebb, cserébe nem fosik tőle, hogy mikor szakad be a panel hátulról, nem görbül el az ujja és a maradék 300k sem rossz. A plusz katranc legyen az telós-laptopos-bármi sosincs meg mikor kéne. Sose.
    A gond, hogy a te felhasználási körödet húzod a piacra. Ne tedd :N

    [ Szerkesztve ]

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Jonesy84

    tag

    válasz YASKATIR #12 üzenetére

    Ha már munkagép akkor igen is legyen rajta LAN, amikor kint vagyok a gyártásba én sem tudom, hogy mikor kell majd éppen. És igen ilyenkor kézben viszem a gépet nem táskában.....

  • rii

    nagyúr

    válasz YASKATIR #10 üzenetére

    az a vicces, amit Magadról gondolsz - h tudod mi a helyzet másokkal ...

    utálom a wifi-t ... csak lan-t használok

    .... MINDIG, .... nem pedig csak egyszer

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • Strezi

    őstag

    válasz YASKATIR #12 üzenetére

    Nagyrészt egyetértek veled, de még te sem gondolkodsz igazi hordozhatóságban!

    Laptoptáska, az mi?? ;)

    Én használtam, ill használok ilyen gépet nagy megelégedéssel, mire: Havi négy repülés, lájtos munka(email, forumok, chatroom-ok) reptéren, repülőn, taxiban vagy vonaton.

    Ide nem fér el már a laptoptáskával való bogarászás, de kell az egésznapos üzemidő és a maximális hordozhatóság. A Samsonite utazótáskám külső zsebeébe gond nélkül csusszan be, mintha mindig is oda tervezték volna (és tényleg). Ezért sem kellenek portok, mert csak akadna. Óriási a különbség még egy thin & light és eközött is mozgathatóságban, mert ez abszolult egykezes.

    Szóval ennyi ;) Igencsak megvan ennek a gépnek a helye, csak le kell venni a szemellenzőt, és nem mindenkinek a maga munkavégzésére elképzelni :K

    rii: Bagoly mondja verébnek :DDD Pl. én soha nem használok lan-t. Ultrabook-on, normális?? :U :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

  • dabadab

    titán

    válasz YASKATIR #10 üzenetére

    "Azert akarsz vastagabb gepet, hogy legyen rajt egy olyan port, amit evente 1x fogsz hasznalni?"

    Abban a világban, ahol én élek, egy munkagép alapvetően ethernetre van kötve. Az irodában is meg akkor is, ha ügyfélhez megyek.

    Egyébként meg nem teljesen világos, hogy ez a gép mennyivel hordozhatóbb, mint mondjuk egy Thinkpad X220, amin elfért a rendes ethernet csatlakozó meg a normális billentyűzet is, illetve azt se teljesen értem, hogy a hordozhatósághoz mivel járul az hozzá, hogy mindenféle plusz kiegészítő kütyüket kell cipelni vele.

    DRM is theft

  • dabadab

    titán

    válasz YASKATIR #29 üzenetére

    "Pontosan annyival, mint amennyivel vekonyabb es kisebb, plusz konnyebb"

    Hát ugye kisebbnek nem kisebb, hanem nagyobb, a súlymegtakarítás nagy része meg onnan jön, hogy feleakkora akku van benne, mint az X220-ban, ami azért olyan nagyon jót nem tesz a hordozhatóságnak.

    "Ideje lenne levennetek a szemellenzot es rajonni arra, hogy nem mindenkinek arra kell a gep mint nektek nem?"

    Hanem be kellene látnom, hogy mindenkinek pont arra kell a gép, mint neked :DDD

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • Tikakukac

    titán

    válasz YASKATIR #29 üzenetére

    Akkor milyen billentyuzetet szeretnel?

    Aminek van mechanikája és nyomáspontja.

    Az Acer laptopokban teljesen jo billentyuzet van.

    Beletapintottam valamibe vagy csak kevés a mintavételed? Valamelyik a kettő között lesz-

    Tudod hol van szar? Az utolso macbook-ban.

    Ebben egyetértünk.

    Igen, foleg, hogy nem plusz 3mm az a plusz 3mm.

    Több ügyfél is olyan kívánságokkal jön: srácok. Nekem 3mm-el vékonyabb gép kell. Megbolondulok egyszerűen :DDD Jó vicc volt azért na. Nem.

    Kedvedért lemértem: a nagyjábóli szent grál T60 korszaki pillangós billzet cakk-pakk 4,4mm. Ha mondod melyik Acer billzetet kéred, bontunk neked szívesen és megnézzük mennyi az annyi :K

    Akkor ideje lenne venned egy normalis Type C-s gepet es ahhoz egyetlen ertelmes adaptert, amin szo szerint minden van.

    Melyek a normális gépek? Csak tudjam miben mozogsz, merre az arra. Van amúgy köszi. Értelmes adaptert is van. Jó pár. Nem ez a szakmád, mi? Egy adapter :DDD Örülne neki mindenki, szegény szervizesek főleg. Nekem abban a tasiban van vagy 80k-m.

    Azert vicces, hogy minden belefer csak pont a 10 centis type c adapter nem... Aha.

    Kocsiban is elfér a bikakábel. Lehet tippelgetni hányan tartják garázsban és mennyien kocsiban.

    Igen, egy 50 grammos 10 centis adapter nyom meg zavar, de a toltokabel persze gondolom nem.

    Igen, van ilyen is. Bármi ami több, mint a muszáj, az zavarja az embereket. Nem én mondom. Az ügyfelek.

    Kit erdekel jelenleg az, hogy az apple mit balfaszkodik a portokkal?

    Példa volt, bocsi. Akkor legyen Acer. Most jobb? :B

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz YASKATIR #32 üzenetére

    Ennek van.

    Legalábbis ezt feltételezed. Ezért jó, ha nem ismered betéve az egész piacot 10 évre visszamenőleg. Akkor a mostani is tökéletes :K

    3 (+1) Acer laptopom volt az elmult 3 evben, ez igy eleg lesz mester?

    15 fölött jó vagy. Meg még vagy 100 másik típus is jöhet. Utána elég lesz :K

    Csoda

    Az van itt is :P

    Igen, lathatoan te jobban tudod ezt, mint maga az Acer.

    Ha már anno én láttam tucatjával a szétrepkedő szigetes billzetes próbálkozásukat és utána kellett rendelgetnek az alkatrészt, ja, jobban.

    "Csak" 4,4mm? Ok. Az egesz laptop 14.6mm.

    Az én kukim pedig.... ja nem, nem ez volt a kérdés. Mérd már meg a mélységét a billzetednek. Ez a kérdés. Aztán majd merengünk az eredeti kérdésen. Tudod, csak szépen, nyugodtan, nem szalmabábok és egyebek.

    Igen, mert mindenki szervizes lesz ezzel a laptoppal, meg veletlenul sem azok az oltonyosok veszik akiknek szanjak igaz?

    Ha nem érted meg, hogy miért írtam, akkor tényleg be kell fejezni. Ezen öltönyös emberek szoktak nagyon vicces telefonokat intézni, hogy neki csak xy dolog kéne, de nem megy. Hát akkor átalakítózzál, hordjál magaddal még adaptereket. A legszebb dolog amit az ipar elért a marketingben az a papírvékony gép. Én jól keresek, te is örülsz, nincs gond.

    Beletapintottam valamibe vagy csak kevés a mintavételed? Valamelyik a kettő között lesz-

    Bejött mind a 2. Tudok azért, na :DDD

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • rii

    nagyúr

    válasz YASKATIR #29 üzenetére

    " .... (#16) rii : "utálom a wifi-t ". Ok, azert remelem, hogy az angol wc-t szereted es nem kerti budiban tolod a mai napig. .... "

    tudtam h erre a részre fogsz válaszolni :DD
    gondolkodtam is hogy kivegyem-e, de ÁÁÁ meghagytam inkább Neked ezt a lehetőségét :))

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

Új hozzászólás Aktív témák