Hirdetés
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- A Galaxy S26-tal együtt késik a One UI 8.5
- Lecsap az S26 Ultra az Exynos 2600-ra
- „Új mérce az Android világában” – Kezünkben a Vivo X300 és X300 Pro
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- Samsung Galaxy Z Fold5 - toldozás-foldozás
- Nokia E51 - kecs és fém
- Milyen okostelefont vegyek?
- Samsung Galaxy S22 és S22+ - a kis vagány meg a bátyja
- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
Új hozzászólás Aktív témák
-
#16820480
törölt tag
egyrészt ha nincs net előfizetése az embernek, akkro nem megy netre a telefon. másrészt pedig az android rendszer ne múgy támaszkodik netre, hogy weblapokat nyitogat meg, hanem a widgeteket frissítgetve, meg a gmail-t szinkronizálva. erről pedig pont semmilyen információval nem szolgál az, hogy xy oldalt milyen telefonról nyitottak meg...
-
cqr
aktív tag
Értem, szóval egy alkalmazás akadozása attól függ, hogy ki nézi, ha Apple user, akkor akadozik, ha Android user, akkor meg folyamatos.
Ejnye, hát ne tereljünk.. : P a videón mindenki úgy látja, hogy akad. De mint a hszokat látod, ez nem az általános.A Mobilarena címlapjára speciel nem emlékszem, de az Index címoldala nem volt olvasható SGS-en.
Teljesen felesleges "csűrni-csavarni". Landscape mód, index.hu - iphone: nagyon nehezen olvasható, és nem is minden olvasható, sgs: tökéletesen olvasható.. Nagyon jól látható szemmel a kettő közötti felbontásbeli különbség.. -
cqr
aktív tag
Mint mondtam nem kell más, csak rá kell keresni a youtube-on, itt egy összehasonlítás:
xddddddddddddddd
Ez jó volt. Megnézted a kommenteket?.. "it must be rigged", "this is the slowest galaxy s iv ever seen" ... ráadásul macworld nevű felhasznűló által feltöltve.
Komolyan mondom. Á hagyjuk xDA subpixel számok adottak, ez fizikai adat (az, hogy ezek miként szerveződnek pixelekbe, más tészta). Pontos infót a gyártói adatokból lehet megtudni, de van itt egy teszt is ahol szerepelnek a pontos adatok:
Aha szóval így számolt az az oldal.. de green subpixelből meg sok van : / xd
Épp a más szervezésen van a hangsúly, ami miatt az sgs-en minden olvasható a mobilarena címlapjából mikor a teljes oldalt rendereli a kijelzőre, a 3gs-en meg nem. -
cqr
aktív tag
Sajnos innentől meddő.. mert mindenre írhatod, hogy de nálad akadozott..
Mindkét készüléknek van előnye, és minden bizonnyal a te igényeidnek jobban megfelel az i4, de nagyon sok dolgon amit írsz csak annyi látszik hogy pro apple vagy, így aztán elég nehéz bármiről "vitázni"..
Papíron. Valóságban meg ennek semmi látszatja, sőt (SGS vs iPhone viszonyban).
De, amiről tudok, hogy grafikailag megterhelő, az jobban fut sgs-en. (pocket legends).
Az asphalt és az nfs is valószínűleg handrást, és ulkesht kivéve nem akad sgsen sem. De az előbbi két játék nem is annyira megterhelő grafikailag, hogy abból bármit is le lehessen szűrni. A pocket legends igen, és az jobban fut sgs-en.A 3GS képernyője 0.31 millió szubpixelt tartalmaz, a Galaxy S-é 0,38 milliót. Szóval igencsak a közelében van.
Egyrészt nem lehet a pentil-et egy az egyben normál szubpixel szervezéssé átváltani, másrészt kíváncsi vagyok hogyan jöttek ki ezek a számok... xd -
Bog
HÁZIGAZDA
A főzött ROM és a rootolás nem illegális, nem is támogatott, csak megtűrt opció. Míg a Jailbreak segítségével függetlenítés érhető el, s a legtöbben ezért választják, addig a rootolásnak nem ez a célja. Nincs gyártói oldalról sem szankcionálva, viszont mindenki a saját felelősségére piszkíthatja össze a rendszerét.
Mellesleg pont most kezdtünk utánanézni, hogy mi a jogi helyzet, lesz belőle egy egyértelmű cikk, amivel egy időre lezárhatjuk az ilyen jellegű témát. A warez programok linkeléséért viszont ban jár, aki ilyet talál, szóljon, intézkedünk, ahogyan ezt már korábban is megtettük mondjuk az LG Optimus témájában.
-
Rickazoid
addikt
"Egyszerű. Beregisztrálsz az App Store-ba és már vásárolhatsz is, az Android Marketen ezt valahogy nem teheted meg, ergo alapból többet vásárolnak az iPhone tulajok, mert TUDNAK vásárolni."
Mért nem lehet az Android Marketben vásárolni? Valaki magyarázza már el! Marhára nem értem, honnan jön ez a baromság. A magyar viszonylatokat pedig hanyagoljuk már, mindössze egy elhanyagolhatóan kis csoport használ errefelé iPhone-t meg Androidot, bár utóbbit nálunk konkrétan sokkal többen. De még így is elhanyagolható piac vagyunk! Tessék felfogni.
"Android topicokban már az első hozzászólásokban részletesen tárgyalják a rootolást és a főzött romok használatát, mikor az ugyanúgy illegális itthoni viszonylatban"
Mert nem illegálisak, csak garanciavesztést okoznak. A rootolás csak egy program telepítése, semmi más. A főzött ROM pedig egy nyílt forráskódú rendszer módosítása, amíg nincs benne warez vagy zárt forrású program feltörése, addig szabad, csak szintén garanciavesztést okoz.
A jailbreak ezzel szemben egy az utolsó bitig zárt rendszer feltörése. -
cqr
aktív tag
Tapasztalatból írtam, sajna sokszor akadozik az SGS olyan játékoknál is, amit még az első generációs iPhone is zökkenőmentesen futtat (pl. Asphalt5).
Én is tapasztalatból írtam. Most (két perce) kipróbáltam, egyáltalán nem akad az Asphalt5. El tudod képzelni, hogy kellene megírni egy programot hogy mbx light-on jobban fusson, mint sgx 540-en? Ha igen, neked remek a képzelőerőd, mert az ilyen kód írását már valószínűleg nagyon akarni kell.Egyébként Androidon kicsit több rétegen kell keresztülverekednie magát a programnak (Dalvik, JIT fordítás stb.), mint a natív iOS-es kódnak, lehet ez is sokat számít.
Ahh, nem megyek bele.. de ha mást nem, megírhatják ndk-ban a mission critical részeket, de ha nem akkor sem jelent ez nagy problémát.Az sgx 540 kétszer erősebb mint az sgx 535 "pont". A driver jó androidon is. Nem láttam még olyan játékot ami akad az android + sgx 540 kombón, és nem akad például az iphone 3gs-en, de ha esetleg tudsz linkelhetsz ilyet.
Elméletben, gyakorlatban meg azért az SGS fizikai felbontása nem sokkal magasabb
Sokat írod ezt, jó is hogy szóbakerült. Igen, a pentile miatt természetesen csökken a valós felbontás (a gpu egyébként szinte biztos hogy 800-at számol), DE ott van előtted a két kijelző, hogy azt mondod "nem sokkal magasabb"? Előttem itt van, és azért ég és föld. Attól, hogy pentile, még messze nem esik le 320*480-nak a közelébe sem.Most mondjam, hogy mennyivel nagyobb az iPad felbontása?
Természetesen ne mond, mert épp az volt a lényeg, hogy hoztam egy példát ahol bizony kiütközik, hogy az sgx 535 az csak sgx535.. és már 960-ban (vagy épp 1024-ben..) is akad játék ami problémát okoz neki.Nem rég azt mondtad, hogy noha növelték a felbontást az i4-el, az nem baj mert így is minden játszható, na erre is példa, hogy azért ez nem igaz. Ha nem csak trükkel négyszerezik a játék felbontását, akkor bizony (akármilyen meglepő : P ) az lassabb lesz i4-en, és "szerencsétlen" esetben ez már érezhető is lehet.. (pl.: linkelt teszt.) Hmm, bár ezt lehet Karma mondta, ha igen akkor hagyd ezt a bekezdést figyelmen kívül : PP
-
Gusztáv
addikt
Persze, én is baromira örülnék ha lenne fizetős Market és Marketplace Magyarországon. Nem igazán látom, hogy mi ebben akkora befektetés, hogy Google, MS nem lépi meg, így csak rászoktatják az embereket a torrentre
. Okosabb fejlesztő megoldja, vettem már androidra progit, mert lehetett paypal-al fizetni.Mondjuk régebben olvastam cikket arról, hogy Iphone-ra még úgy sem veszik a programokat, hogy pár dollárba kerülnek. De lehet hogy ez azóta változott.
Engem tényleg érdekelnének a valós adatok, ha valaki tud ilyet az ossza már meg.
-
cqr
aktív tag
Egy 3GS a maga jóval gyengébb hardverével is gyorsabbnak tűnik mellette és azonos 3D-s játék jobban is fut rajta.
Ez elég érdekes, mert a 3d-s tartalom kirajzolásakor (hacsak nincsenek akkora textúrák, hogy egy egy frame között az rfs-hez kelljen nyúlnia a gpu-nak..) kb a driveren múlik a dolog, és az az sgs-en is teljesen korrekt. Szóval ez inkább csak úgy lehetséges, hogy ha nem azonos a két 3D-s játék implementálása.. : p
Szóval melyik lenne az a játék ami gyorsabbnak.. ..tűnik? : )A 3GS-nek sokkal kevesebb pixelt kell keresztültolnia, de még így sem veri meg az sgs-t egy normálisan kódolt játékban/benchmarkban.. (lsd link, anand..)
(Nem egzakt teszt, de a pocket legends-ben a megterhelőbb részeken szemre alacsonyabb is az fps (ráadásul nem is kicsit) egy ipad-on mint az sgs-en.. (ami persze egyáltalán nem lenne meglepő..) : dd
Új hozzászólás Aktív témák
- AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Debrecen és környéke adok-veszek-beszélgetek
- EAFC 26
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- Genshin Impact (PC, PS4, Android, iOS)
- Lexus, Toyota topik
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Villanyszerelés
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- További aktív témák...
- Baseus Airpow Power Bank 20 000 mAh, Csak kipróbálva!
- iPhone 16e tokok és magsafe kártyatartó
- Eladó PULUZ 3-csuklós fényképező állvány (tripod, 106cm) c-clamp + mobiltartó (PU3103B)
- Karctalan kijelző? Hydrogel fóliával gyerekjáték. Most 2.000 Ft-tól minden telefonra/okosórára!
- Apple Watch Midnight Sport Band S/M, M/L méret 45mm - Újszerű
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! R5 5500 / RX 6600XT / 32GB DDR4 / 512GB SSD
- HIBÁTLAN iPhone 13 Pro Max 256GB Sierra Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3521
- Bomba ár! HP EliteBook 840 G7 - i7-10510U I 16GB I 256SSD I HDMI I 14" FHD I Cam I W11 I Gari!
- Samsung Galaxy Z Fold6 Navy Duplakijelzős produktivitás, 120 Hz, Galaxy AI,2027. 09. 19
- KIÁRUSÍTÁS - HP Elite / ZBook Thunderbolt 3 Dock (akár 2x4K felbontás)
Állásajánlatok
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest



Vagy hogy jön ide az iOS?


