- iPhone topik
- Vivo X200 Pro - a kétszázát!
- Apple iPhone 16 - ígéretek földje
- Foreo FAQ 202 – LED it be!
- Milyen okostelefont vegyek?
- Okosóra és okoskiegészítő topik
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Hetekig bírják töltő nélkül a Huawei sportórái
- Realme GT 2 Pro - papírforma
- Telekom mobilszolgáltatások
-
Mobilarena
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
azbest
félisten
válasz
Peter789 #6670 üzenetére
ha nem, akkor...
hát ezért: [link]
Két éve 35 dolcsiért nem volt egy alternatíva sem. Az i/o kellőképpen dokumentált, a soc ilyen dokumentációja tudtommal elérhető. Az ARM1176JZF-S mag dokumentációja is elérhető . A gpu tényleg nem ennyire dokumentált, mert az már NDA köteles, de ez más socnál is így van.
Egyébként ez is elérhet, ha komolyabb szerződést kötsz a broadcommal és aláírsz titoktartási nyilatkozatot. Persze otthoni hobbi fejlesztőknek, akit megcéloztak vele, értsd britt gyerekek, nincs szükség ilyenre.
Ha sokallod a ramot és csak vezérlést szeretnél, akkor az arduino-t ajánlom. De a raspi nem abban a kategóriában játszik, sőt bizonyos esetekben éppen a raspi+arduino a legjobb választás, mert más az előnyük és hátrányuk.
Az smsc chip az én szememet is bántja, de nem nagyon van más választás (ki lehet hagyni, mióta van A modell). Elég elterjedt, elérhető hozzá doksi is [link]... csak nem tartják az alapítványnál fontosnak a problémáit, mivel keveseket speciális felhasználási területeit érinti (a célcsoporthoz képest). Egyébként láttam ilyet más devboardon is. Ahol a soc tudja a funkcióját, ott persze nem tesznek rá ilyet.
Ha megnézed a többi olcsó linuxos dev bordot, akkor azok szinte mind a raspi után jöttek ki és valamilyen androidos felhasználásra tervezték őket (tabletek). Persze voltak és vannak komolyabb dev boardok, de az árazásuk is más. A supportjuk sem jobb (van pár fajta a környezetemben). Sőt, a raspi után kezdtek megjelenni a komolyabbakból is olcsóbb verziók. Aki konkrét terméket akar fejleszteni, az meg úgyis kaphat egyedi devbordot a soc gyártójától. Az X futtatás egyikkel sem olyan sima, mint egy pécén, hiába minden erő, ha nincs direkt hozzá írt X.
Az első linket érdemes elolvasni, mert tényleg jól megindokolja.
Viszont, ha egy mondatos választ szeretnél, hogy mi a nyűgje a raspinak, akkor arra azt mondom: It's british... hogy brittek[link]
Új hozzászólás Aktív témák
- Asztali PC , i7 12700e , RTX 3060 12GB , 32GB RAM , 512GB NVME , 1TB HDD
- EVGA 3090 + 32 GB DDR4 + RYZEN 7 5800X3D + B550 TOMAHAWK + LG 27" 144hz 2560x1440 1 MS
- Full HD Gamer PC / Intel i7 6700K / RTX 2060 6GB / 16GB DDR4 / 128GB SSD / 1TB HDD /
- Eladó Konfig I9 9900K 16GB DDR4 1TB SSD RTX3060Ti 8GB!
- Újszerű, igényes épített gép: Ryzen 5 5600, 32GB, RTX 3060Ti, 1TB SSD
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest