- Magisk
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Mobil flották
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- Nothing Phone (3a) és (3a) Pro - az ügyes meg sasszemű
- Samsung Galaxy S25 Edge - a tegnap határán
- Honor Magic6 Pro - kör közepén számok
- Motorola Edge 50 Fusion - jó fogás
- Samsung Galaxy Z Fold7 - ezt vártuk, de…
- Xiaomi 14T Pro - teljes a család?
-
Mobilarena
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
cinemazealot
addikt
válasz
Tyson5 #41779 üzenetére
A Pi-t szoftveresen le lehet kapcsolni, bekapcsolni viszont csak úgy, ha leállás után el- majd visszakapcsolod alatta a tápot. A szoftveres lekapcsolásra több megoldás is van, a lényeg, hogy az még a táp lehúzása előtt történjen meg, máskülönben egy félbeszakított írás hazavághatja a memória kártyát.
A legönműködőbb megoldás szerintem az lenne, ha bogozol a Pi-re egy 2 csatornás optocsatolós relémodult, amin az egyik relé egy nyomógombról, majd bekapcsolást követően az egyik GPIO lábról öntartó bekötéssel biztosítja a Pi működtetéséhez szükséges 5 V-ot, a másik pedig a felokosítani kívánt régi erősítődnek akár a 230 V-ját. Így a bekapcsoláshoz elég egy nyomógomb megnyomása, kikapcsoláshoz pedig elég ha szoftverből poweroff-olod a Pi-t. A lényeg, hogy a kiválasztott GPIO tüske poweroff után elengedje a relét (de semmiképp sem előtte), így rögtön kikapcsolás után el is veszi a tápfeszt. Tehát visszakapcsolni ismét elég a nyomógomb.
#41781 wassermann
Bátraké a szerencse.
Új hozzászólás Aktív témák
- REFURBISHED - DELL Thunderbolt Dock WD19TBS docking station (210-AZBV)
- GYÖNYÖRŰ iPhone 11 64GB Red -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS2190, 100% Akkumulátor
- Csere-Beszámítás! Asus Rog Strix Thor Platinum II 1200W 80+Platinum Prémium tápegység!
- Telefon felvásárlás!! iPhone 11/iPhone 11 Pro/iPhone 11 Pro Max
- Bomba ár! Dell Latitude E6520 - i5-2GEN I 6GB I 320GB I HDMI I 15,6" HD+ I W10 I Gari!
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest