Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RoundRobin

    aktív tag

    válasz azbest #15109 üzenetére

    "Remélem nem arra gondolsz, hogy úgy címzed a kártyákat, mint a memóriánál vagy flashnél a modulokat."

    Nem, dehogy. Tudom, hogy mit csinálok, ne aggódj. :)

    "az utasításokra sem teljesen egyformán reagálnak a különböző gyártók kártyái vagy akár sorozatai. "

    Ezért is fogok azonos kártyákat használni. Sőt, tervezem, hogy tartalékba is veszek 3-4 pluszt. Amúgy is, rosszul írtam, mert 2500 a 16-os pendrive volt, a 16-os maxell SD csak 1840 Ft-ba került. Tehát egy 64 GB-os tár összerakható 7360 Ft-ból.
    Egyébként lehetne teljesen különböző kártyákat is használni, de akkor az időzítéseket meg kellene nyújtani, ebből következően a rendszer lassabb lenne.

    A linket ismerem, de azért köszönöm. :R A Chan féle fat filerendszert sokan ismerik és sokan használják is.
    Arduino, ha eredeti, akkor cortex m3-magos sajnos elég drága. Ennél tudok olcsóbbat. Ennek kapcsán én is adok egy linket. Íme:

    [link]

    Amit ezen az oldalon látsz, annak javát az aliexpressen meg lehet venni pár dollárért.

    Pl. ez (ARM Cortex M3 base board) 5 dollár:

    De én inkább ezt fogom használni, legalábbis valószinűleg, mert ezen már ott van az RJ45-ös csati, nekem csak egy piggy-boardot kell csinálnom, amire a kártyafoglalatokat teszem, meg egy elemtartót az RTC-nek. Ez sem túl drága, olyan 12 USD körül van:

    ---
    Ja, még ezt lesd meg. Most találtam:

    :C

    [ Szerkesztve ]

    Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

Új hozzászólás Aktív témák