Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • raczger

    őstag

    válasz lamajoe #2649 üzenetére

    Apache+php+mysql: Ennek a telepítése most már egyszerűbb. Használd például a Xampp nevű csomagot melyben mindez benne van, és egyszerűen csak telepíteni kell (next>next>next>finish :) ). Esetleg még regisztrálhatsz valami ingyenes tárhelyet és ott alapból vannak általában ilyen szolgáltatások (extra.hu, uw.hu, atw.hu stb...).
    Ugyan én a php4-esből kezdtem tanulni, de lehet most már érdemesebb lenne a php5-ösből tanulni, mert sok új hasznos dolog van benne.
    Szimplán a jegyzettömb szerintem nem túl jó, mert nem színezi a kódot és így átláthatatlan, próbáld ki a notepad++ progit!

    www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

  • Tele von Zsinór

    őstag

    válasz lamajoe #2649 üzenetére

    Ellentétben a c++al, ami fordított nyelv, a php scriptnyelv. Röviden ez annyit tesz, hogy az előbbinél a fordító létrehoz egy binárist és később azt használod, a php futtatásához mindig kell az értelmező (bár ezzel is képes fordított változatot cachelni, de ezt talán majd később :) )
    Nem feltétlen szükséges webszerver a php használatához (ha parancsorba beírod, hogy "php filenev.php" az is lefut), de a messze legnépszerűbb használata a weboldalak előállítása, ehhez kell neked a webszerver (apache).
    Ma már nagyon kevés oldal működik valamiféle adatbázis nélkül, nagyon hasznos és egyszerű megoldást jelentenek strukturált adattárolásra, az összes rdbms közül pedig php-val párban a legnépszerűbb a mysql, a legtöbb ingyenes tárhelyen is ezt találod tepelítve.

    Ha most kezded, mindenképp a php5-öt tanuld, a négyest augusztus óta nem is fejlesztik.

  • Tele von Zsinór

    őstag

    válasz lamajoe #2655 üzenetére

    Mielőtt kérdezel, mindig nézz körül a php.net-en (gyorskeresés: php.net/amitkeresel), általában megleled ott a választ, illetve sok egyebet is, amit ha nem is jegyzel meg, emlékezni fogsz, hogy volt valami ilyesmi :) arról nem is beszélve, hogy így jobban megmarad, mintha valaki más mondta volna meg.

  • Gyuri16

    senior tag

    válasz lamajoe #2956 üzenetére

    nem akarlak elkeseriteni, de ezekbol manapsag mar annyi van, hogy nehez ujat alkotni..
    de ha ez a motivacio neked eleg arra, hogy megtanulj php-zni, akkor mar valoszinuleg megeri nekikezdeni.

    eloszoris mibol tanulni, ha tudsz angolul, akkor a neten van rengeteg jo tutorial, mondjuk ajanlanam a w3schoolst, ugyanitt talalsz jo leirasokat html ill. css temaban is. ha mindenkepp magyar kell, akkor lehet jobban jarsz valami konyvvel (neha ki lehet fogni olcsokat, szerintem nem kell tul profi konyv, ha mar az alapok mennek, onnan mar neten is megtalalod amit akarsz). illegalisat nem mondok, de ha korbenezel a nepszeru viragboltokban akkor biztos talalsz.

    az hogy mennyire bonyolult, leginkabb az otleteidtol fugg.. par napot jatszottam ilyen jatekkal, es alaphangon szerintem egy delutan alatt ossze lehet hozni egy ilyen rakattintasz a linkemre akkor tobb pontom lesz tipusu dolgot, termeszetesen lehet cifrazni, minden toled fugg

    Nem vagyok egoista, csak uborkagyalu!

  • cucka

    addikt

    válasz lamajoe #3950 üzenetére

    Valaki tudna írni egy gyors összefoglalót, hogy mit is kéne tudnom az objektumokról?
    Hát a szintaxis magyarázata is legalább 1 fejezet egy könyvben, általában az objektumorientált programozásról pedig rengeteg könyvet írtak. Ne várd el, hogy egy hozzászólásban elmagyarázza neked bárki az egészet. Szerintem vegyél egy könyvet, ahol részletesen le van írva és ha van konkrét kérdésed, akkor arra minden bizonnyal válaszolni fog itt valaki. Még annyit, hogy ha a procedurális programozással nem vagy tisztában (alapvető vezérlési szerkezetek, függvények, stb.), akkor nem érdemes belekezdeni az oop-be.

    Addig meg van, hogy a class paranccsal hozunk létre egy osztálysablont.
    A class egy foglalt szó, nem pedig parancs, és osztályok megadásához lehet használni. A sablon mást jelent. (Php-ben amúgy nincsenek sablonok).

    Azt olvastam, hogy a var kulcsszóval az osztály összes többi eleméhez hozzárendelhetjük alapértelmezett értékét a változónak.
    Nem.
    Az osztály képzeld el, mint egy változó típust. Az osztálynak lehetnek adattagjai (vagyis változók) és metódusai (pl. függvények). Arra jó az egész, hogy a logikailag összetartozó adatokat és függvényeket egy helyen tárold. Ezeket adod meg a class kulcsszó után. Ha használni szeretnéd, az osztályt példányosítani kell, erre jó a new kulcsszó, ilyenkor az osztályodból egy konkrét objektum példány lesz.

    Annak is nagyon örülnék ha valaki felvenne MSN-re, vagy írna PM-et, hogy tudjunk kommunikálni, mert biztos, hogy el fogok még akadni.
    Nézd, nem akarlak megbántani, de szerintem senkitől ne várd el, hogy pusztán jófejségből sok-sok órán keresztül megtanítja neked azt, amit bármelyik korszerű php könyvben le van írva.

  • cucka

    addikt

    válasz lamajoe #3954 üzenetére

    Nem azért akartam felvenni valakit MSN-re, hogy a mentorom legyen, hanem, hogy 1-2 naponta ha elakadok akkor 2 percet szánjon rám, hogy meg tudja válaszolni a kérdésem.
    Beírod ide és megválaszoljuk :) .

    Bocs, ha a class nem az aminek írtam, valahogy nem érzem a fontosságát annak, hogy a classt a saját fejemben parancsnak vagy kulcsszónak írom le
    Szerintem sem érdekes, hogy a te fejedben minek írod le, viszont ha szeretnél megtanulni php-ban programozni, akkor érdemes tudni, hogy a különféle dolgokat hogyan is hívják pontosan. A különféle dokumentációkban és könyvekben az általánosan elfogadott megnevezésekkel fogsz találkozni.
    Amúgy olyan, hogy "parancs" igazából nincs is. Általában kezdők hívnak parancsnak bármit, amit begépelnek és ennek hatására a gép csinál valamit, de ezeknek mind van rendes nevük (definíció, deklaráció, függvényhívás, stb.). Például a class az egy kulcsszó, amivel a nyelv egy funkcióját tudod használni, jelen esetben osztályokat tudsz vele definiálni. A kulcsszavak foglalt szóként viselkednek, tehát nem tudsz "class" nevű konstanst, függvényt vagy osztályt létrehozni, viszont változónevet igen.

  • cucka

    addikt

    válasz lamajoe #3956 üzenetére

    Az érdekelne, hogy ezek mennyire támaszkodnak PHP-re illetve mennyire adatbáziskezelésre?
    Nem tudom, hogy egyáltalán php-ban írták-e az említett szoftvereket vagy sem, de az egészen biztos, hogy nem lehet őket megvalósítani szerveroldali programozási nyelv és adatbázisok ismerete nélkül.

    Csak az érdekelne, hogy mennyire járjam körbe az adatbáziskezelést ha a jövőben ilyet szeretnék csinálni?
    Elég komolyan.

    Érdemes külön könyveket vásárolnom hozzá? Ha igen, milyet?
    Passz, gondolom bármilyen könyv megteszi, ami az adott adatbázis szoftverről szól. Webhez mysql-t vagy postgresql-t szokás használni, de azért vannak kivételek.

    Amúgy szerintem igyekezz kissebb projektekkel foglalkozni. Egy Ikariam színvonalú játék megírásán több profi fejlesztő szokott dolgozni és nem hiszem, hogy bármelyikük rutinfeladatként kirázná a kisujjából.

  • Tele von Zsinór

    őstag

    válasz lamajoe #3958 üzenetére

    Nálam kezdőprojekt keretrendszerek tanulásakor egy blog szokott lenni - van benne minden, ami kell a kezdetekhez: adatbázis több modellel, felhasználói input, ilyen-olyan formázások, adminfelület.

Új hozzászólás Aktív témák