Hirdetés
- Milyen hagyományos (nem okos-) telefont vegyek?
- Honor Magic8 Pro - bevált recept kölcsönvett hozzávalókkal
- Szívós, szép és kitartó az új OnePlus óra
- Realme GT Master Edition - mestermunka
- Telekom mobilszolgáltatások
- Neked tükröt, az iPhone Airnek emléket állít a Realme
- Apple Watch Ultra - első nekifutás
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- Xiaomi 14T - nem baj, hogy nem Pro
- Samsung Galaxy Watch4 és Watch4 Classic - próbawearzió
-
Mobilarena
OLED Televíziók - témaösszefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
Piftuka
veterán
"A mozi valóban 2-3m-nél kezdődik, de egy értelmes képminőségű projektor+vászon súrolja az 1 milliót."
Sőt, egy igazán professzionális, 3D-s rendszer annak a sokszorosa.
És még az olyan rendszer esetében sem biztos, hogy az ember megszokná, illetve tudná szeretni (nagyobb képátló ide, vagy oda) az OLED, vagy csúcs LCD képéhez képest érezhetően kevésbé éles és kontrasztos képet.
"És akármekkora HT fan valaki, nem sokan engedhetnek meg maguknak ekkora kiadást, így marad a 200-500 ezres "egérmozizás"."
Nem értem, miért vélekedsz így!?
Ha egy átlagos szobában, pár méterről néz valaki egy ~55-65 colos tévét, az már finoman szólva sem "egérmozizás".
Az optimális nézési távolságot kell megtalálni. Én a saját példámon tapasztalom, mennyire fontos ez.
Helyzettől függ, hogy milyen távolságból nézem a saját 55 colos tévémet, és teljesen jól "be tudtam lőni" azt a távolságot, ahol érzetre a legnagyobbnak érzékelem a képtartalmat. És ez még véletlenül sem a legközelebbi nézőpont.
Az optimumnál közelebbről nézve ugyanis a perifériára, vagy azon kívülre kerül a kép egy bizonyos része. Így hiába nagyobb a teljes szemtér előtt a kép mérete, a megjelenített tartalomnak egy kisebb részét érzékeli az ember (csak arra tud koncentrálni), ezáltal mégis kisebbnek érződik a kép.
(Ahogyan - természetesen - az optimális távolságnál hátrébb ülve is, ahol már valóban kisebbnek érzi és látja az ember a képet.)
És éppen ezért butaság az összes (már itt is unásig ismételgetett) "nézési távolság táblázat". Mert az ezt a "jelenséget" egyáltalán nem veszi figyelembe.
És ezért nem praktikus egy átlagos szobába a 2-3 méteres vászon. Nálam is elférne egy ilyen. Csak éppen nem tudnám eléggé messziről nézni ahhoz, hogy a teljes képtartalmat lássam, érzékeljem, "befogadjam".
Én a moziban is ezért szeretek a középső-hátsó féltávon, vagy 2/3 távon ülni. Onnan lehet legjobban élvezni a látványt.
Új hozzászólás Aktív témák
- Két 8 GB-os VGA-ra teszi fel ezt a negyedévet az NVIDIA?
- Hogy is néznek ki a gépeink?
- Call of Duty: Black Ops 7
- Arc Raiders
- Napelem
- Házimozi belépő szinten
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Motorolaj, hajtóműolaj, hűtőfolyadék, adalékok és szűrők topikja
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- További aktív témák...
- SAMSUNG (QE65S90D) 165CM 4K Q-OLED SMART PRÉMIUM ! AKCIÓ
- LG OLED65C41LA OLED 3 ÉV GYÁRTÓI GARANCIA
- LG 65M4 - 65" Wireless OLED evo - 4K 144Hz - MLA Plus - 3000 Nits - NVIDIA G-Sync - FreeSync
- LG OLED65G48LW 3 ÉV GYÁRI GARANCIA SZÁMLÁVAL
- LG 65G5 - 65" OLED Tandem - 4K 165Hz & 0.1ms - MLA Plus - 4000 Nits - NVIDIA G-Sync - FreeSync
- BESZÁMÍTÁS! Asus TUF A16 2024 FA607NUG Gamer notebook - R7 7445HS 16GB DDR5 1TB SSD RTX 4050 6GB
- Bomba ár! Microsoft Surface Pro 5 Tablet - i5-7GEN I 8GB I 256GB SSD I W11 I Cam I Garancia!
- Eredeti Lenovo 135W töltők (sárga téglalap)
- GYÖNYÖRŰ iPhone 14 Pro 256GB Gold -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4525
- HIBÁTLAN iPhone 13 Pro Max 128GB Sierra Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4379, 100% Akkumulá
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: Central PC számítógép és laptop szerviz - Pécs
Város: Pécs
Vhiktor

