Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Steady74

    addikt

    válasz BlackJack21 #50161 üzenetére

    Há' azé' jófej vagy :DDD végignézed ahogy szétbsz az ideg minden este :DDD

    Alapvetően azért gondolkodtam vagy gondolkozom a wled-ben, mert ha már van egy szegmentálható ledszalag meg egy vezérlő, akkor a rendszer is egyszerűbb: táp, vezérlő, szalag, kész. Végighúzom a ledszalagot a konyhapult alatt egy pici ledprofilban és kész. Nálunk minden alsó konyhaszekrény fiókos, a front teljes magasságú, ezért lenne jó gegg, hogy ha kihúzok egy fiókot, akkor az adott fiókot bevilágítja egy ledszalag. De nem sikerült megértenem a szegmensek felosztását és a presetek kialakításának összefüggését, mert ha valamit kigondolok, akkor az tuti nem úgy műxik. Megosztasz pár infót erről az esphome light platform ról? Használok esphome addon-t HA alatt, bár a programozáshoz nem nagyon értek.

    LouiS22: köszönöm a tippet, megnézem ezeket HACS-ban. Fentebb írtam miért gondoltam erre a világítás megoldásra, kicsit feldobja a konyhát meg még arra is gondoltam, hogy ha hajnalban téblábolok inni vagy valamiért a konyhában, HA-ból tudnám kapcsolni mozgásérzékelővel ezeket a ledszalagokat, kvázi irányfényként szolgálna, vagy esténként hangulatfény is lehetne. Amúgy meg most már tényleg, csakazért is mert bssza az agyam nagyon.

Új hozzászólás Aktív témák