Hirdetés
- iPhone topik
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Honor Magic7 Pro - kifinomult, költséges képalkotás
- Kijavították az iPhone Air legfőbb hibáját
- Itthon is elérhető a OnePlus 11 és a Buds Pro 2
- Xiaomi 15T Pro - a téma nincs lezárva
- Milyen okostelefont vegyek?
- OnePlus 15 - van plusz energia
- Honor 50 - apám nevében
- Poco F8 Pro – titkos favorit lehet belőle
Aktív témák
-
BlacKSouL
addikt
Pár évtized? Hol élsz? Ez nem Ausztria. Ott jönnek ki évtizedek után a problémák. Nálunk egy év a maximum idő az ilyesmire.
Konkrét példa: Nagyanyáméknál a faluban vezették két éve a csatornát. Szép gondolat, perszehogy. Természetesen a főcsatornát az úttest alatt kell vezetni, mert erre biztos van előírás. Természetesen az útburkolatot fel kell törni, és újrabetemetni, majd leaszfaltozni, ez természetes. De hogy 2 év alatt 4x(!!) kelljen feltölteni aszfalttal a folymatosan mindig megsüllyedő és beszakadó friss részt...És ami a poén, hogy nem egy falusi mellékút, hanem egy elsőrendű(haha) főútvonal (23). Persze, így aztán hosszú évekre biztosítottak maguknak munkát, mert évente kétszer egész biztosan javítgatni kel, hiszen hol itt szakad be, hol ott, hol az egyik sáv van lezárva hetekre, hol a másik. Aztán természetesen úgy foltozzák be, hogy 3-4 centivel kiemelkedjen a foltozott rész a többitől, így a süllyedés először szintbe hozza, majd csak aztán süllyed meg. De addig is, ha rámész, akkor szétszedi a futóművet, mert az egyenletesség az ilyenkor nem egy nagy erény. Szar alapanyagokból, szar kivitelezéssel, szar hozzáállással csinálják már a visszatemetést is, nemhogy az aszfaltozást. Mert szerintem ez nem normális dolog.
Ja, és persze van amelyik szakaszon nem is tesznek rá plusz réteget. Kiássák, betemetik(vissza a homokosagyagos földet) rámennek egyszer a kézi hengerrel, rátolnak egy teszkógazdaságos alapanyagú aszfaltot, nagyjából egy szintbe a régivel, aztán jónapot. De aztán az olyan lesz, mintha földúton menne az ember, nem szívesen teszem a fogam közé a nyelvem azokon a részeken.
Dehát ez ugye kit érdekel?
Másik példa a kitérdekelre: Katona Kálmán vett egy házat Szuhán a másik nagyanyáméknál, még közlekedési miniszter korában. Megvette, kiment kocsival, ledöbbent hogy milyen szar az út a faluban, hiphopp, odavezényelt egy egységet, és 1-2 hét alatt olyan utat csináltatott a faluba, hogy csodájára jártak. Komolyan mondom autópálya minőségű. Aztán jött ott is a csatornázás nemrég, a fentebb említett módszerrel itt is (meg)csinálták, ott azóta 3x kellett javítgatni 2 év alatt, plusz a kátyúzás.
Aktív témák
- Spórolós topik
- Colin McRae DIRT 2
- Képregény topik
- Futás, futópályák
- iPhone topik
- Hogy is néznek ki a gépeink?
- Debrecen és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Motorolaj, hajtóműolaj, hűtőfolyadék, adalékok és szűrők topikja
- Xiaomi smart home / Xiaomi okos otthon
- További aktív témák...
- CoolerMaster MM710 53gr pehelykönnyű gamer egér eladó
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 Mini 128GB Blue- 1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS4062
- Bomba ár! Lenovo X13 Yoga G1 - i5-10G I 8GB I 256SSD I 13,3" FHD Touch I Cam I W11 I Gari!
- Telefon felvásárlás!! iPhone 16/iPhone 16 Plus/iPhone 16 Pro/iPhone 16 Pro Max
- GYÖNYÖRŰ iPhone 15 Pro 256GB Natural Titanium -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, 100% Akkumulátor
Állásajánlatok
Cég: Central PC számítógép és laptop szerviz - Pécs
Város: Pécs
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


