Hirdetés
- Milyen okostelefont vegyek?
- A piac legerősebb kameráját ígéri a Xiaomi 17 Ultra
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Xiaomi 15T Pro - a téma nincs lezárva
- Samsung Galaxy Watch6 Classic - tekerd!
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- CES 2026: A Dreame első akciókamerája apró, szétszedhető, 8K-t is rögzít
- One mobilszolgáltatások
- Google Pixel 9 Pro XL - hét szűk esztendő
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
-
Mobilarena
Az objektívekre két nagyon fontos adat jellemző, melyek alapján rendszerint azonnal be lehet őket sorolni. Ezek az objektív fényerejét és gyújtótávolságát jelző számok.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Neck
veterán
válasz
rednifegnar
#31105
üzenetére
Ez egy APSC MILC, miért ajánlasz neki drága FF obit rá? Ráadásul az pont nem is egy nagy eresztés, akkor már inkább a Zeiss 55mm f1.8.
De az se, APSC vázra vannak jó alternatívák, olcsóbban.Tibitron: Nézz szét a használt piacon egy Sony E 50mm f1.8 OSS (SEL50F18) kedvéért. Újonnan 120 ezer körül megy. Vigyázz, hogy ne a Sony FE 50mm f1.8-at (SEL50F18F) vedd. Ez olcsóbb objektív ugyan, Full frame vázra van, viszont képminőségben gyatrább.
Ha a szobában nincs túl sok hely, és szélesebb obi kell, esetleg még alternatíva lehet egy E mountos Sigma 30mm f1.4. Használtan még ez is beférhet a keretbe.
Végül, mivel tárgyfotóra megy, esetleg olcsóbban megúszhatod a Sigma f2.8-as sorával. Van 30mm és 60mm-es objektív is. Képminőségük penge, az autofókusz kicsit kezdetleges, mert csak középen tudnak fókuszálni. Cserébe olcsók, de a használt piacon ritkán bukkannak fel.
Új hozzászólás Aktív témák
- Asus Zenbook 13 laptop Oled kijelző!
- Telefon felvásárlás!! Honor Magic6 Lite, Honor Magic6 Pro, Honor Magic7 Lite, Honor Magic7 Pro
- MacBook Pro 14 2021, M1 Pro 10 core, 32 GB RAM, 16 core GPU, 1 TB SSD 27% ÁFÁS (0303AR-4046)
- Blackview Link 8 12,7" Tablet
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7500F 32/64GB RAM RX 7800 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest


