Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • balazs_t

    tag

    válasz pigatt #72 üzenetére

    Hehe én is ezt nézegetem már 1 hónapja, de nálunk még nem lehet kapni, és nincs is semmi hír hogy mikor lesz. Illetve azt mondják valamikor ebben a hónapban... Külföldön mintha már láttam volna hogy lehet rendelni 90ezer körül volt ha jól emlékszem.
    Viszont én most az Acer H5360-t próbálom valahogy megszerezni, (illetve rá a pénzt :) mert azért több méteres méretben 720p ben 3D-ben biztos nagyon durva lehet. :)
    167000 körül lehet most rendelni a Pixmaniánál.

  • tome.jr

    addikt

    válasz pigatt #72 üzenetére

    Először én is ezzel szemeztem, de aztán olvastam hogy az LG-nek is lesz 24 colos LED háttérvilágítású 120 Hz-es monitorja, így inkább azt várom meg.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz pigatt #527 üzenetére

    Ahhoz a monitorhoz elvileg csomagban jár szabványos szemcsi, szóval nincs szükséged az NV szemüvegére. Tedd fel a monitrohoz adott kereprogramot, vagy a TriDef-et és kb. 600 játékkal játszhatsz.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz pigatt #534 üzenetére

    Ez érdekes, mivel a programkód ugyanaz a TriDef, vagy iZ3D mellett is. Pontosan ugyanazt csinálja a 3D Vision is. Max annyi lehet, hogy a 3D Vision Ready játékokban jobb lehet az NV-é, de az rendszerint használhatatlan 3rd party programmal.
    Esetleg még az képzelhető el, hogy a 3D Vision egy fizetős rendszer, vagyis ahhoz, hogy a program ilyen legyen a fejlesztőnek fizetnie kell az NV-nek (ezután az NV megírja a kódot a programhoz). Ezt sokan már nem teszik meg, és elkészítik a 3D-t az AMD HD3D-hez igazított, de ingyenes Quad Buffer SDK-jával. Az NV ennek kedvezőtlen hatásait driverből igazítja ki, de mivel ez a zárt driver neked nem jó a szabványos monitorodból kifolyólag, így erre a te rendszered képtelen, vagyis rosszabb minőséget kaphatsz. Ez sajnos csak a Win 8-cal fog megváltozni, amikor a DX is tartalmazni fog egy egységes 3D SDK-t.

    Egyébként az NV megoldását ezzel a monitorral lehetetlen használni ... még. Ez csupán a driveren múlik, mert úgy nézem a monitor speckóit, hogy a 3D Vision 1-nek megfelel (talán a 2-nek is), de ahhoz, hogy bekerüljön a támogatás a driverbe a Samsungnak fizetnie kell az NV-nek. Akár egy összegben, akár minden eladott monitor után egy kisebb összeget. Amíg ez nem történik meg, addig a monitorod nem fogja támogatni a 3D Visiont.

    Én javaslom azt a keretprogramot használd, amit a Samsung adott hozzá. Remélem adtak, mert manapság azért ez illik. Főleg egy ilyen drága cucchoz.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz pigatt #536 üzenetére

    A 2D-3D konverzió egy pite mód. Eleve az a baj, hogy itt ugyanazt a képet kapja mindkét szemed, így némi szimulálással keltik életre a 3D-s hatást, ami olyan lesz, amilyen sajnos. Használj 3rd party keretprogramot, mert ott már nem ugyanazt a képet kapja a két szem. Ajánlhatom a DDD-nek a TriDef alkalmazását. DX-re ez a legjobb, de ha fontosak az OpenGL-es játékok, akkor arra az iZ3D a jobb.

    A 120 Hz csak egy dolog. Az is kell, hogy a keretprogram driverébe be legyen építve a monitor támogatása. Főleg a 3D Vision esetében, ahol a gyártónak fizetni kell, hogy működjön a technológia. Ezt egyébként ideje lesz majd átgondolni az NV-nek, mert marha nagy hátrány a 3D Vision esetében, hogy a legjobb monitorok nem támogatják. Ha ingyenes lenne, akkor ezzel nem lenne probléma, persze akkor nem is jönne belőle a pénz, számukra meg pont ez az üzleti része a dolognak.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák