- 2.1-es Bose sztereó hangrendszer a Redmi K90 Pro Maxban
- Xiaomi 15T - reakció nélkül nincs egyensúly
- iPhone topik
- Hivatalos a OnePlus 13 startdátuma
- Szívós, szép és kitartó az új OnePlus óra
- Apple AirPods Pro (2. generáció) - csiszolt almaságok
- Egyéves Gemini AI Pro a Google-től a magyar egyetemistáknak is
- 175 fotó, amit a Vivo X300 és X300 Pro kameráival készítettem
- Milyen okostelefont vegyek?
- Samsung Galaxy Watch7 - kötelező kör
Új hozzászólás Aktív témák
-
A gép chipsete alapján ezeket a procikat támogatja:
ark.intel.com/chipset.aspx?familyID=35515
Bal oldalt kattints a Compatible products-ra.Vinni fogja a 4 magost is, azoknak pont azért kisebb az órajelük, mert négy mag eszi a naftát, nem csak kettő. Valahogy vissza kell fogni a hőtermelést/fogyasztást.
Itt egy lista a CPU-k összehasonlításáról:
notebookcheck.net/Mobile-Processors-Benchmarklist.html
De őszintén szólva, mihez nem elég a T9400? Mire használod a notit?A chipset leírása alapján a memória 8GB-ig bővíthető, a chipset kezeli a DDR2, DDR3-as modulokat is, de lehet a gépben nincs DDR3-as foglalalt, csak DDR2-es. Le kéne csavaroznod az alját, és megnézed milyen SO-DIMM foglalatok vannak rajt.
De őszintén szólva, mihez nem elég 4GB ram?A 9700M egy jó VGA, bár már lassacskán kezd elavulni. A 9800M GS valamivel jobb nála. Itt egy VGA összehasonlítós lista, ha eddig nem ismerted volna:
notebookcheck.net/Mobile-Graphics-Cards-Benchmark-List.htmlHa MXM-es a foglalta, akkor cserélhető. Itt van némi ismertető az MXM típusairól. Le kéne csavaroznod az alját, és megnézni, h a VGA MXM foglaltban van-e, vagy az alaplapra van forrasztva, esetleg a kézikönyv ha írja.
Gyári hűtés ha nem bírja, akkor leáll a gép.
Ez amolyan hővédelem.
Hűtést kicserélni..hát nem tudom, én nem nagyon hallottam még olyanról, h valaki nagyobb légszállításra alkalmas ventilátort tett volna a notijába. Ez nem szokás.
A nagyobb VGA-k hőtermelése el szokott térni, de az újabb és erősebb kártyák nem feltétlenül melegednek jobban (köszönhetően a modernebb gyártástechnológiáknak), és nem is biztos, h többet fogyasztanak.
Itt az aprók közt tudsz esetleg keresni másik kártyát, procit bele:
hardverapro.hu/aprok/hardver/notebook/tartozekok_alkatreszek.phpAm én nem cserélnék le semmit benne, jó az így, ahogy van, nem mondanám rá, h elavult. Esetleg a VGA-t egy újabb, de ha nem vagy megelégedve a géppel, inkább vegyél újat, mint feleslegesen belebabrálsz, pláne ha nem vagy egy nagy gamer.
Új hozzászólás Aktív témák
- Samsung Galaxy Felhasználók OFF topicja
- Synology NAS
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Milyen asztali médialejátszót?
- Kompakt vízhűtés
- Suzuki topik
- Hálózati / IP kamera
- 2.1-es Bose sztereó hangrendszer a Redmi K90 Pro Maxban
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Kezdő fotósok digitális fényképei
- További aktív témák...
- GYÖNYÖRŰ iPhone 15 Plus E-SIM 128GB Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3355, 100% Akksi
- Bomba ár! Dell Latitude 5590 - i5-8GEN I 16GB I 256SSD I 15,6" FHD I HDMI I CAM I W11 I Gari
- Logitech Lift for MAC ergonomikus egér
- ÚJ Dell Latitude 15 5550 - 15.6"FullHD IPS - Ultra 5 135U - 16GB - 512GB SSD - Win11 - 2,5+ év gari
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 128GB Starlight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3437, 100% Akkumulátor
Állásajánlatok
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest