Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Speeedfire #872 üzenetére

    "A kiemelés táblában azért van uid, hogy valamivel össze tudjam kapcsolni a 2 táblát. :)"
    Miért nem a hirdetés id-vel kapcsolod össze? :U A kiemelés a hirdetésre vonatkozik, a hirdetés megvásárlója meg egyértelmű, hogy kicsoda, elég egyszer tárolni. Mivel a hirdetés részleteit boncolgatod tovább, tök értelmetlen a user id-t letárolni a külön táblában. Az összekapcsolás is egyértelműbb lenne.
    A kérdéseimre meg nem nagyon válaszoltál, úgyhogy úgy veszem, hogy nem kell neked a segítség. :D

    "A másikra meg annyi, hogy én jobbnak találtam inkább varchar-kánt menteni az adatbázisban"
    Hát felőlem... de ha majd a teljesítmény-szempontok kerülnek majd előtérbe (keresés lassabb lesz, mert szövegalapú keresgélést kell végrehajtani, nem pl. egy tinyintre kell rákeresni, annak mentén összekapcsolni a táblákat), lehet, hogy változtatnod kell majd az adatbázis-struktúrát, és akkor majd szidni fogod magad, hogy miért nem alakítottad ki eleve jól. Mondjuk ha akkor újabb lóvét adnak, akkor nyilván nem. :)

    =================

    (#873) Soak :
    jaja, én is sokszor hasznát vettem már. Főleg akkor jön jól, amikor nincs kedved gondolkozni. :DDD

    =================

    (#881) Speeedfire :
    most ez ujjgyakorlat? Vagy miért nem használsz tényleg valami CMS-t? (pl. Drupalt, ha már van tapasztalatod vele...)
    Miért kezded minden táblád nevét tbl_ prefix-szel? Mivel adatbázisban van, elég egyértelmű, hogy itt táblák lesznek. :D

    Amúgy mi az az "ext" mező a tbl_post_items-nél?
    Az meg remélem csak egy rossz vicc, hogy a posthoz tartozó tageket TEXT-ként akarod letárolni. A másik, hogy ha már külön táblád van a tbl_forum-nak, akkor ahhoz kéne kapcsolni a tageket, nem a posthoz - vagy minden hozzászólásnak külön taget szeretnél? :U Gondolom nem.
    De az mindenesetre biztos, hogy a tagek összekapcsolását egy teljesen különálló táblában kéne megcsinálni, nem pedig egy TEXT típusú mezőben... :O
    A usernél a saltot miért tárolod külön?
    Minél többet nézem a struktúrádat, annál furább dolgokat látok. Miért kell külön tbl_comment és tbl_post tábla a FÓRUMHOZ? Most akkor kommentálni is lehet a fórumot, meg külön hozzászólást is lehet írni? Mi a különbség? Ha kommentálni lehet, akkor már miért nem magát a bejegyzést, ahogy pl. stackoverflow-n van?
    Na, most inkább nem nézem tovább. :DDD

    (#883) Speeedfire: miért, régen nem volt komolyabb? :)

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák