Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .Ishi.

    aktív tag

    Ismét egy kérdés. :DDD A HTPC-mhez (Intel i3-4170, ASRock H81M-ITX, Kingston 8GB DDR3 1333Mhz, Gigabyte RX560 OC 2GB, Silverstone SG13, Corsair VX450) még egy pár hónapja vettem egy új procit (G3258-ről váltottam egy deliddelt i3-4170-re), elfogott a gépszíj és pár hét után vettem rá egy ID Cooling IS-50-est.

    A gond csak az, hogy mintha a gyári hűtő jobban hűtötte volna a procit, mint az IS-50-es. Pontosabban olyan, mintha az elején még jól menne a hűtés (idle-ban 30 fok körül, játékoknál 60-65 fok körül), de aztán ahogy használom a gépet, ezek az értékek eléggé megváltoznak (idle olyan 45-55 fok körüli lesz, Rocket League közben, amikor a proci mondjuk 50% körüli kihasználtságon van, 75-85 fok körül).

    Pont ma pasztáztam újra (MX-4-gyel), de egy jó fél óra után megint kialakul ez a helyzet. Komolyan mondom, mintha a gyári hűtő nem csinált volna ilyet. Pasztából szerintem eleget tettem rá (borsószem középre, meg kis X), akkor meg mi lehet a gond? Próbáltam a BIOS-ban profilt váltani Silentről Standardra, de így sem változott a helyzet. Gondoltam esetleg arra is, hogy a videókártya a ludas, de egy alulfeszelt, tápcsati nélküli RX560-ról van szó, és az nem megy 62 fok fölé.

    Merre tudnék elindulni szerintetek ezzel kapcsolatban?

Új hozzászólás Aktív témák