Hirdetés
- CES 2026: A Hohem kompakt SSD-je telefonos USB-elosztó is
- Samsung Galaxy Z Fold7 - ezt vártuk, de…
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
- CES 2026: Belépett a Motorola a VIP buliba
- MIUI / HyperOS topik
- Hivatalos a OnePlus 13 startdátuma
- Amazfit Active 2 NFC - jó kör
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
-
Mobilarena
Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!
-
(rögzített hozzászólás)
Szeretnénk megkérni minden kedves fórumozót, aki videókártya ajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás.
(mellé)beszélgetést itt kéretik megtenni: VGA kibeszélő offtopik
Köszönjük.[ Módosította: koncsik ]
Új hozzászólás Aktív témák
-
Balazska90
tag
Mondjuk van olyan is a topikban aki szerint már 1 év múlva LOWon kell minden játékot vinni az 580al... akkor ezek szerint nem is érdemes már ilyet venni...
Lehet már az 5700 a belépő lassan.
-
jokeph
nagyúr
válasz
maxxenergie
#134596
üzenetére
nem én keresek VGA-t, hanem (#134589) csirkepokk kollega.
Nálam jól szolgál az öreg Sapphire Nitro RX 480 8 GB.
-
Pkc83
őstag
válasz
Balazska90
#134594
üzenetére
Nem az csak két ventis, és gagyi a hütése de müködik.

szerk: Gondolom ezért is Dual a neve.
-
maxxenergie
senior tag
válasz
jokeph
#134595
üzenetére
60K-ból újonnan egyedül XFX van meg egyből 8GB lenne ha már veszel akkor érdemesebb 8GB verziót venni nem a 4Gb-at mert már most sok játékban kevés.. és árban mem nagy difi van.
Nálam volt több is belőle most is van és 70 fok körül voltak 2560*1080-felbontáson benchmark alatt 26 fokos panelben zártabb házakban és nem sok hangja volt.
Megbízható eladótól van aprón 40-ért de ha fontos a nem 1 hét garancia akkor újonnan.
-
TheNewDawn
addikt
válasz
csirkepokk
#134589
üzenetére
Esetleg ez ? Tudom, hogy csak 1 ventis, de ilyen kis kártyánál szerintem ez nem olyan nagy probléma, úgyis alacsony a fogyasztása.
[link] -
Pkc83
őstag
válasz
csirkepokk
#134589
üzenetére
A jelenlegi árakkal nem vagyok tisztában de
biztos , hogy jobb vétel a Nitro , Pulse , Strix , Red Dragon
Ezek mind jobbak az Asus Dual-nal.
-
Pkc83
őstag
válasz
csirkepokk
#134583
üzenetére
Szia!
Nekem ugyanilyen van csak 8gb-os. A teljesítményére
nincsen panasz de. Bármit csinálsz vele 70-75 foknál
nem lesz hüvösebb terhelés alatt és mindezt úgy , hogy
60-85%-on pörögnek a ventik,tehát nem halk de nem is
egy helikopter. Ha nem zavar , hogy nincs csendben és
a relatíve magas hőmérséklet akkor nyugodtan vedd meg
mert nálam legalábbis megbízható és elfogadható teljesítményü
vga Fhd-ra. Viszont azért vannak ettől a típustól sokkal jobbak is.
-
Pécsi gyerek
addikt
válasz
csirkepokk
#134583
üzenetére
Az ára jó,de egy hangos kártyád lesz,plusz meleg

-
FireFox1996
addikt
válasz
TheNewDawn
#134585
üzenetére
Jogos nagyon, sokszor engem is nagyon idegesítenek a boltok az árazásukkal, hülyének néznek minket
-
TheNewDawn
addikt
válasz
csirkepokk
#134583
üzenetére
Ha ennyi a kereted, akkor egyértelműen ajánlott, ennyiből egyértelműen nem kapsz jobbat.
Mondjuk a boltot legszivesebben felszántanám és sóval behinteném és 6000002450 csillió dollárral megbírságolnám a hányadék aljas üzleti gyakorlat miatt, hogy a kb 60 ezres kezdőár helyett 107 ezret irnak.
Szóval megéri, de igy végiggondolva mégis meggondolnám hogy ilyen mocskkoktól vásároljak-e vagy inkább instant feljelentsem őket
Komolyan mondom, legközelebb lehet holnap Tescoba is az fogad majd, hogy pirosan foszforeszkáló lézeres betűkkel 800 as betűmérettel hirdetik majd hogy AKCIÓ, -99% kenyér 25.000 helyett 250 Ft/kg.
-
Balazska90
tag
válasz
csirkepokk
#134583
üzenetére
SZerintem jó, ennyiért 580 jó. A topik szerint meg az lesz hogy vegyél használtat.
-
pecccccccca
őstag
válasz
Balazska90
#134569
üzenetére
Engedd már el ezt az 580 meg 1650S témát.
Pár nap után bejöttem a topikba elolvasgatni a hozzászólásokat és veled van tele. Ugyan azt hajtogatod napok óta. Nekem is 580-am van, f@sza káryta, de fogadd el, hogy a jelenlegi helyzetben vannak ésszerűbb vásárok is ebben az árkategóriában. Én decemberben vettem 56-ért alzától. Arra az árra mondtam azt, hogy na ez még egy ilyen kártyára nálam belefér. Ha már 65 lett volna biztos, hogy 1650S-t veszek.
De tényleg hagyjuk már ezt...
-
maxxenergie
senior tag
válasz
maxxenergie
#134199
üzenetére
Sziasztok !
ERRE VALAKINEK TAPASZTALAT JAVASLAT
Lényeg hogy nagy a kísértés VEGA irányába de imádom a FURY-X-et /kicsi-halk-hűvős/ ellentétben VEGA-val nagy - hangosnak nem hangos refhez képest /40% venti mellett fixen plafon 70 fok/ .. de mégsem egy vízhűtés mellyel a FURY-X 50 fokos 35% ventiprofillal, mellyel néma is nyitott Házban...
Tehát vagy eladom vagy valami értelemes hűtés kéne neki amivel halk és hűvös sok alternatívát nem láttam csak amit írtam + Morpheus II menne rá ..
VEGA 56-ból lehet BIOS mókolással 64-et is kihozni, főleg komolyabb hűtéssel... mivel két BIOS van ez is mellette szól kicsit.
Köszi.
-
jokeph
nagyúr
válasz
windlord
#134575
üzenetére
2D-ben is megvan a cicergés ?
Vagy csak ha a VGA 3D-ben megyen.
Ha az utóbbi, mepróbálhatod maximalizálni játéknál az FPS-t, pl. 60-ra,75-re (célszerűen, ahány HZ-es a monitorod, ha freesynces, akkor mindkét érték jó lesz).
Többnyire ettől csökkeni szokott a cicergés, többnyire el is marad. -
windlord
őstag
Megerkezett az xfx 580 triX.
Egy a Zalman 500as tap van a gepben, ami megtanitott az igazi coin whine - ra.
Ezzel gondolom semmit sem lehet kezdeni, max a psu cserejevel. Jol gondolom? -
Grave_444
nagyúr
válasz
kerobi
#134567
üzenetére
A 8pin 2x4 gondolom az a cpu vagy ha moduláris akkor a tápba való.
A 6+2 egyikéből lesz a 8 pin, a másikból értelemszerűen a 6ost használd csak.
Balazska90 Nem más dimenzió, aprón mindig vannak megbízható eladók, akik a netes ár alatt adják, nem újdonság.
Például Lec-nél ezer éve jó áron futnak a procik, de van nála minden más is.Amd is akad bőven. [link]
-
Berci14
csendes tag
Sziasztok! Szerintetek egy A8-9600 mellé, ami majd később fejlesztve lesz R5-2600-ra, de egyenlőre melyik gpu jobb választás: R9-390x (8gb) vagy rx 580 (8gb) ?
Ui: kérlek ne nevessetek ki az A8 miatt 😀 ! -
Pécsi gyerek
addikt
válasz
Balazska90
#134566
üzenetére
"S igen, szinte minden játék eszegeti nálam az 5. giga VRAMot. Ha nem hiszed el, mutathatok videókat. "
Igen mert ha egy kártyán van vram akkor ki is használja.De ez nem jelenti azt hogy adott 8 gb-os kártya több FPS-t ad a plusz vram miatt.
De ez már tényleg sok,mindenki eldöntheti hogy mit vesz.Az biztos hogy egy Rx 580-al is úgyan úgy elfog tudni játszani az ember, mint egy gtx 1650 superrel.
-
Balazska90
tag
válasz
jokeph
#134561
üzenetére
Reméljük jövőre csak a GPUt kell cserélni ha tényleg földbe állnak ezek.
Mondjuk lehet ez lesz, emlékszem hogy anno a Ti 4400 már 2006ban eléggé szenvedett az új címek alatt.... és az akkoriban kb. a mostani 580 lehetett, kategóriában. 4 év alatt avult el.
Jézusom! 128 MB VRam volt rajta.
De a legelső gépembe meg S3 TRio volt bakker, 1 MB Vrammal (kisiskolás koromban már kockultam)1 MB. Honnan indultunk úristen.
-
-
kerobi
senior tag
Sziasztok vettem egy Sapphire 5700xt pulse-t van egy 6 es 8 bemeneti csatija. A tápomnak pedig van egy olyan kábele ami egyik végén 8 a másikon 2db 6+2-es Hogyan kell csatlakoztatni, mert sehol nincs info erről?
-
Balazska90
tag
válasz
TheNewDawn
#134562
üzenetére
Szerintem gyenge a CPUd ehhez a kártyához. Nem véletlenül mennek nálam jobbak a játékok ugyanolyan kártyával. Ez van.
S igen, szinte minden játék eszegeti nálam az 5. giga VRAMot. Ha nem hiszed el, mutathatok videókat. De nem akarom vele telefosni a topikot. -
Grave_444
nagyúr
válasz
Balazska90
#134558
üzenetére
"Inno3D N165S1-04D6-1720VA29 - GeForce GTX 1650 SUPER - 4 GB 51000 Ft
Palit NE6165SS18G1-166F - GeForce GTX 1650 SUPER StromX OC 51500 Ft
Gainward 471056224-1501 - GeForce GTX 1650 SUPER - 4 GB 52500 Ft
Inno3D GeForce GTX 1650 SUPER - 4 GB N165S2-04D6X-1720VA31 53500 Ft
Gigabyte GV-N165SOC-4GD - GeForce GTX 1650 SUPER 53500 Ft
Gainward 471056224-1488 - GeForce GTX 1650 SUPER Pegasus OC 53800 Ft"Tessék ezek közül lehet választani jó áron.
Új kártyákról van szó, aprón megtalálható. -
Pécsi gyerek
addikt
válasz
Balazska90
#134548
üzenetére
-
Lorden
őstag
válasz
Balazska90
#134560
üzenetére
Jövő ilyenkor már 4 éves lesz az rx580, ami egy megpiszkált 480, az meg 2016-os...
-
TheNewDawn
addikt
válasz
Balazska90
#134560
üzenetére
Hát nincs, ebben igazad van ,az 580 hoz pont elég, de nem véletlen akarom azt lecserélni, biztosan sokat javulna a teljesitmény ha min egy ryzen 1600AF lenne a i5 6400 helyett. Konkrétan amúgy a nemrég megvett Controlra gondoltam.
De pl a Red Dead Redemption 2 az nincs meg, de 100% biztos vagyok benne, hogy az is mediumon menne csak, és valszeg ez a 2 nálad se lenne sokkal jobb, jobb CPU val sem
Metro nekem highon megy, nyilván a CPU közti különbség miatt nem megy ultrán, meg ugye az én 580 am 4gb os csak, és ebben igazat adtam/adok neked, hogy ilyen magas beállitásoknál bizony számit a VRAM.
Egyébként meg sorry ha valami sértőt írtam, nincs veled semmi bajom nyilván meg nem állt szándékomban, csak tényleg az nem volt igaz abszolút hogy minden kártyát fikázni szoktam
-
jokeph
nagyúr
válasz
TheNewDawn
#134559
üzenetére
Vagy abban az esetben lehet kevés a 4 GB Vram, ha a GPU ereje elég az adott játék 1440p-ben való futtatásához. 2160p-n az RX480-am 8 GB Vram-jából közel 6 GB-ot be is kért az SC2 single player módja, kellemes 50-60 FPS körüli értékeket produkálva, Ultra/max grafikán.

De ez egy nagyon öreg játék, DX9-et használ még a játék motorja.
Tehát a Vram szükséges mennyisége és az élvezhető FPS/beállítások viszonya kimondottan játékfüggő.
De a jövő egyre inkább nyers GPU erőért (is) kiált, ahogy írod.
(#134560) Balazska90: World War Z-ből kompromisszumosan 2160p-n is ki tudtam csiholni a 60 FPS magasságát.
Nálam R5 3600X hajtja, ez bizonyosan nem kevés.
-
Balazska90
tag
válasz
TheNewDawn
#134559
üzenetére
Nem játszom 30 játékkal, de pl. a Metro Exodus ami köztudottan nem egy nagyon régi és semmi gépigényű játék, elég jól fut Ultrán is. Bár van aki szerint a 60 körüli FPS is szar.
S simán zabálja az 5. giga ramot. Ahogy a FAr Cry 5 is. De még a GTA 5 is.RDR2 a legújabb olyan cím ami már szopatja az 580at, de igazából az nagyon erős gépeken is szarul fut.
A legújabb amivel játszom a World War Z - GOTY Edition, ami lehet ultra pici gépigényű, de az is jól fut Ultrán. Sőt, nagyon jól.
Milyen címet bírsz csak Mediumon tolni? Amúgy normális CPU van mellette?
Ha 1 év múlva tényleg le kell venni LOWra a játékokat, az ablakon fogom kihajítani a kártyát.
-
TheNewDawn
addikt
válasz
Balazska90
#134558
üzenetére
Lenne ráció abban amit mondasz, deee... játszottál már a legujabb jatekokkal ? van olyan, ahol már most mediumra kell letennem az 580 amat ééééés nem a vram a probléma, hanem a kártya ereje... Nyilván még nem ez a jellemző, de én 100% biztosra veszem , hogy legkésőbb 1 év múlva az új játékokhoz már kb lowon se lesz elég FHD ba az 580 meg az 1650 sem....
A játékok meg jelenleg CSAK akkor eszik a ramot, ha ultrára/very highra teszed a grafikát, amit már most nem bir el a kártya ereje a legtöbb esetben ( a hight még többnyire igen és azon simán elég a 4 gb vram is) . Ergo nagyon valószinű, hogy előbb fog elfogyni a GPU ereje, mint a VRAM.Persze nem kizárt hogy tévedek, meg nyilván lehetetlen 100% biztonsággal jósolni, de azért a nagy többség velem együtt ezt tartja valószinűnek.
-
Balazska90
tag
válasz
TheNewDawn
#134557
üzenetére
109 kártyából kidobott az árukereső hármat ami 71-73, a többi mind 75 felett... de ilyen logikával az 580 is 60 tól indul hiszen a leggagyibb márka van annyiért is.
Amúgy szerintem is nagyon jó az 1650s, én a vram miatt nem cserélném le rá a mostanit. Lehet hülye idióta vagyok akin röhögni kell, de keveslem a 4 gigát. Mert azt látom hogy nagyon eszik a játékok a ramot.
-
TheNewDawn
addikt
válasz
Balazska90
#134555
üzenetére
60 as árkategóriában 1650 super még mindig. Nem is beszélve a 70 ről, 70 től már a sima 1660 ok kezdődnek, ami meg köröket ver rá.
-
TheNewDawn
addikt
válasz
Pécsi gyerek
#134545
üzenetére
Így igy, 1,5 éve 580 am van és elégedett vagyok vele 100% ban, és lehet marad is még 1 évig kb ,de ha felajánlanának egy cserét egy 1650 superre, akkor nyilván gondolkodás nélkül csapnék le rá, és ez akkor is így lenne, ha vadiúj lenne az 580 am.
Újabb, jobb konstrukció, töredék fogyasztás, DDR6, stb
Amúgy meg egyértelműen 5600 XT t vennék, csak ahhoz már procit is kéne cserélnem, a kettő meg együtt nem fér bele most, szóval a következő az a proci lesz szerintem majd nemsokára

-
Balazska90
tag
válasz
TheNewDawn
#134554
üzenetére
Mondj jobbat ennyiért.65-70 között, új kártyát. S hasonló márka legyen a kettő, az nem ér hogy a leggagyibb márkát nézzük az egyiknél a másiknál meg nem. Ha MSI akkor mindkettő MSI legyen, stb.
-
TheNewDawn
addikt
válasz
Balazska90
#134542
üzenetére
Nem akciós volt, hónapokig 43 volt a 4gb os 570 ára, te eleve a 8gb osat ajánlottad, ami már önmagában is röhögőgörcs kategória 60 ért

Elég vicces mindenesetre, hogy kb 15 en megmondtuk ezt már neked , és érdekes módon senki se adott igazad neked, szóval fullba nyomod a kretént és mész szembe mindenkivel az autópályán és még csak fel sem tűnik
És igen, az 580 65-70 ért szar ajánlat, csak nem azért amiért gondolod de hadd ne reagáljak már ilyen eszement hülyeségre please . -
jokeph
nagyúr
válasz
Balazska90
#134551
üzenetére
RX 480 8 GB simán 150-180W között.
Undervolttal durván -20/30W, de nem több.
-
dj79
senior tag
válasz
Balazska90
#134551
üzenetére
Ja, nekem az rx570 itx is feljebb ment a 120 wattnál simán.... Mondjuk én kifejezetten csendes gépet raktam össze, most már hdd sincs benne, szóval lehet, hogy én vagyok túl érzékeny ezekre a zajokra.
-
Balazska90
tag
Érdekes, nekem még nem ment 130 W felé az RX 580. Tudom hogy hivatalosan mennyi a TDP, én a tapasztalatot írom. Nyilván több lenne ha húznám. Vagy nem tudom.
Az érdekelne hogy in-game egy 1650s hogy alakul watt ügyileg. Nem a hivatalos adat izgat hanem a valóság, game alatt.
Majd egyszer felveszem ennek a "porszínvónak" a hangját. Itt biztos mindenki tanyán lakik, én a szomszédokat jobban hallom legtöbbször mint a gépem hangját...
-
dj79
senior tag
válasz
Balazska90
#134548
üzenetére
Vagy esetleg olyan házuk van, hogy nem ildomos 150-180 wattal fűtögetni, mint pl az enyémet. Ráadásul a porszívó hangot is utálom
-
válasz
Balazska90
#134548
üzenetére
3 év alatt kb. 8e FT-ot (napi 3 óra játékkal számolva). Lapozzunk.
-
Balazska90
tag
válasz
Pécsi gyerek
#134545
üzenetére
Kíváncsi lennék hány tíz forinttal nagyobb villanyszámlát jelent ez az eltérés havonta...
-
Balazska90
tag
válasz
Pécsi gyerek
#134544
üzenetére
Meg dupla annyi VRAM van rajta. Hiába mondogatják hogy az nem számít, de számít. Már sok játék simán eszegeti az 5. gigát. S ez a jövőben még inkább így lesz, mert eddig is ez volt, 30 éve ez van.
-
Pécsi gyerek
addikt
válasz
Balazska90
#134543
üzenetére
"Nagyon lejön hogy ide elvakult nvidiások írogatnak főleg."
Biztos vannak olyanok is,de egyszerűen csak nem éri meg a fogyasztás/melegedés miatt,amikor ugyan azt megkapod majd fele fogyasztással
-
Pécsi gyerek
addikt
válasz
Balazska90
#134542
üzenetére
65-70 ezres Rx 580 helyett inkább 100 wattos gtx 1650 super
-
-
Balazska90
tag
válasz
TheNewDawn
#134535
üzenetére
Nem értem az akciókat minek kell ide keverni... azok alkalmi vételek. Én a normál piaci árakból indulok ki. De szerintem ha linkelnék ide RX 580at 65-70 körül arra is simán rámondanád hogy szar ajánlat, mert van 3 éves széthajtott 580 35 ért...
-
Csupingo
veterán
Pl. ACER KG241QP monitorral működik a sync nvidia kártyával is. Próbáld meg feljebb tenni a beállításokat, hogy a vga izzadjon és a proci kicsit pihenhessen. Fixáld, vagy nagyobb vga terheléssel csökkentsd az fps számot. Az is lehet, hogy van valami konkrét beállítás, ami ilyen rendszertelen terhelést okoz, azt kéne megkérdezni a srácoktól.
-
Csupingo
veterán
Nem hittem volna, hogy ennyire hullámzó teljesítménye lesz. Érdemes lehet DDU-val törölni mindent, ha másik kártyát cseréltél. Akár bányászvírust is lehet keresni, az is vissza tudja fogni a gépet. Ha mondjuk beéred 70-80 fps-sel is, akkor a max.-ot fixálni lehetne, vagy pl. próbából még feljebb állítani a grafikát, hogy a vga kifulladjon 80 fps környékén. Memória mennyi van a gépben? Akár azért is akadhat, mert az ultra beállítások miatt gyorsabban megtelik a vga-n a 4 GB ram. Olyankor a beállítások visszább vétele segíthet. Végső esetben érdemes lehet bekérdezni a wot topikba is, ott biztos sok tapasztalat van. Milyen monitorod van? Az adaptive-sync nem működne?
Az nvidia driverben a fast-sync-kel is tehetnél egy próbát.
A biosban nem tudod a szorzót 36-ra tenni? Olyankor nekem minden mag 3,6 GHz-en megy. -
TheNewDawn
addikt
Egészen biztosan a proci az, mondjuk egy multis játékban abszolút nem értem miért kell ultrára tenni mindent, ott szerintem nem az a lényeg

Szóval vedd lejebb picit ( mondjuk high) ra a felbontást és jó lesz az teljesen, se FPS dropok nem lesznek, sem pedig a proci nem fog 100% on menni. Single jatekban meg tényleg 100% ban elég lesz a proci még a kártyához, de multiban Csupingo is írta, hogy lehetnek gondok esetleg. -
a347
aktív tag
válasz
Csupingo
#134496
üzenetére
No meglett a kártya. Tettem is néhány próbakört vele. Felemás érzéseim vannak. A procim 100%-on pörög, bár ez talán a wot optimalizálatlanságának is betudható. Az fps értékeim eléggé hullámzóak egész játék alatt. Van, hogy lemegy 45-re is. A max. olyan 90-95 képkocka volt. Néha egy-egy dropp is beugrott.
Az ajánlott (ultra) beállításokkal, full hd-ban toltam egy 144hz-es monitoron.
Ha lejebb vettem a grafikai beállításokat, akkor sem javult a helyzet.
Lehet mégis a proci lesz a gyenge láncszem? -
TheNewDawn
addikt
válasz
Balazska90
#134532
üzenetére
Ez szó szerint nem igaz, csak azért nem írom hogy ordas hazugság, nehogy besértődj
Rengeteg kártyát szoktam ajánlani amiket jó ár érték arányúnak tartok, na most nyilvan 55 ért egy sima 1650 vagy 60 ért egy rx 570 NAGYON NEM tartozik ide , sőt 
De külön kihangsúlyoztam amúgy akkor is és most is, hogy nem a kártyákkal van a baj, sőt, az 570 et nem egy konfigba ajánlottam én is anno, 43 ért újonnan anno remek vétel volt. 1650 et viszont az ára miatt kb az ellenségemnek se ajánlanék soha. Szóval ha 15 öt levonunk mind a kettő árából, akkor máris teljesen jó vétel lenne most is mindkettő.
-
Speed®
titán
válasz
Balazska90
#134532
üzenetére
A múltkor azért lettél "leszólva", mert ~60 rugóért RX570/8Gt ajánlottál..
-
Zicokuka
senior tag
válasz
Balazska90
#134532
üzenetére
Pedig a maga kategóriájában az 580 egy remek vétel,bár inkább a használt piacon
-
Balazska90
tag
válasz
TheNewDawn
#134512
üzenetére
Te minden kártyára azt írod hogy iszonyatosan drága. Múltkor leszóltatok hogy mertem RX 570/580at ajánlani, pedig még mindig az egyik legjobb ár érték arányú GPU mindkettő.
-
Balazska90
tag
válasz
TheNewDawn
#134512
üzenetére
Vannak ilyen belépőszintű legalja kártyák. Olyanok is mint az áruk. Játékra alkalmatlanok.
Van pl. RX 550 újonnan is olcsóbb mint 30 ezer, mégse halljuk hogy bárki is ajánlaná. Mert nem lehet vele játszani. -
kisnagy11
friss újonc
Köszönöm a választ dj79, és az infót koko52!
Mit gondoltok egy GIGABYTE Radeon R9 270X OC 2GB GDDR5 256bit PCIe kártyát el bírna ez így ahogy van? Azt éppen tudnék szerezni. -
Zicokuka
senior tag
válasz
FireFox1996
#134520
üzenetére
Igen
-
FireFox1996
addikt
Szerintetek megéri egy Radeon HD 7750 vga-t egy GeForce GT 1030 2GB GDDR5-re cserélni?
(Tudom, hogy jobb, de annyival, hogy érdemes is cserélni?)
Erős játékot nem szoktunk játszani, inkább olyat, mint a Minecraft, Kerbal Space, meg néha Photoshop + Lightroom. -
-
kisnagy11
friss újonc
Sziasztok!
Olyan ügyben szeretném a segítségetek kérni hogy, sikerült jó áron egy használt gépet vásárolnom nagyon jó állapotban, ehhez szeretnék egy jobbnak mondható videókártyát játékokra (természetesen nem pont a mai legdurvább gépeket igénylő játékokra, hanem) amit még elbírna ez a konfig, hogy az se hiányozzon belőle!
A konfig:
Intel Core i5 - 2400 CPU - 3.10 Ghz
8gb DDR3 RAM
300 W FSP tápegységMit gondoltotok mit bírna el?
Előre is köszönöm! -
válasz
Zicokuka
#134504
üzenetére
"Újabb kérdésem lenne, állitsátok már sorrendbe az alábbi kártyákat:
1. GTX 1650 SUPER GDDR 6
2. GTX 1650 GDDR 5
3. GTX 1650 GDDR 6
4. GTX 1060 3 GB
5. GTX 1060 6 GB
Köszönöm előre is!" - sony309
"Sztem el is találtad a sorrendet
" - Zicokuka
Ezt most komolyan gondolod?
Miért? -
TheNewDawn
addikt
válasz
palfitom
#134511
üzenetére
Igen, de a kérdés nem az 1% kivételről meg az ultra grafikáról szólt, hanem hogy melyik az erősebb, mert amúgy az 1060 3 gb simán elveri erőben még a ddr 6 os 1650 et is.
Sima 1650 értelmét mióta kijött nem látom amúgy, iszonyatosan drága és elképesztően gyenge kártya lett, anno az 1050 TI nek volt pár hónapot leszámitva kb legborzalmasabb ár-érték aránya, na ez rátesz egy lapáttal és mindent ver, negatív értelemben.
Ehhez képest fogadni mernék, hogy itthon ez fogy egyik legjobban

Már amúgy magával a kártyával nincs gond, mert szükség vn belépőszint legalja kaliberű kártyára, csak teljesítményének megfelelő árban kellene adni akkor, olyan 40.000 ért és rendben lenne. -
sony309
őstag
Köszönöm mindenkinek, bár látom nincs egyetértés!
-
sony309
őstag
Újabb kérdésem lenne, állitsátok már sorrendbe az alábbi kártyákat:
1. GTX 1650 SUPER GDDR 6
2. GTX 1650 GDDR 5
3. GTX 1650 GDDR 6
4. GTX 1060 3 GB
5. GTX 1060 6 GBKöszönöm előre is!
-
válasz
jonnyjoker01
#134499
üzenetére
Ha a 75Hz-hez fix 75 FPS-t szeretnél, akkor nem lesz elég minden esetben (a durvábbak cca. 50-ig le fognak esni). A Cyberpunkot pedig nehéz megjósolni, de az a gyanúm, hogy a 75 FPS ott is necces lesz.
-
sony309
őstag
válasz
Pécsi gyerek
#134498
üzenetére
Köszönöm!
Balazska90: Neked is köszönöm!
Új hozzászólás Aktív témák
Techpowerup VGA /GPU kiadások időrendben, valamint teljesítmény összehasonlítására alkalmas/
Játék tesztek és GPU vs GPU tesztek (Angol) Link 1 - Link 2
A GPU-k grafikus egységeinek listája: AMD, Nvidia, Intel ARC.
- Battlefield 6
- Sony MILC fényképezőgépcsalád
- CES 2026: A Hohem kompakt SSD-je telefonos USB-elosztó is
- PlayStation 5
- Riasztó topik
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Autós topik
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Házimozi belépő szinten
- Samsung Galaxy Z Fold7 - ezt vártuk, de…
- További aktív témák...
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 mini 256GB Black-1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS3626, 100% Akkumulátor
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone i5 10400F 16/32GB/64GB RAM RTX 5050 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- Csere-Beszámítás! Acer Nitro 5 AN515-57! I7 11800H / RTX 3050Ti / 16GB DDR4 / 512GB Nvme SSD!
- HIBÁTLAN iPhone 13 Pro 128GB Sierra Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4088
- Samsung Galaxy S23 5G 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest






