Hirdetés
- Samsung Galaxy A52s 5G - jó S-tehetség
- Xiaomi 17 Ultra - jó az optikája
- VoLTE/VoWiFi
- Nagy aksival és erős hardverrel megjött Magyarországra a Poco X8 Pro és Pro Max
- Poco X8 Pro Max - nem kell ide sem bank, sem akkubank
- One mobilszolgáltatások
- Fotók, videók mobillal
- Samsung Galaxy Z Fold7 - ezt vártuk, de…
- Külföldi prepaid SIM-ek itthon
- Motorola Edge 40 neo - színre és formára
Új hozzászólás Aktív témák
-
jaanoo89
aktív tag
válasz
Ironizer
#100395
üzenetére
Fogalmam sincs. Az is lehet, hogy mind jófej akció volt csak én szerencsétlen vagyok ilyen téren, meg talán kukacosabb is az átlagtól. Bevallom őszintén, nagyon féltem, amikor személyesen megláttam a piros boltban, hogy 100.000 Ft egy zsír új M.Zuiko 9-18... végül elcsábultam, megvettem és életem legnagyobb objektív vétele volt. Tökéletes, az új árát meg hagyjuk is.
Szóval voltak jó húzások is. -
aginor
veterán
válasz
Ironizer
#99533
üzenetére
Fogyasztói társadalom + vadkapitalizmus. Ezek ezt eredményezik, és amúgy valamennyi igazság van benne, de jóval kevesebb, mint amit elhitetnek. Én is sokszor megkapom egy-egy kép esetén, hogy "hú, neked biztosan jó géped van". Ami amúgy igaz, de nem a gép kelt fel hajnali négykor és ment ki január másodikán a Nagy-hideghegyre mínusz 3 fokban zuzmarás képek csinálni, ahogy a kompozícióba se sok beleszólása volt, de a témaválasztás sem az erőssége.

trlala: sajnos aki nincs benne, vagy egy szint alatt van, annak ez az "IGAZSÁG" (igen, csupa nagybetűvel). Azt gondolja, hogy a felszerelés a mérvadó egy kép minőségét illetően. Ami technikai értelemben még igaz is lehet, az már más kérdés, hogy egy adott képnek hány százaléka technikai jellegű és mennyi az, amit a fotós tesz hozzá.
MrChris: tudom, azért mondtam, hogy az aktuális csúcson kívül mindent leszarnak (ez ugye a G9 és GH5-ben kimerül). Az Oly is hasonló sajna (ott legalább cserébe a szerviz rendben van). Nem tudták 5év alatt megoldani, hogy az M5mk2 érintő kijelzője szemhez emelt géppel is működjön, amit már a kortárs M10mk2 is tudott..
Én mondjuk ez M1mk2-be is örültem volna pár új funkciónak (pl: handheld hi-res, nd szűrő, af finomhangolások/új támakövető módok). Mondjuk valamilyen szinten megértem, mert az mk3 nem lett akkora durranás, így igyekeztek köztük mesterségesen fenntartani a rést, hátha úgy több mk3-at sikerül elsózni. -
Throme
veterán
válasz
Ironizer
#99533
üzenetére
Marketing nagyon erős ágazat. Nem számít már semmi, csak minél szélesebb réteghez eljussanak.
Amikor egy porsche reklámban azt hallom, hogy robbanómotor, vagy egy tévéreklámban azt, hogy képátmérő.... akkor tényleg elhiszem, hogy az embereket fotózás terén a FF szettekkel fogják meg.Nyugaton még oké, mert ott rá tud szánni 3-4000 €-t a tag, de itthon az emberek zömének kilóg a segge a gatyából, mégis veszik a drága cuccokat.
Azt is érdemes lenne megnézni, hogy ugyanmár mit is fotóznak az újdonsült FF tulajok?!
Esküvőzni még béna, tárgyfotózni a kiegészítő cuccokra nincs már zsé. Tájfotóknál a szobaablaknál messzebb nem jut.
Persze az FF gyártót ez nem érdekli, mert már eladta a hardvert...jók az eladásai.#99532aginor
Én már azzal is elégedett lennék, ha látnám azt a WOW kamerát az OM-S-től...
Mindenesetre a 40-150 f4-re kíváncsi vagyok továbbra is...
Mondanám, hogy amíg van szerviz, addig nem félek, de ezekkel az egységárasított javításokkal se vagyok kibékülve. Gyakorlatilag annak örüljek, hogy ha beszarik a váz, akkor nagyon de nagyon szarjon be, mert így a 68k huf fillérek... igaz minél később történik meg annál hamarabb jön el az a pont, hogy a váz nem ér 68 rugót se...Kérdem én, ilyen szituáció esetén, amit leírtál (kvázi nagyon kicsi a kereslet oly cuccokra) mi a francért tartja az árát az új hardver?
Mikor jön el az a pont, mikor a boltok szabadulnának az oly cuccoktól olcsóbban? Majd akkor, mikor már az oly tulajok is átmentek/visszamentek más rendszerekre?
Én kivárok, mert a jelenlegi szettem az tökéletes nekem, ha meg roló és gazdasági totálkáros lesz a vázam, akkor "leporolom" a nikon-t, esetleg veszek egy nikon milc vázat adapterrel...(ha csak nem lesz olyan mobilom, ami hamarabb meglövi a képet tökéletesre, mielőtt én észbekapok, hogy fotózni kéne
)
-
peppe79
senior tag
válasz
Ironizer
#98961
üzenetére
Lehet, hogy félreérthető voltam. Természetesen nálam is addig nyomva kell tartani, amíg fókuszt nem talál. De ez a másodperc töredéke alatt megvan, úgyhogy elég annyi, hogy épp csak egy picit lomhábban nyomom le a gombot.
Nekem az igazi érdekesség a témakövetéses AFF, illetve AFC, back button focus-szal. Ha az élességállítás után elengedem a gombot, akkor kvázi olyan, mint ha AF-S-t használnék, ha meg folyamatosan nyomva tartom, akkor megszakítás nélkül fókuszál. Ez tök jól jön a gyerkőcnél, vagy kutyánál, amikor kiszámíthatatlanul szaladgál, majd egy rövid időre megáll. De ha megkapom a kölcsön teleobit, mást is kipróbálnék vele.
-
peppe79
senior tag
válasz
Ironizer
#98066
üzenetére
Facebookon is van több ilyen csoport:
M42 és egyéb manuális objektívek, analóg fényképezők adok-veszek
Fotós adok-veszek, ahol az árak a földön járnak!
Antik Fotós Adok-Veszek
stb-stb.
Vagy csak szimplán Marketplace. Esetleg az indexen az "M42 (és más menetes obik) Adok - veszek", itt a Hardverapró...A Konica csak egy példa volt, nekem épp az vált be, meg a Minolta. Régi alapobjektívekből szinte Dunát lehetne rekeszteni, annyi eladó darab van.
-
peppe79
senior tag
válasz
Ironizer
#98050
üzenetére
"látva ezeket a kínai obikat néha elgondolkodom vmi "occsó" manuál 50mm körüli fixen, csak aztán mindig oda jutok, hogy akkor végülis már kicsivel többért (használtan) ott az oly 45 1.8, natív, van AF, etc"
A 45mm-es Olympus össze sem hasonlítható az előzőekkel. Ez már a modern fotózás tipikus megtestesítője, mind technikai, mind pedig felhasználói oldalról nézve. Aki ehhez a felgyorsult világhoz alkalmazkodva, inkább a kényelmet és a gyorsaságot választja, az biztosan nem fog csalódni benne. Kicsi, piszok könnyű, és viszonylag olcsó objektív, nagyon fürge AF-el, és kiváló képminőséggel. Tökélesen passzol a m4/3 rendszer filozófiájába. Talán meg is tartanám, ha nem lenne az a szörnyű focus by wire élességállítás... Képtelen vagyok megszokni a manuális fókuszát. Persze, ez az objektív nem is igazán erre a célra lett kitalálva.
-
peppe79
senior tag
válasz
Ironizer
#98050
üzenetére
Alapvetően semmi bajom az olcsó kínai objektívekkel, sőt: 50mm-ig nagyon jól kiegészít(het)ik a vintage alap- és teleobjektíveket. Ezek az egyszerű(bb) felépítésű -, nem kifejezetten a maximális tökéletességre törekvő, de relatív fényerős, fém-üveg darabok, közelebb állnak az ízlésemhez, igényeimhez; mint az elektronikus kapcsolattal bíró, modern, 'műanyag objektívek'. Más kérdés, hogy a gyártás során nagy lehet köztük a szórás. És akkor ott vannak még az olyan, esetenként előforduló, megszokást igénylő sajátosságok, mint például a videósoknak kedvező, fokozatmentes -, és/vagy az elülső elem közelében elhelyezkedő rekeszgyűrű. De semmi gond: ha csak ezen múlik, 70-100 dollárért cserébe még bevállalja az ember a kompromisszumokat. Egész más viszont a helyzet, ha mondjuk egy 400 dolláros objektívről beszélünk (jelen esetben a Mitakon speedmasterről). Az optika rendben van, na de a mechanika... Az számomra döbbenetes, hogy a bajonettjének picit nagyobb a holtjátéka, mint egy 15 dolláros Fotga adapternek, amivel két bajonett csatlakozik egymáshoz. És akkor ehhez jön még "segítségül" egy olyan fókuszgyűrű, ami nem vajpuhán mozog (főleg a két végállásában), és elég érzékeny, mindössze ~100 fokos szögben állítható. Egy f/0.95-ös objektíven! Persze, ezek egyik fele orvosolható, másik fele meg megszokás kérdése, csak ennyi pénzért picit többet várna az ember. Azt, amit a szép, de egyébként teljesen felesleges díszdobozkára áldoztak, ráfordíthatták volna egy fokkal minőségibb mechanikára is. Amúgy brutál kis objektív, csak...na.
Az olcsó kínai 50mm-esek annyira még nem fogtak meg, hogy beruházzak egyre. A Meike 50mm/1.7, és a 7Artisans 50mm/1.8-as számomra alapból felejtős, utóbbinál már csak az ellentétes irány fókuszgyűrű miatt is. Az 55mm/1.4-es 7Artisans meg jóval drágább, fordított elhelyezésű a fókusz- és rekeszgyűrűje, amik ráadásul túl közel vannak egymáshoz.
A TTartisan 50mm/1.2 már egy érdekesebb darab lehet annak, akinek számít a fényerő, ráadásul egyelőre gombokért megvásárolható (szemben mondjuk a 400 dolláros Mitakon freewalker 42.5mm f/1.2-vel). Ami engem zavar, az itt is a fordított elhelyezkedésű fókusz- és rekeszgyűrű, de ez utóbbi legalább click-es. A fő oka, amiért végül nem vettem meg, hogy ennél is csak kb. 100 fokos a fókuszgyűrű két végpontja közti állás, ami nem túl precíz élességállítást eredményez (egy f/1.2-es objektíven ugye...). Nekem 50mm-en bőven elég az f/1.4-1.7-es obi is, azt is általában f/2-2.8-ra rekeszelve használom. Egy olyan finom, precíz mechanikát, mint például az olcsón beszerezhető, tucat gyártású vintage Konica 50/1.7, nem szívesen cserélném le egy olcsó kínaira. Azért egy 50mm/1.1-es Kamlant még szívesen kipróbálnék, de csak kíváncsiságból. -
aginor
veterán
válasz
Ironizer
#98009
üzenetére
Ez egyrészt igaz, de azért van benne nem kevés alibizés is szerintem (lásd Laowa 7,5/10mm, vagy Canon 10-18). Ha egy Canon tud vállalható 10-18-as lencsét csinálni 70-ért, akkor az Oly/Pana miért nem? Miért van az, hogy a gyújtótávolságban majdnem azonos 9-18 háromszor annyiba kerül?
-
countrymusic
csendes tag
válasz
Ironizer
#96897
üzenetére
Köszi a válaszokat!
Azt nem értem, hogy a G80 at valahol videozasra is tervezték - mert tényleg AVCHD ban is jókat csinál, nem beszélve a 4 K- ról (bár lehet, hogy a levágás miatt hagyni kell a fenébe a 4K-t ), hogy miert nem tettek bele, egy motoros zoom opciót?
A manuál zoomos optika miatt nem lehet megoldani? -
vond
MODERÁTOR
válasz
Ironizer
#96058
üzenetére
(#96058) Ironizer és (#95979) kk831228:
Én használtam a második és a harmadik változatát is a 14-140-nek. Mind a kettő kicsit ilyen. De sok más lencse is, akármelyik rendszerből, főleg az olcsóbb kitobik.
Az új, időjárásálló 14-140 mintha kicsit finomabb lenne, de néha azért itt is bele lehet futni akadásokba. Mondjuk ez még nekem is elég új, és bejáratással valóban sokat javul a helyzet. Úgyhogy csak tekergesd!
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Na pl. ebben is más egy pro obi, mint mondjuk a 12-35 II. Az olyan tökéletesen jár, hogy még csak hasonlót sem éreztem semmilyen másik objektívnél.

-
t72killer
titán
válasz
Ironizer
#87856
üzenetére
Ez nagyjából a 9-18as oly kategóriája.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- 0PERCES BOSE QuietComfort Ultra Headphones, zajszűrős, Bluetooth fejhallgató!
- 27% - ASUS Prime 850W 80 PLUS Gold ATX 3.1 Táp!
- BeQuiet! GAMER alap! i9-14900K / Z790 / 32GB 6000MHz / 2TB Gen4 / 1000w Gold! BeszámíTOK
- 261 - Lenovo LOQ (17IRX10) - Intel Core i7-14700HX, RTX 5070
- iPhone 15 Pro Max 256GB 83% (1év Garancia) ESIM-es változat!
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Szóval voltak jó húzások is.
)


