Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Enrico77

    csendes tag

    válasz nort_on #112826 üzenetére

    Így már értem miért írjátok, hogy nem jó a mostani megtakarításom :(

    #112821aAron_
    én sosem tanultam pénzügyet. Mikor megszületett a lányom, megkeresett pár pénzügyi tanácsadó, szimpatikus volt néhány, velük beszélgettem, elhittem hogy jó az amit ajánlanak és így lettek a szerződések.

    #112820PredatorZoli, #112826nort_on
    így most már értem, miért írjátok, hogy nem jók a mostani megtakarításaim.
    Bontom mindet azonnal.

    Van tapasztalat hol érdemes TBSZ-t nyitni?
    Nekem ahogy írtam szimpi a Lightyear, de mivel nincs tapasztalatom, ezért nincs ez kőbe vésve.
    Gondolom elég egy TBSZ-t nyitnom és a család teljes megtakarítását abban tartanom.
    (Mivel a feleségem és saját részemre nyugdíjkiegészítés lenne, ezért az 15+ év, a két gyereknek meg szintén 15+, ezért gondolom elég egy TBSZ)

    A legtöbb ETF (a két javasolt S&P 500 és a VWCE USD, vagy EUR alapú, azt hogyan javasolt vásárolni?
    Utalok forintot a TBSZ-re és ott váltsam át, vagy érdemes használni Revolut-ot csak erre?

    Ha szeretnék mást is vásárolni (pl. egészségügy, ingatlan) arra hogyan tudok ETF-et keresni?
    Kezdeti összegben lesz így ~8-8,5 millió HUF (a 4 megtakarítás várható összege szerződéskötési büntik után)
    Arra gondoltam az összeg fele lenne S&P 500 és VWCE, 10% arany, a 40% pedig még nyitott, de ahogy írtam, az egészségügybe, gyógyszeripar úgy gondolom, hogy fejlődni fog.

Új hozzászólás Aktív témák