Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz realist #2 üzenetére

    ~60 perc alatt megvan egy 10-20% -> 100% az S23 család esetén.

    Ehhez képest az iphone-oknál ~90-100 perc még mindig egy 1.5x szorzó.

    Forrás

    [ Szerkesztve ]

    "... and I hope you have a great day!"

  • válasz Bass #16 üzenetére

    Mi az a szituáció amikor ennyire kritikus az a 30p előny egy full töltésre?
    Úgy értem hogy 30p alatt mondjuk 60% körül lenne (szerk. : belenéztem a tesztbe, inkább 70% körül) 0-ról egy Samsung, míg a OnePlus 100-on.
    60-70%-kal durva igénybevétel mellett is 2-3 óra SoT kijön.

    Értem én hogy kényelmesebb, de nem lenne még kényelmesebb a 15p? Vagy az 5p?

    [ Szerkesztve ]

    "... and I hope you have a great day!"

  • válasz Noukoum #25 üzenetére

    Ok, akkor 15 perces adatokat nézzünk? 45W-tal:

    S23Plus: 43%
    S23Ultra: 41%
    OnePlus11: 57% (80W) / 67% (100W)

    25W
    S23: 28%

    Tehát 15 perc alatt van ~15% különbség a 25/45 között és a 45/80 között is.
    45 helyett 65W-tal (amit előrelépésnek ítélne a fórum) ez mennyi lenne? 7%? Tényleg számít? :F

    Ha nekem ennyire kiélezett lenne az akkuhasználatom és a töltési lehetőségem, bizonyára lenne nálam egy powerbank, akkor is ha 100W-t tudna a telefonom.

    Minden más esetben azért bőven együtt lehet élni azzal, hogy 60-75 perc egy 0-100.
    És ezt úgy beharangozni, hogy 'marad a lassú töltés', aztán itt a fórumon az iPhone-ok 30-50%-kal lassabb töltési sebességével egy lapon emlegetni minimum vicces.

    Számomra kifejezetten üdítő, hogy végre van cég aki megteheti, hogy nem megy bele a számháborúzásra. Megálltak egy olyan ponton, amire azt lehet mondani, hogy elég. Nyilván a profit maximalizálás miatt, nincsenek illúzióim, de szerintem fontos azt belátni, hogy attól hogy a 65-80-250W töltés kivitelezhető, a felhasználók jelentős részének halál felesleges. Majd ha elég felhasználót veszítenek emiatt, beleteszik.

    Nekem pl irodai munka mellett általában wireless padon (7w vagy 10W) vagy laptop typeC-n (talán 15-18W?) töltődik. Autóban vezetékes AA, általában mire odaérek valahova 100-ra tölt, pedig az is 10W.
    Ha tudna 80/100W-t, valószínűleg évente 1-2 alkalommal tenném rá arra az adapterre.

    "... and I hope you have a great day!"

  • válasz M5Norbi #27 üzenetére

    Mondjuk az S22-nél a gyorsabb merülés miatt valóban zavaróbb a 25W töltés. A Snapdragon-os S23 bőven kibír egy napot.

    "... and I hope you have a great day!"

  • válasz Noukoum #29 üzenetére

    15 perces adatokat írtam, nem 30-at, mert azt írtad, hogy amikor sürgős, akkor 30 perc sincs..

    szerk.:
    Nem engem zavar, hogy van más ahol gyorsabb - a szakmát és a kommentelőket zavarja, hogy nincs 65-250W a Galaxy szériában, lásd ennek a hírnek a címét is.

    Ahogy az Apple usereket sem zavarja annyira a még ennél is 30-50%-kal lassabb töltési idő, hogy emiatt más terméket vegyenek. Jó eséllyel nem is használtak mást az elmúlt 3-5-10 évben, leszarják ha egész éjjel töltődik - simán kibír egy napot.

    Ahogy az előzőben is leírtam: majd ha emiatt mérhetően kevesebb terméket tudnak eladni (akár a samu akár az Apple), biztos lehetsz benne, hogy belerakják. És igen, ha benne lesz, én még mindig használhatom a 7-10-25W-os töltőmet.

    Én csak próbáltam összehasonlítani 45-80W töltést az általad vázolt esetre, amikor 30 perc sincs töltésre, hogy érzékeljük mit jelentene 45-ről 65-re vagy 80-ra lépni.

    [ Szerkesztve ]

    "... and I hope you have a great day!"

  • válasz Noukoum #29 üzenetére

    már nem tudtam beleszerkeszteni az előzőbe

    a számháborúra akkor külön: szerinted a 80-250w gyorstöltés nem egy számháború? :DD
    Tényleg mondj már egy élethelyzetet, amikor 24 óránként 10 percre tudod lerakni azt a telefont, de komolyan..
    Mi az, hogy indulásra kész a telefon? Mikor van az, hogy 40-60-80%-kal nem LEHET elindulni valahova?

    A powerbank szerinted egy megoldjuk okosba módszer? :D Szerinted a powerbank az tényleg azt a problémát oldja meg, hogy ne kelljen kivárni a 30p extra töltést a lakásban/irodában?

    A powerbank nem azt oldja meg, hogy 0 percet kelljen várnod a töltésre a fal mellett, és folyamatosan útközben lehetsz? :D

    Nagyon félreértesz: én nem azt mondom, hogy a szupergyors töltés az egy felesleges fejlesztés. Tök király, hogy megvannak azok a technológiák, hűtési és akku elrendezési megoldások amikkel kivitelezhető.
    Csak azt mondom, hogy egy átlag usernek rohadtul nincs szüksége erre. Feltételezem, hogy ehhez képest viszonylag drága a kivitelezése, hogy az igény megléte nélkül belepakolják, ráadásul úgy, hogy külön kellene megvenni az adaptert, és a userek nagy része úgysem venné meg.

    "... and I hope you have a great day!"

  • válasz Noukoum #34 üzenetére

    szóval már egyenesen hazudok, és hasból mondok számokat? Azt hittem egyértelmű, hogy van egy ilyen teszt, mert korábban is pont ezt linkeltem:
    Forrás: phoneArena

    Továbbra is ott tartunk, hogy 45W Samsung vs 80W OnePlus között 15 perc alatt van nagyjából 15% különbség, mert nem hamisak az általam írt adatok. Vagy ha azok, akkor kérlek cáfold meg őket, és ne kezdj el vádaskodni. Köszi.

    Attól, hogy valaki nyugdíjas, még élhet aktív életet és lehet neki fontos a gyors töltés, de skatulyázz! :)

    Este elfelejted feltenni -> reggel 11%-on van. Reggel összesen 15 perced van tölteni. Legyen: 80W töltéssel lenne kb 67%-od a OnePlus11-ban, és lenne 45W töltéssel 51%-od a S23 Ultra-ban.
    Ennyit próbáltam megkérdezni, hogy ez tényleg deal breaker szerinted a felhasználók értelmezhető részének? Mert akinek IGEN, ahogy Neked is, nyilván megveszi a superfastcharge képes telefont. Ezt pofázom most már harmadszorra, hogy egy átlagos felhasználónak elég, ahogy a ~60 perces 0-100% is (ami való életben inkább a 15-25-> 100%, 45-50p).

    "Meg kellene értened hogy mindenkinek mások a felhasználási igényei. Neked nem fontos a gyorstöltés, másnak az."
    Neked kellene ezt megérteni, én az elejétől fogva ezzel érvelek.
    Eleve nem kellene a 45W-ra azt írni egy hír címében, hogy "lassú töltés". Amikor meg szembesülsz vele hogy 15 perc alatt ~15% a különbség a 45W vs 80W között, akkor azt írni, hogy "hamisak az adatok". :)

    Szerinted a 46 vs 49 másodperc a számháború.
    Szerintem már a 30 vs 60 perc is az, amikor MINDEN iPhone felhasználó elégedett annyira a lassú töltésével (90-140p), hogy emiatt nem vált. Sz@rik rá, mert jellemzően bőven kibír egy napot, és kb bárhol tudja tölteni - irodában, autóban, wireless töltőn stb.:D
    És itt világszerte több mint 1 milliárd (!) emberről beszélünk (1.3-1.4 mrd adatokat találtam Google-n) - nyilvánvalóan jobb lenne nekik is ha lenne legalább egy 45W, de annyira azért nem zavarja őket, hogy tömegével váltsanak. Mert van ezer más szempont egy okostelefonban.
    Ezt így el tudod fogadni? Hogy az ő felhasználási igényeiknek még ez a tempó is elég?
    Akinek nem, vesz mást.
    Majd ha elegen panaszkodnak, akkor belepakolja a Samsung is, meg az Apple is.

    Szerk.: ja és még egy, most nézem:
    OnePlus 80W - 32 perc alatt van 100-on
    OnePlus 100w - 27 perc alatt van 100-on

    5 perc a különbség. Mi ez ha nem számháború? :D

    [ Szerkesztve ]

    "... and I hope you have a great day!"

  • válasz Noukoum #39 üzenetére

    Melyik?

    Kértem, hogyha cáfolnál, linkelj valami mérést/tesztet, én megtettem.

    "... and I hope you have a great day!"

  • válasz Noukoum #41 üzenetére

    Ebben viszont az az érdekes, hogy ez kb pontosan ugyanaz a teljesítmény, ami a 25W-os vezetékes töltővel mért mindenki.
    Pl nézd meg itt: [link]
    Olyan mintha bizonyos esetekben nem engedélyezné a 45W teljesítményt. Lehet, hogy túlmelegedés, de nem akarok tippelgetni. Olyan tesztet is találtam, ahol 1,5 óra a 0-100, gondolom ott még jobban szabályozott a szoftver.

    Az Ultra esetében nem látszik ez az anomália: [link]
    Ezek alapján már értem, hogy miért gondolod "hamisnak" az adatokat, de hidd el, nem kerestem ki egy nekem kedvezőt - tökre el tudom fogadni, hogy a s23+-ban limitált a 45W képessége - nem oldották meg rendesen a hűtést, vagy tudom is én. Az én bűnöm annyi, hogy nem az S23 Ultrát hoztam érvként, mert nem tudtam erről a bugról, és nem néztem meg 5 különböző tesztet az adott típusról.

    Ezzel együtt a 45W-ról írt minden érték igaz az Ultra esetén.

    Tehát ha eltekintünk egy korlátozott/hibás implementációtól (S23+), akkor minden érv igaz a 45W vs 80W témában, ahonnan ez a beszélgetés elindult.

    "... and I hope you have a great day!"

  • válasz mhydas99 #47 üzenetére

    Így igaz.

    Nyilván ennél sokkal komplexebb a kérdés az IT-t tekintve - nagyobb teljesítmény, több erőforrás (kisebb fogyasztás) hw oldalon, új lehetőségeket nyit(hat) meg sw oldalon, és ezek folyamatosan triggerelik egymást. Erre inkább mondom, hogy ez a természete az iparágnak.

    A kérdés termék oldalon viszont az, hogy milyen képességet milyen áron lehet belenyomni egy termékbe, és arra mekkora igény van a felhasználói bázisban.
    Nyilván egy tech-re fogékonyabb réteg alapvetően vágyik minden újdonságra, mert eleve tud róla, és úgy tűnik kényelmesebb-gyorsabb-hatékonyabb lesz tőle a készüléke/élete. De ez nem jelenti azt, hogy szüksége is van rá.

    Egy kisebb márka nyilván próbál mindent belepakolni amit csak lehet egy termékbe - vevőket kell szereznie.
    Egy hatalmas bázissal rendelkező cég pedig meg tudja mérni, hogy mi az ami elég.

    "... and I hope you have a great day!"

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés