- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
- Yettel topik
- Apple iPhone 16 Pro - rutinvizsga
- MIUI / HyperOS topik
- Hivatalos a OnePlus 13 startdátuma
- Huawei Watch Fit 3 - zöldalma
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- iPhone topik
- Mindenki Z Fold7-et akar
Hirdetés
Talpon vagyunk, köszönjük a sok biztatást! Ha segíteni szeretnél, boldogan ajánljuk Előfizetéseinket!
-
Mobilarena
Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!
Új hozzászólás Aktív témák
-
King Unique
titán
válasz
szacsee #6166 üzenetére
Lásd egy másik válaszban részletezve, hogy mikor érdemes külső házat és mikor dokkolót használni.
Ha esetedben a "C" pontnál leírtak jellemzők, akkor megfelelhet a célra az említett AXAGON ADSA-ST kétlemezes dokkoló, valamint az Evolveo Dion 2 is, stb.
Ha inkább egylemezes külső ház kellene, akkor lásd az "A" pontban leírtakat, az ott linkelt példákat, + azt a külső házat is, amiről nemrég készült itt beszámoló.
Azért az XY webáruházak pár soros beszámolóinál a "sokan adatvesztésre panaszkodnak" eseteket nem árt némi fenntartással kezelni, mert ki tudja, hogy ott mindnél a dokkoló hibája volt annak a tényleges oka, vagy maga a HDD hibája, vagy az USB-kábelé, vagy a nem megfelelő használaté (user error), na meg ugye pontosan mi értendő adatvesztés alatt, stb. Azt pedig az itteni esetek is jól szemléltetik az AXAGON ADSA-ST dokkolónál, hogy korántsem mindig a dokkoló a hiba forrása, hanem bőven lehet egyéb oka is a problémának, lásd az alábbi példákat.
• Ennél az esetnél elvileg a médialejátszó volt a probléma oka, az azon futó operációs rendszer nem kezelte megfelelően egyszerre a dokkolóban lévő 2 db HDD-t.
• Ennél az esetnél maga a Raspberry Pi és az azon futó operációs rendszer lehetett a probléma oka, ha a dokkolóban lévő HDD-t NTFS-re formázva gond nélkül kezelte, ellenben Ext4-re formázva már nem.
• Ennél az esetnél RAW problémára panaszkodott egy fórumtag és ott volt reális a dokkoló hibája, valószínűleg gyári hibás példányt fogott ki, bár felmerült a nem megfelelő használat is a probléma okaként.
• Ennél az esetnél a Manjaro Linux nem tudta kiolvasni a dokkolóban lévő HDD S.M.A.R.T. adatait, ami nyilván nem a dokkoló hibája, hanem az operációs rendszeré, az ottani diagnosztikai programé, meg ha pl. Windowson ugyanaz gond nélkül működik.
• Ennél az esetnél pedig maga HDD lehetett a hiba forrása és nem a dokkoló, meg pláne hogy a PC-be téve SATA-n csatlakoztatva sem működött a HDD.
• Ennél az esetnél csak a logikai-fizikai szektorméret volt a téma, ellenben a dokkoló működésére nem volt semmilyen panasz.
Ha a tévéhez is csatlakoztatva lesz a dokkoló és 4 TB-os HDD lesz beletéve, akkor ott az is kérdés, hogy kezel-e egyáltalán a tévé, az azon futó operációs rendszer GPT séma szerinti merevlemezeket. Ha igen, akkor oké, ha nem, akkor viszont max. 2 TB-os / MBR alapon csak 2 TB-ig particionált HDD-t lesz képes kezelni.
Új hozzászólás Aktív témák
- WD My Passport 5TB ÚJ, BONTATLAN gyári dobozában
- SAMSUNG 4TB 990 PRO M.2 NVME PCI-E 4.0 x4 - Új, hűtőbordás - 7450-6900 MBs - Eladó!
- SAMSUNG 4TB 990 PRO M.2 NVME PCI-E 4.0 x4 - Új - 7450-6900 MBs - Eladó!
- Crucial P3 Plus 2TB M.2 NVME PCI-E 4.0 x4 - Új - Eladó! 37.000.-
- 512GB 2230 M.2 PCI-E NVME SSD BAZÁR - Samsung, SK Hynix, Micron, WD - STEAM DECK
- Autószimulátor! Leírásokkal, mindenestül, játékkal, kulcsrakészen!
- GYÖNYÖRŰ iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS2048, 96% Akksi
- ÁRCSÖKKENTÉS Dell Latitude E6320 notebook eladó
- Új Asus 14 Zenbook WQXGA IPS Retina i9-12900H 5.0Ghz 14mag 32GB 1TB SSD Intel Iris XE Win11 Garancia
- Bezámítás! Gigabyte G5 KC Gamer notebook - i5 10500H 16GB DDR4 512GB SSD RTX 3060 6GB WIN10
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest