Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vlevi

    nagyúr

    válasz tknof1871 #2148 üzenetére

    Pont most, a kaverirol szolo ph hirben van egy olyan,logilink kulso haz, ami usb-s, es ket hdd megy bele.

  • King Unique

    titán

    válasz tknof1871 #2148 üzenetére

    Mivel drágábbak, kevesebb róla a tapasztalat, itt topikban is inkább szimpla HDD-s a téma, azért nem kerültek bele, de ez akár változhat.
    A két kifejezés lényegében uazt jelenti, de sokan "külső merevlemez" alatt a gyárilag összeszerelt kompakt készülékekre asszociálnak, persze külső merevlemez ház kifejezés már más, az uaz, de azért a külső mobil rack megnevezés a legegyértelműbb.

    (#2146) vlevi: köszönjük a tesztet! :R

    (#2153) zsero : nem tudok én se mást mondani, akkor próbáld a JMicronosat. Amúgy ASMediával nem szokott gond lenni, Lenovo notidon milyen oprendszer van, mert W7-nél érdemes USB3 drivert frissen tartani?

  • King Unique

    titán

    válasz tknof1871 #5674 üzenetére

    A leírtak alapján ha csak tervezed a vásárlást és még nem vettél semmilyen külső házat, akkor a HDD gyakori cserélése és ide-oda helyezése igény esetén értelemszerűen célszerűbb inkább egy HDD dokkolót venni és azt használni, mint amilyen pl. a nemrég említett modell.
    Egyébként a kérdésekre röviden válaszolva a tool-free kivitel gyors és egyszerű merevlemezcsere esetén nyilván előnyösebb, csavaros rögzítésnél alsó és oldalsó megoldás is szóba jöhet, a SATA csatlakozó normál esetben a PCB-n van, külső tápegység normál esetben külön tápadapter ami előnyösebb a cserélhetőség miatt, 1-lemezes (1 db HDD) külső háznál 1,5-2 A-es elég szokott lenni amit eleve mellékelnek a külső házhoz és nem külön kell megvenni, stb.

  • King Unique

    titán

    válasz tknof1871 #5677 üzenetére

    Mármint mi van fordítva? :D Itt eleve USB-s használatról volt és van szó a topik témájából adódóan is, ahol nyilván egy HDD dokkolónál gyorsabb és egyszerűbb gyakorta cserélni a HDD-t, mint egy külső házban, ahol alapesetben fixen, csavarokkal rögzítve van beépítve (kivétel tool-free), erre vonatkozott a kijelentés. Az viszont egy másik dolog, hogy maga a SATA fizikai csatlakozó valóban nem bírja úgy a sokszori újracsatlakoztatást mint az USB, de akkor ennyi erővel, ettől tartva egyáltalán nem kellene cserélgetni a merevlemezt sem dokkolóban, sem külső házban, sem a PC-ben, vagy lehetőleg csak minél ritkábban. Illetve ha USB-s használatnál cserélve is van időnként a dokkoló / külső ház belsejében SATA-n a HDD, rendszerint nyilván nem annyiszor, ahányszor maga eszköz az USB-kábel kihúzásával / bedugásával fizikailag leválasztva / újracsatlakoztatva USB-n, vagyis ilyen téren eleve az utóbbi kapja a nagyobb igénybevételt.

    A tool-free külső ház az nem éppen azt jelenti, meg pláne nem 3,5"-os fizikai méretben (példa), hogy úgy, olyan megoldással van összepattintva, mint egy gyárilag készre szerelt külső merevlemez és úgy kell akár némi roncsolással szétfeszegetni. :N

    Passz, de amúgy nem mintha okvetlenül olyan megoldás kellene SATA-nál, meg a képen amúgy is egy régi, IDE típus van, a másikon meg 2,5"-os külső ház. Normál esetben egy 3,5"-os SATA-USB külső ház belseje, ott a PCB és azon a SATA fizikai csatlakozó elhelyezése eleve olyan, hogy pont megfelelően illeszkedjen, megfelelően lehessen csatlakoztatni a HDD-t, nem úgy kell erővel belefeszegetni a csatlakozók esetleges deformálódását okozva.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz tknof1871 #5680 üzenetére

    Nem, az egyes (nem feltétlen mindegyik) HDD dokkolóknál az lehet a kontra, hogy ugye az USB-vel ellentétben a SATA fizikai csatlakozó nem feltétlen gyakori újracsatlakoztatásra lett tervezve és emiatt a HDD folyamatos és gyakori be/ki helyezését, csatlakoztatását sem feltétlen bírja olyan szinten hosszabb távon és egy idő után ez gondot okozhat, mivel rossz esetben akár minimálisan deformálódhat a csatalakozó, ami csatlakozási, érintkezési problémákhoz vezethet. Mármint rossz/extrém esetben, meg már amelyiknél és a használat, HDD cseréjének intenzitásától is függően, mert pl. ebben a topikban is többen vettek és használnak HDD dokkolókat és eddig nem nagyon számoltak be itt ilyen problémáról. Az meg, hogy a dokkolóban a HDD többnyire szabadon van, nem feltétlen mondható különösebben vészesnek ha nincsen kitéve extrém külső hatásoknak (pl. por, folyadék stb.), meg így legalább a szellőzése is valamennyire megoldott.
    A belső mobil rack külső mobil rack, eleve más a kettő. Meg szép és jó hogy a belsőnél zárt, védett helyen van a HDD és megvannak a maga előnyei annak is, de egyrészt a HDD behelyezésénél / cseréjénél ott is fennállhat SATA-n a többszöri fizikai csatlakoztatás. Másrészt ha pl. a PC-ben elszáll a tápegység, villám belecsap stb., akkor az viheti magával a mobil fiókban lévő HDD-t is, míg egy külső házban, dokkolóban a PC-től elszeparálva is tárolható.

    Egyébként eleve úgy kezdted itt a kérdezést, hogy "Ha könnyen akarom cserélni benne a HDD-t akkor a csavaros HDD rögzítést kell választani?", amire logikusan a HDD dokkoló / tool-free külső ház a kézenfekvő válasz és a praktikus megoldás, nem egy szokványos külső ház csavaros HDD rögzítéssel, azért voltak az előbbiek említve, ajánlva. Ha nem a cél a HDD gyakori és gyors cseréje, akkor meg azt kell írni, valamint ha ekkora a para a SATA fizikai csatlakozó esetleges sérülése miatt, akkor azt is már a legelején és akkor a válasz, az ajánlás is annak megfelelő lesz. Azaz ez esetben lehet venni egy USB-s külső házat, ahol ha nem kell tool-free típus, akkor ott a szokványos megoldás, csavaros rögzítéssel (példa).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés