Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szoles

    senior tag

    válasz thomasa #474 üzenetére

    Mázli, hogy amikor belenéztem, amikor szétesett, csináltam pár fotót. A minőség gatya, de a lényeg kivehető, megérthető.
    A kormányoszlop valójában egy vascső -a lényeg illetve a gond az alsó részén van-, rajta alul-felül finom menettel, és alul van rátekerve ez a szar, aminek az alsó csapágy támaszkodik. Ez egy hollandi-szerű valami, ennek támaszkodik az alsó kormánycsapágy külső gyűrűje. Az erő egyszerűen lelökte a vascsövön lévő menetről. A két menet közül az egyik el van méretezve.

    Ha a vascsövön lévő menet ép, akkor ezt az alkatrészt egy első éves ipari tanuló is ki tudja esztergálni, bár az a belső finom menet egy érdekes dolog, de nem hinném, hogy nagy gond lehet.
    De a lényeg, hogy ennek ott kell maradnia. A menet csak egy megoldás, lehetne ezt másképpen is. Én már azon is gondolkoztam, hogy villannyal odahegeszteni. Csak mit szól hozzá a csőben lévő műanyag persely (zöldeskék a képeken), amiben a rugózás csúszkál.

    De a lényeg, hogy jó lenne valamit kiagyalni. Én nem akarom hetekig húzni az időt. Most van tavasz, jön a nyár, most akarjuk használni. Küszködni sem akarok velük, teszek én a garanciális kötelezettségeikre, ha kell, akkor megcsináltatom, csak működjön. Jó lenne valami megoldást kiagyalnunk.
    Hú, de mérges vagyok...

    Itt vannak a képek, szerintem érthetőek a zavaros leírásom ellenére is. :-)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák