Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nrbx

    tag

    válasz krono. #9446 üzenetére

    Hello, ahogy mások is írták, a Moka express-el csak fix mennyiséget tudsz elkészíteni. Én karosról váltottam erre a módszerre. Meguntam, hogy relatíve sok pénzt tettem bele, vásároltam mindenféle eszközöket, de nem tudom konzisztensen ugyanazt az eredményt elérni, körülményes az elkészítés (súly, idő méregetés, WDT), mindez 1 espresso, 1 reggeli cappuccino kedvéért. Mivel volt itthon egy 1 személyes Moka express kipróbáltam a karoshoz vett jobb darálóval, frissen pörkölt jobb minőségű kávéval és kellemesen meglepődtem. Szerintem nem egy rossz kompromisszum annak fényében, milyen olcsó, mennyire kevés helyet foglal, mennyivel egyszerűbb a kávé elkészítése. Valószínűleg veszek még egy 3-4 személyeset is arra az esetre ha több vendég jön, nem nagy kiadás. Az a tapasztalatom, hogy egy random kávézóban, étteremben, vagy ismerősöknél egy bolti kávéval etetett gyári beállításokon semmit sem módosított automatával elkészített kávénál ez szerintem kis odafigyeléssel (káve, őrlés, időben levenni a tűzről) simán jobbat készít. Automata számomra a mérete miatt nem volt opció, a kapszulásnál meg hiányzott volna, hogy nincs semmi "élménye" az elkészítésnek. Szóval én csak bátorítani tudok mindenkit, hogy próbálja ki a "kotyogóst". James Hoffmann-nak is van pár videója a YouTube-on mire kell figyelni.

Új hozzászólás Aktív témák