Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atesss

    addikt

    válasz 8zabi #7227 üzenetére

    Ha a lejátszó pontos tipusát is meg tudod mondani, lehethogy pont az segíthet. Most szerintem épp nem fog kelleni, de jótanács, hogy ilyenkor amit tudsz, írd le a lejátszóról.
    Be volt kapcsolva amikor leesett ?

    Ami alkatrészt néztél, hogy hibás lehet, az egy kvarc, az generálja az órajelet (valamelyik IC-nek).
    Mint kiderült nem a fő processzorának, hanem több mint valószinű az FM transmitternek, ami rögtön ott van mellette (Sigmatel STFM1000) [link], és egy 2 oldalas leírás: [link] , ennek az alján látod a 24MHz-et (és 24000 van ráírva az alkatrészre).
    De annak is nagy az esélye, hogy a fő processzort is ez a kvarc látja el órajellel (a transmitter működésének hiányában az is lehet működne még a lejátszó rész).

    Viszont a kvarcok nem szoktak elromlani, főleg nem így, hogy barnás - égett nyom legyen utána. Ez könnyen lehet hogy csak valami műgyanta szerűség (a sima műgyanta átlátszó - fehéres lenne), de valamiért melege lehetett...
    Vagy lehet valami egyéb anyag.
    Ha pl. egy számítógép tápról, vagy nagyobb, nem hordozható eszközről lenne szó, ez nem hibának nézne ki. De hogy egy kis MP3 lejátszóba minek van ilyen anyag, az már furcsább.
    Műanyag házas a lejátszó ? Illetve mi lehetett a közelében, ami melegebb alkatrész ? FM transmittert használtátok rajta / milyen gyakran ?
    Az alkatrész másik oldalán mit látni (a házon ?) ?
    Iletve ennek a panelnek a másik oldalán ?

    "amikor megnyomjuk a bekapcsológombot villan egyet az lcd háttérvilágítása"
    Ezt korábban nem csinálta ?
    Csak mert pl. az én Meizu M6-osom úgy működik, hogy a bekapcsoláshoz hosszan kell nyomni a gombot, ha röviden nyomom meg, akkor csak villan egyet a háttérvilágítás.
    Töltésről sem jelez semmit ? Pl. a géphez dugva (gondolom csak USB töltésű) is felvillan a kijelző ?

    De én nem tartom valószinűnek, hogy itt lenne a hiba, próbálj meg nagyítóval még jobban körbenézni a nyákon, törött forrasztást keresve (egy kis SMD kondi vagy ellenállás pl.).
    Vagy pl. táp / LCD kábel megtörése.

    De ha mégis az lenne a gond a kvarc is elég egyszerűen cserélhető, szerintem megvan egy 300-400 ft biztosan, bár nemtudom a 24MHZ mennyire számít extrának (+ilyen kis méretben), lehet több.
    A forrasztása viszont nem tünik nehéznek, viszonylag nagy a forrpont. Persze az az első kérdés van-e forrasztópákád, lehetőleg cserélhető hegyű, SMD heggyel (ha ügyes vagy talán egy nagyobb heggyel is meg lehet csinálni, de inkább nem ajánlom).

  • kisninja

    őstag

    válasz 8zabi #7227 üzenetére

    Az egy sima ragasztás nyoma sajnos a hiba nem ott van.

    powered by: ®MAJORMÜVEK®

Új hozzászólás Aktív témák