- Apple iPhone 16 Pro - rutinvizsga
- Motorola Edge 50 Pro - több Moto-erő kéne bele
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- Vékonyabb lett, jobb kamerát kapott, de az akku maradt a régi: itt a Fold7
- Az Oppo Find X8 Ultra lett a legvékonyabb kameramobil
- One mobilszolgáltatások
- Eurós árlista a Google Pixel 10 telefonokhoz
- Amazfit Active 2 NFC - jó kör
- Megérkezett a Google Pixel 7 és 7 Pro
- Hat év támogatást csomagolt fém házba a OnePlus Nord 4
-
Mobilarena
Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !
Új hozzászólás Aktív témák
-
Dißnäëß
nagyúr
válasz
TigerCat #132624 üzenetére
Ezeknél gyakran minden jobban szól, még egy jól belőtt PC-s 2.1 szett is manapság.
De értem az alap felvetést, hát akkor be lehet húzni egy ilyet a polcról, de .. sok hűde dolgot ne reméljen tőle szerintem, pláne ha komponensezni nem akar.
Egy kicsit is kreatív hobbistának ez kb. egyenes út egy kis D osztályos bluetooth-os DAC+erősítő kombóhoz (vagy régi sztereó erősítőhöz), használt minőségi hangsugárzó pár, elé egy Pi-vel egy Volumio-s forrás, amibe be van dugva egy USB-s DVD olvasó is mondjuk, vagy CD játszást egy használt CD játszóval megold apróból a használt erősítővel. Ha lett volna PC, azt mondom, rip-elje le az összes CD-jét FLAC-ba és onnantól streaming, semmi kopó alkatrész. Sajnos míg az LP reneszánszát éli, a CD annyira nem. (Majd fogja ő is, de egyelőre vinyl pörgetővel elég jól ellátott lett a piac a nagy mélyrepülés után, klasszikus CD játszóval viszont nem).
-
Dißnäëß
nagyúr
válasz
TigerCat #132523 üzenetére
Nnnno. A helyzet nem reménytelen, de azért van igény a trükközésre.
Ami adott:
- számítógép jack kimenet
- Edifier USB és analóg AUX bemenet
- sub jelszintű bemenet (RCA mono)
- sub hangfalbemenet és kimenetAz Edifier-eknek nincs se RCA, se egyéb kimenete, pedig erősített (hangfal) jelet fogad a sub, de ilyenje az Edifiernek nincs. A sub-nak pedig sztereó RCA kellene mindkét oldal mélyeinek lekezelésére, de gyárilag csak mono van rajta, így külső eszközzel kell ezt megoldani.
Van ugye a hobbi- vagy félprofesszionális keverő, amik tudnak ilyet, vagy jön a B út:
- számítógép jack -> sztereó RCA kimenet -> tovább osztani bal RCA csatit is, jobbot is, 1-1 elosztóval (ilyen vagy ilyen szájíz szerint) kettőre
- így elosztó mögött lesz 2db sztereó RCA kimeneted (össz. 4 csatlakozó, 2 balos, 2 jobbos ugye)
- egyik sztereó RCA párt (értelemszerűen bal, jobb) vinni a hangfalakba..
- .. másik sztereó párt (értelemszerűen másik bal, jobb) összehozni mono-ba és vinni a sub feleA termékek, boltok csak minták, lehet megtalálod egy helyen (HEStore, Conrad, egyéb árukeresőről), próbáld meg úgy összelegózni. A toldók-csatlakozók papa-mama végére ügyelj, meglévő jack-RCA kábeleid függvényében.
A jelszint nem hinném, hogy drasztikusan módosulna az osztó miatt, mindenesetre a sub-on van hangerőszabályzó, hozzá tudod lőni az Edifier-hez, aminek hangerejét pedig nyilván a gépről állítod a rendszerszintű hangerőszabályzóval.
- - - - - - - itt még nem végeztél
- - - - - - -
Sub-ot ránézésre a 60Hz-es állásba érdemes tenni, az Edifier aljának 58Hz-et ír a gyártó, nyilván szoba és elhelyezés és hallgatói pozi mindkettőt árnyalja.. de ha a valószínűleg nem passzoló természetes letörés és sub lekeverés miatt itt beszakadás alakulna ki a frekimenetben, megpróbálható sub-on a 90Hz-es mód is, többet ráengedni, amikor már együtt szól az Edifier-el és ha itt emiatt viszont kiemelés keletkezik, azt EQ-val lecsapni. Ha marad a beszakadás, arrébb tenni sub-ot, indul a tilitoli. Pici völgyet lehet korrigálni EQ-val, közepest-nagyot már nem érdemes. Elsőnek - szintén EQ-val - a sub-on lévő 60-as állást használva próbálnám összelőni őket. Egy valamire való jobbféle telefonnal tudsz mérni (Spectroid vagy hasonló app) a füled magasságában, felfutó jelet ezzel generálsz a rögtönzött méréshez (Mac-en rendszerhangerőre ügyelni, először óvatosan, aztán közepes-hangosan nyugodtan, ahogy zenére is hallgatnád). A sub potijával játszanod kellhet..
Nem lehetetlen a küldetés.
Figyelmeztetés: mondanom sem kell, az Edifier-eket USB-n vagy Bluetooth-on keresztül etetve nem lesz sub-od, mivel azt csakis jack-ről, vonalszintű jelről eteted a számítógépből, illetve a számítógépen hozzájuk beállított csinos kis EQ sem játszik (nyilván). Bluetooth forrás esetén azon kellene EQ-zni, USB-C forrás esetén viszont szintén lehet a számítógép EQ-ját használni. Ekkor kapod a legjobb hangminőséget egyébként az összes közül, csak sajnos nincs a sub-od így sem meghajtva.
ZS opciók: Lehetne még a sub-ot erősített sztereó jellel etetni (hangfalbemenet), és annak erősített kimenetére (hangfalkimenet) kötni az Edifier-t egy visszacsillapított módon AUX bemenettel, de ez feleslegesen sok erősítést és csillapítást (zajt) hoz a képletbe, ez elméletben járható, gyakorlatban elvetendő.
Legideálisabb lenne a SUB-odnak egy sztereó RCA bemenet és sztereó RCA kimenet, ami szintén nem adott. DIY-ban egy ilyen öreg sub-ot simán meg lehetne moddolni
Szóval a nap végén ott vagy, hogy valamennyire korrigált hangzást csak PC-s forrással kapsz a sub-al együttműködve és csakis a PC analóg kimenetét használva az említett RCA elosztó fajtákkal.
- Legminőségibb opció 1: Edifier USB bemenet esetén nincs sub használat
- Legminőségibb opció 2: Bluetooth esetén nincs korrekció (bár sok telóra van app, újabb kínszenvedés összelőni) és továbbra sincs sub semSejtésem szerint még DIY-ban moddolva is kihívás lenne erősített kimenetet tenni az Edifier-ekre, hogy sub-ot etessünk róla. Marad az eredetileg fentebb vázolt RCA-s elosztósdi analóg AUX-os kapcsolat.
-
#71562240
törölt tag
válasz
TigerCat #45347 üzenetére
Amint azt a kollégák mondták, a hifisták inkább komponensek aprólékos összeválogatásával hozzák létre a rendszerüket (előnyös a használt készülékek vásárlása), nem jellemző, hogy ilyen instant dolgokat vásárolnánk. De ezeknek az instant lifestyle rendszereknek is megvannak az előnyei, az integráltság miatt jó ár-érték viszonyt lehet velül kihozni - egy bizonyos hangminőségi szintig. Ha mindenképpen ilyet akarsz venni újonnan, akkor például itt egy jó ajánlat: Cambridge Audio ONE + Tannoy Mercury V1
Ha "szép, telt hangzást" keresel, akkor az általad megadott árért az egyik kézenfekvő választás épppen az általad linkelt Yamaha, ebben csalódni bozonyára nem fogsz, és általában ugyanez érvényes az ebbe a lifestyle kategóriába tartozó Denon-okra.
Budapesten tudsz ilyesmit hallgatózni, Veszprém egy vidéki porfészek - eltekintve az ajánlott Ethosztól és a Magic Soundtól, ezek azonban valóban nem a te céljaid szerint és nem a te árkategóriádban kínálnak készülékeket.
A Yamahát és Denont hallgasd a Media Marktban, de ne az eladók információira számíts, mert valóban nem értenek hozzá, a Cambridge-t pedig hallgasd a Hi-Fi Barlangban. A három márka közül 150ezerért a linkelt Cambridge ajánlat fogja a legtöbbet nyújtani, részben a Cambridge beltartalma miatt, részint mert a többi lifestyle rendszerhez képest komolyabb az ajánlatban hozzá melléket hangdoboz. Az igazán jó javaslatom azonban az lenne, hogy ugyanott próbálj megalkudni az eladókkal, hogy adják oda a Cambridge Audio One+-t és az akciósan még kapható állódoboz Mordaunt Short MS904-est együtt 150ezerért, vagy ha nem akarsz állódobozt (akarj), akkor a szintén akciós Tannoy Sensys R-rel sokkal szebben szólna a rendszer, mint az MS904-gyel vagy a V1-gyel.
Tehát a fő cél szerintem a Cambridge Audio One, megtámogatva vagy a Mordaunt Short MS904-gyel vagy a Tannoy Sensys R-rel lehetőleg 150ezerért,
- ha ez nem megy, akkor 160ezerért;
- a másodvonalban a Cambridge Audio One + Tannoy Mercury V1 kombó az enyhén akciós 150ezres árán;
- a harmadvonalban Yamaha vagy Denon - esetleg TEAC, de a TEAC nem lenne olyan "szép telt hangú", inkább analitikus hangú lenne.Szerk.: A Cambridge-re alapozott ajánlatokért sietni kéne, addig odaérni, amíg kaphatóak.
-
andorra
őstag
válasz
TigerCat #45332 üzenetére
A hifi zenehallgatáshoz nem kész rendszereket veszünk, hanem elemekből építkezünk. Meghallgatások során szerzett tapasztalatok alapján választunk az ízlésünknek megfelelő elemeket az adott árkategórián belüli legjobbak közül, gyakran használt készülék vásárlással. Az így elért eredményt meg sem közelítik az ilyen minihifi rendszerek, ezért ezekkel nem foglalkozunk. Egy átlagos felhasználónak azonban bármi ehhez hasonló, ettől még persze jó lehet.
-
kadet93
tag
válasz
TigerCat #33175 üzenetére
http://www.tajtimusic.hu/KRK/Studiotechnika/Monitorhangfal/Aktiv-kozelteri-monitor/KRK-Rokit-Powered-RP5-G2.html
Szerintem ennél jobbat újonnan nem kapsz itthon, ebben az árkategóriában. Studio monitorként árulják, viszont kellemes mélye is van, ami nem jellemző ilyen méretnél. Szvsz kurva jól is néz ki, de ez egyéni ízlés dolga. Ha rám hallgatsz ezt veszed, viszont a helyedben először meghallgatnám, hogy ne zsákbamacska legyen.még ez is jó lehet, viszont erről csak olvastam, személyesen még nem hallottam.
-
#16939776
törölt tag
válasz
TigerCat #14230 üzenetére
Ilyen méretekkel rendelkező helyiségben ha mind a ketten a fal tövébe kerültök(hifi vs.kanapé), és nagy a távolság köztetek (több mint 1m) akkor lemondhatsz a tiszta hangképről.
Ha nem tudsz a szoba közepe felé beköltözni, mindennel távolabb a faltól akkor esélytelenAktív stúdiómonitorok nem alkalmasak hosszú távú zenehallgatásra, hifizésre.(ebbe már több ismerősöm is belefutott, 98%-ban idegesítőnek találták a hangjukat, gondolom a szándékosan kiegyenesített frekvenciaátvitel miatt, ami a fázismenet rovására ment.
Ha távos erősítőt keresel akkor ebben nem fogsz csalódni, ha szereted a steril, arányos, tiszta hangképet.
Ezek között nézelődhetsz bátran Ebay, Ebay.de: JBL L19, L26, LX300(mkII), LX500. Ha amit találsz újra kellene peremezni az alját, akkor keress meg nyugodtan
illetve egy jó minőségű külső hangkártya kellene neked, ez nagyon bonyolult ügy, mert nagyon nagyon sok közülük zajos és vagy loudnes-es.
-
Tristis
őstag
válasz
TigerCat #14151 üzenetére
Az a baj, hogy erre nagyon nehéz választ adni. Hangosításhoz végfok+2 passzív láda szokás. Végfokból Behringer EP 1500/2500 egy örök élet. Hozzá hangfal már necces, a jó minőség drága, az olcsóba ki fog menni a magas főként (pl. Reloop móka). Meg tudod venni, kb. ennyiből, de ki fog belőle szállni a hangszóró előbb-utóbb. Nálunk is ez volt-van-lesz. A jó benne, hogy olcsó nagyon javíttatni (kb. 2500Ft ezekbe a magas). DE! Ez hangosításra tökéletes (nálunk 84négyzetméter), de kompromisszumos a hangfal miatt. Nem magyarázom, hogy miért nem a végfoknak kell a gyengébbnek lennie. Azt javítani....
Amiket javasoltam, azok bírnak mindent.Kiemeltem hozzátenném, ennek semmi köze az igényes zenehallgatáshoz. Ennek a bulihoz és a hangerőhöz van köze. Dögösen szól, csak úgy árad belőle a buli. Én úgy vettem le neked erre van szükséged. Aktív ládát venni felesleges, az egy speciális igény. Sokan azt hiszik ezzel spórolhatnak, de egy jó végfok megfelelően megalkotva jobb, mint két aktív láda.
A f...om kivan, hogy mindeki mostanában balga dissszkó fost hallgat. Ettől persze amit írtam az jó tanács neked, de ne haragudj, hányni azért belehánytam a sarokba
-
Oibacsi
őstag
válasz
TigerCat #14143 üzenetére
Szia!
100nm nem lesz egyszerű. Én 95decibel feletti érzékenységű használt PA hangsugárzók között nézelődnék használtan V*terán, így egy 2*100W erősítő véleményem szerint bőven elég lenne hozzá. Arra figyelj, hogy ha egy mód van rá, három utas legyen mert se a sub-piezo, sem a sub-tölcséres driver párosítás nem jó. előbb iből a közép, utóbbiból a csilingelő 15khz feletti tartomány szokott hiányozni... -
multiplikato
tag
válasz
TigerCat #11813 üzenetére
Azért az a D osztályú erősítő nem lehet hülyeség. Egy mikro hifi-t nehéz lenne nélküle megoldani. Én azt olvastam, hogy a hatásfoka sokkal jobb az eddigieknél /ez azt jelenti -tudomásom szerint -, hogy nem kell tíz kiló hűtőborda a készülékbe, mert a felvett energia nagy részét nem fűti el./
Bátran vedd meg, és oszd meg velünk a tapasztalataidat! Én kíváncsi vagyok rá!
Amúgy én most váltottam egy húsz éves Kenwood erősítőről egy még régebbi Kenwood receiverre, és meg vagyok rökönyödve azon, hogy milyen szépen szól. -
AMDFan
addikt
válasz
TigerCat #11706 üzenetére
"A kérdés csak az, hogy a fent említett két eszköz milyen ehhez képest?"
Megkockáztatom, hogy itt a fórumon ezeket a Philipseket nem hallotta még senki, tehát mindenki csak találgatni tud majd. Ez a Genius 1250X az egyik legjobb ár/érték arányú 2.0 amit valaha gyártottak (saját vélemény). Nekem volt olyan passzív JVC hangfalam, ami nem szólt ilyen szépen mint ez a Genius. Ha itt a topicban visszaolvasol akkor láthatod is a vergődésem. Ha erről a rendszerről tovább akarsz lépni, akkor szerintem semmiképpen se mikro hifit vegyél. Nagyon szép, és nagyon jó a marketingje, de nem biztos, hogy annyival előrébb lennél mint amennyibe kerül. Ami előrelépés lehet neked, az egy jó erősítő + hangfal, és ha van rá igényed akkor sub. Bár szerintem ha veszel egy jó polcsugárzót, már akkor sem fog hiányozni a sub.
Örök kérdés: mennyit szánnál a hangrendszerre, és kizárólag újban gondolkozol, esetleg lehet alig használt, vagy lehet használt is? Én a jelenlegi hangfalaimat pl. egy hónaposan vettem, meg a fülesemet is, ezzel elég sokat lehet spórolni, és makulátlan állapotban voltak. Több éves cuccokat én sem szívesen veszek.
-
orbano
félisten
válasz
TigerCat #11693 üzenetére
mi a bajod az erősítő + hangfal kombinációval? ugyanúgy egy doboz, plusz két másik doboz, legfeljebb nem ugyanaz a felirat van rájuk írva, esetleg nem passzolnak designban össze. viszont cserébe pontosan azt a zenei élményt nyújtják, amire vágysz. nem is értelek, barátnő feelingre vágysz, de a gubacsi úton lófrálsz és az örömlányokat bámulod...
-
#56474624
törölt tag
válasz
TigerCat #11686 üzenetére
Szerintem ár-érték arányban nagyon rosszul jársz ezzel a két típussal (még ha sokkal jobb is a többi döngetős minihifitől). Tényleg 100-110 az az összeg, amiből már ennél jóval normálisabb cuccot veszel, sőt használtan még sokkal jobbat. Megveszed most ezt a cuccot, örülhetsz, ha 30-ért, illetve a másikat 15-20-ért tovább tudod passzolni 1-2 év múlva, mikor eladod, egyszerűen rengeteget buksz vele.
-
Khaal
őstag
válasz
TigerCat #11686 üzenetére
Ha már mindenképp mikro méretű rendszer akkor én inkább ezt venném meg: [link]
Vagy esetleg ezt plusz mellé egy komolyabb hangfalpárt: [link]Persze ezekre már nincs gari, de nem olyan nagyon régi darabok és sokkal jobb az ár/érték arányuk, mint egy új mikrorendszernek.
Az elsőn van pre-out is, szóval könnyedén rá lehet dugni egy subwoofert is ha keveselnéd a hangfalak mélyeit. -
L4D1K
őstag
válasz
TigerCat #11682 üzenetére
Tapasztalatom nincs velük, a saját, használaton kívüli Panasonic mini hasonló méretekkel bír, abból kiindulva sztem nem ér meg 70/ 100e forintot. Illetve célszerű lenne leírnod, pontosan milyen igényeid vannak, van e más elképzelésed, nagyon szükséged van e az usb protra stb. Sztem 100e forintért ha nem zavar hogy használt, sokkal sokkal jobb rendszert tudnának az itt fórumozók összeállítani. Pl ez kis monitor egy megfelelő erősítővel kijönne 100 alatt, és hangban meg
. Fontos lenne még tudni hogy milyen zenére szeretnéd használni.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Tudástár Parazitaeffektusok az áramkörben 1.
- Tudástár Melyik áram merre folyik a NYÁK földhálózatán?
- Tudástár Erősítők tápellátása
- Bemutató DSD: divatőrület vagy a zene új dimenziója?
- Bemutató Audio-gd Precision 2 erősítő teszt
- ÚJ Lenovo LOQ 15IRX9 - QHD 165Hz - i7-13650HX - 16GB - 1TB - RTX 4060 - Win11 - 3 év garancia
- Honor Pad X8a 64GB, Újszerű, 1 Év Garanciával
- 125 - Lenovo Legion Pro 5 (16ARX8) - AMD Ryzen 9 7945HX, RTX 4070 (ELKELT)
- Fujitsu USB Port Replicator PR09 docking station (1x5K vagy 2x4K felbontás) (DisplayLink)
- Azonnali készpénzes Microsoft XBOX Series S és Series X felvásárlás személyesen/csomagküldéssel
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest