Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BB9360

    aktív tag

    Üdv!
    Remélem, jó helyre tetszem fel a kérdésemet és segíteni is tudtok!
    Az előzményeket kihagyom, félek, így is hosszú lesz!
    A lényeg, hogy van egy Asus notebookom, amihez vettem egy usb 3.0-ás Samsung M3 Portable külső hdd-t.
    Akár a 3.0, akár a 2.0-ás porthoz csatlakoztatom mindig kiírja, hogy az eszköz menne gyorsabban.
    Sok mindent próbáltam, új drivert, stb. Az Asus ügyfélszolgálata végül a FixDirect-hez küldött. Ott ma a következőt mondták:
    az általuk csatlakoztatott pendrive nem írta ki, hogy tudna gyorsabban menni és a sebesség pedig megfelelő (sztem egy nem túl nagy fájlt másolt 270 majd 160 MB/sec sebességgel, a hdd-re én 40000 kbyte/sec-kel otthon + nem igaz, amikor másodszor csatlakoztattam, akkor igenis kiírta, hogy tudna gyorsabban menni...).
    Megnézte a notebookom hdd-jét hdsentinellel, ami 81%-ot mutatott, ez alapján azt mondta, hogy az okozhatja a lassabb sebességet (akkor a pendrive-nál miért nem?).
    Új merevlemezt javasolt. Ha azután sem megy, akkor windows 10-et.
    A device managerben csak high-speed található az advanced fül alatt. Az igaz, hogy a két Intel 3.0-ásként jelölt részen (extensible host controller és root hub) nincs advanced fül... Összesen 2 usb csatlakozóm van, a device managerben 10 tétel, ebből a fenti 2 van usb 3.0-val jelölve.

    A 81% tényleg olyan rossz?
    Ettől függetlenül ez lehet oka annak, hogy nem megy az usb 3.0?
    A fent leírtakra mit javasolnátok?

    Hálás köszönet!

Új hozzászólás Aktív témák