Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz BB9360 #43387 üzenetére

    Üdv!

    Azt a hibaüzenet a Windows hülye szokásához híven másnál is kiírogatja, pl. nálam is. Holott port USB 3.0, driver fent van / eleve natívan támogatott OS szinten, külső eszköz is 3.0...Ilyenkor leválasztom és újracsatlakoztatom, vagy másik portba dugom, esetleg újraindítom a gépet és utána jó. :D Win7-nél érdemes frissíteni az alaplapi USB 3.0 drivert is.
    Illetve egy gyakorlati fájlmásolásnál, eleve a forrás -és célmeghajtó sebessége is meghatározó. Ha bármelyik lassabb a másiknál, akkor az fogja limitálni az adatátviteli sebességet. Esetedben, ha a forrásmeghajtó (notebook HDD) vsz szektorhibás a kondíció alapján, akkor az okozhat lassulást.

    Amúgy meg szintetikus sebességteszteket is futtass le. Hasonló értékeknek kell kijönnie üresen, mint EZEN tesztben. Ha itt is csak USB 2.0 sebességen megy mindkét portban, akkor ott valami driveres probléma van.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz BB9360 #43389 üzenetére

    Mint mondtam, ha a HDD rossz, az a gyakorlati fájlmásolás sebességét befolyásolja. Attól még a szintetikus teszteknél hoznia kéne az USB 3.0-tól elvárhatót. Linkeltem az itteni komplett tesztet az M3-ról, ott a programok (CrystalDiskMark, ATTO stb.), azokkal. Ha úgy mérve sem gyorsabb, akkor az OS, driverek terén van valami gond. Esetleg be lehet bootolni egy live Linuxról is, azon megmérni, hogy a hardveres hibát ki lehessen zárni.

    az említett helyen meg azt mondanak, amit akarnak... :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz BB9360 #43394 üzenetére

    Akár. :) Bár az látszik a számokon nyilván, hogy megrekedt-e USB 2.0 szinten, vagy hozza az USB 3.0-tól elvárhatót. Illetve ott a korábban linkelt teszt viszonyítási alapként.

  • King Unique

    titán

    válasz BB9360 #43396 üzenetére

    1. Az látszik, hogy gond van a HDD-vel, de egy HDS screenshot a főablakról és SMART tábláról (decimális adatmezővel) átláthatóbb lenne.

    2. A mérések alapján egyértelműen látszik, hogy az USB 3.0 port csak USB 2.0 módban működik...mint mondtam, nálam ezt eljátssza néha a Windows, de azt egy restart megoldja. Ha nálad nem, akkor ott komolyabb gondok vannak. Hogy most driveres probléma, vagy OS-re férne rá egy reinstall, fene tudja...? Mivel WIn7, gondolom az USB 3.0 driver fent van és naprakész? Esetleg be kéne boootolni live módban egy Linuxot és lemérni azon is. Amúgy a 2 TB-os M3 belsejében ST2000LM003 merevlemez van, ami még gyorsabb, mint az a fentebb linkelt tesztben lévő 1 TB-os. Tehát ennél a 40 MB/s értéknél ez jóval többet tud USB 3.0-án.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz BB9360 #43400 üzenetére

    Mondjuk a főablaknál ERRE gondoltam, ahol látszik a szöveges értékelés is. De a S.M.A.R.T. tábla alapján szektorhibák lehetnek a lemezen, amiknek a tartalék területre áthelyezése volt sikertelen. Elvileg, ha javítva van és áthelyezve a tartalék területre, akkor ott már nem zavar sok vizet. De nálad ez sikertelen volt. Én egy ilyen HDD-re nem bíznám hosszabb távon az adataimat és lehet inkább lecserélném. Illetve biztonsági másolatot készítenék a fontos cuccokról a külső merevlemezre.

    Én ebben az egészben azt furcsállom, hogy ha a szervizben egy USB 3.0 pendrive esetén hozta 3.0 porton a gyakorlati másolás / szintetikus mérés (??) elvárható értékeit, akkor egy külső HDD-nél is hoznia kéne. Ha a HDD szektorhibás és emiatt a teljesítménye ingadozó, az leginkább a gyakorlati fájlmásolást befolyásolja. Egy szintetikus tesztnél attól még hoznia kéne az elvárható értékeket. A fenti mérések alapján olyan, mintha nem lenne fent az USB 3.0 driver, vagy egyéb ok miatt nem működne megfelelően a port. Többeknél hasonló problémát a 3.0 driver frissítése is meg szokott oldani.
    Tehát nem tudom mit mérték azon a helyen, de ha náluk is az említett állapotban volt a gép, akkor csak azért nem fog hirtelen megjavulni a sebesség, mert pendrive van rádugva. Ebből meg le lehet vonni ezt-azt...

    Ha Win7 alatt ennyire nem megy, BIOS állítgatása sem hoz eredményt, akkor én mint mondtam, egy live Linuxot indítanék pendrive-ról és az alatt mérném meg a sebességet. Az újabb rendszerek már natívan támogatják az USB 3.0-át. Ha az alatt ok, akkor egyértelműen a Win7-nél van valami gond. Ha Linux alatt is csak 2.0 sebességen megy, akkor megy valami BIOS beállítás, vagy esetleg hardveres hiba lehet Linux abszolút kezdőknek topikot ajánlanám.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz BB9360 #43402 üzenetére

    Ennél a gyanús szektornál nem tudom pontosan mi a szitu, mert volt olyan is, akinél a program tévedett. Ezt a topikjában kéne megkérdezni a fejlesztőtől, esetleg riportot küldeni neki.

    Eszközkezelőben, ha ismeretlen eszköz, vagy sárga felkiáltójel van az adott résznél, az a probléma. Nálad nincs ilyen. Mást továbbra sem tudok javasolni, mint amit korábban:
    • USB 3.0 driver frissítése (ha van újabb)
    • BIOS beállítások átnézése
    • Eszközillesztő újratelepítése: HotSwap* programmal választod le a tálcán a külső HDD-t, ami leszedi. Majd utána gép restart és újracsatlakoztatod.
    • Linux alatti sebességmérés

    * beállításoknál be kell külön jelölni, hogy az USB-s eszközöket is kezelje [link] és nehogy a belső HDD-t válaszd le!!

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz BB9360 #43402 üzenetére

    Megnéztem kicsit jobban a dolgokat és nálad egyik helyen egy régebbi Intel USB 3.0 drivert mutat a screenshot, az 1.0.3.214 verzió. Ami fura, mert elvileg mindkettő helyen ugyanannak a verziószámnak kéne szerepelnie. Nálam legalábbis így van. Az én Lenono laptopomnál a gyártó oldalán is az 1.0.3.214, illetve az 1.0.5.235 van fent más modellekhez. Viszont ezek nem a legfrissebbek, én az Intel oldaláról töltöttem le az 1.0.10.255 verziót és azt raktam fel Windows 7-re:

    Intel® USB 3.0 eXtensible Host Controller Driver (1.0.10.255)

    Nálam így néz ki Windows 7-nél az eszközkezelő, ha 2 db, 2,5" USB 3.0 külső HDD van csatlakoztatva az USB 3.0 portokra:

    Nem tudom nálad mért eltérő a két verziószám, de lehet érdemes lenne leszedni a jelenlegi USB 3.0 drivert és tisztán felrakni az újat. Vsz a te laptopodhoz is jó, ami az enyémhez, de előtte nézz utána rendesen, hogy melyik driver passzol hozzá! Voltak akiknél egy frissebb driver megoldotta a sebességproblémákat. Esetleg alaplapi chipset drivert is meg lehet nézni, annál sem árt a frissebb verzió.

    Amúgy nálam jelenleg csak akkor dobja fel az említett (hiba)üzenetet a Windows 7, ha USB 2.0 portra csatlakoztatom az USB 3.0 külső merevlemezeket.

    Ha USB 3.0 portra csatlakoztatom, akkor nincs ilyen probléma. Tehát, ha nálad 3.0-án állandó jelleggel feldobálja, akkor ott valami nem stimmel. Driveres probléma és egyéb, a fentebb már említett okok miatt lehet.

  • King Unique

    titán

    válasz BB9360 #43415 üzenetére

    Az Asus által küldött is az 1.0.3.214 verzió. Nekem a Lenovo laptopnál azzal is működött rendesen és normális esetben a tiednél is kéne. Mivel én szeretem naprakészen tartani a dolgokat, azért frissítettem az 1.0.10.255 verzióra. Azzal sem volt semmi probléma. Előtte a régi USB 3.0 drivert leszedtem, a vezérlőpult -> programok és szolgáltatások listájából uninstallálva [link]. Majd utána gép restart és feltelepítettem az új drivert. Nem tudom nálad pontosan hogyan volt eltávolítva, de egy próbálkozást megérhet ez a tiszta telepítés.

    Ha ezután sem működik normálisan USB 3.0 sebességgel, akkor passzolom... ha BIOS-ban nincs erre vonatkozó beállítás, akkor max egy másik oprendszer alatt próbálnám lecsekkolni. Erre mondtam a live Linuxot, amihez driver sem kell, mert natívan támogatja az USB 3.0-át. Több ötletem nincs.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz BB9360 #43417 üzenetére

    Itt az is lényeges, hogy a korábbi hogyan volt eltávolítva? Mert, ha pl. csak az eszközkezelőből, akkor újraindítás után az OS újratelepíti, vagy Win7-nél lehet csak ismeretlenként jelenik meg és úgy kell betallózni. Ha erre csak simán rá lett telepítve az újabb, akár lehet az is okozhat valami kavarodást, ami miatt nem működnek rendesen az USB 3.0 portok. Azért, ha fel van telepítve Win7-re a megfelelő USB 3.0 driver, annak normálisan kellene működnie, akár a gyártó által javasolt régebbivel, de a legújabbal is.
    Egy tiszta telepítést én mindenképpen megpróbálnék valamelyikkel, mert eszközkezelőben a két eltérő verziószám kicsit üti egymást és fura...

    Ha utána sem működik, akkor még megnézném a korábban javasolt 3-4. pontot [link]. Ha ez mind eredménytelen, akkor én tovább nem szórakoznék otthon és mennék reklamálni a márkaképviselethez, hogy oldják meg ők, mert ez így nem állapot. Részemről többet hozzáfűzni pedig ezen topikban nem tudok és nem is kívánok :N

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz BB9360 #43419 üzenetére

    Hát ehhez csak gratulálni tudok... :DDD

    Most direkt kipróbáltam még egyszer Windows 7 alatt az Intel USB 3.0 eXtensible Host Controller driver eltávolítását:

    A.) Eszközkezelő —►jobb klikk és eltávolítás
    • restart után ott maradt az Intel USB 3.0 eXtensible Host Controller bejegyzés a programok listájában...
    • sárga felkiáltójel, ismeretlen USB vezérlő
    • sikertelen eszközillesztő telepítése értesítés a tálcán...eszközkezelőben driver frissítésnél nem lehet a gépről tallózni sem
    • USB 3.0 portok nem működnek, nem ismernek fel semmit...

    B.) Programok és szolgáltatások —►jobb klikk és eltávolítás
    • restart után már nincs ott az Intel USB 3.0 eXtensible Host Controller bejegyzés a programok listájában
    • sárga felkiáltójel, ismeretlen USB vezérlő
    • nincs sikertelen eszközillesztő értesítés a tálcán
    • USB 3.0 portok működnek 2.0 módban, felismerik a rácsatlakoztatott USB-s eszközöket

    A driver újratelepítését pedig a második módszer szerinti eltávolítás után próbáltam és nem volt vele gond. Az első szerinti után inkább nem kísérleteztem, hátha úgy járok, mint te. :D Tehát látszik, hogy inkább a B. megoldás javasolt Win7 alatt, ha megfelelően akarjuk eltávolítani az USB 3.0 drivert, vagy egy újat akarunk helyette felrakni. Neked is ezt javaslom. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz BB9360 #43421 üzenetére

    Akkor ezek szerint nálad az eszközkezelőben azért volt 2 eltérő verziószám, mert az előző driver nem lett megfelelően eltávolítva...hogy ezek után a tiszta telepítés megoldja-e, illetve a régi gyártói driverrel, vagy a legújabbal normálisan fog-e működni, azt már nem tudom...? Próbáld ki, aztán hátha. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák