- Apple Watch
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- Megérkezett a Google Pixel 7 és 7 Pro
- Samsung Galaxy S24 FE - később
- Fotók, videók mobillal
- Honor Magic V5 - méret a kamera mögött
- Motorola Edge 50 Neo - az egyensúly gyengesége
- Samsung Galaxy S21 és S21+ - húszra akartak lapot húzni
- Sony Xperia 1 VII - Látod-e, esteledik
- Xiaomi 14T Pro - teljes a család?
Hirdetés
-
Mobilarena
Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
Nemir Ombe
addikt
válasz
ZolikaE46 #132944 üzenetére
Én inkább a Chrono-t szettet venném, szerintem jobb, mint a belépő Dali ....
(ha külföldi rendelés is szóba jöhet, akkor ajánlom még ezeket, ha beleférnek a keretbe; [link] [link] )
justaview; ne hallgass a "kétkedőkre" vegyél csak jó drágát, had pörögjön a gazdaság .....
.... ha viszont nem akarasz feleslegesen költeni, akkor vegyél egy pl. Inakutik-ot, bőven elég lehet .... a különbözezetből meg vegyél filmeket/zenéket .... szerintem jobban j@rsz....
-
Nemir Ombe
addikt
válasz
ZolikaE46 #132899 üzenetére
Teljesen jó választás ....
(ha kicsit spórolni akarsz, akkor keress a centerből és a hátterekből is 1-el régebbi modelt, hangban ugyanaz, csak olcsóbb .... )
scabi78: digitális bemenetről érkező hangot elég ritkán ad ki TV analóg kimeneten, ha igen, akkor szerencséd van, de akkor is csak 2.0 lesz.... cserélj erősítőt, az a "tuti" ....
-
ZolikaE46
senior tag
válasz
ZolikaE46 #26639 üzenetére
Gondoltam itt ilyenre is hirtelen Dali zensor 7 csak ez 5.0 és később majd még venni hozzá még két db Dali zensor 1-et.
-
BBéci
legenda
válasz
ZolikaE46 #1011 üzenetére
Erről van szó, mindig meg kell nézni a bitrátát is. Amikor meglátom, hogy csak 2000 körüli a HD, azzal nem is foglalkozom, semmivel nem szól jobban, mint a core. Viszont a hétszeres különbség már nagyon durván hallható.
(#1012) Rick4
Azokhoz a hangdobozokhoz végképp értelmetlen lenne HD hangú filmeket gyűjteni. Az előbb linkelt Yamahát megvehetnéd, jó gép és az ára is szuper. Később fejlesztheted a hangkeltő szekciót. -
spiky03
veterán
-
BBéci
legenda
válasz
ZolikaE46 #92 üzenetére
Nehéz eset vagy!
A H/K korábban, egészen a tavalyi évig, a valós, egyszerre 5 csatornán leadott teljesítményt adta meg (460). Ezzel szemben a 365 adatlapja már a Sanci által elmesélt kamu értékeket tartalmazza.
Hányszor írjam még le, hogy soha ne a specifikációt, hanem a teszt során mért teljesítményeket vegyétek alapul!?(#93) KatonaT
A Jamo hangdobozok soha nem képviseltek igazi értéket és minőséget. Amikor Dániában készültek - mindenféle szedett-vedett alkatrészből - akkor is csak asztalosüzem volt a gyár, soha nem fordítottak energiát a tervezésre, fejlesztésre. Nem véletlenül vette meg az egészet egy kínai cég. Egyetlen szériájuk, a Concert szólt viszonylag jól, ám a bennük lévő Excel hangszórókból, más gyártók, nagyságrenddel jobb hangminőséget hoztak ki.
Az S sorozat képviselte a vérgagyit és ez ma sincs másképp. Még az árukhoz képest sem szólnak jól.
Mivel Te elégedett vagy a mostanival, a 600-as valamennyire előrelépés, de akkora állódobozok 25 négyzetméteresnél nagyobb nappaliba valók. Persze félsüket felhasználók számára. -
robi0604
őstag
-
Thuglife
senior tag
válasz
ZolikaE46 #87 üzenetére
Számomra elég hihetetlen lenne, hogy egy kisebb kategóriás HK nagyobb teljesítményt produkál. De tudod mit, legyen igazad, nem fogok vitatkozni. Én abszolút jó indulattal ajánlottam neked a 460-ast mert 168e HUFért igazán jó áron van (bolti ára 330e volt) szemben a 365-ös 228e Ft-os kezdőárával.
-
#09634560
törölt tag
válasz
ZolikaE46 #87 üzenetére
Ezek a teljesitményadatok is mértek, és reprodukálni is lehet ezeket IEC szerint: ezt úgy érik el hogy egyetlen! hangdobozt meghajtanak, a többit leföldelik, és az így kapott adatokat adják meg az adatlapokon. Mindezt azért mert extrém esetbe -pl. csak a center vagy teszem fel a jobb első kap jelet teljes hangerőn- ezt kell kibírnia a hangszórónak. Tehát valóban fentartássssal kell kezelni,mivel a marketingesek ezt szépen ki is használják.
-
BBéci
legenda
válasz
ZolikaE46 #37 üzenetére
Mit nevezel réginek, illetve újnak?
Már írtam, hogy az E és az ES azonos évjáratúak.
Az eltérő hangszórókból semelyik erősítő nem képes azonosat gyúrni. A két sorozatban másfajták vannak.
Már kétszer beírtam a topikba a német HiFi Test magazin méréseit, most megteszem harmadszor.
H/K AVR 460: 5x60 W/8 Ohm
Denon AVR-2311: 5x97 W/8 Ohm
Marantz SR6005: 5x90 W/8 Ohm
Onkyo TX-NR808: 5x63 W/8 Ohm
Egyszerre 5 csatornán mért teljesítmények, melyek 7 esetén nyilván kevesebbek lennének, hiszen a tápegység képességei nem változnak.(#38) zolaas
R6C vagy B, én az utóbbit ajánlom, bár drágább. -
BBéci
legenda
válasz
ZolikaE46 #34 üzenetére
Ha elégedett vagy a Northridge dobozok hangzásával, legyen belőlük 6 db a rendszerben és a hozzájuk illő center. Hátulra elegendő lenne valamelyik kisebb, mondjuk E80. Bocs, de eladnám az összes mélynyomót és vennék helyettük kettő db E vagy ES250p típusút.
Úgy lenne optimális, kiegyenlített a hangzás, ami minden házimozi mániás ember álma. -
dhcodoki
senior tag
válasz
ZolikaE46 #24 üzenetére
Látom nagyon ragaszkodsz a northridge-hez.
Hát nem tudom, össze kéne hallgatni az újakkal. Vannak effektek, mikor hátulról-előre vagy fordítva jön egy repülő, autó stb.. Ha nagy különbség van a frontok és a surround-ok között, akkor jön a traktor, megy a porsche effektus lesz. De gondolom ez most is jelen van nálad.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Kompakt "házimozi" szettekkel és hangprojektorokkal (soundbars) tapasztalatok híján nem foglalkozik a topik.
- hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót!
- HÁZIMOZI, HIFI, TV beárazás topic
- Házimozi belépő szinten topic
- Hi-Fi-ről általánosságban topic
- Hangprojektor/Sound Projector/Front Surround/SoundBar topic
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte Z790 i7 14700KF 32GB DDR5 1TB SSD RTX 4070S 12GB Be Quiet! Pure Base 501 750W
- Bomba ár! Dell Inspiron 15 5578 2in1: i7-7GEN I 16GB I 256SSD I 15,6" FHD Touch I Cam I W11 I Gari!
- Telefon felvásárlás!! Huawei P20 Lite/Huawei P20/Huawei P30 Lite/Huawei P30/Huawei P30 Pro
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 128GB Midnight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3034, 100% Akkumulátor
- Thomson Streaming Box 240 TV okosító / Számla / Garancia /
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest