Hirdetés
- Poco X8 Pro Max - nem kell ide sem bank, sem akkubank
- Mobil flották
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- Yettel topik
- Milyen okostelefont vegyek?
- Távozik az Apple vezérigazgatója
- Okosóra és okoskiegészítő topik
- MWC 2026: Bajnoki címre pályázik a Xiaomi Watch 5
- VoLTE/VoWiFi
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
válasz
KISDUCK
#43782
üzenetére
Írtam korábban hogy az utolsó 4 karakterből álló számsor nem egyezik, igazából emiatt aggódtam, mert nem tudom hogy mit jelent és sajnos a gyártó oldalán elérhetetlen az információ. Szerintetek?
szerk.: f@szom rájöttem mi lehet a riportomat nézve, a gyártási dátum a 4 karakter év/hétAz enyém riportja:
Memory SPD
-------------------------------------------------------------------------
DIMM # 1
SMBus address 0x52
Memory type DDR4
Module format SO-DIMM
Module Manufacturer(ID) SK Hynix (AD00000000000000000000)
SDRAM Manufacturer (ID) SK Hynix (AD00000000000000000000)
Size 8192 MBytes
Max bandwidth DDR4-2400 (1200 MHz)
Part number HMA81GS6AFR8N-UH
Serial number 524E41C3
Manufacturing date Week 14/Year 18
Nominal Voltage 1.20 Volts
EPP no
XMP no
AMP no
JEDEC timings table CL-tRCD-tRP-tRAS-tRC @ frequency
JEDEC #1 10.0-10-10-24-34 @ 727 MHz
JEDEC #2 11.0-11-11-26-37 @ 800 MHz
JEDEC #3 12.0-12-12-28-40 @ 872 MHz
JEDEC #4 13.0-14-14-31-44 @ 945 MHz
JEDEC #5 14.0-14-14-33-47 @ 1018 MHz
JEDEC #6 15.0-15-15-35-50 @ 1090 MHz
JEDEC #7 16.0-16-16-38-54 @ 1163 MHz
JEDEC #8 17.0-17-17-39-55 @ 1200 MHz
JEDEC #9 18.0-17-17-39-55 @ 1200 MHzechterion:
Hynixet leszámítva csak kereskedőket találtam és ott nem írnak le semmi érdemi információt. Lehet hogy túlságosan ráparáztam csak félek hogy mellé fogok. -
Bossp
addikt
válasz
MaxxDamage
#43784
üzenetére
Na meg a ram csak rizsánál szempont ha játékra használja. Szóval tenyleg tok mind1 milyen.
-
válasz
KISDUCK
#43782
üzenetére
Notinal a RAM nem olyan problemas kompatibilitas szempontjabol mint PC eseten.
Nálam, Samsung, Crucial, Kingston (DDR4-2400 MHz) mentek együtt és egyik CL17, masikak CL19 meg CL21 is volt..... Aztan CL17-n ment mind gond nélkül. Amúgy most az MSI-be 4 db Kingston van (2 gyári, 2 meg hasonló - gyárival 100% megegyező spec. szerint) 4 modul esetén törekedtem az azonosságra!
-
echterion
nagyúr
-
-
-
-
-
válasz
gyépés
#43772
üzenetére
Egy eladóval már levelezek, nem igazán szeretné visszatenni a gépbe a modult egy riport erejéig. A gyártó oldala pedig ezt a szériát nem mutatja, errort dob hogy nem létezik az oldal vagy hiba történt. Vakon pedig nem szeretnék ramot venni.
Nem kár a ginért, van otthon 4 üveg. Mohó voltam és többet vettem mint kellett volna. -
-
válasz
echterion
#43770
üzenetére
Hát nekem csak Szombathely játszik ilyen téren. Egy hirdetést találtam aprón ami talán jó is lehet, ha az eladó belemegy az utánvétbe és küld egy riportot a ramról. Képek alapján passzol a memória, csak a gyártás helye különbözik és más az utolsó 4 karakterből álló számsor rajt, minden más felirat egyezik.
-
-
gyépés
aktív tag
válasz
KISDUCK
#43767
üzenetére
Én személyesen szoktam átvenni/visszavinni. (A szoktam mondjuk túlzás, talán 2-3-szor éltem a lehetőséggel összesen. Mind router volt.
) Persze, ha mondjuk nem fővárosi vagy, akkor ez nem annyira működik.
Nekem is valami cl17-es 2400-as ram volt benne, egy 8 gb-s modul. Amellé akartam egy kingstont venni, asszem az is cl17 lett volna. Ehelyett adott a f@sza a4team valami 2666-os micront. Ment a huzavona, de hagytan végül, mert mennek együtt dual channelben, asszem cl19-cel. Kimértem, gyakorlatilag elhanyagolható a különbség a cl17-hez képest.
Csak arra akartam kilyukadni, hogy teljesen csálé párosítások is hiba nélkül mennek együtt, szóval, ha van valami jó lehetőség, de nem passzol a mostani ramodhoz, érdemes egy próbát tenni vele. -
válasz
KillHates
#43764
üzenetére
Lehet az lesz hogy keresek mellé egy modult.
gyépés:
Azért ez az elállósdi se jó dolog. Egyre pénzéhesebbek a webshopok. A szállítás mindenhol 1-2k huf, ha utánvéttel kérem akkor elkérnek még plussz 500 forintot minimum és ha elállok akkor a visszaküldés díját nekem kell állnom, szóval 2500-4500 forintot buknék rajt. A kísérletezés ennyit nekem nem ér. Hol vannak már a régi szép idők amikor 10k huf felett ingyen volt a házhoz szállítás... -
Beszállok én is a ram kérdésbe, a gépemben 1x8 2400mhz cl17-es talán hynix memória van. DC-t szeretnék mindenképp a kérdés hogy van értelme cl14-es kitet vennem vagy inkább vadásszak egy cl17es modult?
Nézegettem gyorsba pár tesztet, de nem volt nagy difi abban a tesztben amit néztem. -
simo9555
tag
Sziasztok!
Mi a véleményetek a Helios 500-as AMD alapú laptopról? Teljesítményben mely jelenlegi intel nvidia laptophoz áll közel?
-
Hivatalos oldal szerint csak 2400mhz-ig támogatja a proci a ramokat, szóval utóbbit javasolnám.
-
nFlex
tag
Következő kérdés Uraim!
Ram bővítés esedékes is lett mert 8GB néha kevés!
Nem igazán értem rég fejlesztgettem már gépet.
Tehát a gép Asus tuf gaming fx505DT, Ryzen 7 3570H alapból egy 8GB DDR4/2666Mhz ram van benne,de jól sejtem hogy ez túlméretezett? Mert csak 2400Mhz-en működik. Ebből adódik a kérdés. Akkor most nyilván kitet veszek. de 2666Mhz/cl15 vagy 2400Mhz/cl14? -
#68216320
törölt tag
Bios-ban valahogy ideiglenesen le lehet tiltani nvme ssd-t?
Nem találtam erre vonatkozó menüpontot. Persze lehet csak átsiklottam rajta. -
nFlex
tag
Amúgy nyom nélkül szedtem szét,direkt figyeltem. Nem is volt egy csavar sem eltakarva.
Viszont a csavarok végén mikor kitekertem kék gyanta féleség volt? Mi célja? Vagy csak hogy ne tekeredjen ki magától? -
nFlex
tag
Srácok oly természetesnek vettem hogy vásárlás után be is pattintottam egy HDD-t a laptopba mert csak SSD volt benne.
Nyugtassatok meg hogy nem ugrott a garancia.
Asus Tuf Gaming fx505 -
Még egy kicsit hozzáfűznék a mai naphoz:
Egy szegény CLEVO P650RS-G vagy P651RS-G van nálam és azzal szenvedek, hogy a 1070-et nem látja a rendszer (hideg is a GPU)
Mivel jól meg van barmolva a PCB a VBIOS-ok körül feltételezem, hogy itt lesz a bibi. Sajnos a BIOS letöltős forrásom most koronavírusozik, így a Ti segítségeteket szeretném kérni, a fenti modellhez kellene BIOS pakk (main, EC, vBIOs) általában egyben van fent. -
matyee
őstag
válasz
Gaberiellb
#43729
üzenetére
El tudod húzni 110ig? persze h alapból 100-on van, de nézd meg lehet e feljebb tolni.
-
A mai nap margójára
Nem találtam sehol leírást arról, hogy a 751-es CLEVO-ban milyen logokai elrendezésben vannak a ramok a fizikai helyükhöz képest. Úgyhogy kimatekoltam:
Alaplapi jelölés -> Logikai hely
Ram 1 -> Slot #2
Ram 2 -> Slot #4
Ram 3 -> Slot #3
Ram 4 -> Slot #1A párosak az A BANK a páratlanok a B BANK tehát nem olyan egyértelmű mint mondjuk egy asztali gépnél. A párosan a billenytűzet alatt laknak, a páratlanok pedig alul
-
#68216320
törölt tag
Van arról infotok, hogy MSI esetében a garancia csak eredeti ramokkal érvényes vagy másikkal is elfogadják a gépet esetleges javításra? A gyári 2*8GB-ot eladnám és vennék 2*16GB-ot. Vagy mindenképp meg kell tartanom az eredetit is?
-
-
Gergello
addikt
-
-
nFlex
tag
Hali srácok!
Van egy Asus tuf gaming xf505dt laptopom. Egyik gomb szarakodik eltort a műanyag zsaner alatta.
Honnan lehetne szerezni külön gombot?
-
Gaberiellb
senior tag
válasz
KillHates
#43716
üzenetére
Muerte : 12400 körül van a graphics score, az össz firestrike az 10700 kb
Darth_Revan: [kép] Megjelenik, viszont 100-on van.Vadászok egy 1070-et, nekem az bőségesen elég, bár KH már talált egyet alin ami egész elfogadható. Az van, hogy eurocom is 75wattal adja a gyári 1060-at valami oknál kifolyólag.
, meg néztem a honlapjukon az 1070-et nem volt watt írva, viszont írtam nekik, az 1070-es amit adnak hozzá az 150 wattos.
Köszönöm mindenkinek aki segített, tanácsot adott
-
válasz
Darth_Revan
#43725
üzenetére
B@sszameg, azt elfelejtettem. De az unlocked van rajta.
-
Muerte
Topikgazda
válasz
KillHates
#43723
üzenetére
Az nem sok van.Talán meg lehetne próbálni egy másik kártyával,hogy kiderüljön ez fizikai probléma a lapon/kártyán/bios vagy szoftveres,aztán onnan elindulni valamerre,amiből még persze lehet hogy semmilyen megoldás sem lesz a végén sem

Ha kap UV-ot, kb. 0,8-0,9V-on,1830MHz-en,hozza a 13k-t FS tesztben?,mert ha igen,akkor az elég bőven egy 1060-tól,nem kell tovább foglalkozni vele. -
-
Dhampir
félisten
Hátha az alábbi fórumon tudja valaki:
AMD Raven Ridge alapú notebookok (AMD Ryzen™ Mobile Processors with Radeon™ Vega Graphics)
-
matyee
őstag
En gepem lenne mar 150w-tal szaguldana egy konzumer 1070 nyakaba, de a multkori 2080 tweak utan - pedig kerleltelek Benneteket - nem adok tanacsot

-
A mai nap margójára
Kiderült, hogy miért nem megy mind a 4 memória foglalat Gabrielb gépében:élesebb szeműek már itt kiszúrhatják:
szerencsére GND és DATA volt összezárva, de lehetett volna VCC is. Mondjuk akkor lett volna villámlás!
volt pár izzasztó pillanat és sikerült vissza egyenesíteni:

A vBIOS-t is kicseréltük a 88W-osra -
1000 köszönet matyee-nak
- de nem hozott változást, 56 foknál valami miatt POWER limitet csinál a VGA. Aztán megpatkoltuk editorral a BIOS-t feloldottam a "csúszkákat" de attól sem lett jobb. Hozza rendesen a 1060 teljesítményét, koppra terhelve silent venti módban elkocog 65-69 fokon, amit a 1.065V-nak és a kis DIE méretnek tudtunk. Muerte tanácsára
K5Pro-t kaptak a ramok, hogy ne legyen gond amiatt, hogy elemelik a hűtést a gap-pad-ok. -
Bossp
addikt
Nincs hír újabb AMD gaming laposok eljöveteléről? 5700xt-m van ami 180w tdp vel siman hozha a 1080 ti om szintjet (valahol gyengebb valahol erosebb) na mar most egy 5700 pc verziot siman lehet ugy uv-zni hogy siman verje a pc-s 1080at... Egy 6magos 3.genes ryzen meg 0wattal is csodakra kepes! Én adnám.... És ára is baszó lenne. Jojo tudom no red....
-
Balázzs
senior tag
Nvidia RTX 2080 and RTX 2070 Super GPUs could be powering gaming laptops soon
-
#68216320
törölt tag
válasz
matyee
#43702
üzenetére
Meg szabad tudni mi volt a rossz tapasztalat? PSU adta meg magát? Esetleg a bga engedett el hőingadozás miatt?
Jelenleg 2db curve profillal megyek. Az egyik fix 1530MHz 700mV-on, a másik 700, 750, 800mV lépcsőkkel megy valamivel magasabb órajelig. Jó lenne 950mV-ig eljutni.
Más: Mivel lehetne kitesztelni curve profilt? A legalacsonyabb vcore értéken ráengedve a furmark-ot power limitbe futok.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
● A topikban hirdetni TILOS!
- ASUS ROG Zephyrus G16 (2024) RTX 4090 (!!) / Ultra 9 / GAR 2027 brutál erős, csúcs modell
- ThinkPad X1 Extreme Gen 3 (i7, 32GB, GTX1650Ti, 4K) Magyar, szép állapot
- MacBook Pro 13.3 2017 8GB ram 512GB SSD
- Lenovo T470s 14" FHD, i5 6300U, 8GB RAM, 256GB SSD, 2db akku, számla, 6 hó gar
- LENOVO LEGION PRO 7 16" WQXGA i9-13900HX RTX 4080 32GB 2TB NVMe SSD MAGYAR VÁSÁRLÁS/SZLA/BILL.
- iPhone 17 Pro Max Kozmosznarancs - Bontatlan !! www.stylebolt.hu - Apple eszközök és tartozékok !!
- Telefon felvásárlás!! iPhone 16/iPhone 16 Plus/iPhone 16 Pro/iPhone 16 Pro Max
- Nvidia Quadro M2000/ P2000/ P4000/ P5000/ RTX 4000/ RTX 5000/ RTX A2000
- BESZÁMÍTÁS! Powercolor RED Devil RX 7900XTX 24GB videokártya garanciával hibátlan működéssel
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7800X3D 32/64GB RAM RX 9070 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)


, meg néztem a honlapjukon az 1070-et nem volt watt írva, viszont írtam nekik, az 1070-es amit adnak hozzá az 150 wattos.



