- iOS alkalmazások
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Motorola Edge 60 Fusion - nem csak a forma időtálló
- Samsung Galaxy Watch7 - kötelező kör
- Amazfit Active 2 NFC - jó kör
- Samsung Galaxy S24 FE - később
- Nem nyílnak a Foldok?
- Vízálló ventilátort kaptak a K13 Turbók
- Honor 200 Pro - mobilportré
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
-
Mobilarena
Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Anonymus23
veterán
-
Frawly
veterán
válasz
phoenix64 #37842 üzenetére
Azon a Ryzenen a 80%-os CPU használtság nagyon sok, annyinak nem kéne lennie.
Benchmarkok: AS SSD, ATTO Disk Benchmark. De a legjobban az melegíti fel, ha nagy fájlokat másolsz SSD-n belül, min. 10 gigányit, de inkább többet.
A 39-40 fok nagyon hűvös attól az SSD-től, gyanúsan jó. Azért egy 50-60 fok reálisabb lenne tartós terhelésen.
-
Frawly
veterán
válasz
phoenix64 #37672 üzenetére
Szét kell nézni a BIOS-ban, mert némelyikben az UEFI-s lehetőségeket külön sorolja a Legacy BIOS bootos lehetőségektől. Győződj meg, hogy a bootolás UEFI bootra legyen állítva. Ha máshogy nem megy, akkor az adott meghajtót is megpróbálhatod a bootsorrendben előrébb venni, ha látszik az NVMe eszköz.
(#37670) szabeska: egyetértek a fenti kollégával, jó, hogy ezt megosztottad velünk, de azt azért jó lenne tudni, hogy a nagyon meleg hűtés nélkül konkrétan hány fok volt?
A gyorsabb x4-es NVMe-k közül mind melegszik. Nem csak az adata, de a samsungok és a plextorok is. De ez nem negatív tulajdonság, egyszerűen csak a nagy sebesség velejárója. Tehát nem azért melegszik, mert ergya termék, hanem azért mert gyors. Ezért ilyen full sebességű NVMe-kre mindig szoktunk már a látatlanban hűtés beszerzését is ajánlani.
A hűtőbordát hogyan rögzítetted az SSD-re?
-
ricsi99
addikt
-
Frawly
veterán
-
Frawly
veterán
válasz
phoenix64 #36092 üzenetére
Nézd meg mi az a folyamat, amihez 150 MB/sec van írva. Innen nem látszik, takarja a másolás ablaka a screenshoton.
De lehet meg is van a hiba, szoftveresen fogja valami az SSD-t, valami vírusirtó vagy egyéb, azért lassul be. Sokszor még a feladatkezelő sem mutatja jól a lemezterheléseket. Ilyen nálam is van, hogy Win10 tekeri a lemezt, 100% lemezhasználat, közben meg ha Feladatkezelővel nézem, olyan nagyon intenzíven egyik folyamat sem ír, hogy 100% legyen, max ilyen 4-10 MB/sec-kel. És biztosan nem SSD, mert többnél is előjön, meg HDD-vel is előjött. Igaz nálam ilyen 4 MB/sec-re egyik SSD sem lassul be, ahogy nálad.
Amit még megpróbálnék, hogy a disabledeletenotify engedélyezésével tiltanám a TRIM-et, csak tesztképpen, úgy belassul-e.
-
Frawly
veterán
válasz
phoenix64 #36067 üzenetére
Elvileg az írásterhelhetőségük nagyobb az MLC-seknek és az MLC NAND sebessége is jobb, nem igényel annyi cache-elést.
De! MLC és MLC NAND és 3D MLC NAND között is óriási különbségek vannak. Függ attól ki gyártotta, hány nanométeren, mennyire olcsósított gyártástechnológián. Így külön nem is gyártanak már MLC NAND-ot, hanem csak simán egyfélét, és azt az SSD vezérlőjében állítják be programozással, hogy hány feszültségszintet tároljon el a NAND cellákban. Így ugyanazt a NAND-ot tudják SLC cache-nek, MLC-nek, TLC-nek és QLC-nek is használni.
Emiatt vannak olyan MLC-s meghajtók, amiken rosszabb minőségű NAND van, mint a 3D TLC-seken, mivel egy gyengébb szériájú 2D TLC NAND-ot használnak bennük MLC-vé átprogramozva. Hiszen egy rossz minőségű NAND-ban könnyebb letárolni két feszültségszintet (MLC) és megbízhatóan visszaolvasni, mint egy sokkal finomabb beosztású négy feszültségszintes (TLC) sémát. Nagyon sok múlik az SSD vezérlőjén is.
-
Frawly
veterán
válasz
phoenix64 #35976 üzenetére
Ááá, itt valami még gázabb. Egy DDR4 RAM-nak még a legalacsonyabb frekin, legrosszabb időzítésekkel is kéne hoznia a legrosszabb hatékonyságú ramdrive-val 5000-9000 MB/sec körül, attól függően, hogy írás-olvasás, szekvenciális, vagy 4K.
Ez a 500/140 MB/sec vicc kategória, ennél a DDR1 is többet tudott.
-
phoenix64
őstag
válasz
phoenix64 #35975 üzenetére
Lemértem külön egyesével a ramokkal is:
2Ram main slotokba:
2Ram nem main slotokba:
"A" ram main slotba:
"B" ram main slotba:
"A" ram nem main slot:
"B" ram nem main slot:
Igazából egyik kombinációval sem gyorsult meg az írási sebesség, majd megpróbálok még kérni kölcsön egy másik KIT-et, ha azzal se jó akkor go szerviz vagy nem tom.
-
Frawly
veterán
válasz
phoenix64 #35971 üzenetére
Szerintem vidd be a gépet a szervizbe. A te eseted eddig a legérdekesebb a topikban, két platformmal is próbáltad, régi inteles, új AMD-s, háromféle SSD-vel is SATA2-n, SATA3-on, így elvileg a proci, RAM, alaplap, SSD hibája kizárható, az SSDOK alapján a beállításaid is jók, megy a TRIM, jó driverrel hajtod, jó a partíciók eltolása, így mindenképp csak valami egyéb szoftveres beállítás maradt, vagy a BIOS-ban vagy az OS-ben, amit ösztönből állítasz be és nem gondolnád, hogy köze van hozzá.
A leggyengébb SSD-k is ha belassulnak 500+ MB/sec-es vagy 280+ MB/sec-es sebességről, az is max. csak ilyen 60-100 MB/sec-ig kéne hogy történjen a legrosszabb esetben, nálad meg eleve csak 100 MB/sec-ről indít és bemegy 4 MB/sec-re. Ez őrület, ott valami nagyon alapvető dolog van elcseszve.
-
PitLee
őstag
válasz
phoenix64 #35928 üzenetére
A processzor használat vonala érdekes az enyémhez képest, win7, z77E4, i5 3570k-n néha eléri a 40%-ot is egy magnál a teszt alatt és hasonló púpokat rajzol, mint a lemez grafikonja.
Az nem lehet, hogy az új lapon valami nincs még beállítva ?
Azt nem tudom hol olvastam pár napja, de megmaradt bennem, hogy egy ryzen-es gép nem ment jól, lassú volt és ha jól emlékszem, a memória beállításai nem voltak jók és az xmp profira állítva javult meg vagy fordítva. (sajna nem emlékszem rá jobban)
Kéne valami olyan tesztet csinálnod ahol, minden hardver elemet tesztelsz és összehasonlítod mások adataival, hátha kibukik valami . -
Frawly
veterán
válasz
phoenix64 #35846 üzenetére
Ez nagyon érdekes az eseted. Eddig az alaplapra gyanakodtam, de most ezzel az új lappal és kellően erős procival is csinálja, beállításaid jók, nincs nagyon ötletem. A SATA0-ra portra kötötted az SSD-t? Próbáltad azt, hogy minden más SATA eszközt lehúzol ideiglenesen, minden más HDD-t, ODD-t, meg amid csak van, húzz le.
Hard Disk Sentinel, nemzetközi (nem magyar) oldalról letöltött legfrisebb bétát indíts el, nézz rá mindkét SSD-re. Az a 0 és 2% kondíció elég baljós. A SMART fülről csinálj képet, minden oszlop és sor látszódjon rendesen, az adat oszlop decimálisra legyen állítva hexadecimális helyett.
-
-
Frawly
veterán
válasz
phoenix64 #35406 üzenetére
Ezek az eredmények még mindig nagyon gyászosak. Ettől sokkal többet tud még az A400 is, igaz a nagyobbik modellekkel, de rendszeresen mérnek vele 500/500 fölötti eredményeket. Az is normális, hogy sok gigás másoláskor belassul, de nem 4 és 33 MB/sec-ig, az lassan pendrive-oknál sem számít jónak.
A proci sem lehet az oka, egy Ryzen 5 van olyan erős, hogy ki tudjon hajtani normálisan egy SSD-t. Gondolom az alaplapon van valami ótvar SATA vezérlő, próbáld meg az összes SATA porton, hátha valamelyiken jobban fog teljesíteni.
A beállítások sem lehet oka, továbbra is teljesen jók a beállításaid, minden stimmel, megfelelő driverrel hajtod SATA3 módban, TRIM megy, partícióeltolás rendben van.
Ha már semmi más nem segít, próbálkozz meg új Windows telepítésével, és szándékosan ne rakd fel az AMD chipset drivereket, ezt szokta ajánlani itt az SSDOK progi szerzője, állítólag vannak emberek, akiknél ez segít.
Kicsit úgy néznek ki az eredményeid, mintha IDE módban hajtanád, de az SSDOK szerint SATA3-ban megy.
-
Frawly
veterán
válasz
phoenix64 #35031 üzenetére
Az 50-60 MB/sec az már közeledik. Amit érdemes lenne megpróbálni, hogy gyárilag vagy secure erase-t (pl. gyári Corsair SSD tool) vagy teljes lemezes TRIM-et végigfuttatni rajta (utóbbit lehet live linux termináljában blkdiscard paranccsal). A végigtrimezés segíteni szokott a meghajtó eredeti sebességének visszaállításában, de arra készülj fel, hogy ez a művelet mindent letöröl az SSD-ről.
1,6 GHz-en Celeron mellé meg értelmetlen is túl jó SSD-t tenni, nem tudná kifutni magát.
-
Frawly
veterán
válasz
phoenix64 #35022 üzenetére
Akkor lehet mégis a Corsair kezd kifeküdni, ha másik gépben sem jó. Nem értem, mert annyira nem rossz SSD az, írás sincs sok rajta, kondíciója is 100%, beállításaid is jók, megy a trim, jók a partícióeltolások, megfelelő a SATA driver. Ilyen brutálisan nem szabadna beesnie a sebességnek. Az A400-at tudtad tesztelni másik gépben?
-
Frawly
veterán
válasz
phoenix64 #35007 üzenetére
Kipróbálhatod őket másik gépben, de szerintem nincs baj az alaplapoddal. Olcsó SSD-eid vannak, nincs rajtuk elég cache, ezért lassulnak be szekvenciálisan. Viszont ez nem olyan nagy tragédia, mert átlag felhasználóként SSD-ről SSD-re nem hinném, hogy sokat fogsz másolni nagy fájlokat, vagy nem fogsz olyan progit használni, ami nagy fájlokkal dolgozna. Nyilván, aki ilyeneket csinál, annak nem ajánlottak ezek a belépő szintű SATA3 SSD-k, azoknak Samsung 850 Pro, 860 Pro vagy NVMe-s SSD ajánlott. De átlag felhasználáshoz simán elég lehet egy A400 szintű is.
Külön kitérnék még a játékokra. Azok látszólag nagy fájlokból állnak. De a szekvenciális sebesség mégse annyira számít játékoknál, és ennek az az oka, hogy a betöltött nagy fájlokat szép fokozatosan fel kell dolgozni a CPU-nak, GPU-nak, és emiatt az SSD bottleneckbe, limitbe fut. Lásd videó, amit már sokat linkeltem.
(#35001) csixy: a játék az pont mindegy az SSD-nek. Nem rövidíti az élettartamát, ha játszol. Az, hogy kibírja-e 3 évig, az nem attól függ, hogy mennyit írsz rá. Ha selejtes darab, akkor mindenképp meg fog degleni. Nekem is van SU650-em, igaz én még akkor vettem, mikor nem lehetett tudni a szériahibájáról, valami fél éve vettem 15k-ért itt külföldön, de csak külső meghajtónak használom OS-ek tesztelésére és telepítők kiírására.
-
Frawly
veterán
válasz
phoenix64 #34950 üzenetére
Ennek kb. ennyit kell mennie. Az sajnos normális, hogy nagyobb fájlmásolásoknál 100 MB/sec környékére beesik a sebessége. Főleg a 120 gigásnak, ami lassabb. Ez a Kingston UV500-nál is így van. Nyilván, ha sokat másolsz nagy fájlokat SSD-ről SSD-re, akkor nem ajánlott modell, de rendszer alá elég, ilyen 5-6 mp-es bootidőket, azonnal képernyőre vágódó progikat tud hozni, nagyobb Windows évszakos update-ek 2 órás telepítési időről (HDD szint) lemennek 10-15 percre, kikapcsolási idő 1-2 mp.
De ha az vigasztal, vannak az A400-nál lényegesen lassabb SSD-k, pl. Adata SP920 lassabb, az WD Green még lassabb, az talán tényleg az abszolút padló a mezőnyben.
-
King Unique
titán
válasz
phoenix64 #34864 üzenetére
Az miért meglepő, hogy nem enged a HDS olyan meghajtón destruktív írástesztet futtatni, amiről jelenleg OS fut...? Nyilván nem engedi, ráadásul ha most az a C, akkor arról fut a Windows és egyben a HDS is.
(#34868) Frawly:
Az írásteszt általában destruktív és nyilván nem engedi (részlegesen) ledózerolni a HDS az aktuális rendszerpartíciót és vele együtt a Windowst, amin nem mellesleg maga a program is van. Az olvasásteszt az mehet, az nyilván nem destruktív. Vagy ha van neki az SSD-n külön partíció, akkor tesztelje azt a kötetet írással, annál már engednie kellene. -
Frawly
veterán
válasz
phoenix64 #34862 üzenetére
A Corsair SSD Toolboxban a SMART Status lenne érdekes.
A HDS jónak tűnik. Elvileg minden teszt kockázatmentes, ha valamelyik adatvesztéssel járna, arra úgyis előzőleg felhívná a figyelmet, és csak utána engedné indítani. Megpróbálhatod újra futtatni, lehetőleg Adminisztrátorként (HDS ikon tulajdonságonál be tudod tenni a pipát, vagy jobb gombbal kattintás, futtatás rendszergazdaként). Akkor talán nem lesz hozzáférés megtagadva.
-
Frawly
veterán
válasz
phoenix64 #34860 üzenetére
Elvileg az adatterület frissítésnek sem kéne törölnie semmit. Próbáld rendszerpartíción futtatni, mert ha azt megpróbálná is törölni, a rendszer nem engedi. De elsőre egy olvasásteszt is lehet elég lesz.
Meg egy Corsair SSD Toolboxot is ráküldhetnél, hogy az mit ír rá.
-
phoenix64
őstag
válasz
phoenix64 #34854 üzenetére
Csak rossz ez az SSD. Most direkt másolgattam rajta nagyobb fileokat(2-3GB/db). Azt csinálja, hogy mikor beillesztem elkezdi másolni 300mb/s-el, utána kb 3-4 másodperc alatt lezuhan 50-re, majd egész 1mb-ig megy. Onnan peidg csak 30-40 ig kúszik fel a másolás végéig.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Tudástár Az SSD kondíciója, tények és tévhitek
- Tudástár Windows 7/8/10 SSD-vel! Hogyan is?
- Elemzés Átfogó elemzés az SSD-k természetéről
- Apple iPhone 13 128GB / Kártyafüggetlen 1ÉV GARANCIÁVAL
- Fókusz, tér, élmény Dell U2913WM Ultrawide monitor
- BESZÁMÍTÁS! Lenovo Legion 5 15ITH6H Gamer notebook - i7 11800H 16GB DDR4 512GB SSD RTX 3060 6GB W11
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ryzen 5 7500F 32/64GB RAM RX 9060 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Canon imagePrograf PRO-6100S plotter - szinte új, 582m2 nyomat
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest