Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attuska

    csendes tag

    válasz romulan #2075 üzenetére

    Kösz a tervezőt, megcsináltam a kísérleti yagit 2 mm-s rézdrótból fa lécen. A szobából a takaró Csúcshegyre irányítva egyböl bejöttek vele az adók. Érdekes, hogy az 55-ös csatin lévő adókat is hozta.
    Lehoztam a padlásról a lepkét, :Y Azzal is bejöttek.
    Az Altdvb itt nálam kb 60-70-80% minőséget mutatott. Az antenna térerő látszólag változatlan, ha forgatom (40-50%), viszont a jel minősége igen, azért írok a minőségről. A yagi jóval érzékenyebb a forgatásra.
    :W Rájöttem,és azért írok, hátha más is tanul belőle: :W
    Tömör PE belű koax-al jött le a padlásról a lepke jele, ez a koax "megölte" 802 Mhz-en a jelet, az alacsonyabb frekin nem, ezen a magas frekin csak a habosított fehér belű koax a jó! Persze elég nehéz volt azt a miniatűr Baloun trafót összegörbíteni a koaxból.
    Sajnos csak az Autonómiát tudom venni folyamatosan, mivel csak Athlon XP 1600+ proci van a gépemben, így is kb. 80-90% a CPU igénybevétele. A felbontása viszont jobb valamivel, mint a Hotbird holdon működő társáé. A HD adók vétele nűlam iszonyú lassú és szakadozott. (A műholdas M2 hd-nél is, ahol pedig nincs antenna hiba).
    Lehet, hogy gépcsere nélkül csak az Autonómia marad nekem és a műholdas adók a Skystar2 -vel?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák