Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attuska

    csendes tag

    Sziasztok! :)
    Már kb 3 hete próbálom befogni a DVBT karimmal az új adókat. Bp. III. Óbudai temető környéke. Széchenyi hegyet takarja a Hármashatárhegy és a Csúcshegy. Padlástéri 2 tagú Hirschmann lepkém van, amivel amíg működtek, az MPEG2-es adókat néztem, vettem fel róluk a normálisabb dolgokat. Azok itt az Óbudai átjátszóról és a Széchenyi hegyi adóról is foghatók voltak. Most az ALTDVB 3 db UHF csatornán talál jelet, 601 Mhz-en csak adatadókat, 642 és 802 Mhz-en meg PMT tábla hibát jelez. Igaz, hogy a térerőt csak 40 %-nak és a Quality meg ugrál 0 és 20% közt. Kaffeine meg egyszerűen semmit sem lel. (TV -m nincs, csak ámítógépem, SS2 kártya, PCTV 3000i kártya)
    Gyötrelmeim: :F
    Beruházzak irányított yagi-ra? Várjak az AH kisegítő átjátszó adójára? A 601 Mhz-en az adatfolyamok mellett vannak TV adók is?
    Érdekelne a HD vétel, gépcserét is tervezek, de érdemes, ha nincs vételi lehetőség? :U

  • attuska

    csendes tag

    válasz romulan #2040 üzenetére

    Köszi nagyon, hogy válaszoltál. :)
    A DVBT kártya jó, mert a Flórián téren a bátyám gépébe dugva be tudtam fogni, egy darab dróttal, igaz csak az Autonómia.h264-et a dvbviewer -rel (SD) tökéletesen. A Duna HD is jelen van ott, csak az ő gépe is gyenge hozzá, mert ő igencsak darabosan jött. AMD semptron 26000+ van neki. :(((
    Milyen antennát ajánlanál? Irányított YAGI a jobb DVBT-re, vagy emeletes nagylátószögű lepke.
    Valaha sok antennát barkácsoltam, még az Ö3 URH adást is vettem házi Yagi -val.
    Mindenesetre újra felmászok a padlásra, és végignézem a kötéseket, madzagot, meg irányt.

  • attuska

    csendes tag

    válasz romulan #2050 üzenetére

    Az olimpiai kísérleti adások nálam is jó térerővel voltak foghatók, de a mostaniak mintha nem is léteznének. :O
    Szerintem, ha nem emelik meg a térerőt, hogy legalább reflexióból tudjam venni, akkor itt gondok lesznek, és nem csak nálam. Anno a szlovák UHF analóg adók is vehetők innen az antennát déli irányba forgatva a Csúcshegyi reflexív hullámokat fogva, mivel én takarva vagyok észak felé.
    Azt hiszem megpróbálom északi irányból a Nagykevélyről visszavert hullámokat fogni, ha már a Dáli irányban fekvő Széchenyi hegy teljesen takart innen.
    De azért az nem normális, ha egy kis takarás van, akkor máris foghatatlan az adó, például itt légvonalban kb 6 Km-re az adótól!!!

    [ Szerkesztve ]

  • attuska

    csendes tag

    válasz romulan #2073 üzenetére

    Megköszönném a Yagi tervet, vagy egy jó linket a mértetezéshez.
    :R
    Rézhuzaljaim, alucsöveim vannak, de a régi Nozdrovitcky TV antennás könyvem Yagit csinálnék próbaképp, reflexív jelekre mindenképpen jobb, habár végső soron én is lepke párti volnék. Erősítőket nem pártolom, mivel legzajmentesebb erősítő régi tapasztalataim alapján a jól méretezett és jó helyen lévő antenna.
    Ha beválik, akkor véglegesítem.

  • attuska

    csendes tag

    válasz romulan #2075 üzenetére

    Köszi a segítséget, legyártok egyet, s majd beszámolok az eredménytől. :R
    Közben én is találtam egy linket, hátha segít még valakinek:
    ttp://www.dxzone.com/catalog/Antennas/Yagi. :)

  • attuska

    csendes tag

    válasz romulan #2075 üzenetére

    Kösz a tervezőt, megcsináltam a kísérleti yagit 2 mm-s rézdrótból fa lécen. A szobából a takaró Csúcshegyre irányítva egyböl bejöttek vele az adók. Érdekes, hogy az 55-ös csatin lévő adókat is hozta.
    Lehoztam a padlásról a lepkét, :Y Azzal is bejöttek.
    Az Altdvb itt nálam kb 60-70-80% minőséget mutatott. Az antenna térerő látszólag változatlan, ha forgatom (40-50%), viszont a jel minősége igen, azért írok a minőségről. A yagi jóval érzékenyebb a forgatásra.
    :W Rájöttem,és azért írok, hátha más is tanul belőle: :W
    Tömör PE belű koax-al jött le a padlásról a lepke jele, ez a koax "megölte" 802 Mhz-en a jelet, az alacsonyabb frekin nem, ezen a magas frekin csak a habosított fehér belű koax a jó! Persze elég nehéz volt azt a miniatűr Baloun trafót összegörbíteni a koaxból.
    Sajnos csak az Autonómiát tudom venni folyamatosan, mivel csak Athlon XP 1600+ proci van a gépemben, így is kb. 80-90% a CPU igénybevétele. A felbontása viszont jobb valamivel, mint a Hotbird holdon működő társáé. A HD adók vétele nűlam iszonyú lassú és szakadozott. (A műholdas M2 hd-nél is, ahol pedig nincs antenna hiba).
    Lehet, hogy gépcsere nélkül csak az Autonómia marad nekem és a műholdas adók a Skystar2 -vel?

    [ Szerkesztve ]

  • attuska

    csendes tag

    válasz nrc #2200 üzenetére

    Sajna csak AGP van a lapon és egy régi Nvidia kártya (inno tornado) van benne 64 Mega DDR videó rammal, ez biztos képtelen hardveresen dekódolni, directx-elni nagyon jó. Csodálom, hogy egyáltalán képes a rendszerem az Autonómia h246-os megjelenítésére. Persze szofveresen megy az egész, lehet, hogy az AMD-nek is köszönhető. DVBViewer-el és cyberlink codecs-el működik nálam a legjobban az egész skystar2 és PCTV 300i kártyákkal. Ha lenne egy jó hardveres h246 dekódoló videókártya, ami együttműködésre lenne fogható, akkor mennie kéne szerintem a HD-s vételeknek is. Kételkedem, hogy lenne ilyen kari.
    :Y
    Persze mostanában a PCI express korában AGP-s kártyát venni olyan, mint régi ruhára új anyagból foltot rakni. (klasszikus a bibliából) Csak apróbb javítgatások és felkészülés a jövőre a célszerű.
    A TV kártyákat megtartom, gyűjtögetek új procira, alaplapra és ramra. Addig kénytelen vagyok megmaradni az SD területén. :)

  • attuska

    csendes tag

    válasz cs_beno #2201 üzenetére

    Klassz ötlet! Felvételhez kipróbálom. Más kérdés, ha TS-ként mentek, mit fogok kezdeni a TS-el? Nem hiszem, hogy könyebb dolga lenne a procinak, ha a vinyóról etetnénk a h264-es anyaggal, mintha a tv kártyából szopná. :(
    Lehet, mondjuk nem valós időben a mencoderrel átalakítani MPEG2-vé és úgy nézhetővé tenni az "vékonydongájú" PC-ken is. :U

  • attuska

    csendes tag

    válasz romulan #2203 üzenetére

    A Junosztyos időkben készítettem antennaerősítőt magam is, lehet, hogy ezért is, de szkeptikus vagyok. :(
    Elismerem, hogy sokat fejlődött a technika, de konokul állítom, hogy legzajmentesebb erősítő az antenna és annak jól irányzott elhelyezése, és amint most nemrég ismét megtapasztaltam ( :B ) , a kapott jel minél kisebb veszteséggel való eljuttatása a célba.

  • attuska

    csendes tag

    Sziasztok!!
    Tudja valaki egyáltalán venni Linux alatt az Autonómia DVBT adást?
    XP alatt a DVBViewer-rel vehető nálam csak, ALTDVB ritkán hajlandó csak dekódolni, kaffeine, xine összeomlik az első képkocka kimerevítése után. Mplayer meg nem talál benne videó folyamot. Mindegyik linuxos lejátszó ismeri a h264-et. A HD adások XP alatt nálam szörnyen akadozva ugyan (gyenge a proci), de jönnek, kaffeine, xine meg rövid lejátszás (1-2 perc) után omlanak össze. :(
    Egyébként szemmel láthatóan jobb a DVBT Autonómia minősége, mint a műholdasé! :)

  • attuska

    csendes tag

    válasz MCWRusty #2327 üzenetére

    Egy másik fórumom, a netboard.hu-n írta már valaki, hogy neki a xine veszi, a kaffeine lefagy, a mplayer nála is csak hangot ad. Ő ubuntut használ.Próbálkoztam a xine-vel, kb 8 indításból egyszer kapja el, szépen nézhető is egy pár percig, majd szépen öszzeomlik. Xterm-ben indítottam, hogy lássam, miket ír ki. Azt írja ki a vége fele, hogy a stream-ben nem várt dolgokat észlel, amikkel nem tud mit kezdeni, majd belegabalyodik és kilép. Arra gyanakszom, hogy a xine-lib nem megfelelő. Egyébként a kaffeine is a xine lejátszó motort használja, így értehető az összeomlása, az ő kiírása szűkszavúbb. Lehet, hogy kipróbálom frissített xine-libbel. Addig is marad a DVBViewer.

  • attuska

    csendes tag

    válasz GBogyó #2970 üzenetére

    Sziasztok!
    Összefoglalom eddigi eredmény(telenség)eimet.
    :)
    Linuxos DVBT vétel...
    Szerintem a xine-ui is kíváló frontend, ő is a xine-lib -et használja. Én DVBT-re használom.
    AAC hanggal néma, valami gond van az faad-lib -el, ahogy utána nyomoztam. :(
    Létezik még a vdr is, de én még nem tudtam feléleszteni, habár németeknél nagyon népszerű.

    Csatorna kereséshez DVBT -hez meg a w_scan -t ajánlom: http://wirbel.htpc-forum.de/w_scan/
    Minden ini fájl nélkül végigpásztázza a DVBT tartományt és legyártja a kívánt channels.conf -ot kaffeine, xine, vdr formátumokra, ha kell "territórium.ini" -t is csinál a scan részére.

    A VLC nálunk UHU használóknál még nem megy. :W
    Mplayer még képtelen DVBT vételre. A mással felvett rtlklub.ts lejátszása közben az AAC hang miatt összeomlik.

    DVBS SD vételhez meg a kaffeine a nyerő nálam.

    XP-s DVBT vétel..
    Az AAC hang-ra kellene nekem egy jobb dekóder az mmaacd.ax -nél, mert nálam emiatt szaggatott az rtlklub és tv2 vétel. Az autonómia kíváló.

  • attuska

    csendes tag

    válasz nrc #3014 üzenetére

    Köszönöm a windózos divx infót és a linket! :R
    Letöltöttem, ki fogom próbálni. eddog a másik windózost használtam, remélem ez jobb lesz.
    Az UHU linux alatt meg még nyűglődöm, mert szerintem ebben senki nem tud nekem segíteni, úgy néz ki, hogy magamra maradtam, de előbb-utóbb biztos űberelni fogja majd a windózos dekódereket.
    Hát igen. Az eredményért meg kell küzdeni. :K

  • attuska

    csendes tag

    Emberek!
    Hozzátok fordulok, mert hova máshova a bajommal?
    A sat.hu -n a MinDigTV topicban már részleteztem a helyzetem és gondom, de hozzátok nagyobb reménnyel fordulok.
    Vettem egy új alaplapot, bele 2 magos procit, Nvidia GF210-et a HD vétel reményével, a régi alaplapomat lecserélendő. Gentoo 64-et, XP-t, Arch 64-et raktam rá.

    A gondom a DVBT -vel van:
    Eddig egy kislepkével vettem a DVBT SD adásokat, nézhető minőségben, csekély időnkénti kockázottsággal, csikorgásssal a régi gépemen UHU linux, Gentoo linux, Arch linux alatt, meg a DVBviewerel egyaránt.
    Bp. III. kerület, Aranyhegy, kb 8 km légvonalban az adó, a vétel nálam a Száva utca beindulásával stabilizálódott, Míg csak a Széchenyi hegy üzemelt, nagyon bizonytalan volt.
    Itt elég reflexiós a vételi hely a hegyek miatt, felettünk sűrű repülőforgalommal bíró légifolyosó van, emiatt az analóg adás szellemképes mikor repülő húz el, a DVBT meg csikorog-kockázik, vagyis cálszerűnek láttam a lepkét yagira cserélni.

    Az új szupergyors alaplapban a régi PCTV300i kártyámmal a jelszint és minőség vételi határra csökkent. :(( Gondoltam, hogy a PCI rendszer nem tetszik neki, de nem értem az okát, de ha van jel, akkor erősítve már elég lesz.
    Tehát a jel erősítésének első lépéseként vettem a 2 dipólos kilslepke helyett egy nekem méregdrága TRIAX digi tetőantennát, melyet a MinDigTV manapság erősen reklámoz, mondván annak 15-16 dB -es nyeresége 802 Mhz-en és irányítottsága már elég lesz.

    Az új antennával:
    Kaffeine-vel nézve ugyanazon az Autonómia adón a régi "ócska" alaplapba rakott kártyával 32-34 % a térerő és 73-75 % a minőség, a vétel stabil. Az újba rámolva a térerő 34-35%, a minőség csak 60-62 %, A "lock" alig sikerül, ezért a vétel lehetetlen, csak maszatok és képtörmelék csikarható ki.

    A régi kislepkével:
    A régialaplapban a térerő szintén 32-34%. a minőség 68-70%, a vétel stabil, az új alaplapon ugyanazok az értékek voltak mérhetők, mint az új antennával és persze szintén nézhetetlen.

    Szofverhiba kizárás:
    Windóz alatt sem műkszik az új alaplaban a kártya, ott is ugyanúgy videlkedik a DVBviewerrel, mint Gentoo alatt.

    PCI rendszer hiba kizárás:
    Skystar2 kártyám jobban üzemel az új alaplaban, mint a régiben, a műholdas HD vétel sem gond vele. (LuxeTV HD)

    Ajánlottak nekem kártya cserét, ahol az alaplapot vettem, mondván hogy az öreg kártya a hibás, abba már PCIe kártya való. Vettem egy PCIe Leadtek 2300H kártyát, de XP alatt egy DVBT adót sem érzékelt ugyanitt, ugyanazzal az antennával, amelyikkel a régi gépem üzemelt. Linux lspci fel sem ismerte, annyira új a "szuper" kártya. Visszavittem másnap az üzletbe, kapok helyette még egy RAM -ot, amúgyis tervbe volt véve, hogy párosak legyenek.

    Most már nem merek kártyát venni, mert próbára nem kapok, tuner érzékenységi adatot meg egy gyártó, vagy forgalmazó sem közöl, csak reklámdumákat. Antennaerősítőt sem merek venni, mivel az mindent erősít.
    :W

    Szeretném linux alatt venni a HD adásokat.
    Merre tovább??

  • attuska

    csendes tag

    válasz zhagyma #4214 üzenetére

    Nagytiszteletű Zhagyma fórumtársam!

    Köszönöm bíztató válaszod.

    Nálam az ominózus Széchenyi hegyi Retekklub analógon csak jó erős szellemképpel jön, viszonylag nagy térerővel. Itt minden szomszédom a Szentendrei úti átjátszóról nézte régebben az UHF sávbéli TV2 és M1 analóg adókat, most már kábeleznek, én meg DiGi-zek. A kísérleti Mpeg2 -es adások itt igen jól jöttek, míg le nem állt az adó.
    Az Mpeg4 beindulásakor először egy kísérleti 1 m hosszú és pont 800 Mhz-re méretezett barkács "drót" yagival sikerült befognom a Széchenyi hegyi adót, de mivel itt tornyosul köztem és az adó közt a Hármashatárhegy, gyakorlatilag élvezhetetlenül egyenetlen volt a vétele. Akkor vettem a kislepkét, azzal is olyan maradt. A Száva utcai adó beindulásával lett élvezhető a vétel, de szerintem arról is is a hegyeket súrolva érkezik hozzám a jel, ezért van időnkéni kockázottság a régi konfigurációmon.

    Itt a neten találtam egy tesztet: http://www.hoc.hu/teszt/530-majdnem-feltucatnyi-tunerkartya-tesztje--a-dvb-t-jegyeben/1-bevezeto-a-dvb-t-hazankban.html
    Nagyon lesújtó a teszt eredménye, a tesztelt tunerek érzékenységét tekintve. Nekik csak 1, azaz egy darab USB tuner talált adókat, ugyanoz a vételi helyen, ugyanazzal az antennával. Ezután már nem csodálkozom, hogy a "csoda PCIe Leadtek" tuner semmit sem talált nálam. Ezeket nyilván nem az AH által biztosított térerőre tervezték, de árusítják, megveszik, rengeteg embernek nagy csalódást és bosszúságot okoznak.

    :( :(
    Mindenesetre továbbra sem értem a PCTV300i hasznos jele miért csökkent le drasztikusan az új alaplapomban, amikor Skystar2 -é meg egyértelműen nőtt.
    Nyilván az alaplap a ludas. Esetleg kevesebb feszejt ad a kártyának? Vagy megzabálja a jelét?

    Azt hiszem, hogy elkezdem a Triax antannát egy kissé hurcolászni a tetőn, hátha van jobb helye is a mostaninál. Régi TV DX-es tapasztalat, hogy legtöbbet az antenna helye számít, utána jön csak a teljesítménye.

    Igaz-e, amit a verebek csiripelnek, hogy az AH február felé megemeli az adó teljesítményét ? Mert ha igaz, akkor várok türelemmel, míg véget érnek a fagyok, nehogy elessek a tetőn. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • attuska

    csendes tag

    válasz Szemikuk #4217 üzenetére

    Műholdas tuner csak műholdhoz jó.
    Létezik kombinált DVBS/DVBT/PAL/FM tunerkártya, ha jól tudom MSI, de ennek három antenna csatlakozója van, a tányérnak, a yaginak és URH-nak külön-külön.

    Most néztem épp a Gigabyte tunereket a honlapjukon, elég olcsók. A linux kompatibilitásukat szereném górcső alá venni, hogy a linux kernel moduljaiban a chipjeik szerepelnek-e.

    Ezek közül választhatunk, de hogy melyik milyen érzékeny, gőzöm sincs.

    PCI csatisak(csak kombináltak érdekelnek):
    kártyanév; vételképesség; tuner chip; dekóder chip

    GT-P8000; DVBT/PAL/FM; NXP 18271;NXP 7131E
    GC-PTV-TAF; DVBT/PAL/FM; Philips 8275A; Philips SAA7131E/Philips 10064A
    GT-PTV-TAF-RH; DVBT/PAL/FM; Philips TDA8275A; Philips SAA7131E/Philips TDA10046A

    USB tunerek
    GT-U7000-RH;DVBT; Microtune 2060; Dibcom 7700 series
    GT-U7200; DVBT; NXP 18291; Afatech 9035
    GT-U8000 (20B); DVBT/PAL; Xceive 3018/3028; Dibcom 7700
    GT-U8000-RH(1.0); DVBT/PAL; Xceive; Dibcom
    Mint olvashattad az előbb, senki sem tudja, hogy elég lesz e az érzékenységük a vételi helyen, mivel erről sehol sem találtam még adatot. Zsákbamacska, vagy próba.

    [ Szerkesztve ]

  • attuska

    csendes tag

    válasz zhagyma #4219 üzenetére

    Szia Zhagyma!
    A netboard.hu/sat -on és is tag vagyok, ott is láttam már a neved. UHU alá én adaptáltam a VDR -t, a "skystar2 linuxszal" topicban taglaltam a folyamatát.
    :)
    Azért nem ez a legrosszabb vételi hely Budapesten, mert lenn a Bécsi úton itt Üröm fele , meg szemben a Csúcshegy északkelet oldalában is biztosan rosszabb, mint nálam. Én a völgy felett mintegy 50 m-es magasságban lakom. A Kevélyek csoportjáról rálátni szép időben a Széchenyi hegyre, tőlem meg a Kevélyekre.
    Ha eláll a hó és megenyhül..
    Megpróbálom majd a Nagykevélyre forgatni az antennát, hátha a reflektált hullámok vételével eredményt tudok elérni, de ahhoz át kell vinni az antennát a ház túloldalára, vagy magasabb árbócra kell szerelni. Elég nagy az előre-hátra viszonya ennek a TRIAX -nak, szerintem nem reménytelen a helyzet teljesen.

    A másik ötletem, hogy kölcsönkérek egy működő USB tunert, hátha az USB busz kevésbé zabálja el a tuner jelét, mint a PCI busz. Csak kéne adat a különféle USB tunerek érzékenységéről.
    A Leadtek Dongle Gold -ra gondoltam, mert az ráadásul teljesen linux kompatibilis is, ára sem húzós.
    ;)

  • attuska

    csendes tag

    válasz zhagyma #4221 üzenetére

    Kösz.a gratulációt :B
    Sajnos annyira nem értek hozzá, mint gondolod, csak szívós alak vagyok és mindig is érdekelt a távolsági tévévétel, valamint megkedveltem a linuxot, ahol tudok segítek.
    Az xbmc az egy betegség? :F :D

    A linuxtv.org -on folyamatosan fejlesztik a drájvereket, amennyire a hardver gyártók ezt nekik lehetővé teszik. A gyártók csak windóz drájvereket készítettnek, a linuxosakat meg ráhagyják a linuxtv fejlesztőkre. Ha a forrást átadják nekik, akkor hamarosan megjelenik a linuxos drájver kernel modulként először a snapshotban, majd a következő kiadású kernelben.

    Én is a linuxtv.org -ot figyelem, ott a fejlesztők levelezését, valamint a kernel változásait. A Skystar2 rev 2.8 volt az első a skystar sorozatban, melyhez a gyártó már nem adta ki a C forrást. A kártyám vétele után mintegy fél évre rá adta csak ki a Technisat a linux binárist, akkor tudtam csak először linux alatt feléleszteni a linuxtv.org snapshotja segítségével a kártyát.
    A Happauge sajnos hírhedetten elhanyagolja a linux vonalat. Most egy kicsit keresgéltem, de sajnos úgy néz ki, hogy még csak a WinTV 900 linux támogatottsága van meg. Googlizva is még csak mindenki hiányolja a 930C -t.
    Én most először a linuxtv.org wikijében, majd a kernel forrásában, az előbb említett CVS snapshotban keresgélek a kiszemelt USB tuner chipjére utalást. Ha igen, akkor megpróbálok egyet kölcsönözni próbára, ha jó, akkor megveszem.

    Köszi az érzékeny RF chip-re való útmutatást, nem adom fel a DVBT -t, mivel mondám: szívós ürge vagyok. :R

    Még rágódok a dolgon, addig is hadd szóljon a Skystar2! :DD

    [ Szerkesztve ]

  • attuska

    csendes tag

    válasz GBogyó #4223 üzenetére

    VDR
    ;)

    Ez egy virtuális STB-t csinál a PC-ből.
    Amióta birtokba vettem, felváltotta nálam a DVBviewert.
    Igaz, hogy én SAT -hoz használom. Minden távirányítóval megy. Skin -ek és pluginok tömkelege van hozzá és nem kell megvenni, vagy feltörni.

    A DVBT-hez meg marad egyelőre az AAC hang miatt linux alatt a VLC. :(((

  • attuska

    csendes tag

    válasz zhagyma #4227 üzenetére

    Nem DVBT-ből áll a világ, de ha lehetne, akkor miért ne? A magyar műsorösszetétel amúgy is abszolút hidegen hagy, a technikai megvalósítása és minősége érdekel. És, hogy én is tudjam fogni. :DD

    Köszi a xbmc infót! Ezek szerint ez olyan VDR féle dolog. Utánajárok. :)

  • attuska

    csendes tag

    válasz zhagyma #4236 üzenetére

    Érdekes.
    Ezt a lehetőséget DiGiTV -nél még nem hallottam.
    Én pont azon agyalok, hogyan tudnám az ocsmány minőségű beltérijüket kiváltanom DVBS kártya +CI együttessel, de én is úgy tudom, hogy a kártyám "párosítva" van a beltérivel. Más beltéribe dugva nem is működik. Ezért nem is vettem CI modult, sem Skystar HD -t, amihez már használható. Eddig feladtam, és a VDR-sc -vel veszem, míg lehet. Ha már a szolgáltató nem teszi lehetővé a CI használatát.

  • attuska

    csendes tag

    válasz Hunter2 #4241 üzenetére

    Szia!
    Nekem is ilyen kártyám van (PCTV 300i), linux alatt a VDR programmal tutira jó az SD adásokra nálam, DVBviewer -el XP alatt is nagyon jól megy, a HD is menne, ha elég gyors lenne a régi alaplapom. Az új alaplapommal viszont számomra érthetetlen ok miatt, igaz itt BP.-en a "bermuda háromszögben" még csak fél teljesítménnyel, vételi köszöbön alig működik. Ezt egy pár hozzászólással korábban már részleteztem.
    A gyári programjával viszont a MinDigTV nem működik, csak analóg vételre jó, mivel az csak MPEG2 adásokra méretezett és szerintem amúgyis egy nagy rakás sz@r.
    :P

  • attuska

    csendes tag

    válasz attuska #4255 üzenetére

    Hatalmas kérdés. (egyben saját magamnak válasz)
    A szomszédom rosszabb vételi helyen, régi gagyi tetőantennácskával egy karácsonyi MinDigTV matricás LCD TV-vel kifogástalanul veszi az adásokat, vagyis ellátott a terület.
    Én a PCTV 300i-vel, TRIAX digi antennával csak kockákat látok, ha látok, a szuper új aplapommal. Nagy ködben kevesebb a kocka és több a kép.

    USB tv tuneren gondolkodom, hátha a PCI rendszer a ludas.
    De vajon melyiknek van olyan érzékeny tunere, mint a szomszédomé? Egy nyári teszt szerint, amit itt valahol a neten olvastam, 5 tesztelt USB tunerből csak 1 volt képes a pesti síkságon botannával vételt produkálni.
    És ráadásul linux alatt szeretném használni.
    Hol lehetne ennek utánajárni, nehogy befaragjak.

    [ Szerkesztve ]

  • attuska

    csendes tag

    válasz csendes #4278 üzenetére

    Én is érzékeny USB tunerre vadászok, a PCTV300i helyébe.
    Nekem a TRIAX digi van atetőn, de nem mén igazán.
    Kösz a tapasztalatot, akkor a Leadtek Dongle Gold felejtős.
    A kb. eddig általam eddig összeírt mintegy 60 féle linux kompatibilisből egy kiesett.
    Én is 6-8 km-re lakom, de nincs olyan közvetlen rálátás.

    Azért ez felháborító, hogy közvetlen rálátással 6 km -ről egy botantennával semmi nem vehető, egy neves cég tömegével gyártott tunerével.

    Ezt rakd a kirakatba negyrabecsült Antenna Hungária!
    :C

    Meg kedves tuner forgalmazók! :R :W

  • attuska

    csendes tag

    válasz csendes #4278 üzenetére

    Az antennaerősítést felejsd el, mert az még durvább átverés DVBT esetén.
    Legjobb erősítő a jó helyen lévő jó antenna :K

    [ Szerkesztve ]

  • attuska

    csendes tag

    válasz Rick4 #4287 üzenetére

    Na!

    Pontot tettem a PCTV 300i nyűglődésre! :)

    Ne vegyetek modern alaplapba ilyet, vagy csak próbára!

    Kölcsönkértem egy Avermedia Avertv Hybrid+FM volar A828 -as USB kütyüt a második szomszédtól tesztelésre. Letöltöttem az Avermedia linux bináris drájverét, felraktam Arch64 alá (habár nem tüntette fel a tesztelt diszrók közt). Kihúz-bedug, majd a Kaffeine-vel a régi csatornalistával azonnal elindult, a TRIAX digi antennával.
    Felvettem vele tökéletes minőségben az újévi konceretet az M1 HD adásról. a végén volt csak egy apró kocka villanása. Proci terhelés 20 %, deinterlace bekapcsolva, vagyis az Nvidia GF210 dolgozott rendesen.
    Érdekes, hogy se antenna térerőt, se minőséget nem mutat a kaffeine, mégis ragyogóan működik.
    XP alatt is szépen muzsikál, a gyári botantennája itt egy kalap sz@r.
    A régi alaplapban nem működik (nincs neki USB2), ott a PCTV 300i megy kiválóan, persze HD képesség nélkül a lassú rendszer okán.
    A VLC is szépen veszi az összes adót.
    PCTV 300i megy bizományba a kereskedőnek, rendelek egy USB tunert.

    A pudding próbája az evés. Bármit is mond a kereskedő, hinni nem szabad neki.
    ;)

    [ Szerkesztve ]

  • attuska

    csendes tag

    válasz attuska #4295 üzenetére

    AvertV Hybrid+FM Volar USB tuner és PCTV 300i tapasztalataim öszegzése:
    (hátha érdekel valakit)
    Triax DIGI tetőantennával Bp. III ker. Ürömhegy.
    M4A77TD alaplapban PCTV 300i gyakorlatilag működésképtelen, USB tuner kiváló, tsreader signal 61% Quality 98%.
    PCTV 300i a régi PCI buszos alaplapban kiváló, csak HD képtelen a gép lassúsága okán, USB tuner működésképtelen az USB 1.0 -val.

    Ugyanez a két tuner Bp. III. ker Flórián téren:
    K8-as egymagos procis, USB 2.0 és PCIe busszal rendelkező alaplapban, "bot"szobaantennával próbálva:
    PCTV 300i az SD adásokat fogja, a többi nézhetetlen a gép gyengesége okán..
    USB tuner csak a közvetlenül az alaplapon lévő hátsó USB aljazatba dugva talál adót, az előlapra kivezetettbe dugva már nem!
    :F
    Az USB madzag hosszának a vétel minőségére gyakorolt hatásáról még sehol sem találtam észrevételt!
    :Y

  • attuska

    csendes tag

    Sziasztok!
    Eredménybeszámoló, hátha valakit érdekel..

    Vége DVBT kártya tévelygéseimnek. ASUS Mycinema-P7131 Hybrid lett a kiszemelt zsákbamacska és bejött. Itt Óbudán Triax digi tetőantennával végre jó vele a MinDigTV vétel. Csak, ha repülő húz el felettünk a légifolyosón a város irányába, akkor kockázik egy kicsit a kép. A gyári szoftvere, az Arcsoft totalmedia, szerintem egy gagyi termék, szinte semmit nem lehet rajta beállítani.Tsreader nem mutat antenna és minőség értéket, távirányító a gyári telepítő CD drájvereivel döglött volt, üzembehelyezési ismertető meg még a honlapjukon is primitív. A hozzáadott térerő utility antennajelre és minőségre is 100 %-ra van kiakadva :W

    Phenom II X2, GF210 -el a gyári szofton a hardveres gyorsítást bekapcsolva a HD adásnál proci terhelés 2%-10%, kikapcsolva 30-40%

    Gentoo linux (2.6.32 kernel) azonnal felismerte, inicializálta. Kaffeine alatt az antenna 65%, minőség 98%-100%.
    Kaffeine az AAC hang dekódolására továbbra is képtelen a legújabb xine-lib segítségével is.
    VLC kiváló, deinterlace -t bekapcsolva a HD adásnál proci terhelés 15-35%.
    Xine is ragyogó (AAC-t leszámítva), proci terhelés 5%-15%
    Sajnos linux alatt az analóg szekció még néma nálam.
    Távirányító is szépen beregisztrálta magát (SAA7134 IR), csak egy pár gombja még döglött, többek közt a színesek.

    A PCTV 300i meg bizományba ment az üzletbe, hátha valakinek örömet fog okozni. Nekem okozott előbb sok örömet, majd az új alaplapban való működésképtelensége okán meg sok fejtörést. Nálam Béke poraira.
    ;)

  • attuska

    csendes tag

    válasz csendes #4377 üzenetére

    " "Sajnos linux alatt az analóg szekció még néma nálam"
    Mennie kellene. A firmware-t letöltötted?"

    Nem töltöttem le a firmware -t.
    A gentoo ugyan behúzott és inicializált a dmesg szerint egy a kernelben lévő firmware -t a kártyához, de lehet, hogy ez csak a dvb szekcióhoz kell.
    A linuxtv.org -on a wiki szerint is gondok vannak vele, de lehet, hogy azóta megoldható már a probléma.

    Mindenesetre köszi a tippet, a választ, megpróbálom a gyártó által kínált firmware -t.
    :R

    Sajnos szülségem lesz az analóg részére is linux alatt. A közelgő N2 levétel miatt a skystar2 kártyámat hamarost fel kell, hogy váltsa a most óraként működő dilis beltéri egységem. A MinDigTV kínálata meg még szűkös.

    Én az XP analóg tévénéző programkínálataival nagyon elégedetlen vagyok. A kártyához kapott Arcsoft totalmedia -val meg főképp. Amiért pedig fizettem. Szinte semmi lényegeset, még a minimálisan elvárható fényerőt, kontrasztot sem lehet vele beállítani.

    A többi windózeres tévé néző program meg mind fizetős, vagy feltörendő.
    :W
    Szerintem analóg tv nézésre a minőséget tekintve a linuxos tvtime magasan leköröz minden windózos programot. felvételi képeségekben meg az xdtv teszi ugyanezt. És nem is fizetősek, vagy warezesek. :C

  • attuska

    csendes tag

    válasz lapa #4452 üzenetére

    Nekem mplayer még sose működött.DVBT kártyával. Adtam neki channels.conf -ot, de mpeg2-nek ismerte fel a magyar adást és csendben mindig összeomlott. Videóra viszont kiváló.
    Én VLC-t használok, de a vdpau mintha nem menne, pedig gentoo alá olyan támogatással fordítottam.

  • attuska

    csendes tag

    válasz Core2duo6600 #4453 üzenetére

    pontosítok.
    Csak a mplayer fordítható vdpau USE flaggal gentoo alá, xine, kaffeine, vlc nem.
    mplayert kipróbáltam újra, idemásolom a terminál kimenetét:

    attila@attusamd ~/bin/ep128emu2 $ mplayer dvb://2@
    MPlayer SVN-r29796-4.3.4 (C) 2000-2009 MPlayer Team

    dvb://2@ lejátszása.
    dvb_tune Freq: 802000000
    Ez egy TS formátumú fájl!
    NO VIDEO! AUDIO MPA(pid=2012) NO SUBS (yet)! PROGRAM N. 0
    ==========================================================================
    Audio dekóder meghívása: [mp3lib] MPEG layer-2, layer-3
    AUDIO: 48000 Hz, 2 ch, s16le, 192.0 kbit/12.50% (ratio: 24000->192000)
    Kiválasztott audió codec: [mp3] afm: mp3lib (mp3lib MPEG layer-2, layer-3)
    ==========================================================================
    AO: [alsa] 48000Hz 2ch s16le (2 bytes per sample)
    Video: nincs video!!!
    Lejátszás indítása...
    A:11990.5 ( 3:19:50.4) of -0.8 (unknown) 4.6%

    Vagyis szerinte az autonómia ts-ben nincs videó.
    :W
    Értesítene kellene az mplayer team -et valakinek, aki tud angolul.

  • attuska

    csendes tag

    válasz lapa #4460 üzenetére

    Én a Skystar2 PCI rev 2.8a -t használom, nagy megelégedésemre, főleg linux alatt, a VDR -el.
    Most éppen gentoo64 és arch64 alatt is (2.6.32 kernel bűvészkedés nélkül), kb 1 hónapja.a VDR -rel nyomatom sc -vel együtt.Kaffeine-vel is megy, de a VDR -t jobban kedvelem. A régi alaplapomban UHU 2.1 alatt (2.6.23 kernel) a Technisat driverének felbűvölésével majd másfél évig előbb kaffeine-vel, kaffeine-sc -vel, majd kb. fél évvel ezelőttől VDR -el és vdr-sc -vel használtam.

    Xine -vel műholdazni ugyan lehet, de szerintem a nehézkes csatornakezelése és a sc hiánya miatt is agyrém. DVBT-re még jó, ha valaki lemond a reteklubról és a hasonlóan értelmes tv2 -ről, meg az idegenajkú euronews -ről, meg a rádiókról.

    DVBT kártyám meg az ASUS MyCinema P7131 Hybrid.

    Az mplayer gentoo alatt, a kaffeine-vel felvett újévi_koncert.ts-be belefagy. Kiírja, hogy vdpau starting, majd úgy lemerevszik, hogy alig bírok átváltani egy másik konzolra, hogy végre kilőhessem az egészet.
    Arch alatt az mplayer lejátssza szépen eme videót, de csak szoftveresen. A kaffeine és xine is lejátssza, szintén szoftveresen. Nálam szoftveresen kb 20-40% a proci terhelése, bármelyikkel is játszom le. Ha a deinterlace -t bekapcsolom (bob), akkor 40%. 3 Ghz-es athlon phenomII x2 a proci.
    Éles DVBT vételnél is ez a helyzet. VDR -t még nem próbáltam, ő most csak a gentoo partíción van fenn, mert az arch AUR -jában lévő telepítő hibás és nem akartam felerőltetni direkt lefordítással.
    Windög XP alatt a kapott totalmedia progival bekapcsolva a hw gyorsítást, a HD adásnál deinterlace -val együtt a proci terhelése mindössze 2-3%.

    Azért nem adom fel, megpróbálom életrekelteni linux alatt is a vdpau -t.

  • attuska

    csendes tag

    válasz lapa #4466 üzenetére

    "nekem is a 2.8 van"
    :))
    "a kaffeine volt az egyetlen, amit (a kde miatt) nem raktam fel"
    :F
    Pedig ő a leginkább felhasználó barát és sc-plugin is van alá.
    Nekem sincs fenn komplett KDE, mert túl terjedelmes, meg az új nékem túl windögös. Gnome desktopot, meg Xfce -t használok. Attól még a kaffeine fenn vann, mert néki a futáshoz elegendő az a pár kde-libs kompatibilitási cucc, amit a feltelepítéskor magával ránt. Legelábbis UHU, gentoo, arch, meg a zubuntu is csinálja.

    "csak a xine adott képet"

    Gratulálok! Mégsem lehetsz kezdő és ez a kitartásod is bizonyítja!
    :R

    "sky vagy premiere"

    Ez manapság már emusan nem megy. :(
    Kártya kell. Előfizetés, vagy CS.
    Idevágó fórum:
    http://www.netboard.hu/viewforum.php?forum=47

  • attuska

    csendes tag

    válasz lapa #4711 üzenetére

    Szia!
    A 2.6.27 -es kernel tuti, hogy öreg a skystar HD kártyához. A linuxtv.org -on kutakodj! Nekm Skystar2 rev 2.8a van, de ahhoz is drájvert kellett tenni, az 2.6.32 -es kernel már kapásból eszi a kártyámat.
    Ha még nem is menne linux alatt a kártyád, türelem rózsát terem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák