Új hozzászólás Aktív témák
-
Kernel
nagyúr
válasz
Murphistic #11791 üzenetére
A NICAM egy jó találmány volt, ahogy digitális jelátvitelt, ezzel együtt gyakorlatilag CD-minőséget csempészett be az analóg adásba.
Az RTL Klub zenés műsorait addig legalább élvezni is lehetett, a MinDigTV óta meg hányadék. Mint egy gramofon. Néha azt hiszem, a hangfalaimban csak a középsugárzó szól. De ez nem a technika hibája, ugyanis HD-adón, vagyis nagyobb sávszélességen, volt már kellemes komolyzenei élmény is, térhangzás, finom zörejek, ami kell. Csak néztem, hogy régen a Bartókon hallottam ilyen minőséget, vagy ez talán még jobb is annál.
RTL-nél a térhatás annyiban nyilvánul meg, hogy valami balról vagy jobbról szól. Néha. Térérzet nincs, egyszerűen megöli a sztereót az alacsony sávszél.
NICAM érdekessége volt még az is, ahogy nálunk a lemaradás jobb technikát hozott be. A németek ugyanis előrébb jártak, így nekik csak analóg sztereo (A2) jutott.
Nálunk viszont addig halogatták a földi adás sztereósítását, hogy ezáltal legalább a korszerűbb technika bevezetése mellett tudtak dönteni, hiszen ez volt a logikus lépés, előrelátóan gondolkodva. Csak akkor még azt hitték, ez a döntés tényleg a távoli jövőbe mutat, azóta kicsit felgyorsult a fejlődés. Tehát így a NICAM mindössze 14 év működés után halálra van ítélve, a földi adás lekapcsolásával.
Pillanatra meg is lepődtem most, hogy utána néztem, miszerint 1998-ban fogadták el nálunk a szabványt, és 2000-ben álltak át NICAM-ra. Pedig elvileg követtem a fejlődést, a TV-szervizemben. Mégis valahogy azt hittem, hamarabb történt.
PAL-átállás: 1996. Ezt jobban tudom hová tenni, előtte ugyanis még némi pénzt hozott a konyhára a SECAM-transzkóderek beépítése, a nyugatról behozott TV-kbe.
Képcsöves TV-vel kapcsolatban, az emberek arca nekem még mindig élethűbbnek tűnik azon, de nekem is már csak a konyhában van ilyen készülék.
Új hozzászólás Aktív témák
- DJI Mavic 3 drón szett - 4/3" Hasselblad + 7x-es zoom kamera
- Samsung Galaxy S24 Ultra (újszerű, Független, 256 GB, 12 GB RAM, titán fekete)
- Samsung Galaxy S25+ (újszerű, Független, 512 GB, 12 GB RAM, kék)
- Samsung Galaxy S25 (újszerű, Független, 256 GB, 12 GB RAM, piros)
- VICC ÁRON - I7 - RTX 3080 - 32GB RAM - Full épített merev csöves vízhűtés csak EK alkatrészekből!
- Iphone 14 Pro Max 128GB // Akku 100% // Számla + Garancia //
- Samsung Galaxy Watch Ultra Titanium Gray Használt, karcmentes, garanciával 2027. január 29-ig
- Beszámítás! Samsung Galaxy Tab S6 Lite 2020 64GB 4G tablet garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450M R7 1700X 16GB DDR4 128GB SSD 1TB HDD GTX 1650 Super 4GB Zalman T7 Chieftec 400
- Dell P2419H / P2419HC Full HD LED IPS 24" LCD monitorok
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest