Hirdetés

2019. március 20., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-02-20 07:32:44

Mobilarena

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Move (mobilinternet)
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

(#25001) Mr. Janó válasza M_AND_Ms (#24999) üzenetére

Mr. Janó
(PH! addikt)

Az efik EFSZ-t kötnek az ÜFSZ-on és elhozzák a CI+-os SmartCAM-et és a SmartCard-ot. :DD

Tiszta Amerika. :K

[ Szerkesztve ]

(#25002) Flashget

Flashget
(Jómunkásember)

DigiSport közleménye

Új tulajdonosa lett a Sportklubnak

sokkal okosabbak nem lettünk azt hiszem.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#25003) leslieke válasza Flashget (#25002) üzenetére

leslieke
(Jómunkásember)

A nézhetetlen sz@rokat sikerült eladni/megvenni. :W

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#25004) Flashget válasza leslieke (#25003) üzenetére

Flashget
(Jómunkásember)

pedig ez tartotta el őket..ezektől megszabadulva nem tudom mi fogja őket "hosszútávon"...

te jó ég mi megy a bejelentés kapcsán a DS fb oldalán! :Y :)

egymást szidja az olasz és angol foci drukker :D
ennyi idiótát...

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#25005) br.rak

br.rak
(őstag)

Hétvégén lesznek ütközések. Sokan felvetették hogy legyen DS3. Szerintem ennek nem sok értelme lenne. A SportM is hasonlóan indult (volt rajta pár NB1-es foci meg talán jégkorong) ma meg kong a ürességtől...

(#25006) leslieke válasza Flashget (#25004) üzenetére

leslieke
(Jómunkásember)

Valóban idióták. Bár az angol foci legalább nézhető.

(#25005) br.rak Diginek lenne mit adnia egy 3 csatornán is, ráadásul HD lenne.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#25007) Flashget válasza br.rak (#25005) üzenetére

Flashget
(Jómunkásember)

vége a télnek és jól bedugul majd a csatorna hétvégén és rögtön aktuális lesz a DS3...vagy ahogy a közleményben van "hosszú távú együttműködés" azt jelenti, hogy átad sporteseményeket akkor nem kell.

Jut eszembe új tulaj, közös együttműködés..nem érkezet el akkor az ideje, hogy újra bekerüljön a digi csatornái közé?

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#25008) Bogyi007 válasza Flashget (#25007) üzenetére

Bogyi007
(PH! kedvence)

Akkor fakadna sírva a konkurencia ;-)

Az összes értelmes sportcsatorna egyben a Diginél lenne csak elérhető....

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - Samsung 61XX UHD tévékhez beállítási segítség Xbox One S/X és/vagy Ps4 esetén: https://gamepod.hu/tema/samsung_lcd_tv/hsz_115973-115973.html

(#25009) Flashget

Flashget
(Jómunkásember)

Hálózat Karbantartás - Budapest XIX. ker.

:DD
reggel mondják meg mikor jön a tv szerelő :pp

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#25010) LaliPapi válasza LaliPapi (#24886) üzenetére

LaliPapi
(tag)

Ma volt kint a digitől egy srác, kicserélte a CAM modult és a kártyát.
Se perc alatt aktiválták, és már működik nálam is.
A TV típusa: Panasonic TX-P42G30E

(#25011) NoOne1976 válasza Flashget (#25007) üzenetére

NoOne1976
(senior tag)

Szerintem ez a legnagyobb baj. Lesz, amikor egyszerre kellene egy hétvégén ATP torna elődöntőt/döntőt, MOTO GP edzést/versenyt, kézi bl meccset adni, úgy hogy mellete a PL meccsek és az olasz meccsek is ott vannak. Félek, hogy visszajön az az időszak, amikor napi 1 angol meccs lesz élőben 1 meg felvételről, de az ütközések miatt simán lehet, hogy nem a jobbik meccs.

(#25012) tony70 válasza LaliPapi (#25010) üzenetére

tony70
(tag)

Szia! TV-ben CI+ os modul fogadodód van, mert nemtaláltam a leirásokban?

(#25013) M_AND_Ms válasza tony70 (#25012) üzenetére

M_AND_Ms
(PH! kedvence)

A G30-ban az van (már a G20-ban is az volt)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#25014) LaliPapi válasza tony70 (#25012) üzenetére

LaliPapi
(tag)

Igen az van benne. Az angol leírásban benne is van, hogy Common Interface Plus.

(#25015) Benzoldog válasza Flashget (#25002) üzenetére

Benzoldog
(fanatikus tag)

Nagyon érdekes.
Kíváncsi vagyok hosszú távon mi lesz ebből az együttműködésből, tényleg lehet, hogy visszakapjuk a SportKlubot. Úgy érzem lesznek itt még nagy meglepetések...

(#25016) zsoltyy válasza Benzoldog (#25015) üzenetére

zsoltyy
(tag)

Mivel az IKO-nál volt tulajdonosváltás nő az esély arra is, hogy az RTL2 is bekerüljön a kínálatba. Végre abbahagynák a sírást az idióták a FB-n.

(#25017) tony70 válasza LaliPapi (#25014) üzenetére

tony70
(tag)

Akkor csak én szivok a samsung b6000-es modellel! Nekem sima CI, kiirja hogy nem kompatibilis. Azt nem tudom, hogy a nagra kártyát átlehet-e tenni sima CI modulba? Ha igen akkor milyen tipusba. Igaz hogy párositva van a modul és a kártya , de hátha lelehet boltolni ha szerzek egy sima modult és a béreltet megtartom csak a simát párositatom!?

(#25018) unravel válasza zsoltyy (#25016) üzenetére

unravel
(őstag)

nem nem.
a sírás az idők végezetéig folyamatos lesz.
skysports mikor lesz már? ;-)

¯\_(ツ)_/¯

(#25019) zsoltyy

zsoltyy
(tag)

Ez kész:

" HOGY ÁLLNAK A TÁRGYALÁSOK A DIGIVEL ÉS A UPC-VEL DE ŐSZINTÉN NEM MELLÉBESZÉLVE?

FOX - Magyarország: Kedves Szilárd Tóth! Megtettük ajánlatunkat a szolgáltatóknak, innentől rajtuk múlik, hogy mikor és hogy döntenek! Örülünk, hogy ennyien várjátok a csatornánkat, reméljük a szolgáltatók is látják, mekkora az érdeklődés! "

(#25020) leslieke

leslieke
(Jómunkásember)

Lejárt a 2 év hűségem, mehetek trükközni... :(

(#25021) Flashget válasza leslieke (#25020) üzenetére

Flashget
(Jómunkásember)

ramboként menjél ;]

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#25022) MasterMark válasza zsoltyy (#25016) üzenetére

MasterMark
(Jómunkásember)

Végre abbahagynák a sírást az idióták a FB-n. :C :DDD

Jómunkásember

(#25023) zsoltyy válasza MasterMark (#25022) üzenetére

zsoltyy
(tag)

Szabó Andrea
Nyugtasson meg valaki, hogy lehet fogni a DIGI-nél a FOX csatornát, csak mi nem találjuk, mert ha ma nem tudom 11-től nézni a Walking Dead-et, sikítok!!

Én: Sikíthatsz. Nincs FOX a Digin :(

Zajlik az élet :) Bár inkább ezért sírjanak, mint az RTL2-ért.

(#25024) g0dl

g0dl
(őstag)

Szerintem lesz DS3, mert ha a jogokért fizetnek, de nem sugároznak, az nem túl ésszerű döntés. Műsor van, gondolom egy plusz csatorna így már nem nagy költség.
Viszont a másik két nagy szolgáltató nyaka körül szorul a hurok, ha nem hajlandók felvenni a digisportot a kínálatba.
Talán a bulvár, és a sport a leginkább húzó műsorok.
Kézi bajnokit mikortól láthatok???

(#25025) rocket válasza zsoltyy (#25019) üzenetére

rocket
(PH! nagyúr)

Nem ismerik a DIGI-t, az ajanlat mar reg a kukaban van :DDD

Meglesz a bojtje a nagy csatorna visszarakosgatasnak, vagy jelentos aremeles lesz, vagy igaz a pletyka, hogy a T-Home/UPC parossal sikerult megallapodni a DIGI Sport es a DIGI tobbi vacka terjesztesi jogairol.

Az biztos nem jofejsegbol rakosgatjak vissza a csatornakat a sajat profitjukat csokkentve.

AXN probalkozott mar ezzel, sikeres premier sorozatok az amerikai premier utan nem sokkal, aztan erdemes megnezni milyen melyre sullyedtek minosegben.

Lassan minden adon lesz 1 mashol nagy sikeru premier sorozat amivel megorjitik a sok kanapeszokevenyt, es minden adot kovetelni fognak :D

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#25026) g0dl válasza rocket (#25025) üzenetére

g0dl
(őstag)

"Meglesz a bojtje a nagy csatorna visszarakosgatasnak, vagy jelentos aremeles lesz, vagy igaz a pletyka, hogy a T-Home/UPC parossal sikerult megallapodni a DIGI Sport es a DIGI tobbi vacka terjesztesi jogairol."

Milyen böjt? Nekem attól nem lesz rossz, hogy a T és UPC ügyfelek is látják a digisportot.

Az áremelés érdekes lenne, nem tudom a hűség esetén ők emelhetnek-e.

(#25027) Bogyi007 válasza rocket (#25025) üzenetére

Bogyi007
(PH! kedvence)

Felőlem lehet a konkurenciánál DigiSport és a többi Digi csatrna - mit tesznek vele? Olcsóbban adják így majd a csomagot mint a Digi és ők sem kérnek a Hd csatik vételéért külön boxot és/vagy díjat?

Mind kizárt teljességgel.....

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - Samsung 61XX UHD tévékhez beállítási segítség Xbox One S/X és/vagy Ps4 esetén: https://gamepod.hu/tema/samsung_lcd_tv/hsz_115973-115973.html

(#25028) rocket válasza g0dl (#25026) üzenetére

rocket
(PH! nagyúr)

Az aramelesre gondoltam ha nem lett volna egyertelmu.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#25029) Flashget

Flashget
(Jómunkásember)

Digi nem fogja átengedni a digisportot a két másik nagynak, mert abban a pillanatban kijátssza az egyetlen aduját amivel előfizetőket tud megtartani vagy csábítani.

más

ez igaz? mert ez a mindigtv felbontása.

Miért butították le a közszolgálati HD csatornákat 1920x1080i-ről 1440x1080i-re és miért kellett a sávszélességet megfelezni 10MB-ről 5MB-re? Így sokkal silányabb lett. Kérem, hogy mire elkezdődik a Forma1 (márc) addigra tegyék vissza.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#25030) Watt25 válasza Flashget (#25029) üzenetére

Watt25
(Topikgazda)

A kérdésből nem derült ki, hogy műholdas, vagy kábeles szolgáltatósról van szó. Ellenőrizni kéne.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#25031) Flashget válasza Watt25 (#25030) üzenetére

Flashget
(Jómunkásember)

jogos.
de ez a sok "hálózat karbantartás" is...hogy lehet egyébként ezt kábelesként megtudni? a tv csak annyit ír ki HD és 1080i

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#25032) dh66e válasza Flashget (#25029) üzenetére

dh66e
(PH! kedvence)

Legjobb tudomásom szerint mindig tv-n csak teszt jelleggel ment 1920x1080i felbontással a közszolgálati adás anno(talán olimpia vagy foci vb idején ha jól rémlik) utána szépen vissza álltak az 1440-es felbontásra.A sávszél vissza vételéről nem olvastam (hallottam)még.
Digin nem tudom hogy mi a felbontás jelenleg de valaki aki pc-n használja az megnézheti bár minden lapos tv-n van olyan képbeállítási opció ahol az eredeti képarányt be tudod állítani ott könnyen le lehet csekkolni hogy kitölti e egy full hd tv képernyőjét.Nálam kitölti szóval erős a gyanum hogy 1920 as a felbontás.

[ Szerkesztve ]

(#25033) Watt25 válasza dh66e (#25032) üzenetére

Watt25
(Topikgazda)

Az egyik tévéből sem derül ki, hogy 1440, vagy 1920 a felbontás, nem szokták kiírni. És miért is ne töltené ki az 1440 a képet? Nem igazán értem a logikádat. 1440 esetén nem négyzet alakúak a pixelek.
Ezt csak valamilyen jobb box-szal, vagy számítógépre csatlakoztatott DVB-C tunerrel lehet biztosra megállapítani. (Esetleg sasszeműek ránézésre is megmondják.)

(#25034) Multibit válasza dh66e (#25032) üzenetére

Multibit
(PH! kedvence)

Alma C2200 felvételét vizsgálva a Digi is nyomatja az 1440x1080 felbontást. Pl. az m2 ilyen.

(#25035) dh66e válasza Watt25 (#25033) üzenetére

dh66e
(PH! kedvence)

Régen Mindig tévéztem és a legjobb emlékeim szerint natív módban(ugye hd adásnál van ilyen képopció minden lapos tv-n ami bírja az 1920-as felbontást)két oldalt nem töltötte ki a teljes képet mikor 1440 lett az adás.A tévedés jogát pedig fenntartom mert régen volt már ebben az is benne van hogy rosszul emlékszem tudományosan pedig nem tudom neked megmagyarázni.Azzal meg tisztában vagyok hogy a tv nem írja ki ezért írtam hogy pc-s eszközzel nézze meg valaki a digin.Egyébként semmi gond nincs az 1440-es felbontással ez csak anno volt nyűg a mindig tv fórumokon.
(#25034) Multibit
Akkor nincs miről beszélni.Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#25036) Watt25 válasza dh66e (#25035) üzenetére

Watt25
(Topikgazda)

legjobb emlékeim szerint natív módban(ugye hd adásnál van ilyen képopció minden tv-n )két oldalt nem töltötte ki a teljes képet mikor 1440 lett az adás
Nem jól emlékszel. 1440 esetén pont annyival szélesebbek a pixelek, hogy a teljes kép ugyanakkora legyen, mint 1920 esetén.
Az, hogy LG tévéknél a Levágás nélküli módban esetleg van egy fél centis fekete csík a kép oldalán, előfordul, de ennek a forrás az oka. Pl. MTVA híradóknál szépen látszik, hogy a stúdió-kamera kép tartalmazza ezt a fekete csíkot, de a ráhelyezett feliratok rálógnak. (Tehát a sugárzott/megjelenített kép kiér a képernyő széléig.)

[ Szerkesztve ]

(#25037) dh66e válasza Watt25 (#25036) üzenetére

dh66e
(PH! kedvence)

Ok ,elfogadom amit mondasz nem vagyok pixel tudor.Egy sharpon lestem anno.

(#25038) nlacus

nlacus
(újonc)

Valakinél már megjelent a EurosportHD és a Eurosport2HD?
A honlapjuk szerint március, de MTV és VIVA is korábban bejött nekem Budapesten.

(#25039) zsoltyy válasza nlacus (#25038) üzenetére

zsoltyy
(tag)

Egy korábbi válaszuk szerint nem várható előbb az EuroSport 1-2 HD, hanem majd márciustól. Tudjuk azonban, hogy a Digi szava nem szentírás. Bekerülhet előbb, de ezt nem fogják neked úgysem lekommunikálni.

(#25025) rocket:

Azért bízom benne, hogy nem került a kukába :D Jó lenne egy FOX. Mekkora húzás lenne, ha megegyeznének a UPC előtt. Mert valahogy a nem sikerült velük dűlőre vinni a dolgot. Furcsa, hogy ott sincs még FOX.

[ Szerkesztve ]

(#25040) dh66e válasza nlacus (#25038) üzenetére

dh66e
(PH! kedvence)

és tényleg ott van az ászf-ben mindkét ES HD! Mi lesz még itt?

[ Szerkesztve ]

(#25041) zsoltyy válasza dh66e (#25040) üzenetére

zsoltyy
(tag)

Reméljük FOX és Paramount, Sport2 HD .. esetleg magyar hangsáv a NatGeo HD-kra.. jó tudom, bilibe lóg a kezem :DD

(#25042) Flashget válasza dh66e (#25040) üzenetére

Flashget
(Jómunkásember)

már elég régóta ;)

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#25043) nlacus válasza dh66e (#25040) üzenetére

nlacus
(újonc)

http://digi.hu/uploads/documents/aszf/20140301-E_melleklet_csatornakiosztas_kabel_tv.pdf
34. oldal

(#25044) dh66e válasza Flashget (#25042) üzenetére

dh66e
(PH! kedvence)

Nekem ez új :) ,sokáig nem voltam itthon a topicot is csak néha olvasgattam és nem is nézem az ászf-et mert itt minden infó kiderül lehet volt szó róla már de csak most olvasgatok visszafelé.Egy biztos kíváncsi lennék rá milyen tőke injekció történt a diginél hogy egyszer csak minden van.

(#25045) Mr. Janó

Mr. Janó
(PH! addikt)

No, megjelent az EPG az AXN-en is.

(#25046) Flashget válasza dh66e (#25044) üzenetére

Flashget
(Jómunkásember)

Ebben az esetben indoklás elfogadva :)
Mi is meglepődtünk mikor felkerült, hogy HD lesz és nem a megszünés, hogy Discovery csoporthoz kerül a csatorna. Bár azt sem tudni meddig lesz náluk is egyáltalán.

Mr. Janó! tanúsítom!

(végre)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#25047) Flashget

Flashget
(Jómunkásember)

Másik fórumról másolva:

Az AYUDATE Holding Kft. egy budapesti székhelyű, 2011-ben alapított vállalkozás, melynek tevékenysége kockázatitőke-jellegű befektetések, felvásárlások megvalósítására..

Mivel az IKO a Diginek sosem adta volna el a SK-ot, így kerülő úton jutottak hozzá... majd jön pár hónap múlva a hír, hogy a Digi megvette tőlük a 3 kanálist (SK, F&H, DoQ) és az SK lesz a DS3, a másik kettő meg megy a levesbe, mert már van direkt a kiváltásukra létrehozott saját Digis kanális: Pvtv és Digi World...

A holding is keres a bizniszen, a Digi is eléri végül, amit évek óta akar...

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#25048) allfinanz

allfinanz
(senior tag)

SK-val a MindigTV platformon is megjelenhetnek...

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#25049) unravel válasza Flashget (#25047) üzenetére

unravel
(őstag)

digitális kanális ;-)

¯\_(ツ)_/¯

(#25050) Flashget

Flashget
(Jómunkásember)

CI+ kompatibilis lista szépen kopizva az UPC-től :p

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.