- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- One mobilszolgáltatások
- Apple iPhone 16 Pro - rutinvizsga
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Samsung Galaxy Watch5 Pro - kerek, de nem tekerek
- Samsung Galaxy S21 FE 5G - utóirat
- Megérkezett a Google Pixel 7 és 7 Pro
- Magyarított Android alkalmazások
- Samsung Galaxy S24 - nos, Exynos
- iPhone topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
ph_5.5
aktív tag
válasz
Cyborg #18688 üzenetére
Amazon de vásárlásnál én úgy jártam hogy rossz terméket küldtek. (18ezer Ft-os tétel kb)
Írtam, mondták oké a X nevű céggel küldjem vissza, utána vissztérítik az árát.
Megnéztem a listát, Mo- De között a legolcsóbb szállítás 22ezer lett volna (egy tenyérnyi cucc, 10 dkg), ... képernyőmentés, levélbe betesz... megkérdeztem hogy tuti hogy ennyiért megéri nekik a 18 ezres terméket visszaszállíttatni?
Válasz 1 órán belül: tartsam meg, a pénzt visszautalják kb 5 napon belül. 2 óra múlva már jelezte a bank hogy megjött a zsé.
Szóval nem tudom mennyiért szállít pl a posta oda.. de nem biztos hogy megéri nekik . Vagy bárkinek is. -
ph_5.5
aktív tag
válasz
btraven #18626 üzenetére
Szerintem az csak egy kék leddel megvilágított kamu cső. Ez talán a gyártó oldala- robbantott ábrát nem találtam, de itt több fotó is akad.
-
ph_5.5
aktív tag
1x láttam egy kültéri partyn Ultimate verziót. Párban. Brutál mit tud az a szett... de mivel sem 1millám nincs ilyenre és nincs is rá szükségem, ez pont meg fog felelni
A 310-es még beépített akkus- a 320-as meg feleslegesen drága lett volna. De tény hogy nagyon jók. Megjelenésre és hangzásra is. Az áruk meg annyi amit ki tudnak sajtolni a vevőkből... mert ha viszik, miért adnák olcsóbban. A fórumban visszakerestem pár napja és belefutottam az árakba. A 100-as vagy 110-es széria pár éve még valami 65ezer volt... most az utód 168e hivatalos viszonteladónál. A szó amit keresek az az infláció -
ph_5.5
aktív tag
válasz
<Adamsky> #18580 üzenetére
Jelentős kedvezményt kaptam bizonyos okokból... de nem "szabad" elárulnom, nem lenne fair a céggel szemben akitől hozzájutottam.
Az akku 24.000 a legtöbb helyen, de 1 hete akciósan hazai boltban láttam 19e-ért is.
Nálam nem fog tönkremenni, mert feltöltve fogom tárolni (75% környéként) , kivéve a boxból külön elhelyezve... és hálózatról fog menni. Havonta 1x meg lemerítem majd feltöltöm így tuti kitart pár évig. -
ph_5.5
aktív tag
válasz
ph_5.5 #18496 üzenetére
Meglett a végeredmény.
Ott kezdem hogy 3 éve vettük a Panasonic T-Max 10-t. Ez papíron 300W (hát persze... 75 W áramfelvételből.. )
Nem nagy méretre, arra a kb 60m2-re ahol szólt, kedveltem. CD-t sosem hallgattam, rádió néha ment rajta. Most ugye ez került haza ...
Szóval ott volt a kb 60m2 és elvittem a Charge 5-t. Szeretem a hangját, 30-40% -on hallgatva alig akart lemerülni, tiszta a hangzása... ez indított el a JBL irányába.
8 hónapja létezik a Partybox 120. Cserélhető akku, ha kiveszem akkor is megy hálózatról és nem cseszi szét a töltés... 160W-os- gondoltam ez elég lesz oda.
Ma beüzemeltem. Brutál jó. Álom a hangzása, és még a parasztvakítós fényjáték is tud kulturált lenni. Ami nagy szó- de a feleségemnek is megtetszettvilágítással, hangzással, mindennel. (nem nagy meglepetés de a JBL 160Whangosabb és tisztább mint a Pana 500W- ezt csak halkan írom le
)
Részemről nagyon ajánlott kategória.
-
ph_5.5
aktív tag
válasz
<Adamsky> #18494 üzenetére
Nekem csak bluetooth lejátszás kellene... de mint tudjuk mindig az asszonynak van igaza, akkor is ha én fogom hallgatni
A Sony mint lehetőség eszembe sem jutott... be rákerestem erre a termékre. Az fura hogy a gyári adatlapján sem szerepel pl teljesítményNetes tesztben pedig könnyűnek és nem túl időtállónak titulálják- beltérben pl az italok ráborítása lehet rájuk veszélyes- a tesztelő szerint
Köszi a tippet, kicsit keresgélek még, hátha valami jót találok ebben az oldszkúl megoldásban. -
ph_5.5
aktív tag
válasz
<Adamsky> #18492 üzenetére
A HA ötletet köszönöm, ránéztem és van ott két cucc ami érdekes lehet. (JBL 110, JBL 120)
Sajnos a hely leginkább az egyben lévő cuccnak kedvez, a laptop ami a zenét adja az is két asztal között vándorol, plusz erősítő és egy hangfalpár már macerás lenne.
(közben rájöttem hogy nem lesz jó megoldás mert tudnia kell cd lemez lejátszást... ezt pedig a gagyikon túl csak a Panasonic tudja) -
ph_5.5
aktív tag
Urak!
Beltérben (kb 60m2-re- egybefüggő kb 200m3 légtér) mely party hangfal ajánlott? Nem bulihelyszín, nevezzük munkahelynek, de a munka alatt mindig szól a zene. Egy Pana T Max 10 (kamu 300W) helyett kellene valamit vásárolnom ami méretben hasonló, és hangerőben ha kell tudja ez a nem megugorhatatlan szintet. (az az 50-es hangerő skálán 30-ig elfogahhatóan szólt, de mivel az tudott cd lejátszást ezért annak más felhasználási helye lett)
Keresgéltem, de vagy full kínai vackokat láttam ('90-ben még minőségnek számító Blaupunkt, JVC... mára ugye kínai brandek) és már azok sem olcsóak, vagy JBL 120 szint ami meg már 150e magassága. 100e magasságig mi az ami vehető?
Köszi előre is ha van javaslat... (hálózati áramról működés sajna alap) -
ph_5.5
aktív tag
válasz
retesz147 #16189 üzenetére
Akkor én pozitívabb besorolást kaptam valamiért, mert Nov 18-án késő este rendelt cuccot 21-én feladták és Nov 23-án délelőtt a futár a kezembe is nyomta. (eu-s szállítás, így se vám se más plusz költség)
UPS volt a kinti szállító, itt nem emlékszem melyik cég hozta mert az a hét zsúfolt volt futárokból. De tuti nem a UPS volt a belföldi szállító mert aznap az Amazonos csomagot hozták ők.. és nem egyszerre érkezett a két rendelés azon a napon) -
ph_5.5
aktív tag
válasz
pamesz #15910 üzenetére
Nekem Charge 5 van itthon. Ezzel a vonallal egy új néven futó összekapcsolási rendszer jött be a JBL -nél. (új Flip és még 1-2 eszköz volt ami már tudta ezt) Azt tudom hogy az újak tudnak egymással kapcsoldni, de esélyes hogy visszafelé nem kompatibilis a rendszer- hisz akkor nem ösztönöznének arra hogy cseréld le a régit.
-
ph_5.5
aktív tag
válasz
V.Stryker #15286 üzenetére
Több eszközzel is össze tudod tanítani. Nálam a teloval, feleségem telefonjával és a tv-vel is párosítva van. Amit a bt gomb megnyomásakor a közelben érzékel, azzal össze is kapcsolódik- tehát ha több telefont párosítottatok vele, azzal áll össze legközelebb amit épp hatósugáron belül "lát".
-
ph_5.5
aktív tag
válasz
cipofuzo87 #14771 üzenetére
Ha jól értem a kérdést, akkor neked a JBL újabb sorozatának tabjai lennének megfelelőek.
Ott a hangszórón van egy "új" gomb, ami pont azt a célt szolgálja hogy a pl a telorol ráküldött zenét szétszórja az akár 100db másik JBL hangszóróra. (Party Boost elnevezéssel fut)
Charge 5 tudja pl ezt, és a vele azonos időben megjelentek. Nem kell hogy azonos típus legyen... a gyártó oldala szerint ezek futnak együtt.
JBL Flip 5
JBL Pulse 4
JBL Xtreme 3
JBL Boombox 2
JBL Charge 5 -
ph_5.5
aktív tag
válasz
ph_5.5 #14467 üzenetére
3. napja van itthon a Charge 5.
90% körüli akku tltöttséggel jött a webshopból. 60-70% hangerőn alig merült valamit 5-6 óra zenehallgatással.
A késleltetése minimális (Bt 5.1 ha jól emlékszem amit tud), de közben megtaláltam a tv-n a beállítoskban a hang- kép késleltetés beállítást, így pl ott full 0-ra is kihozhatóAmi lényeg... kint kis "asztalos" melónál az udvaron nem jön zavarba a portól. Bent csap alatt simán leüblíthető (IP67 ennél szerencsére többet bír). De ami alegfontosabb, kellemes kiegyensúlyozott a hangzása. Letöltöttem a gyári appot, ami frissítés után már adja az eq-t. Igaz össz 3 csúszka van, de hagytam inkább alapon, mert így is kellemesen szól. Max hangerőt nem próbáltam, egyszerűen sem az udvaron sem a garázsban sem a hálóban nincs szükség rá. 60-70%-on is kellően hangos, és sem halkan hallgatva, sem hangosabban nincs torzítás. (tudom, ilyen bolti áron ne is legyen)
SZóval nekem bejött... és ahogy korábban írtam mivel kedvezménnyel jutottam hozzá, az ára sem fájt.
És lenne rögtöm egy kérdésem. Volt a családban egy JBL Clip 4 (csodás terepszínben narancs akasztóval)- de lábakélt egy kollégiumban.
Mi az a más gyártó terméke ami hozza ezt a szintet? Csak olcsóbban... mert 24.000 Ft azért a kis izéért nem túl baráti. Ha van tippetek- előre is köszönöm -
ph_5.5
aktív tag
válasz
<Adamsky> #14461 üzenetére
Nem sok bt eszközöm van itthon... van Anker Life Q30 fejhallgatóm (szeretem), van Pana Tmax10-es partybox (elvagyok vele), az autónk bt gyári kinahgosítós, a konyahi rádió bt kapcsolatos... látom azt hogy hasznos tud lenni a vezetéknélküli átvitel, és marha kényemes is.
A T Max -t elvittem a stúdiónkba, ott hallgatom meló közben. Otthonra kerestem valamit ami ha pl kertben melózom vagy a garázsban, tud zörögni és nem sajnálom ha rászáll a por, faforgács... vagy akár kint megázik. Ne legyen nehéz, mert akkor el tudom vinni akár vízpartra is. Pár napja végül a Charge 5 lett a befutó. Az ok egyszerű- tetszett a formavilág, és olyan áron kapom amennyiért bárki beleugrana. Néztem pár netes tesztet a vásárlás előtt, a T Max-nél sokkal halkabb lesz- mondjuk van közte kb 9 kiló eltérés. Cserébe IP67-es és ugye tesztelték por ellen (6-os szintű védelem).
Az Anker Life Q30 pl kellemes cucc. Jól szól, sokáig bírja az akku, semmi rosszat nem tudok róla mondani. Főleg nem 65 euros (390 alatti Ft szint volt még) áron.
A JBL nevesebb márka- mégsem vettem volna tőlük 100e felett hangszórót.#14462szab120 Van amiért nem sajnálom a sokszoros árat... bt hangszóróért igen
Nem tudnám itthon megindokolni miért azt vettem.. amikor a másik is "jól szól".
#14464carl18 A Motion sajnos semmilyen szinten nem tetszik- formailag. Hiába szól jól, ha már túl nehéz egy kis kiránduláshoz. (elég pl más jellgű táskát cipelnem ilyenkor... vagy munka során ami kb 15-16 kiló megpakolva) -
ph_5.5
aktív tag
válasz
szab120 #14452 üzenetére
Nekem az a bajom ezekkel az eszközökkel hogy
- szóljon jól
- bírja sokáig az akkuja
- legyen megbízható és ne haldokoljon 3 hét után
- legyen normális szervízháttér
- ha megunom, legyen piacaDe talán a legfontosabb a fentiek mellett- nézzen ki normálisan és a birtoklás adjon valami életérzést. (ez utóbbi fenkölten hangzik... de pont olyan mint x autómárka tulajának lenni és nem pl Daciát vezetni)
A JBL ebben a köznép számára jobb mint a "noname" kínai cucc. Én is néztem pl a W King cuccait. Tiszta bazári... a másik meg szögletes, a harmadik csicsa hegyek a hülye ledek miatt. A Motion ránézsére a '80-es évek végén behozott kétkazettás magnókra emlékeztet, ami értem hogy retro, de akkor sem jön be.
Persze... a JBL meg túlárazott. -
ph_5.5
aktív tag
válasz
Aranygyerek #14430 üzenetére
Saját tapasztalat miatt merem ajánlani ebben az árkategóriában. Panasonic
(azért a direkt link, mert ebben a percben náluk a legolcsóbb)
Működik 50% hangerőn powerbankról is, de ha az udvaron van 220V akkor kellően hangos kint is. Tud cd-ról játszani, usb-ről, bluetoothon keresztül telefonról, tabletről, laptopról...
van rajta mikrofon bemenet és karaoke funkció is. 100e-ből megáll mikrofonnal, powerbankkal együtt.
JBL Partybox-nak van minimális IPX védelme is... de az árban sokkal húzósabb. (és hangosabb, meg szebb és jobb is persze)
Ha komolyabb IPX védelem kell az eső, gyerekek kakaója miatt akkor itt szerintem kapsz majd ajánlást Anker-ből és még pár bevált márkából. Igaz azok külföldről inkább beszerezhetőek és az óvodai elszámolás lehet hogy neccesebb. -
ph_5.5
aktív tag
válasz
carl18 #14319 üzenetére
Panasonic TMax 10-es hangszórónk van pár hónapja. Brutális basszust tud, halkan is normálisan szól. Power bankról is megy- bár én zárt térben hálózatról hallgatom. Mivel "nehéz", és nem a a hordozható forma, max a teraszig vinném. Philips mini hifit váltott, nagyon más világ, de szerintem hangzásra teljesen vállalható.
Nem oly rég halottam a szólni élőben pár órát a JBL valamelyik nagyméretű partyboxát. Az minden várakozásomat túlteljesítette. Mondjuk árban is 3 kiló körül van ha jól értettem a tulajdonost.
Más- de ehhez kapcsolódó kérdés. Ebayen most tűntek fel vagy régi történet hogy JBL Boombox 2-es verziók már 44e Ft körüli összegért megvehetőek? 2-3 eladásos 100%-os hirdetők (tehát kamuk...) de vannak 91%-os értékelésű eladók is köztük. 44-75ezer között legalább 10 helyen láttam belőle. Hazai hiatalos ár 200e felett. Szóval tudom hogy kamu, de akkor sem értem. -
ph_5.5
aktív tag
válasz
szab120 #13520 üzenetére
Szerettem volna egy Q30 fejhallgatót. Május 20-án rendeltem meg az eu-s boltjukból, akkor volt rá 20% kedvezmény és ingyenes szállítás.
Ma van 23-a és éjjel 01h-kor már Budapesten volt a termék. Lengyelország- Németország- Bp útvonalat bejárva. Szóval ha szállítanak valamit, az korrekten gyorsan tűnik. Amazon.de-ről ez árban is több lett volna, plusz ott van szállítási költség.
(mondjuk visszaéztem tegnap a vásárlási helyre ott már végetért a kedvezményes vásálás, a te linkeden pedig pont ugyanúgy adott a 20%. Ezek után kétlem hogy valaha is 79E lett volna kint
(tudom, te nem fejhallgatóról beszéltek- de ha ot tis így intézik majd akkor nem sok gond lesz az előre befizetésekkel)
-
ph_5.5
aktív tag
válasz
yoogie #13434 üzenetére
Mi Panasonic T Max10-t vettünk. Sokfunkciós, hangos, power bankról is üzemel ha kinti használat is játszik. Nekem tetszik a hangzása, és a bt eddig minden eszközzel korrektül kapcsolódik. A telefonos app szvsz korrekt, van akár csak külön hangerő tekerőd is teljes virtuális távirányítón kívül. MM-ban kipróbálhatóak, mény átmérője kellően nagy (számomra) és a két magas sigárzó is kellően jól működik. Plusz nekem fontos volt ogy ne legyen bazári villogás- ez max kéket tud, de ki van kapcsolva. 70+ körüli áron is beszerezhető.
-
ph_5.5
aktív tag
válasz
tonermagus #13387 üzenetére
Ha ezt múlt héten kérdezed... akkor pont 70e-be belefért a Panasonics Tmax10 partyboxa.
Nagy, letisztult, jól szól, sok funkciós, telefontról is vezérelhető. Amit nem tud az a beépített akku- de ez orvosolható powerbankkal ami pár ezres. Ott a hangerő feleződik- de ismerve a max hangerőt, az sem kevés. Tud cd-t lejátszani, fogad pendrive-t, kommunikál akár tv-vel, telefonnal, és pl telefonon keresztül közvetlenül youtube-ról is lejátszik zenét. (ha nagyon kell a fény, akkor kéken tud villogni az eleje pár módban) -
ph_5.5
aktív tag
válasz
Astor22 #13364 üzenetére
Nekem egy 60m2-es helyre volt szükségem olyan zenei eszközre amely ha hangosan hallgatjuk akkor is jó, ha lehalkítom akkor is normális háttérzenét ad. Legyen benne rádió, teloval kommunikáljon ha valaki arról szeretne zenét játszani...
Nagyon rég nem vettem semmi ilyesmi terméket így rácsodálkoztam hogy pl a mini hifi mint kategória igen érdekes lett. "Hozzáértő" azt mondta hogy kb 100e-ig mindegy mit veszek mert hangzásban alig lesz eltérés a 30e Pana 250-es és pár drágább termék között.
Utána botlottam bele a bluetoothos hangfalakba. A kicsik azért estek ki mert a vízállóság nem volt szempont. A hordozhatóság megint nem volt lényegi pont, de pl a belső akkunak örültem volna. És persze a vége az lett hogy se nem lett akkus, se nem könnyen hordozhatóPanasonic Sc Tmax 10 lett az amit bevásároltam. Designban kevésbé bazári mint sok pinkben, pirosban sárgában neonban villodzó társa. Ha kikapcsolom a fényeket (ami csak kék) akkor ezt megjegyzi és ujraindításnál sem világít. Azt hiszem 20cm-es mélynyomó van benne két 6cm-es magassal. Még ugyen bejáratós, de hangos ha kell, és elég élvezhető hang jön ki belőle. Megy app vezérléssel, távirányítóval, és a funkciók jó része a tetején lévő gombokkal. Cd-t is tud lejátszani, bár tudom erre elég kevés igény van már. A rádió tudja az rds-t, játszik pendrive-ról, aux bementet is akad és számos beállítási lehetőség.
Az eq pár alapbeállítást ismer, külön szabályozható a magas, közép mély és a nagyon mély szint. Árban az általad említett 120ezres olcsósított példányhoz képest is jelntősen kevesebb volt múlt héten. (erre a fórumrészre 3 napja véletlenül bukkantam rá már a vásárlás után, így nem tudom hogy a Pana itt mennyire ajánlott- nekem bejött amit nyújt. )
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Több mint 70.000 eladott szoftverlicenc
- Asus TUF A15 FA507NU - 15.6"FHD IPS 144Hz - Ryzen 7 7735HS - 8GB - 512GB - RTX 4050 -2.5 év gari
- Telefon felváráslás!! Xiaomi 13T, Xiaomi 13T Pro, Xiaomi 14T, Xiaomi 14T Pro
- DELL PowerEdge R740 rack szerver - 2xGold 6130 (16c/32t, 2.1/3.7GHz), 64GB RAM, 10Gbit HBA330, áfás
- IKEA (HAVREHOJ) tablet vagy laptop tartó
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest