Hirdetés
- Nagyobb kijelzőt kap a Xiaomi 18 Pro - hátul
- Samsung Galaxy S26 Ultra - fontossági sorrend
- Apple Watch Sport - ez is csak egy okosóra
- Xiaomi 15T Pro - a téma nincs lezárva
- Xiaomi 15T - reakció nélkül nincs egyensúly
- A hagyományos (nem okos-) telefonok jelene és jövője
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Poco F8 Ultra – forrónaci
- Xiaomi 17T Pro – korábban érkezik a siker?
- Négyfelé kanyarodhat az iPhone 19 kijelzője
-
Fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
Ricardo
titán
Egész európa mostoha gyerek lesz. Ennek fényében hatványozottan hátrányban leszünk.
Egyelőre bukták az EU fogyasztói az Apple új AI technológiáját
-
spect80
őstag
-
Pano
veterán
Szerintem az sose fog megtörténni, mint ahogy a magyar siri sem.
Annyira jelentéktelenek vagyunk sajna. Még úgyis, hogy mi fizetünk a legtöbbet az apple termékekért. -
DraXoN
addikt
Mondjuk ez a swipe ... érdekes, már az xperia P-men magyarul használtam 2.3 droid alatt
(mondjuk nekem "nem jött be", máig nem áll rá az újjam, hogy "swipeoljak") -
jacis
nagyúr
Inkább azzal turbózná fel az iOS-t hogy lehessen vele magyar nyelven is swipe-al írni. Vagy tudjon a fordító magyarul is.
-
DraXoN
addikt
Mondjuk pár éve az android is relatív stabil, és a rajta levő alkalmazások azok amik megakasztják.
Az, hogy iphone esetén az ebből adódó beakadás ritkább, leginkább amiatt van, hogy más szinten vannap a prioritások elosztva a rendszer és alkalmazások között. -
Csebesz86
tag
-
Csebesz86
tag
Nekem egyetlen egy dolog hiányzik az IOS ből, a külön értesítési hangerő állítása lehetőség.
-
joey04
titán
-
spect80
őstag
-
spect80
őstag
-
janeszgol
félisten
Bebacna, ha 1-2 év múlva elavult lenne az S23. Az S23 széria örök és megismételhetetlen.

megj.: csak a Plus verzió volt szerintem nem jól megtervezve. A 24+ jobban átgondolt.
-
joey04
titán
Értem. Valószínűsítem, hogy szerinted is kell lennie ettől függetlenül egy általános prioritásnak egy mobilOS-nél, és valószínűsítem, hogy szerinted is fontosabb egy mobiltelefonnál a névjegyzék megfelelő működése minden téren, mint új emojik-memojik-ikonszínek, ... bemutatása, ha neked ez nem is annyira fontos. De mindegy is, nem akarok lovagolni ezen.
Nem igazán bonyolítok klasszikus gsm hívást, csak ha nagyon muszáj. 2021 októbere óta 3 óra 5 perc. Ennél még emojikat is többet használok szerintem.

Nekem a legnagyobb újdonság, hogy ki lehet tenni a cc-be a hotspot funkciót közvetlenül.

-
callmeakos
veterán
-
spect80
őstag
-
Ádám16
addikt
Értem. Valószínűsítem, hogy szerinted is kell lennie ettől függetlenül egy általános prioritásnak egy mobilOS-nél, és valószínűsítem, hogy szerinted is fontosabb egy mobiltelefonnál a névjegyzék megfelelő működése minden téren, mint új emojik-memojik-ikonszínek, ... bemutatása, ha neked ez nem is annyira fontos. De mindegy is, nem akarok lovagolni ezen.
-
joey04
titán
A megszokott stílus.
Én tudatlan, most találkoztam ezzel az infóval először. Jövőre nem tervezem bedobni. 
S ettől függetlenül nem érdekel, hogy ezek tervezését az Apple kiadja másnak, egy keynote-on rengetegszer ki volt emelve az emoji-memoji szarság.
Egyszer lehetett volna szó (és tény) arról, hogy a névjegyzéket, keresőt rendbeszedték. Erősebben tapsoltam volna én is, és szerintem sokan mások is.ez egyéni. engem az emoji pont annyira érdekel, mint a névjegyzék. semennyire.

-
spect80
őstag
Igen, köszi ez majdnem jó, csak olyan bing keresősen működik. Azt pont nem hozza amit szeretnék, ami nem érdekel abból viszont oldalalkat. Nem az egyedi névjegyekkel van gondom, hanem amiből több van. pl egy gyakori névnél mint Tóth Gábor, hiába írom be hogy Tóth Gábor, csak azokat jeleníti meg. Ahol névjegy szinten is megkülönböztetem pl a neve mögött szerepel, hogy szerviz, akkor az ő névjegyét nem hozza, csak 3 másik Tóth Gábort.
Próbáltam képernyőképet betenni, de nem működik a volume-up+power lenyomásával, gondolom valahol be kell kapcsolni -
Big_Boss
senior tag
A megszokott stílus.
Én tudatlan, most találkoztam ezzel az infóval először. Jövőre nem tervezem bedobni. 
S ettől függetlenül nem érdekel, hogy ezek tervezését az Apple kiadja másnak, egy keynote-on rengetegszer ki volt emelve az emoji-memoji szarság.
Egyszer lehetett volna szó (és tény) arról, hogy a névjegyzéket, keresőt rendbeszedték. Erősebben tapsoltam volna én is, és szerintem sokan mások is.Ez alapján lehet bizakodni

-
Ádám16
addikt
-
Ádám16
addikt
A megszokott stílus.
Én tudatlan, most találkoztam ezzel az infóval először. Jövőre nem tervezem bedobni. 
S ettől függetlenül nem érdekel, hogy ezek tervezését az Apple kiadja másnak, egy keynote-on rengetegszer ki volt emelve az emoji-memoji szarság.
Egyszer lehetett volna szó (és tény) arról, hogy a névjegyzéket, keresőt rendbeszedték. Erősebben tapsoltam volna én is, és szerintem sokan mások is. -
Emericus Max
aktív tag
Valószínűleg az Apple-nél ott ül Tim Cook meg Federighi és azt lesik egyfolytában, hogy Emericus Max mit főz és milyen szépen lefotózta a villanyórát.
Abból, hogy mit főzöl, következtetni lehet az étkezési szokásaidra és bizonyos vásárlói preferenciáidra. A villanyórád fotójáról meg már tudják is mennyit fogyasztasz a háztartásodban, ebből is lehet bizonyos következtetéseket levonni. Ha megvan a megfelelő számítási kapacitás, akkor mindenről is lehet statisztikákat vezetni, ezeket beilleszteni a nagy képbe és aztán értékesíteni, felhasználni stb.
Egyszer New Yorkban vezettem egy amerikai kollégámmal, ügyfélhez mentünk. Ő Google asszisztensen keresztül mondta be a címeket a google maps navigációhoz. De mondta, hogy otthon is használja a google asszisztenst. Erre én mondtam, hogy szerencsére az asszisztens nem beszél magyarul, mert félnék hogy lehallgatják otthon a beszélgetéseimet stb. Ő azt mondta nem fél ettől. Aztán hirtelen a Google asszisztens mérges hangon közbeszólt a beszélgetésünkbe, hogy a Google nem hallgat le senkit és nem követik a beszélgetéseket és különben is ők ezt kikérik maguknak. Összenéztünk az amcsi kollégámmal és elröhögtük magunkat, hogy HOPPÁ!
Szóval nem tudják miről beszélgetsz, mi? Hát persze...
Egy darabig elveszhetsz a tömegben, de előbb utóbb, ahogy a kapacitás nő és az AI fejlődik, nem lesz a magánéletednek olyan parányi darabkája sem, amit ne követne valamilyen vállalat vagy akármilyen ügyfele, aki megveszi a begyűjtött adatokat. És még szerencséd van, ha csak marketing célokra használják föl. De mi garantálja, hogy a felhőben lévő adataid nem kerülnek bűnözők kezébe?
-
joey04
titán
-
janeszgol
félisten

Arra nem is tudok mit mondani, hogy eddig leszarták, és új emojikkal promozták magukat. Sok embert hívok egy nap, és én is idegbeteg voltam párszor a névjegyek keresése miatt.
Tényleg, sokszor nem értem, mit keresek iOS-en... Tetszik a rendszer, de alap dolgokkal van szívás sokszor. Ha a 13 mininek nem lesz utódja, egy csúcs Galaxy S szérián el fogok gondolkodni.Az S23-at ajánlom. Amúgy félő, hogy picit nőni fognak a méretek. Ugye az S21 nagyobb, mint az utána következő három utód mérete.
Most nő a Pro vonal mérete is, amit gondolom jövőre lekövet a sima is. -
janeszgol
félisten
Tudjuk, hogy ők akkor vezetnek be bármilyen újítást, amikor már megvannak a feltételek, hogy meg lehessen normálisan oldani. Ezért jobb minden (is) az ő rendszerükön.

Láttunk erre példát már (AOD, Widgetek), és itt a legújabb a szabadon(!!!) mozgatható ikonok
Androidon meg összegányolták csak úgy, jópár éve hogy simán áttolod máshova.
De majd csak figyeld meg mennyivel jobban tolhatod át az ikonokat egyik helyről a másikra iOS-on ahol végre rendesen megoldják.Már alig várom, hogy egy ikont áttoljak máshová. Majd befogom a végét, nehogy összekenjem a nadrágom.

Viccet es az ekezeteket felreteve. Ismeritek az Unblock Me cimu jatekot? Egy csomo klonja van, igaz nem tudom melyik az eredeti. Na ha ilyen lenne az ikontologatas, az meg szorakoztato is lenne.
-
Ádám16
addikt

Arra nem is tudok mit mondani, hogy eddig leszarták, és új emojikkal promozták magukat. Sok embert hívok egy nap, és én is idegbeteg voltam párszor a névjegyek keresése miatt.
Tényleg, sokszor nem értem, mit keresek iOS-en... Tetszik a rendszer, de alap dolgokkal van szívás sokszor. Ha a 13 mininek nem lesz utódja, egy csúcs Galaxy S szérián el fogok gondolkodni. -
DraXoN
addikt
fantasztikusan hasznos feature-ök. Azt vajon mikor fogják megoldani, hogy egy telefonszám hívásához ne kelljen menük rengetegét bújni, hanem a tárcsázóban a nevet elkezdve írni egyből megtalálja? Vagy hogy ha egy név többször szerepel a telefonkönyben egyből lássam, hogy melyikhez van telefonszám és ne kelljen egyesével belenézni?
elvileg ez most benne van az ujítások között (legalábbis a T9 keresés biztosan)
-
spect80
őstag
fantasztikusan hasznos feature-ök. Azt vajon mikor fogják megoldani, hogy egy telefonszám hívásához ne kelljen menük rengetegét bújni, hanem a tárcsázóban a nevet elkezdve írni egyből megtalálja? Vagy hogy ha egy név többször szerepel a telefonkönyben egyből lássam, hogy melyikhez van telefonszám és ne kelljen egyesével belenézni?
-
Csebesz86
tag
Ilyen infók hiányában sztem inkább hagyd a bétát és várd meg a public releaset, nem való neked. No offense, de saját magad szivatod majd szépen sorban ahogy jönnek az ennél cifrább kérdések is, mert jönni fognak. Amúgy meg miért szeretnéd felrakni? Fél nap alatt lemerül majd a telód, cserébe színezgetheted az ikonokat és nagyjából ennyi. Semmi olyan érdemleges nincs a mostani beta 1-be, hogy megérje, hogy X ezer forintért még TE legyél ingyenes tesztelő és gyilkold a SAJÁT telefonodat.
Igazad van! Meg várom a szeptembert amikor ez az egész ki lesz forrva.
-
markknight
nagyúr
Ilyen infók hiányában sztem inkább hagyd a bétát és várd meg a public releaset, nem való neked. No offense, de saját magad szivatod majd szépen sorban ahogy jönnek az ennél cifrább kérdések is, mert jönni fognak. Amúgy meg miért szeretnéd felrakni? Fél nap alatt lemerül majd a telód, cserébe színezgetheted az ikonokat és nagyjából ennyi. Semmi olyan érdemleges nincs a mostani beta 1-be, hogy megérje, hogy X ezer forintért még TE legyél ingyenes tesztelő és gyilkold a SAJÁT telefonodat.
-
xedamen
senior tag
"A Samsung esetében is így van. Részben az eszközön, részben a felhő segítségévl oldja meg ezeket a feladatokat." - jah, értem, azt hittem nem teljesen így működik a samu féle megoldás.
Sőt állítható is, külön bekapcsolhatod, hogy minden on-device legyen, viszont ebben az esetben egyes AI funkciók nem működnek.
-
klooo
tag
-
Ricardo
titán
-
Csebesz86
tag
Köszönöm szépen a gyors segítséget
-
icecave
nagyúr
Marad magyar, adataid nem vesznek el. Számolj bugokkal és sosem tudhatod,hogy 1-1 újabb béta frissítéssel épp működni fognak-e bizonyos appjaid, vagy nem.
Aztán ha mégis visszamennél, és nincs mentésed az előző iOS-ről, akkor a 18-as backup nem fog felmenni kisebb verziószámú iOS-re.
-
Csebesz86
tag
Sziasztok szép napot mindenkinek. Ha telepítem az IOS 18 developer bétát akkor angol illetve el vész minden adatom?
-
Csebesz86
tag
Sziasztok. Ha telepítem a dev betat akkor minden adatom elvész? És nem lesz magyar az IOS18?
-
DraXoN
addikt
Ez az automatikus kézírás javító nagyon hasznosnak tűnik. Nyelvórákon én az ipademet használom mint jegyzetfüzet, és konkrétan sokszor felismerhetetlen a kézírásom amit aznap még talán vissza tudok olvasni, de napokkal később esélytelen. Csak abban reménykedek, hogy ez a gyári appon kívül is működik, mert én nem annyira szeretem azt használni, inkább a Freenotest.
sokat javíthat az ilyen tableten való kézíráson ha raksz rá egy matt fóliát amitől nem csúszik annyira a toll.
-
Pano
veterán
Ez az automatikus kézírás javító nagyon hasznosnak tűnik. Nyelvórákon én az ipademet használom mint jegyzetfüzet, és konkrétan sokszor felismerhetetlen a kézírásom amit aznap még talán vissza tudok olvasni, de napokkal később esélytelen. Csak abban reménykedek, hogy ez a gyári appon kívül is működik, mert én nem annyira szeretem azt használni, inkább a Freenotest.
Inkább abban kell reménykedni, hogy nem kötik nyelvhez a funkciót.

Sajnos magyarul nagyon sok jegyzetelési feature-tól IS elesünk. Nem csak a Siri-től. -
markknight
nagyúr
Valaki megkérdezte már az AI-t is, hogy mit gondol erről a sok marketing bullshit-elésről
Hey Siri, what the bloody hell is Apple Intelligence???
Is this the secret intelligence agency of Apple?
Are you spying on me? Collecting personal data normally protected by the law?Siri: Who, me???
Definitely not collecting personal data...** Hell, yesssss
Valószínűleg az Apple-nél ott ül Tim Cook meg Federighi és azt lesik egyfolytában, hogy Emericus Max mit főz és milyen szépen lefotózta a villanyórát.
-
Emericus Max
aktív tag
Valaki megkérdezte már az AI-t is, hogy mit gondol erről a sok marketing bullshit-elésről
Hey Siri, what the bloody hell is Apple Intelligence???
Is this the secret intelligence agency of Apple?
Are you spying on me? Collecting personal data normally protected by the law?Siri: Who, me???
Definitely not collecting personal data...** Hell, yesssss
-
callmeakos
veterán
Ez az automatikus kézírás javító nagyon hasznosnak tűnik. Nyelvórákon én az ipademet használom mint jegyzetfüzet, és konkrétan sokszor felismerhetetlen a kézírásom amit aznap még talán vissza tudok olvasni, de napokkal később esélytelen. Csak abban reménykedek, hogy ez a gyári appon kívül is működik, mert én nem annyira szeretem azt használni, inkább a Freenotest.
-
klooo
tag
Tudjuk, hogy ők akkor vezetnek be bármilyen újítást, amikor már megvannak a feltételek, hogy meg lehessen normálisan oldani. Ezért jobb minden (is) az ő rendszerükön.

Láttunk erre példát már (AOD, Widgetek), és itt a legújabb a szabadon(!!!) mozgatható ikonok
Androidon meg összegányolták csak úgy, jópár éve hogy simán áttolod máshova.
De majd csak figyeld meg mennyivel jobban tolhatod át az ikonokat egyik helyről a másikra iOS-on ahol végre rendesen megoldják.Maradjunk annyiban, hogy nem értünk egyet..

-
MikeWazowski
veterán
-
MikeWazowski
veterán
Ameddig lehet. Az AI viszont nagyon erőforrásigényes.
Itt is lesz rásegítés ha szükséges."Ha mégis szükség van nagyobb számítási kapacitásra, akkor az Apple hadrendbe állított ismeretlen számú, Apple lapkával működő szervert, amelyek mindenféle személyes adat nélkül segítenek majd be az AI funkciókba."
A Samsung esetében is így van. Részben az eszközön, részben a felhő segítségévl oldja meg ezeket a feladatokat.
"Won-Joon Choi arra is kitért, hogy a fordítás magán a telefonon történik és nem használja a Samsung szervereit annak érdekében, hogy a felhasználói adatok biztonságban legyenek. A szakember szerint ahogyan az NPU-k (az AI feladatok megoldásáért felelős processzorok) teljesítménye növekszik, úgy egyre több és több olyan AI feladatot lehet áttolni magára az eszközre, amit korábban csak a felhőben tudtak megoldani, ugyanakkor ez azt is előrevetíti, hogy minél frissebb és erősebb a készülék, annál inkább lesz csak arra képes, hogy ezt megoldja, vagyis lépcsőzetesen alakulhat évről-évre és modellről-modellre az, hogy mely AI funkciók maradnak fixen a telefonon."
"A Samsung esetében is így van. Részben az eszközön, részben a felhő segítségévl oldja meg ezeket a feladatokat." - jah, értem, azt hittem nem teljesen így működik a samu féle megoldás.
-
Wlac
Ármester
még mindig gyerekcipőben jár az AI ehez, es kvantumszamitogep teljesítménye kéne hozzá...egyébként is meg az EU lakosságnak is csak 0,5%-a magyar állampolgár. A vilagon meg el 8 milliárd ember...totálisan jelentéktelen piac vagyunk,ráadásul csóró is.orulj,hogy egyáltalán hivatalosan vehetsz magyarisztanon apple cuccokat.
Egy magyar billentyűzetes swype-ot azért csak meg lehetne oldani kvantumszámítógép nélkül is.

-
nozs23
addikt
Arról lehet tudni hogy a kamerát mennyiben (további javulás, új funkciók)érinti az új rendszer?
Lehet tudni: semennyire. Az Apple mindig az új iPhone-al jelenti be az új kamerafunkciókat, amikből gyakorlatilag semmit nem kapnak meg a korábbi modellek. Biztos van 1-2 elvétett apró példa ennek az ellenkezőjére, de alapvetően ez a módszerük.
Mivel a form factor nagyon ritkán változik, szinte a kamera az egyetlen elem, ami hajtja az upgrade cycle-t, ezért nem frissítgetik a korábbi modellekre. -
Injun
senior tag
Lehet már külön állítani az értesítési hangokat?
-
hmb
aktív tag
A Vitalsnak örülök, de reménykedtem abban, hogy átdolgozzák a Challanges részt is, mert a jelen formában minden, csak mozgásra nem motiváló.
AI tekintetében is többet vártam. Azt hittem, hogy így 13 évvel a megjelenése után Siri végre megtanul magyarul is (ha már normálisabb AI van mögötte), de ezek szerint továbbra sem, úgyhogy gondolom nem várhatunk magyar swype-ot vagy Fitness+-t sem. Azért ezeket 2024-ben illene már megugrani.
még mindig gyerekcipőben jár az AI ehez, es kvantumszamitogep teljesítménye kéne hozzá...egyébként is meg az EU lakosságnak is csak 0,5%-a magyar állampolgár. A vilagon meg el 8 milliárd ember...totálisan jelentéktelen piac vagyunk,ráadásul csóró is.orulj,hogy egyáltalán hivatalosan vehetsz magyarisztanon apple cuccokat.
-
Big_Boss
senior tag
Van aki már feltette, de az újdonságok nagy része csak a végleges verzióval lesz elérhető.
-
sebestyen93
tag
Hali,
Valami iOS 18 Beta, 13 Pro Max? Tapasztalatok?
-
joey04
titán
Ja, btw nem értem a cikkben miért az van, hogy nem lett említve az rcs. Rajta van a fő dián, és külön az ios bemutató végén meg is említették.
-
joey04
titán
Egyébként ez nem jobb vagy rosszabb, csak más. Eddig androidon volt jellemző ez, az apple más úton haladt, nekem az az út szimpatikusabb volt. Mostanra kezd túlságosan hasonlítani a 2 rendszer. Szerintem az a rendszer amiben külön kereső van (kell) a beállításokban, az már túl van bonyolítva, és túl sok a funkció. Most is hozzányúltak, mert már átláthatatlan volt. A kevesebb néha több. Ezt felejtették el almánál.

-
joey04
titán
Új animációk?
Pl ahogy nyomkodod a hangerő vagy bekapcs gombot. Ez nekem már fontosabb, mint a csoda AI

-
joey04
titán
Ritkán voltak elsők, nem abban jók, vagyis nem abban voltak jók. Hanem abban, hogy normálisan csináltak meg valamit, és úgy került be a rendszerbe. Sajnos Cook stratégiája már más. Gyorsabban jönnek új funkciók, de bugosabbak is.
-
csakany2001
senior tag
IOS-nél örülnék, ha jobban testre lehetne szabni pl. a zárolt képernyős app-okat.
Pl. a zenelejátszó állapotjelzőjét eltűntetni vagy inaktívvá tenni. Nekem nagyon zavaró, hogy zsebben simán átvált.(alkalmaztam beállításokat, de továbbra is ott figyel sajnos..)
Remélem IOS 18-nál ez megoldásra kerül, ideje lenne...Ezt leszámítva tényleg nincs bosszantó dolog, úgy 3. év IOS után kezdek megbarátkozni vele, de néha-néha visszakacsingatók androidra. De azt beláttam, hogy annyira belekényelmesedtem az IOS-be, hogy már több kompromisszum lenne visszaváltani, így hát várom azokat a fícsöröket, amik szivárognak át a zöld robotos rendszerből.
Igazából design hidegen hagy, legyen testre-szabhatóbb, tegyenek lehetővé több beállítást és funkciót.
-
Ricardo
titán
Egyelőre papíron jobban fog működni mint pl. a samu féle, mert a saját erőforrásait használja, és nem mindenféle külsős szerverrel kommunikál majd.... emiatt is lesz elvileg majd fizetős a samu AI. Tehát úgy néz ki, tényleg jobb lesz. Aztán majd persze meglátjuk...
Ameddig lehet. Az AI viszont nagyon erőforrásigényes.
Itt is lesz rásegítés ha szükséges."Ha mégis szükség van nagyobb számítási kapacitásra, akkor az Apple hadrendbe állított ismeretlen számú, Apple lapkával működő szervert, amelyek mindenféle személyes adat nélkül segítenek majd be az AI funkciókba."
A Samsung esetében is így van. Részben az eszközön, részben a felhő segítségévl oldja meg ezeket a feladatokat.
"Won-Joon Choi arra is kitért, hogy a fordítás magán a telefonon történik és nem használja a Samsung szervereit annak érdekében, hogy a felhasználói adatok biztonságban legyenek. A szakember szerint ahogyan az NPU-k (az AI feladatok megoldásáért felelős processzorok) teljesítménye növekszik, úgy egyre több és több olyan AI feladatot lehet áttolni magára az eszközre, amit korábban csak a felhőben tudtak megoldani, ugyanakkor ez azt is előrevetíti, hogy minél frissebb és erősebb a készülék, annál inkább lesz csak arra képes, hogy ezt megoldja, vagyis lépcsőzetesen alakulhat évről-évre és modellről-modellre az, hogy mely AI funkciók maradnak fixen a telefonon."
-
MikeWazowski
veterán
Egyelőre papíron jobban fog működni mint pl. a samu féle, mert a saját erőforrásait használja, és nem mindenféle külsős szerverrel kommunikál majd.... emiatt is lesz elvileg majd fizetős a samu AI. Tehát úgy néz ki, tényleg jobb lesz. Aztán majd persze meglátjuk...
-
Ricardo
titán
-
Ricardo
titán
-
Big_Boss
senior tag
-
Ricardo
titán
Ha jól olvasom az iOS 18 béta elérhető. Van aki kipróbálja?
-
Ricardo
titán
Tudjuk, hogy ők akkor vezetnek be bármilyen újítást, amikor már megvannak a feltételek, hogy meg lehessen normálisan oldani. Ezért jobb minden (is) az ő rendszerükön.

Láttunk erre példát már (AOD, Widgetek), és itt a legújabb a szabadon(!!!) mozgatható ikonok
Androidon meg összegányolták csak úgy, jópár éve hogy simán áttolod máshova.
De majd csak figyeld meg mennyivel jobban tolhatod át az ikonokat egyik helyről a másikra iOS-on ahol végre rendesen megoldják. -
Ádám16
addikt
Azt viszont általában jobban teszik, mint az "innovátorok".
Egyébként igen, nem sok újat tud jó ideje az Apple mutatni.
Kíváncsi leszek, hogy az elektromobilitásból mekkorát fognak bukni azzal, hogy nem szálltak be (lehet, nyernek vele). -
klooo
tag
"Természetesen az Apple megoldása mindennél jobb, mert személyre szabott AI-t kínálnak..." - Természetesen... 🤦 🤣🤣
-
markknight
nagyúr
-
Crafter32
őstag
Jól le vannak maradva, eleg messze van már a régi elsőség és az iránymutatás....
Mostanra max lereagálják a piacot. -
MikeWazowski
veterán
Szerintem rengeteg újdonságot hozott az új iOS, bár nekem személy szerint egyik sem olyan fontos, mert nem annyira érdekelnek a testreszabhatósági lehetőségek. Viszont az új animációk faszák, nekem azok többet tesznek hozzá a felhasználói élményhez. Kíváncsi leszek, hogy az ikonok színezése, témázása milyen lesz amúgy, mert droidon minden esetben a külsős appoknál bukott meg a dolog, ott vagy nem ment, vagy béna lett. Itt is csak almás appokkal mutatta. Majd kiderül. Voltam 6 hónapig droidon kitérőn, nekem onnan 4 dolog hiányzik, azokból 1-re lett megoldás. Az első: Ha már testreszabhatóság. Hiába lehet bárhova tenni az ikont, ha nem lehet 5 app egy sorban. Nekem ez azért fontos, mert pofásabb, ha nem csak ikon van a képernőn, de azért nem fogom csinosítani, hogy funkcionalitásban veszítsek. Tehát nem fogok kevesebb appot egy oldalra tenni, hogy egy fasza widget elférjen, vagy jobban mutasson a háttérkép. Nekem úgy van, hogy első oldalon a gyakran használt appok, másodikon a ritkábban, harmadikon meg az alig. Ha lehetne több ikon egy oldalon, akkor beleférne a csinosítás, mert a minennapi appok mellett maradna hely. És így a 2. és 3. oldalon is. Így nem sok értelme van, max ha nincs tele az oldal, akkor lehet lentről építkezni, hogy a teteje üres maradjon kényelmi funkciók miatt. A másik a notik. Jó lenne, ha ki tudná bontani teljesen, nem csak az első pár sort mutatná. Ez ritkábban jönne jól, de néha igen. A harmadik pedig a vágólap. Ritkán kellett, de akkor hasznos volt az a funkció, hogy elértem az előzményeket, nem csak egy dolog volt ott. A negyedik, hogy a hotspot funkciót gyorsabban el lehet érni. Ez az újj cc-ben opció lesz. Szóval nekem nem hozott sok újat, de alapvetően egy korrekt update. Droidon nekem továbbra is picivel több a zavaró dolog a saját szempontjaim szerint, de továbbra is nyitott leszek a droidos készülékekre, mert összelegózva már lenne olyan készülék ami jobban megfelelne mint az iPhone, de konkrét droidos telefon még nincs.
Új animációk?
-
markknight
nagyúr
-
joey04
titán
Szerintem rengeteg újdonságot hozott az új iOS, bár nekem személy szerint egyik sem olyan fontos, mert nem annyira érdekelnek a testreszabhatósági lehetőségek. Viszont az új animációk faszák, nekem azok többet tesznek hozzá a felhasználói élményhez. Kíváncsi leszek, hogy az ikonok színezése, témázása milyen lesz amúgy, mert droidon minden esetben a külsős appoknál bukott meg a dolog, ott vagy nem ment, vagy béna lett. Itt is csak almás appokkal mutatta. Majd kiderül. Voltam 6 hónapig droidon kitérőn, nekem onnan 4 dolog hiányzik, azokból 1-re lett megoldás. Az első: Ha már testreszabhatóság. Hiába lehet bárhova tenni az ikont, ha nem lehet 5 app egy sorban. Nekem ez azért fontos, mert pofásabb, ha nem csak ikon van a képernőn, de azért nem fogom csinosítani, hogy funkcionalitásban veszítsek. Tehát nem fogok kevesebb appot egy oldalra tenni, hogy egy fasza widget elférjen, vagy jobban mutasson a háttérkép. Nekem úgy van, hogy első oldalon a gyakran használt appok, másodikon a ritkábban, harmadikon meg az alig. Ha lehetne több ikon egy oldalon, akkor beleférne a csinosítás, mert a minennapi appok mellett maradna hely. És így a 2. és 3. oldalon is. Így nem sok értelme van, max ha nincs tele az oldal, akkor lehet lentről építkezni, hogy a teteje üres maradjon kényelmi funkciók miatt. A másik a notik. Jó lenne, ha ki tudná bontani teljesen, nem csak az első pár sort mutatná. Ez ritkábban jönne jól, de néha igen. A harmadik pedig a vágólap. Ritkán kellett, de akkor hasznos volt az a funkció, hogy elértem az előzményeket, nem csak egy dolog volt ott. A negyedik, hogy a hotspot funkciót gyorsabban el lehet érni. Ez az újj cc-ben opció lesz. Szóval nekem nem hozott sok újat, de alapvetően egy korrekt update. Droidon nekem továbbra is picivel több a zavaró dolog a saját szempontjaim szerint, de továbbra is nyitott leszek a droidos készülékekre, mert összelegózva már lenne olyan készülék ami jobban megfelelne mint az iPhone, de konkrét droidos telefon még nincs.
-
Shyciii
veterán
Ez nem így működik.
Az AI-nak önmagában is elképesztő erőforrás-igénye van (és nem olyan, amit akár a zsebedben, akár a kecódban tartasz), de ahhoz, hogy kontextusban is működjön, és adatokkal dolgozzon, ez az igény exponenciálisan növekszik.
2024-ben az felhasználók gyakorlatilag 100 %-ának fogalma sincs az AI működéséről (és a problémájáról), a menedzsment gyakorlatilag 100 %-a hoz az AI-ra alapozva teljesen átgondolatlan, ugyanakkor már rövid távon is súlyosan problémás döntéseket, az AI-ra alapozott multilingua-t, mint megugorni való elvárást, bátran sorold ide.2024-ben az felhasználók gyakorlatilag 100 %-ának fogalma sincs az AI működéséről (és a problémájáról), a menedzsment gyakorlatilag 100 %-a hoz az AI-ra alapozva teljesen átgondolatlan, ugyanakkor már rövid távon is súlyosan problémás döntéseket, az AI-ra alapozott multilingua-t, mint megugorni való elvárást, bátran sorold ide.
Azért az, hogy a billentyűzet magyar nyelven is tudjon swype-olni, szavakat kiegészíteni, felajánlani az eddigi begépelések alapján, helyesírást ellenőrizni, ahhoz nem kell nagy AI. Az ugye megvan, hogy ezt már a konkurenciának lassan egy évtizede is működik, mikor már nem volt AI forradalom? Nah ezt nem sikerült még mindig megugornia az Apple Intelligence-nek. Úgyhogy számomra ez inkább Apple Unintelligence lett. Max azokat sikerült behozniuk, amiket már 1-2 éve vagy még több ideje működik a Google Pixeleken, de azt is hiányosan hozták át.
Amúgy jókat mosolygva nézem mindig azon Apple fanokat, akik megmagyarázzák a megmagyarázhatatlant...
-
Doki42
őstag
ennyi. -
hogabesz
aktív tag
A két gomb engem annyira nem zavar, de az, hogy véletlenül balra húzom a képernyőt és elindul a kamera, na az már nagyon. Főleg, hogy ott egy dedikált gomb hozzá…
-
icecave
nagyúr
-
Ricardo
titán
"Az új iOS-nél a kelleténél kicsit többet beszéltek arról, hogy mostantól nem kell telerakni ikonokkal az alkalmazásmenüt, hanem oda húzogatjuk ezeket, ahová óhajtjuk"
Bámulatos mire képes az AI

Komolyra fordítva. Lesznek benne jó dolgok. Kíváncsian várom a teszteket mire képes.
-
atikó
őstag
Remélem a kamera-zseblámpa ikonpáros nem csak változtatni lehet, hanem kikapcsolni hogy semmi ne legyen ott, nagyon idegesitő számonra a zseblámpa, hányszor bekapcsoltam véletlenül.
-
Ádám16
addikt
"Kusztomizálható". Ne már... Remélem, az Apple Intelligence ezt minden esetben javítani fogja majd.

Számomra tökéletesek a régi-uncsi ikonok világos háttérrel. Gagyinak tűnik így fotók alapján ez a színezhetőség számomra.
De ez legyen a legkevesebb, a többi dolog azért igencsak ígéretes.Emellett szerintem egy dologra vár rengeteg felhasználó: stabil iOS-re.
A 17 igazán rossz lett szerintem ebből a szempontból, tele bugokkal.*A Beállítások app fejlesztéséről nem volt szó esetleg?
-
gerbaudcorp
csendes tag
De, benne volt a keynote-ban, emlekszem, egy mondattal elinteztek.
Szamomra az jott le, hogy az ikonok tovabbra sem pakolhatok barhova a Homescreenen, hanem sorokat, meg oszlopokat lehet mozgatni, de lehet ne figyeltem elegge...
-
cjvt3o
aktív tag
A Vitalsnak örülök, de reménykedtem abban, hogy átdolgozzák a Challanges részt is, mert a jelen formában minden, csak mozgásra nem motiváló.
AI tekintetében is többet vártam. Azt hittem, hogy így 13 évvel a megjelenése után Siri végre megtanul magyarul is (ha már normálisabb AI van mögötte), de ezek szerint továbbra sem, úgyhogy gondolom nem várhatunk magyar swype-ot vagy Fitness+-t sem. Azért ezeket 2024-ben illene már megugrani.
Ez nem így működik.
Az AI-nak önmagában is elképesztő erőforrás-igénye van (és nem olyan, amit akár a zsebedben, akár a kecódban tartasz), de ahhoz, hogy kontextusban is működjön, és adatokkal dolgozzon, ez az igény exponenciálisan növekszik.
2024-ben az felhasználók gyakorlatilag 100 %-ának fogalma sincs az AI működéséről (és a problémájáról), a menedzsment gyakorlatilag 100 %-a hoz az AI-ra alapozva teljesen átgondolatlan, ugyanakkor már rövid távon is súlyosan problémás döntéseket, az AI-ra alapozott multilingua-t, mint megugorni való elvárást, bátran sorold ide. -
cjvt3o
aktív tag
Ő...
Hát annak van egy pici erőforrás igénye, plusz az önmagában még semmi, szóval kell egy shell, ahhoz meg memória...
Csakhogy a kevéske rendelkezésre álló kell a felsorolt funkciókhoz (pl. ahhoz, hogy a beszélgetési kontextus megmaradjon, folyamatosan összefoglalókat kell gyártani, és csatolni az aktuális kérdéshez, miközben van egy chunk / token limitünk is)...
Figyelembe véve, hogy a ChatGPT orbitális veszteséggel, és egy tonna támogatóra szorulva éget el kontinensnyi hardvert a működéshez, kizárólag az az irány van, amit be is lőttek, online kiszólni az AI-hoz. Ezzel viszont ugye mintha posztolnád a beszélgetésedet az összes nyitott social media portálra. -
Hallosz
senior tag
Ami nekem rendkívül hasznos és fontos, az a híváslista kezelése. Az előzmények, mikor hívott - hívtam üzenetváltás mikor volt és a kereshetőség hiánya K.O kritérium jelenleg.
Vajon ezt a funkciót beleteszik?
-
markknight
nagyúr
Macre feltoltam a bétát, de hát konkrétan a keychain appon kívül mást nagyon nem veszek észre. Oké, hogy az AI nem indul még, de azt gondoltam az iphone mirroring azért benne lesz.. hát nincs az se. Irány vissza

-
Maxxy10
addikt
Ez volt a legerősebb event az elmúlt évekből.
-
Pano
veterán
A Vitalsnak örülök, de reménykedtem abban, hogy átdolgozzák a Challanges részt is, mert a jelen formában minden, csak mozgásra nem motiváló.
AI tekintetében is többet vártam. Azt hittem, hogy így 13 évvel a megjelenése után Siri végre megtanul magyarul is (ha már normálisabb AI van mögötte), de ezek szerint továbbra sem, úgyhogy gondolom nem várhatunk magyar swype-ot vagy Fitness+-t sem. Azért ezeket 2024-ben illene már megugrani.
Legalább a ChatGPT ezen -egész jól működő multi language- funkcióját integrálhatták volna, hogy a Siri a lehető legtöbb nyelvet le tudja fedni. Ha hanggal nem is szólal meg, írásban belefért volna.
-
Bog
HÁZIGAZDA
-
icecave
nagyúr
-
mrlujoak
veterán
Jé, iAI.

-
DraXoN
addikt
Nem büszkék rá... de "kellett" már. (jobb szeretnék ha mindenki imessage-t használna).
Google, Bixby se beszélnek magyarul mai napig. A Samsung által hozott AI funkciók nagyja is magyarul... haszontalan (nem igénybevehető). Bár az AI-k öntaluló képessége miatt szerintem hamarabb lehet számítani rá, hogy "madj egyszer" lesz. Igaz, biztos, hogy engedélyezve nem lesz addig amíg nem akarnak supportot adni.
Amin meglepődtem viszon, hogy Cortana.. akarom mondani Copilot, időközben valamikor megtanult magyarul (tavaly "teszteltem" utóljára a képességeit, akkor még nem tudott).. Így idővel lehet a többinél is jön, de nem elsődleges nyelvi régió ez. -
Wlac
Ármester
A Vitalsnak örülök, de reménykedtem abban, hogy átdolgozzák a Challanges részt is, mert a jelen formában minden, csak mozgásra nem motiváló.
AI tekintetében is többet vártam. Azt hittem, hogy így 13 évvel a megjelenése után Siri végre megtanul magyarul is (ha már normálisabb AI van mögötte), de ezek szerint továbbra sem, úgyhogy gondolom nem várhatunk magyar swype-ot vagy Fitness+-t sem. Azért ezeket 2024-ben illene már megugrani.
-
Pyxee
csendes tag
Az RCS támogatás is belekerült az iOS 18-ba, csak a bemutatón nem említették meg, de az Apple oldalán fent van.
-
icecave
nagyúr
-
kchris78
veterán
Új dizájn nincs?
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Nagyobb kijelzőt kap a Xiaomi 18 Pro - hátul
- Rap, Hip-hop 90'
- Búcsúzóul itt a fekete Apple Vision Pro
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Vezeték nélküli fejhallgatók
- E-book olvasók
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Autós topik
- További aktív témák...
- TELJESEN ÚJ - 0 CIKLUSOS iPhone 17 Pro 512GB BLUE // GYÁRI FÜGGETLEN // EU MODELL //
- TELJESEN ÚJ - 0 CIKLUSOS iPhone 17 Pro 256GB BLUE // GYÁRI FÜGGETLEN // EU MODELL
- TELJESEN ÚJ - 0 CIKLUSOS iPhone 17 Pro 256GB ORANGE // GYÁRI FÜGGETLEN // EU MODELL
- Samsung Galaxy A55 128GB Normál Állapot,1 Év Garancia
- Moto G86 5G 8/256GB 0-perces Bontatlan 1 Év Garancia
- 220 - Lenovo LOQ (15ARP9) - AMD Ryzen 7 7435HS, RTX 4070
- BombaÁr! HP ZBook Power G10 i9-13900H 32GB 1000GB RTX A1000 FHD 400nit 100%sRGB 1 év garancia
- Honor Magic 8 Lite 256GB 8GB RAM Midnight Black Megkímélt állapotban 2029.04.04-ig garanciával
- Új! Gigabyte Aero X16 UltraSlim Gamer Laptop Ryzen 7 350 32GB 2TB RTX 5060 16" QHD+ 165Hz Garancia
- Telefon felvásárlás!! Xiaomi Redmi Note 13, Xiaomi Redmi Note 13 Pro, Xiaomi Redmi Note 13 Pro+
Állásajánlatok
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
(mondjuk nekem "nem jött be", máig nem áll rá az újjam, hogy "swipeoljak")


Definitely not collecting personal data...*



