Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • daninet

    veterán

    válasz solyomsherif #74 üzenetére

    Archicad mas teszta. Jelen allapot szerint ha egy epitesz iroda csak epiteszekkel dolgozik az egy sokkal jobb megoldas minden teren. Sokkal konnyebb jot csinalni benne kevesebb szenvedessel.
    Abban a pillanatban, hogy egy helyisegben tobb szakagnak ossze kell dolgozni kezdodnek a problemak a szoftverek elteresebol. Lehet ezt csurni csavarni open bim meg hasonlok, de az output szar lesz. Mintha ugyanazon terveket 3 kulon iroda csinalta volna.
    Ezt tudja Grapisoft is, a kov verzioban mar lesz analitikus szerkezet es szerintem a MEP modeler is meg lesz ujitva.

    Jelenleg az igazi multi discipline megoldast csak Revit kinalja, de az igazsag az, hogy nullarol feltelepitve egy hasznalhatatlan program. Gyakorlatilag ha nem olsz bele idot es energiat, hogy osszerakd a family library-t es a szukseges plugineket sehova nem haladsz. Ugyanezen okbol egy kis meretu irodaba is kell egy Revit Jedi aki ezekkel tud segiteni. Revit mint egyeduli megoldas igy uralja a piacot, de a lenyegen nem valtoztat, rengeteg a problema a szoftverrel, a fejlesztes sehova nem halad, bug-okat alig javitjak stb.

    Ez egy orok tema, a legnagyobb gond, hogy mindenki ugy ir rola, hogy vagy ezt vagy azt a szoftvert ismeri, de mindkettot nem (szerintem te is csak revitet hasznaltal ha jol sejtem).
    Autodesk egyetlen szerencseje, hogy autocad utan behuztak az embereket, es a valtas nagyon nehez annak aki megszokta. Egy generacionak ki kell oregedni ahhoz, hogy a dolog visszausson.

    Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

Új hozzászólás Aktív témák