- CMF Phone 2 Pro - a százezer forintos kérdés
- Hónap végén érkezik a Xiaomi Band 10, ára is van
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- Mobil flották
- Yettel topik
- Samsung Galaxy S22 Ultra - na, kinél van toll?
- Magisk
- Egy szenzor, két zoomkamera: újraírta a Huawei a mobilfotózás történetét
- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
- Xiaomi 11 Lite 5G NE (lisa)
Új hozzászólás Aktív témák
-
daninet
veterán
válasz
vidékiürge #566 üzenetére
nem rossz megoldás
amíg nincs vállalhatatlanul sok annotáció
-
daninet
veterán
válasz
vidékiürge #559 üzenetére
ugye amikor megnyitsz egy family-t van benne egy kereszt ami a reference plane. Azokon a reference planeken tükrözi a family-t. Szóval ha egy szöveg vagy vonal a bal oldalán van és megtükrözöd akkor a jobb oldalán lesz. Nem sokat tudsz tenni talán annyit hogy tükrözve átmásolod őket aztán kell csinálni egy dynamot ami a saját originjükön visszatükrözi őket. Elvileg nem kellene bonyolult legyen pár node. (híres utolsó szavak
)
-
daninet
veterán
válasz
vidékiürge #545 üzenetére
ez kizárt, hogy tartósan működjön
Pofátlanul olcsó ahhoz, hogy ki akarjam próbálni, utána meg megsértődjek, hogy átvertek
-
daninet
veterán
válasz
vidékiürge #529 üzenetére
barakom ide is a megoldást hogy közkincs legyen
-
daninet
veterán
válasz
vidékiürge #527 üzenetére
Ok akkor ez kicsit bonyolultabb lesz
El van forgatva a projektetek vagy szép merőleges minden?
Mert ha merőleges akkor azt lehet csinálni, hogy bounding box-ot veszel minden elemhez, utána bounding box to cuboid, csinál egy dobozt mindből, aztán box centroid ami a kocka középpontját veszi. Utána meg kellene nézni a bbox magasságát (clockworkben van hozzá node) és eltolni a pontokat a bbox magasságának felével lefelé, hogy a padlón legyen.
Ezt használhatod originnek, de szerintem ez egy szar origin lesz mert a hűtő közepére rakja majd a pontokat ebből dugaljat csinálni nem túl jó.Rakj már ide screenshot példát egy ilyen inplace familyről és a környezetéről hátha lesz jobb ötletem.
-
daninet
veterán
válasz
vidékiürge #524 üzenetére
Aki hűtőszekrény family-t inplaceként csinált az fizethet egy kávét
Unalmas lesz de:
Dynamo, Kilistázod a hűtőket, aztán element.GetLocation, kapsz egy listányi pontot, és FamilyInstance.ByPoint, ezekre a pontokra létrehozol egy új family-t. Ha el kell tolni akkor kell még egy kis gimnasztika translate és rotate nodeokkal.
Ha minden a helyén törlöd az összes hűtőt a projektből. -
daninet
veterán
válasz
vidékiürge #522 üzenetére
azonos kategória? pl mindkettő electrical equipment? Origó egyezik? tehát ha átváltod a típusát jó helyre esik vagy el kell mozdítani?
-
daninet
veterán
Revitben is van IFC parameter mapping. Szóval adott paramétereket exportálhatsz más néven IFC-be. Egy text fájllal lehet ezt definiálni.
Jól értem dynamoban csak annyi kellene, hogy a hossz paramétert egy másik üres paraméterbe írja át csőnél? Tehát nem kell összeadni csőszakaszokat, csak az adott cső hosszát rakod egy másik paraméterbe? Ez elég könnyű:
Categories (Pipes) - > All elements of Category -> Element.GetParameterValueByName -> Element.SetParameterByNameKell még két string node a paraméter neveinek. Összesen 6 node
-
daninet
veterán
válasz
vidékiürge #503 üzenetére
milyen programból jön az ifc?
-
daninet
veterán
válasz
vidékiürge #494 üzenetére
látom a gondot
még jó, hogy raktál be képet
a sima tag room-on nem működik az architecture tab-ról kell a room tag opciót választanod
-
daninet
veterán
válasz
vidékiürge #492 üzenetére
A room-okat látod ha kijelölöd a modellt? Unbounded vagy bounded room-ok?
Fontos, hogy mikor elmentesz egy fájlt akkor minden room legyen bound, abban az állapotban lesznek elmentve. Ha megnyitsz egy fájlt linkek nélkül és minden room unbound, majd elmented akkor így lesz mikor linkeled is és nem lehet őket tagelni -
daninet
veterán
válasz
vidékiürge #481 üzenetére
ahhoz a dynamóhoz csak clockwork 2 csomag kell, fel is ajánlja a jobb oldali sávban hogy telepítsd
-
daninet
veterán
válasz
vidékiürge #476 üzenetére
Nos
Probléma 1:
Az ifc exportnál beállítható, hogy milyen pontot vegyen alapul az exporthoz. Neked ezek a számok elég kicsik, nem lehet, hogy project basepoint van beállítva Shared Coordinates helyett?Probléma 2:
Gondolom ezt tudod, de a Global X és a te shared paramétered nem ugyanaz a két paraméter. Ha szeretnéd azt a Position X Y Z paramétert is exportálni akkor a Property set fülön megteheted a text fájl szerkesztésévelHasználd ezt a dynamo fájlt, ez beállítástól függetlenül a shared koordinátákat fogja beleírni a paraméterbe. API-nál át kell konvertálni a koordináta rendszert de ahogy néztem a python szkript csak lekéri az origin-től a távolságot, átalakítja mm-re és beleírja a paraméterbe.
-
daninet
veterán
válasz
vidékiürge #476 üzenetére
osztán a python szkriptet nem tetszett megosztani, így honnan tudjam?
-
daninet
veterán
Van nálunk üresedés revites bim koordinátor pozícióba. Nagy projektek, reális mennyiségű meló, átlag feletti fizu euróban.
Ha valakit érdekel vagy ismertek akit érdekel dobjatok egy üzit nekem az elkövetkezendő 2 hétben. -
daninet
veterán
válasz
TRicKolas #467 üzenetére
Te type paramétert nézel ami szerintem az első azonos típusu elemnél létrejön (csinál egy új revit típust) aztán ugyanazt a típust használja a többi helyen. Itt csak az instance ifcGUID ami működni fog neked, de az is csak addig jó amíg az ifc linkelve van. Ha bindolod a modelledhez és többet nem link akkor azok is elszállnak.
-
daninet
veterán
ezt veszi mindenki alapul, itt egyértelműen jelölik
-
daninet
veterán
válasz
vidékiürge #453 üzenetére
Megnéztem neked, értem mi a téma. Lehet egyébként reference plane alapon elemeket lehelyezni, de merőben bonyolultabbá válik a dolog mert ugye ellenőrizni kell hogy van-e már ott ref plane, azt kiválogatni stb.
Ha akarod folytatni megcsináltam neked a ref plane létrehozásáig, meg linkeltem a fórumot ami alapján folytatni kell
[link] -
daninet
veterán
válasz
vidékiürge #448 üzenetére
Írd le pontosan mit akarsz csinálni, rakd be amit eddig összehoztál segítek megoldani
-
daninet
veterán
nem fejlesztenek itt semmit max szinten tartanak. Mármint nevezhetsz ilyen dolgokat konkrét fejlesztésnek, hogy kettő tervlapra tudsz tenni egy konszignációt?
Én olvasatomban ezek bugfixek eddig hiányzó funkciókra.
A revit legnagyobb fejlesztése a dynamo is közösségi alapú open source projekt volt -
daninet
veterán
már csak azért is érdemes más szakág elemeitől függetleníteni a saját elemeidet, mert ha tegyük fel van egy kicsit nagyobb projekt, csinálsz falra hostolt elemeket és van valami design változtatás revit simán arrébb rakja a te elemedet warning nélkül ha változik a host, akár még a csöveket is húzza vele, miközben lehet az a megoldás nem kivitelezhető. Te pedig nem veszed észre.
-
daninet
veterán
válasz
vidékiürge #440 üzenetére
Attól függ mekkora a projekt. De igen, csinálhatsz függetlent. Vagy ha nem nagy a projekt akkor rajzolhatsz egy reference plane-t a fal elé és arra hostolhatod a konektort meg a kapcsolót. Mindkét megoldás oké. BIM szempontjából annyira nem fontos, hogy melyik elemre van aggatva a kapcsolód. Fontosabb, hogy helyiségben legyen és darabszám stimmeljen.
-
daninet
veterán
mi implementáltuk a Reviztót tervnézegetésre. "csak" 300 euró a licensz ellenben egy Autodesk licensszel ami nemtom hányezer euró
Ráadásul sokkal jobban szeretik az emberek mert az Autodesk Cloud a világ leglogikátlanabb termékekomolyan 4 éve napi szinten használom, tudom mit hogyan érek el, de hogy az miért úgy van az számomra felfoghatatlan.
Ugyan az mint a Revit. Egyszer megtanulod használni a Revitet, aztán mégegyszer megtanulod hogyan kell az összes hülyeségét megoldani -
daninet
veterán
válasz
fckdup01 #426 üzenetére
ez még mindig kicsit egy olyan szakma ahol nem kérnek papírt róla. Elég sok "BIM manager" álláshirdetést láttam mostanában és nem soknál írtak bármiféle szakirányú végzettséget. Tapasztalat kell nekik, azt pedig autodidakta módon is simán megszerzed.
Ez lehet, hogy nem lesz mindig így, de jópár évig még biztos. -
daninet
veterán
-
daninet
veterán
válasz
fckdup01 #420 üzenetére
Hát a cső family ugye system family azon nincs mit keresgélni max létrehozni a saját méreteidet amit használsz a system settingsnél. Gondolom a pipe fittings és hasonló dolgokra gondolsz, azokat azért találni.
Nem kell szörnyen sok family egyébként egy projekthez, LOD300-hoz hótmindegy mennyire szépen van megmodellezve, a befoglaló méretei és a paraméterek legyenek jók, 2D jel a terven legyen jó. Sőt, teljesen felejtsd el ezeket a gyártói cuccokat sokszor túl vannak modellezve. Hacsak nem lesz a szerződésben valami as built lod400 valami nem is fog kelleniElső projektet egyben könyvtár építés is lesz, második már menni fog.
Tanuld meg a családok készítését, alap dolgokat meg össze tudsz vadászni a netről. -
daninet
veterán
válasz
TRicKolas #417 üzenetére
a familyk alap szabálya hogy minél kevesebb vonal alapú elemet constrainezel. Nagyon könnyű eljutni oda, hogy egyszerűen nem működik pedig kellene neki.
Szóval az ideális eset az, hogy a végső family amiben contrainezel már egy rakás betöltött familyből áll amit mind paraméterek hajtanak és azok "belül" oldják meg a méreteiket maguk.Talán már írtam itt erről, de a jó family felépítés hierarchikus. Ha például egy ajtót akarsz csinálni, akkor van egy keret family, van egy ajtólap family, van egy kilincs family és ezt mind összerakod egy familyben. Az utolsó familyben nem modellezel ideális esetben semmit csak paramétereket és méreteket definiálsz.
-
daninet
veterán
-
-
daninet
veterán
válasz
Raysen623 #404 üzenetére
Nekem az egész bim360 kaotikus. Nemtom hány ember próbálta már elmagyarázni miért kell egy modellt 3 lépésből megosztani másokkal és miért kell ehhez manuálisan kattintgatnom a publish-share-consume gombokra és várni amíg megcsinálja a publikálást. ISO19650-el példálóznak de az sem ilyen bonyolult ott WIP->Shared és kész. Böngészős model nézegetőjük egy szar, kommentelési rendszer bonyolult és szar. A web interfész lassú, desktop connector egy bugos szar. Igazából az egész bim360 rendszerben az egyetlen értékelhető dolog az a revit modelek szinkronizálása a cloudba. De ez is annak köszönhető, hogy AWS alapú a datacenter nem az ő érdemük végeredményben.
-
daninet
veterán
válasz
Ranger^41 #402 üzenetére
Forge alapú a bim360. A revit szerver valami ősrégi MS adatbázisra épült. Teljesen más a kettő. Az összes webapp meg minden amit fejelsztettek szintén forge alapú.
Illetve tegnap ültem végig egy 2 órás meetinget az autodeskkel. Átnevezik az egészet Autodesk Construction Cloud-ra és végre megoldanak egy csomó hülyeséget. Pl ha eddig két külön cég akart cloudban dolgozni ugyanazon a projekten valamelyik cég hozzá kellett adja az összes embert a saját cloudjához. Most lesz egy bridge nevű cucc és lényegében lesznek mappák amik megjelennek az ő cloudjukban a te cloudodból.
Csináltak még valami teljesen élhetetlen feladat management részt is amit nem tudok elképzelni, hogy bárki használa -
daninet
veterán
azért 14 és 23 között már sok sok újdonság van. Ne csak azzal számoljatok, hogy milyen gyors a projekt vagy hogyan lesz a csapatmunka, hanem azzal is, hogy mennyi időt spóroltok az új fícsörökkel. Attól függetlenül, hogy tyúklépésben halad a szoftver fejlesztése 8 főverziót hagytatok ki és nagyon sok új funkció van ami felgyorsítja a munkátokat. Lényegében minden jobb lett.
-
daninet
veterán
Sajnos olyan az árazásuk, hogy minél többet veszel annál olcsóbb. A cég ahol dolgozom nagy, közel 300 licenszünk van, minden licensz ilyen "csomag", gyakorlatilag van 20 különféle alkalmazás amit használhatok autocad, revit, 3dmax, inventor, formit + cloud, jó nagy lista felét fel sem soroltam. A mennyiségi licensz miatt benéz 4e eur alá darabja a licensznek.
Több mint 1M eurot fizet ki a cég nekik évente, ki van nyalva a seggünk, hogy finoman mondjamMinden vackot megkapunk. Volt, hogy kellett valami szél analízis szoftver adtak ingyen 1-2 licenszet a melóra, belefér nekik.
-
daninet
veterán
mi rengeteget teszteltük a revit szervert, cég 5 évig használta aztán kukáztuk. Mindenféle tesztekben a nehéz fájlok dupla annyi ideig nyíltak, dupla annyi ideig szinkronizáltak.
Egy régi ósdi adatbázisra épül az egész ami miatt baromi lassú.
Simán lokálból dolgoztunk utána egy ideig, pár dolgot be kell tartani és nagyon jól működik:
1) IT csináljon 3 óránként backupot a fájlokról (ha nem akkora az irodátok, akkor keressetek egy ingyenes backup programot és állítsátog be, hogy valahova mentegesse a fájlt timestamp-el)
2) Workshare monitoron nézni kell ki syncel és addig te nem syncelszHa másik irodából akar valaki dolgozni a fájlon akkor pedig VPN-en keresztül symlink. Amíg a fájl elérési útja ugyanaz mindkét gépen tökéletesen működik. A revit szerver lényegében órákat rabolt el hetente az életünkből és nem volt más csak probléma vele.
Egyébként, hogy megválaszoljam a kérdésed: Igen, ugyanaz a verzió kell legyen.Most 2 éve bim360ban dolgozunk. (
amit most neveznek át harmadjára construction cloudra) -
daninet
veterán
Az nem elég sajnos. Revit összes temp fájlt c-re pakolja munka közben (ezen nem tudsz változtatni), projekt mérettől függően 60-80gb szabad hely alatt neki sem indulj.
-
daninet
veterán
válasz
vidékiürge #374 üzenetére
Sok rövidítést bedobáltál de tartalomról ezek nem feltétlen rendelkeznek. BEP kb lehet 5 oldal meg 120 is az irodai állatok nevével kiegészítve
Azon gondolkozzatok, hogy mi az amivel szívatni tudnak titeket. Védjétek a saját hátsótokat ezekkel a dokumentumokkal. Pontosan legyen benne mit vállaltok milyen részletességgel milyen fázisban. Se többet se kevesebbet ne adjatok mint ami kell.
Nekünk most volt egy olyan esetünk, hogy szerződés alapján kimentek a revit fájlok a kivitelezőnek (továbbdolgozásra), az pedig jött vissza kiabálva, hogy kíváncsiságból futtattak egy ütközésvizsgálatot és 20ezer ütközés van. Mint kiderült teljesen mellőztek mindenféle ütközési mátrixot, Mindent ütköztettek mindennel nulla toleranciával
Derítsétek ki lesznek-e rendszeresített ütközésvizsgálatok és azokhoz kell egy mártrix milyen toleranciákat vállaltok rá. -
daninet
veterán
Mi sokszor küldjük el a modelljeinket de a vezetőséggel megbeszéltük hogy minden 2D tartalmat törlünk belőle. Szóval az alábbi dolgok törlésre kerülnek:
View, Sheet, Schedule, Legend, 2D group, Linkek, CAD import majd ez után teljes purge
Szóval csak a 3d megy, így nem tudják azt megtenni, hogy áthúznak pár vonalat a tervlapon és kinyomtatják újra a rajzot. Az, hogy megkapják a familyket.. hát, nézd.. ha van valami nagyon speciális azt konvertáljátok direct shape-be, de egy lod300 szinten a doboz kinézetű MEP elemek meg pár parametrikus dolog amit csinálunk nem egy nagy "érték"
Továbbá van egy szép dokumentumunk amiben aláírják, hogy csak és kizárólag saját célra használják és ha kiderül, hogy kiszivárogtattak vagy továbbküldtek bármit jogi következményei lesznek. -
daninet
veterán
válasz
TRicKolas #338 üzenetére
Megnéztem, több gond is van a családdal. Egyébként elég profi, csak az ablak family alapvető szabályait nem követi
A fő gond az, hogy parapet nélkül a referencia szintre lett modellezve az egész. Próbáltam elmozdítani, de annyi paraméter van ami egymásra épül, hogy nem erőlködtem a dologgal.
Ha megnyitsz bármilyen OOTB ablak family-t revitből, látod majd, hogy van egy fal, abban egy opening, és az opening alján egy Reference Plane ami "Bottom"-ként van hivatkozva. Ez a ref plane egy "Default Sill Height" nevű paraméterrel van a referencia szinttől beállítva. Ez nálatok nincs meg, az ablak a nulla referencia szinten van és a beállított alacsony cut plane ehhez képest lett értelmezve.
Hogy tiszta legyen, egy ablak akkor számít elmetszettnek alaprajzon, ha a referencia szint és a felső "Top" reference plane között megy át a cut plane.
Az alábbi képen a zöld vonal az egyes family instance-ok referencia szintje, a kék terület pedig a ref szint és a top közötti terület ahol az ablak elmetszettként van értelmezve. Ez jól mutatja mi a probléma.Továbbá void cut-ot használtatok a family-ben nem opening-et ahogyan az OOTB family-k használják. Ebben nem vagyok biztos, de gyanítom ennek is van valami nyűgje, kerülni kellene.
Egy kicsit több nested family-t kellene használnotok, sokkal egyszerűbb lenne ilyen ablakokat/ajtókat csinálni. Ugye a revit family hierarchikus felépítésű kellene legyen, szóval megmodellezel egy keretet, egy ajtó lapot, egy kilincset, majd ez a 3at összerakod egy ajtó family-be. Ha mindent egy helyen modellezel nagyon küzdelmes, szerintem ezt észrevettétek. Ráadásul a végén már átláthatatlan is.
Az egész lényege, hogy csinálsz pl egy ablakkeretet adott paraméterekkel majd azt minden ablaknál használjátok, így biztosított az adott paraméter készlet egységes legyen.
Kicsit túl van bonyolítva.
Ezt gondoljátok át. -
daninet
veterán
válasz
Ranger^41 #325 üzenetére
Ez oké, de azt azért te is elismered, hogy nem tipikus, hogy van fejlesztő/programozó egy mérnök irodában. Vagy csak egy mérnök aki tud 1-2 programnyelvet. Lehet a dynamót elengedni, meg nem szeretni, de a feladatok nagy részére tökéletesen elég, jellemzően csak nagy geometrikus feladatoknál fekszik meg. Ha tudod használni egy csomó egyszerű nagyon gyors összerakni benne főleg adat managementhez. Nálunk is van fejlesztő, most már kettő is, de nem terheljük őket ilyen kis dolgokkal. Ha a dynamo lassú is, de lefut mondjuk 10 perc alatt akkor sem érdemes terhelni őket.
-
daninet
veterán
válasz
Ranger^41 #317 üzenetére
Értem a problémát. De ehhez se kell nagy fejlesztés pythonnal meg átszámolt koordináta rendszerekkel.
Kell egy view template amin nincs annotation. Nézeteid scope boxxal határoltak.
Dynamoval:
1) átállítod a view template-et az annotation nélkülire
2) align box centerrel
3) visszaállítod az eredeti view template-et10 max 15 node az egész és teljesen automatizált, dynamo playerből 1.0 user is használhatja
-
daninet
veterán
válasz
Raysen623 #316 üzenetére
Szerintem ez csak letölthető kiegészítő mennyiség kérdése mindkét platformon...
Nem. Revit API konkrétan enged minden gombot megnyomni, minden hibaüzenetet kilőni. Ezért lehet automatizálni, mert (szinte) minden felugró szart kinyomhatsz API-val (egy-két kivétel van pl a revit első indításánál az a csatlakozz a felhasználói élmény javításához ablak). Amire kattinthatsz a UI-n azt APIval is lehívhatod beleértve az összes menüpont összes gombját. Ez sajnos AC esetében közel sincs így, ott gyakorlatilag a szerkesztőablakon belülre vagy korlátozva.
Erre külön Add-in-t fejlesztettünk. Mondjuk eleve felháborítónak tartom hogy nincs egy nyomorult publikáló Revit-ben.
Van ingyenes publikáló plugin, ProSheets a neve, szerintem elég jó. Automatizáláshoz is van kész megoldás, nem biztos, hogy megéri fejleszteni. Imaginit Clarity a neve, fut szerver-kliens módban, tehát lehet egy külön PC amire az egész iroda küldi az export feladatokat. -
daninet
veterán
válasz
Raysen623 #313 üzenetére
a grasshopper tényleg szép, de lényegesen többet tud dynamo a grasshopper archicad kapcsolatnál. Illetve nem kell Rhino licenszet venned (1000eur). Ott ugye modell elemeket tudsz piszkálni, itt pedig mindent amit a revitben elérsz: tervlapokat, nézeteket, ezek összes beállítását, paramétereket, linkeket, 2d elemeket stb.
Nyithatsz vele egy új revitet és kinyomtathatod belőle az összes PDF-et automatikusan, majd bezárhatod. Mindezt mondjuk naponta időzítve. A grasshoppert az archicad api limitálja ami revithez képest sajnos limitált. Ez talán az egyetlen dolog amiben revit nálam sokkal jobb. Bár ez pont sokakat nem érdekel -
daninet
veterán
válasz
Ranger^41 #309 üzenetére
most agyalok hogy mennyire használnám ezt, de nem látok benne annyit hogy ezért egy plugint csináljunk. Alaprajzhoz meg tökéletes a scope box.
Én dynamoval csináltam olyan scriptet ami ugyan oda pozícionálja a nézeteket a tervlapon így ha Bluebeam-ben lapozod nem mozognak a nézetek.
Azóta lett erre valami ingyenes plugin is. -
daninet
veterán
válasz
TRicKolas #306 üzenetére
Az annotation kategória kerül utoljára rajzolásra, így az mindig felül lesz. Ha megfelelő sorrendben rakod le a nézeteket a 3D elemeket ki tudod takarni, de az annotation mindig elől lesz. Ennak gyanítom ahhoz van köze, hogy semmi ne tudja a titleblock-ot kitakarni amit leraksz, mivel az is annotation. A kitöltés pedig ugye Detail Item ami a model kategóriák között van. Lényegében egy nézet specifikus 2D model elem.
Szóval igen, annotation kell, ugyhogy csinálj egy Generic Annotation family-t, abba tegyél egy fehér fill-t instance paraméter a méretezéséhez, és utána azzal tudsz takarni. Utána már csak megfelelő sorrendben kell a nézeteket letenni -
daninet
veterán
válasz
vidékiürge #301 üzenetére
azért nem reccsent meg, mert csak system family-vel dolgozol.
Ha mondjuk fogsz egy egész épületet, direct shape-el familybe alakítod és leraksz belőle 1000et a projektben egyáltalán nem fog lassulni a revited. Az instance paraméterekkel rendelkező dolgok lassítanak. Függönyfal pl ebből a szempontból nagyon rossz, már egy közepes méretű is lassítja a szoftvert. Minden egyes elem rajta instance. -
daninet
veterán
válasz
vidékiürge #297 üzenetére
kábel ugye logikai kapcsolatban létezik csak revitben. Ez ilyen LOD500 dolog amit senki sehol nem csinál
De ha ennyire részletesek vagytok akkor kis sárga matricákat is dobjatok rá az elosztó dobozokra
-
daninet
veterán
Értem. A 2D extent-el programatikusan lehet amugy kezdeni valamit, az API-ban van rá mód, hogy mozgasd és láttam már egy félkész plugint ami az összes grid-et és level-t behúzta. De ennek híján 2D-nél marad a kézi. Viszont milyen okból váltod át 2D-re? Főleg egy ilyen egyszerűnek tűnő épületnél? Mikor létrehozod a homlokzatot/metszetet behúzod a crop-al ahova kell. Igazából egy minimális tudatossággal ez elkerülhető. Ettől persze nem lesz ez így jó, csak elkerülhető.
-
daninet
veterán
válasz
TRicKolas #276 üzenetére
nekem ajánlottak 800 nettó körül egy nagy magyar cégnél BIM manager poziba. Azt nem tudom be lettem-e volna jelentve vagy lett-e volna kp benne. Nem akarok budapestre költözni így nem tárgyaltam velük. De maszek még mindig jobb nekem, még ha nem is kapom meg a munkahely és a fix hó eleji fizetés "biztonságát".
Szerintem itthon ennél többet nehezen lehet egy ilyen állásért kapni, ezért maszekol mindenki. Piszok sok a járulék, sokba kerül az alkalmazott.knbs: attól függ, hogy hol a cég székhelye, mert pesten többet adnak, "vidéken" (de utálom ezt a szót) kevesebbet. Budapesten egy mezei modellező építész/gépész 300-400 nettó. Tapasztalattal max 500. Vidéken ez 250-300 és max 400 körüli érték. Minél magasabb az összeg annál valószínűbb, hogy nem leszel bejelentve
-
daninet
veterán
Azért van potenciál "csak MEP" területen is. Ha olyan irodába mész ahol vannak gépész szakágak az jóval nagyobb létszámmal működik mint az építész/statikus. Lehetsz BIM koordinátor, irányíthatod a tervezést és a modellezést lényegében 5 külön szakágnak (PL, ME, EL, ELV, FP). Tanulhatsz dynamo-t, scriptelést, BIM management-et stb.
Nálunk van egy srác ezt csinálja, 50 embert irányít kb, ő is "csak HVAC" -
daninet
veterán
Lehetsz rajzoló bármilyen szakágban, de az nem egy észmunka. Méreteket rakosgatni tervlapokat csinálni némi betanulás után tudsz bárhol. De bármi máshoz értened kell mit csinálsz. A revit statikai része koncepcionális tervezésre jó csak, nem használják számításokra ahogyan a gépész részt sem használják számításokra.
Kizártnak tartom, hogy egy építész/építőmérnöki pozíciót bárhol odaadnak neked csak a revit ismerete alapján. -
daninet
veterán
válasz
TRicKolas #258 üzenetére
ha tuti unloadolja akkor nem kell current view-ba linkelni a DWG-t és lehet worksetre rakni.
De lehet olyan worksetre is rakni ami mellett ki van szedve a pipa, hogy visible in all views, így csak ott fog látszani ahol ezt külön bepipálod view templateben, így aztán tuti nem zavar senkit -
daninet
veterán
válasz
Raysen623 #256 üzenetére
Pedig nem rossz dolog. Lesz egy kategóriája és onnantól lehet furniture, landscape akármi. Ez főleg akkor érdekes amikor például berendezést másik cég adja és nem dolgoznak 3D-ben. Így ha nálatok van több szakág, statikus, esetleg gépész egy irodán belül az ő View Templatejük eleve rejti ezeket a kategóriákat, nem kell több molyolás.
-
daninet
veterán
válasz
TRicKolas #254 üzenetére
Azokat is lehet kapcsolgatni amugy, csak egy lényegesen nagyobb listából kell kiszemezni. Bár ugye mindent eltűntet olyankor ami nézet specifikus, nem érdemes vele molyolni.
A legjobb mindig ha egy akármilyen family-be betöltitek a CAD fájlt és azt rakjátok revitbe. Egyrészt így nem szemeteli tele vonaltípusokkal meg mindennel a fájlotokat, másrészt worksetekkel, view templattel stb állítható lesz a láthatóság.
Még esetleg egy üres revitbe is berakhatod és linkként hozzáadhatod. -
daninet
veterán
válasz
TRicKolas #244 üzenetére
Mikor elmented a projektet cloudba töltés előtt a mentés ablak Options... menüje alatt válaszd ki, hogy Specify... legyen az open workset. Akkor ha csak simán nyitod a fájlt akkor is azzal a workset ablakkal fog indulni. Ez egy megoldás.
A másik, hogy ami linkekre nincs szükséged "Unload (for me)" paranccsal kilövöd. Ezt megjegyzi minden usernek külön-külön, és onnantól nyithatod az összes workset-et.
-
daninet
veterán
válasz
Raysen623 #231 üzenetére
Nem én találtam ki a nevet, a különféle szabványok különféle neveken hívják. Mi BS szerint kezdtük összerakni mert akkor még nem volt ISO19650 úgyhogy nálunk ez a neve. De ez is elfogadott
Azért Archicad userek között sokkal sokkal gyakoribb hogy régi licenszeken ülnek ha csak a környezetemre meg azokra gondolok akikkel együtt dolgoztam eddig. Vagy ha csak benézel az AC topikba, rendre megjelennek öreg licenszes emberek. Egy időben GS valahogy SSA nélkül adott el sokat és ez így maradt.#232 L4mie: LT építészeknek elég pici projektekre, senki másnak.
#233 Raysen623
Teljesen más logika a könyvtár mint ahogy GS kezeli AC-nél. Soha nem is akartak jó könyvtárat adni. Lehet mondani, hogy ennyi pénzért ez gáz, de ez van. Ők azt mondják hogy van egy viszonylag felhasználóbarát családszerkesztő a szoftverben, csináld meg a tárgyakat magadnak amiket használni akarsz. Ha nem akarsz vannak egyébként kezelt könyvtárak némi pénzért. Persze ez megint csak egy költség, sajnos ez ilyen. -
daninet
veterán
btw ha BIM projektről van szó van egy dokumentum amiről már hallottál ez a BIM Project Execution Plan (BPEP).
Ez a szerződés része kell legyen és lefektet ilyen dolgokat mint szoftver verziók, ki mit modellez és a többi. Fontos doksi, ha nincs csinálni kell, ha van akkor meg be kell tartatni. Ha nem te bízod meg a szakágakat, akkor azt kell meggyőzni a doksiról aki megbízza őket. Ez mindenkinek az érdeke. -
daninet
veterán
válasz
TRicKolas #226 üzenetére
Nagy építésziroda vagyunk, általában mindenki alvállalkozik nekünk így az van amit mondunk
De az alapfelállás az, hogy 2 évente frissítünk, és csak az első servicepack után lépünk az új verzióra. Csinálunk egy tesztet, hogy mi romlik el ha frissítjük a fájlokat, és ha minimális vagy nincs gond (nem jellemző) akkor egyik este mindent átkonvertálunk.
Csak aktív projektet frissítünk ami még nem érte el az építkezést.
Szóval jelenleg még 20-as verzión vagyunk, 22-re első SP után lépünk.De Revitnél ez nem akkora érvágás mint Archicad-nél ahol a userek többsége perpetual licence-en van, szóval nem jár nekik frissítés. Revitnél szinte mindenki előfizetésen van, szóval a verziószám majd mindegy. Ha frissíteni kell frissítenek, nem kerül nekik pénzbe.
-
daninet
veterán
válasz
Barta_Steve #222 üzenetére
írtam privátot
-
daninet
veterán
válasz
Raysen623 #218 üzenetére
lehet ISO tanúsítványt szerezni ahogy itthon is van 1-2 irodának, de ez csak egy kirakat az ügyfeleknek, a valóság az, hogy az emberek baromi nehezen szakítanak a bevált szokásaikkal, márpedig az ISO szabvány mindent leír, hogyan kell csoportokban dolgozni, ki írja alá a rajzot, mit nyomtathatnak ki papírra, milyen paramétereket kell egy modellben kitölteni stb. Egy egész halom bürokratikus dolog amit csak nagyon-nagyon kevés cég tud összehozni ha van egyáltalán valaki.
-
daninet
veterán
válasz
vidékiürge #215 üzenetére
Nincs instance paraméter tag esetén. Amit tehetsz, hogy megrajzolod az elforgatott állásokat a tag-ben, azoknak adsz visibility paramétert és létrehozol külön type-okat amik eltérő elforgatottsággal jelennek meg.
-
daninet
veterán
balkan architect yutubon tanít revitet
Teljes mértékben támogatom a BIM platforokat, és javaslom válassz egyet és dolgozz azzal, de ettől függetlenül megkérdezem, nézted már az Advance Steel-t? -
daninet
veterán
relatív kevés elemre van szüksége egy építőmérnöknek, főleg ha azok parametrikusak. Persze, szar, hogy nincs de acél oszlopok/gerendák vannak a könyvtárban, a maradékot pedig nem tartana 2-3 óránál többe megcsinálni egy acél csarnokhoz, nem beszélve a sok letölthető dologról ami fenn van mondjuk RevitCity-n.
-
daninet
veterán
Revit egyik gondja, hogy nincs gyárilag jó tárgykönyvtár (family library). Ha revitezni akarsz azzal kell kezdened, hogy fel kell építened egy saját könyvtárat amiben parametrikus tárgyak vannak. Mondjuk ha csak acélra koncentrálsz ez viszonylag egyszerű, mert minden elemtípushoz egyetlen egy parametrikus család kell, pl H oszlophoz egy, I gerendához egy és a többi. Utána ezeket már a projektben kedvedre méretezheted.
Revit LT egyik hátránya, hogy nincs benne a rácstartó család ami neked viszont lehet, hogy kellene.Ha átverekeded magad a family library problémáján kiváló eszköz modellezésre. Építőmérnökök kifejezetten szeretik, mert nem freeform a modellezés, minden család és elem alapú ami ideálisan kötötté teszi.
-
daninet
veterán
válasz
Raysen623 #199 üzenetére
Én is tanítok revitet én tudom
Bár nincs autodeskes névjegyem.
Egyébként a shared coordinates az ami minden szoftverrel működik. A project origin-t a programok sokszor másként értelmezik, de amikor koordináta rendszer is exportálásra kerül akkor minden a helyén van mindenhol.Revitet 3x kell megtanulni: először azt, hogy mit tud. Aztán azt, hogy mit nem tud, utána pedig azt, hogy amit rosszul tud hogy cselezd ki.
Ezért meredekebb a tanulási görbéje mint mondjuk archicadnek.
Lien: az semmi. Revitnek egyébként elég összetett ugyanakkor elég sokoldalú a koordinátakezelése. Tud olyat, hogy több koordinátarendszer van egy fájlban, így ha több telekből áll egy épületegyüttes a külön megrajzolgatott épületeket az egyes koordinátákhoz be lehet pakolgatni. Mikor egy linket kijelölsz azt írja a properties tab-on, hogy "Internal". Ez az alap koordináta rendszer. Ha rendelkezik egy fájl többfélével akkor arra kattintva ki lehet választani és átpakolja oda a linket mindenestől. De ezek már koordinációt meg egy bim managert igényelnek sokszor, hogy szakágak között működjön.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Assassin's Creed Shadows Collector's Edition PC
- Eladó steam/ubisoft/EA/stb. kulcsok Bank/Revolut/Wise (EUR, USD, crypto OK)
- Adobe Előfizetések - Adobe Creative Cloud All Apps - 12 Hónap - NYÁRI AKCIÓ!
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- Bitdefender Total Security 3év/3eszköz! - Tökéletes védelem, Most kedvező áron!
- Csere-Beszámítás! Asus Rog Strix RTX 3070Ti 8GB GDDR6X Videokártya!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14600KF 32/64GB RAM RX 7800 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone i5 13400F 32/64GB RAM RX 7700 XT 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i3 10105F 16/32/64GB RAM RTX 3050 6GB GAMER PC termékbeszámítással
- Eladó szép állapotban levő Huawei P30 Pro kék 6/128GB 12 hónap jótállással!
Állásajánlatok
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged