Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz mdk01 #2391 üzenetére

    Azt hiszem, ez az írásod sokak javát fogja szolgálni.

    Hidd el, messze áll tőlem az, hogy nagyzoljak. Példának okáért, amíg Te a hasadat süttetted a vízparton, itt is ordító kánikula volt. Rengeteg csiszolnivalóm volt, és nem akarózott kimenni a fagarázsba, ahol egy böhöm faesztergára bazsevált csiszolódob feladata, hogy orromba, szemembe, fülembe, tökömbe vágja jó sebességgel az apró faport. A védőplexin ki se láttam, mert vastagon csurgott rajta a verítékem - lévén itt is nyaralásra teremtett ózonlyuk a fejem felett. Mármár azt mondtam, elszaladok én a boltba, és hazahozok húszért egy porelszívós kis csiszológépet, amivel a hűvös műhelyben elpassziózgatok ücsörögve a rahedli pószpász darabka fáim mellett. Ekkor átgondoltam: Tibi, ha most kimégy szaunázni a faesztergád mellé, húszezerrel hamarabb ruházhatsz be komolyabb gépre, és két óra múlva már ki is bújhatsz a kazánból.
    Háát, főztem magam 20 ezerért.
    Fejet hajtok az előtt is, ahogyan az akkuparkod kialakítottad. Szerencséd is volt ezzel-azzal, ám ennek ellenére is a Te érdemed mindez.
    Nos, én a celláztatásról azért írtam, amit írtam, mert - ahogyan megfogalmaztad magad is, a ferdeszeműek pontheggesztik, és szavatolnak. A munka biztonsága sokaknál igen jelentős szempont. Jelesen, hogy xarakodás helyett, aki teheti, inkább pénzt keres. Épp a minap írtam, h miként jártam egy sürgős gyalulással a qrva késcsere miatt. És ami sürgős, az nem azért sürgős, mert gyorsan kérik, senem azért mert nekem gyorsan kell a pénz, hanem azért, mert határidőt csúszni könnyen annyit jelenthet, hogy odébb áll olyan megrendelő, aki évenként több százezret hoz a konyhára. Ha ennek az évi többszázezernek a biztonságára gondolok, hát aprópénz egy húszas két új aksiért - pláne pedig hat év használat után. (Összeszámoltad vajon, hogy azalatt a hat esztendő alatt hány húszast gyűrhettél a farzsebedbe a makitád jóvoltából?)
    Amikor írtam, amit írtam, azt abból a szemszögből vizsgáltam, hogy mindenképp jobb egy 2 A/h-s japán akku sokért, mint egy 2,5-ös bizonytalan kimenetelű kevésért.

    Írásod attól kerek, hogy lámcsak, biztonság is van, meg erős akku is van - akku meg egy szatyorral, hogy már beleszól a kocsi fogyasztásába annyi aksi egy helyszínre vonulásnál.
    Csupán jó szem kell hozzá, semmi több.

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák