Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MineFox54

    őstag

    válasz MineFox54 #582 üzenetére

    Sziasztok!

    A suliban elhatároztuk, hogy csinálunk másodlagos megoldásnak egy RFID beléptető rendszert. (Nem azért, mert rá vagyunk szorulva, akár meg is tudnánk venni készen, de az nem érdekes :D) (~550 diák+~35 tanár, meg még az is gond, hogy az általános iskola, ami egy épületben van velünk, ugyanazt a bejáratot használja :( , tehát az is elképzelhető hogy akár 1200 név is lenne)

    hardverek
    RPi+Arduino Pi-n futna egy Raspbian (vagy arch, de a debian szimpatikusabb) , lehetőleg gui nélkül.
    Rfid olvasó
    SOK-SOK-SOK tag :K
    Amire gondoltam:

    Arduino olvassa a tag id-t, és serialon átküldi a pi-nek. Pi rákeres a mysql adatbázisban, hogy van-e ilyen tagid, ha van, egy nagyon elegáns megoldással ( :U ) lekérdezi hogy milyen hány óra hány perc van, ezt valami range-el leszűkíti(sztem nem az a jó szó) tehát ha 8:25 van, akkor az az 1. órába tartozik (7:45-8:30), egy switch-el megnézi hogy melyik nap, melyik óra, tehát kb:
    switch(napora)
    case hetfoegy //hétfő első óra
    {
    lekerdezesvaltozo = hetfoegy;
    }
    stb. stb, itt minden napnak le van írva minden tanórája egészen a 6.ik óráig, mert utána már mindenki ki tudja nyitni az ajtót.

    tehát lekérdezi az adatbázisban, hogy:
    Select * From tanulok Where Tagid = $Beolvasott_tagid AND $lekerdezesvaltozo = false
    (tehát, a kérdéses órában van-e órája, mert akkor nem engedi ki)

    ha nincs órája, akkor az arduino kap serialon egy messaget, hogy nyíjjáki és akkor kinyitja az elektromos doorlockot
    ha pedig van ,de például az adott tanulót hazaengedték, akkor a pi touchscreenjén megjelenik egy numpad, ahol egy naponta/hetente (a kiszivárgás ellen, bár valsz logolva lenne) generált 4-5 jegyű szám-ot kéne beírni, és akkor engedi ki, ha ez jó. A számot meg onnan tudná meg , hogy az ofő / tanár fel tud menni a pi-n lévő webszerverre, ahol látja a napi kódot.

    Kódrészleteket később írok :), ezt még el sem kezdtük, csak ma reggel itthon vagyok a kenguru verseny miatt.

    Egyenlőre ahogy állok, ezt kb 8-kor kezdtem el összelegózni, egyenlőre ez most még csak led-et villogtat a visszakapott serial üzenetkor (elvileg, de még nem jött meg az ardum :O , bár nem is tudom mit várok 2 nappal a rendelés után ;] )

    A pi-s rész(egyenlőre még csak megkapja az üzenetet, meg tud küldeni)
    http://pastebin.com/bfKWPwCT

    Ha valamit rosszul írtam, javítsatok ki, hetedikes vagyok :B

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák