Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DragonKid22

    csendes tag

    válasz happy555 #236 üzenetére

    Nem abban volt a hiba.
    Mint említettem, a blink nevű mintaprogramot töltöttem be, mikor a fenti kép készült.

    Annyit módosítottam rajt, hogy 1000ms-ról átírtam a késleltetéseket 10000ms-ra.

    void setup() {
    // initialize digital pin 13 as an output.
    pinMode(13, OUTPUT);
    }

    // the loop function runs over and over again forever
    void loop() {
    digitalWrite(13, HIGH); // turn the LED on (HIGH is the voltage level)
    delay(10000); // wait for a second
    digitalWrite(13, LOW); // turn the LED off by making the voltage LOW
    delay(10000); // wait for a second
    }

    A lényeg annyi, hogy az arduinora kötött kapcsolásban egy ellenállás értéke rossz volt, emiatt az a láb összeszedte a zavarokat és ezért mutatott mindenféle görbét a szkóp, négyszögjel helyett. A problémára azért nem jöttünk rá, mert mikor csak az oszcilloszkóp volt a gnd-re és a lábra kötve a zavarokat ugyan úgy összeszedte, mint mikor rajt volt a kiegészítő áramkör. Az ellenállást kicseréltük megfelelő értékűre és utána megszűntek a zavarok, olyan négyszögjelet kaptunk, amilyet szerettünk volna. Nem került a kivezetés lebegő állapotba. Most a MOSFET szépen kapcsolja a 24V-os reléket és a mágnesszelepeket. :)
    Ezt a kapcsolást használom 1-2 eltéréssel: [link]
    De elsőre a 10k helyett 100R volt bekötve. :D (Ne kérdezd, miért! Erre a leírásra most találtam rá, mikor szemléltető példát kerestem... Jobb lett volna előbb...)

    Röhögni ér! :DD

    Azt hiszem, ezt egy életre megjegyzem. Jobb ez így, hogy magunk szenvedtük ki a megfejtést, jobban berögződik.

Új hozzászólás Aktív témák