Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sebay

    csendes tag

    Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Adott egy Arduino Mega 2560 és egy Nodemcu devkit v0.9 verzió. Pontosan ilyen: link
    Szeretném őket együtt használni, azaz a wifi modul segítségével akarom a Mega kimeneteit vezérelni és a Megára kötött érzékelők adatait olvasni. (pl. Thingspeak-en stb)
    A problémám az, hogy sehol nem találtam leírást arra, hogy ezt a modult hogyan lehet összekötni a Megával. Maga a modul működik, Arduino IDE-ből feltöltött webszerver rendben fut. AT parancsokra Arduino IDE-ből vagy Realterm-ből nézve sem reagál.
    Ahogy jelenleg összekötöttem: wifi jobb alsó 3.3V és GND breadboard tápra, GND közös a Mega GND-vel. RX-TX pedig a Mega 19 és 18-as pinen.

    Van ötletetek arra, hogyan tudom együtt működésre bírni őket? Igazából már abban is bizonytalan lettem, hogy mely kódrészeket melyik eszköznek kellene kezelnie. Gondolom egy webszerver kellene fusson a wifi board-on, a többi a Megán...

    Próbáltam az ezen az oldalon lévő kódot a Megán futtatni (ekkor töröltem a kódot a wifiről, gondoltam a Mega felépíti a kapcsolatot) de a "Module have no response" jött vissza...

    Előre is köszönöm ha valaki segíteni tud! :R

Új hozzászólás Aktív témák