Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Baltazár123

    senior tag

    Egy Estar beauty tableten lehetséges az akksi csere? Egy ideje kezdte el azt, hogy az akksi pillanatok alatt lemerül, sőt folyamatosan újraindul, ha nincs tápra kötve. Iszonyat meleg a hátsó része, ahol a soc van és használat közben tölteni sem lehet.

    Nem tudom, hogy ezek összefüggnek, de amikor megvettem nem volt ilyen melegedési probléma vele és kb 2,5-3 órát bírt az akksi is, mérsékelt használattal többet. Most fél óra maximum, pedig nem idős a szerkezet.

    Még garanciális, de a gyerek megrágta a szélét elég látványosan, úgyhogy gondolom garanciában ezt már nem lehet elintézni.

    Egyszer reseteltem a rendszert, hátha az megoldja, de nem. Mi a franctól kezdett el ennyire melegedni. Nyilván valami fut, aminek nem kéne, de nekem már nincs ötletem, hogy mi lehet, remélem nem bitcoint bányásznak vele valakik :)

    Lehet, hogy az akksi megadta magát, volt 1 hét, amikor elfelejtettem tölteni és állítólag az megnyuvasztja az akksit, de a melegedést akkor sem értem vagy ez összefügghet?

    Hátha valaki okosabb ebben a témában.

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz sityupityu #80297 üzenetére

    Nekem is pont ez volt a dilemmám, t510 samsung és huawei t5 között vacilálltam :)
    A samsung tab a t510-nek jóval erősebb a soc-a (antutu 105e vs 77e) és nagyobb az akksija, ahogy te is írtad. Üzemideje jelentősen hosszabb. Pár tesztelő viszont a 2gb ramot szűknek találta, erre nem tudok mit mondani. Nekem elég lenne, de ez más kérdés.
    Én végül LTE-s huawei T5-t vettem, ilyen móricka, kicsit egyéni szempontok miatt, mint hogy az LTE szerintem fontos(abb) hosszabb távon, mert így ez a tablet várhatóan ki fogja szolgálni a gyerekeket sokáig. Már többször is kellemetlen volt, hogy telefonról kell megosztanom a netet, de azon meg nincs net ugye, ha éppen beszélek rajta. Üzemidő is sokkal jobb egy tabletben, mert a telefont se szeretem folyamat tölteni kiránduláskor mondjuk vagy a waze miatt autózás közben. 4-5 év használatban gondolkodva, kell bele az LTE szerintem, ma már nem akkora luxus a mobilnet. Mondjuk egy tkom marathon feltöltőkártyással, ami olcsón fenntartható, ha ritkásan kell használni, ami nálunk tipikusan a tabletekre igaz.
    A másik, ami nekem a huawei-ben jobban tetszett, hogy két oldali sztereó hangszórója van fekvő helyzetben, mert sokat nézünk filmet rajta, de ez elég egyéni szempont.
    3gb ram is állítólag fontos, ezt tényleg csak elismételni tudom, mert szerintem 2gb is elég lenne nekem, nincs tapasztalatom még, hogy mit jelent +1gb.
    Az üzletben az eladó annyit mondott, hogy ő tudja, mennyi utólagos probléma van az egyikkel és a másikkal és a huaweit ajánlja a samsunggal szemben, de hogy csak rá akart-e dumálni, nem tudom.
    Ha lett volna akciós T515 LTE-s samsung, akkor meggondoltam volna, de akcióban LTE-s tablet 15-20e előnnyel a huawei-nek, no brainer, már ha eközött a kettő között kell döntenem. Így ugye samu t510 árában kapok egy T5 LTE-s huawei-t a mostani akcióban, gondolom az ED-re gondoltál, de euronics is akciózza.

    [ Szerkesztve ]

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz sityupityu #80300 üzenetére

    Igen, az LTE nekünk is kiránduláskor kéne csak, de akkor nagyon hiányzik a jelenlegi lenovo 3 7 -ből. Nagy ugrás ez most.
    A samu sokkal erősebb és sokkal tovább bírja, és akkor a 3gb memória is egyezik, tehát hasonlóan jövőálló, ráadásul újabb az android is rajta. LTE meg nem szempont. Úgy érzem, akkor eldöntötted a kérdést :)
    Sok sikert a tablethez!

  • Baltazár123

    senior tag

    Nekem ma nagy meglepetés volt, hogy a Huawei T5 LTE-vel telefonálni is lehet :) Valamiért úgy tudtam, hogy tableten a telefonálás lehetősége ritkaság és a leírásában se említették meg külön. Ez jól jöhet még bizonyos helyzetekben, ha a gyereknél csak tablet lesz.

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz cidalain #80338 üzenetére

    Ez lehet, hogy egy abszolút részletkérdés főleg ilyen tartalom fogyasztó tabletek esetében, de hol lehet a teljesítményt reális módon összehasonlítani illetve mi számít ezeknél?
    Én például ezt az antutu összehasonlítást néztem samu t590 és huawei t5 10 és samu t510
    Gondolkodtam a T590-n is de nekem a teljesítménye kevésnek tűnt a másik kettő mellett. Aztán lehet, hogy ez pont nem is számít annyira, de valahogy ez nem meggyőző nekem.

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz Danecay #80387 üzenetére

    A barátom kislánya még most is egy 3 éves Lenovo 710F-t használ és elvan vele. Filmet lejátszani, pár egyszerűbb játék, ami egy kisgyereknek kell, de tanulás, matek, angolozik is rajta, meg egy csomó oktató játékkal játszik. Tegnap éppen ott jártam és mutatta, hogy programozni tanul a MIT gyerekeknek szánt oktató rendszerével. Mondtam is havernak, hogy igaz lány, de ha fogékony lesz a programozás iránt, akkor élete legjobb befektetése volt ez az olcsó tablet.
    Nyilván ha elkezdjük a számháborút, hogy semmire nem jó, mert gyenge és még a fortnite se fut rajta akkor hát ez így is van, de én látom, hogy ki se lehet venni a kisgyerek kezéből.
    Van vele probléma, mert hamar betelik és akkor le kell valamit törölni a következő telepítéskor, de már maga megoldja, amit megunt letörli és kész. Kapott hozzá Aliról egy csajos tokot, ami masszívan védi is (kellett is mert párszor már leesett).
    Én kisgyereknek simán elégnek éreznék egy essential 7-est. Pár évig elvan vele, tartalom fogyasztással meg oktató játékokakkal, egyszerűbb játékokkal. Persze ha kemény játékost akar a gyerekből valaki faragni, akkor oda az ilyenek kevesek.
    Aprón is hirdet valaki egy új 7304F-t, 20e, hozzá aliról egy jó csajos tokot ami kitámasztónak is jó (hagyni kell hogy ő válassza ki) meg egy olcsó sd kártyát bele és kész. Szerintem amire egy gyerek használja elég, ha nem kemény játékos lesz. Egyébként boltban is jó áron szoktak menni.

  • Baltazár123

    senior tag

    Lenne egy kérésem, ha valakinek van egy jól működő Lenovo tab 3 7 essential. A kék-fekete. Sajnos a gyerekem megpróbálta a frissítést futtatni. Nagyon régóta függőben volt, és persze, hogy kifagyott tőle. Gyári reset után meg nem indul a youtube a google paly services / szolgáltatások miatt. Állandóan google play services frissítést követel a youtube. Vannak alternatív megoldások, de jó lenne visszaállítanom a rendszer frissítés előtti állapotot. Ráadásul most minden reggel egy hosszú lista figyelmeztetés fogad, hogy minden alkalmazás megpróbálja frissíteni a google play services-t.
    Sajnos nem tudom a youtube meg a google play services működő verzió számát erre a tabletre. Próbáltam már vagy 10 kombinációt, de egyik se nyert.
    Ha valakinek van ilyen tabletje és jól működik a youtube, megnézné nekem a youtube meg a google paly services/szolgáltatások verzió számát?
    A beállításoknál van az alkalmazásoknál, a bal felső sarokban mutatja a verzió számot. Előre is köszönöm, a gyerekem szeret youtubozni, de most elég kényelmetlen használni ezt a tabletet.

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz cidalain #80586 üzenetére

    A Huawei T5 10 - pont most van akcióban a média marktban, ma láttam. 60e pénz. Az korrekt ár érte. Lehet, hogy máshol is akciós. Ilyen tabletet vettem a gyerekeknek, korrekt gép, jól használható. Az egyetlen amibe bele lehet kötni, hogy 8.1 android van rajta és eddig nem jött frissítés. Bár azt olvastam több helyen is, hogy a T5 10 meg fogja kapni a 9-es androidot, de eddig még nem jött rá frissítés.

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz H.lacika #80743 üzenetére

    A Huawei T5 10 akciós Nov 10-ig az MM-ben, némileg többért, 60e forint, de bátran ajánlható típus. Elég erős soc, korrekt 1900x1200 felbontás, jó tablet. Böngészés nekem teljesen asztali gép élmény, jó a válaszidő. Játékra is alkalmas, gyerekek tesztelik :) Megy minden rajta.
    Mi is lenovo 7-es essentialról váltottunk, nagy minőségi ugrás.
    Egy kérdés, nem véletlenül a kék szegélyes lenovo essential van nektek? Ha igen, megnéznéd, hogy a google play services (vagy google szolgáltatások magyarban) meg a youtube milyen verziószámmal fut nálad? Az alkalmazások menüpontban balra fent látható a számsor. Sajnos ráfrissítettem a rendszert, amit felajánlott és kifagyott frissítés közben, ahogy kell. Rendszer alapra visszaállítás után meg egyszerűen nem működik a google play services a jelenlegi verzióval és van kismillió változat, nem tudom, hogy melyiket kéne visszaállítani, ami még működött vele utoljára. A verziószám alapján le tudnám azt tölteni.

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz Corvin0716 #80814 üzenetére

    Olyan szempontból lehet hasznos, hogy ezzel a tablettel lehet telefonálni is, akár kihangosítva. Egy tkom marathonos feltöltő kártyát mintha az isten is olyanoknak teremtette volna meg, akik keveset használják a mobil internetet, de néha kell nekik, illetve ad egy hívható telefonszámot, ha nagyon muszáj lehet használni, lehet hívni vagy erről telefonálni. Évi egyszer rátölt 5e pénzt az ember és annyi, vesz egy 3,5gb internet csomagot és nincs lejárati ideje az internetnek, mint a többi szolgáltatónál. A kártya legyen aktív, évi 1x 5e pénzt rá kell tölteni.
    Persze az kérdés, hogy a felárat megéri-e? Én gyereknek adtam és már volt rá eset, hogy ezen hívtam, hogy hova is kevertek el. Legalább nem kell telefont vennem neki egy jó darabig, megteszi ez a tablet is. Kirándulásoknál is jól jöhet. mondjuk nekem telefonon is tkom marathon internet van, tehát minek osszam azt meg, inkább vettem még egy tkom marathon kártyát a tabletbe is.

    [ Szerkesztve ]

  • Baltazár123

    senior tag

    Úgy látom elég sok Huawei T5 10-et eladtak mostanában. Lenne egy olyan kérdésem, hogy azt tudom, hogy a hivatalos huawei pen ezzel nem megy, de kéne valami közepes minőségű mégis, gyereknek írást gyakorolni, meg rajzolgatni. Ha bejön neki, akkor majd jövőre kap jobb tabletet, de most elég lenne valami egyszerűbb megoldás is. Használ valaki valamilyen jóféle pen-t a T5 10-re, ami ajánlható?
    [link]
    Ezt nézegettem amazonon, ami már nem az a bunkó végű és lehetne vele rajzolni, de nulla tapasztalatom van epennel, ezért kérdeznék hátha van aki már használ és tud adni jó ötletet.

Új hozzászólás Aktív témák