- iPhone topik
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Profi EKG-s óra lett a Watch Fitből
- Honor 400 Pro - gép a képben
- Samsung Galaxy S21 és S21+ - húszra akartak lapot húzni
- Honor Magic7 Pro - kifinomult, költséges képalkotás
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Milyen okostelefont vegyek?
- Telekom mobilszolgáltatások
- Apple iPhone 16 Pro - rutinvizsga
Új hozzászólás Aktív témák
-
daveoff
veterán
válasz
szasanyi #5098 üzenetére
és CsonkaImo:
Én nem vagyok egy nagy szaki ebben a témában, sőt....
De egy kolléga egy másik topikban elmagyarázta, hogy ez a teszt arra hivatott, hogy megmutassa a DX12 képességeit, a teszt alapján VGA teljesítményt nem lehet összehasonlítani(leírják a teszt készítői is), csak azt mutatja meg, hogy az adott hardver mennyi Draw Call/sec-re képes, de ez nem azt jelenti, hogy pl egy játékban erre szűkség is lesz, sőt, biztos hogy egyelőre még nem lesz ennyire szűkség. Tehát ebből azt látszik csak, hogy mekkora korlát volt ilyen téren a DX11. Az tény, hogy az AMD kártyái több Draw Call/sec-re képesek, de ez nem azonos egy játékban mért teljesítménnyel, teljesen más a két dolog....Nem hinném, hogy okot adtam a flegmázásra, nyugodtan utána olvashatsz a dolgoknak....
-
daveoff
veterán
válasz
szasanyi #5089 üzenetére
Azt már láthattuk, hogy eaz új DX12 teszt alapján egy R9 285 (Tonga PRO, amiből most fog érkezni az XT ami messze nem a legdrágább kártya lesz) jobb teljesítményt nyúlj mint egy ~3x annyiba kerülő GTX980. Ez semmiképp sem jó ómen a Maxwell tulajoknak.
Ennek a tesztnek köze nincs a VGA teljesítményéhez, de mindegy.....
-
Televan74
nagyúr
válasz
szasanyi #5089 üzenetére
Majd attól függ mit tesznek bele a DX12 -s játékokba.Egy szintetikus teszt után meg nem mondanák véleményt.És egy NV fannak még mindig előbb fognak eladni egy GTX980 -t 130.000Ft -ért,mint egy 285XT 100.000 Ft -ért.
A 980 -s tulajok biztos hogy bukni fognak az eladásakor, többet is mint amúgy kellene,köszönhetően a konkurencia nélküli magas árnak.Hidd el én szívesebben adtam volna egy 390 -s kártyáért 160-170k -t.És nem GTX980 -ért 165k -t.Bár nekem nagyon tetszik a kártya.
-
FLATRONW
őstag
válasz
szasanyi #5089 üzenetére
Szerintem meg szinte nulla a jelentősége annak, hogy hány rajzolási parancsot tud egy gpu és a cikk is pont arra próbál rávilágítani. Nem a rajzolási parancsok száma az ami leginkább befolyásolja a teljesítményt.
Az alapján DX11-ben egy 750TI-nek is dupla erősnek kellene lennie egy csúcs Radeonnél. -
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
szasanyi #2355 üzenetére
Nincs olyan forgatókönyv, ami nem jelent majd az eladási mutatókban csökkenést. Ez sajnos a piac változásaival fog járni.
A fő szempont egyébként mindkét cég számára, hogy ne kövessék le egymást sehol. Ez már a fejlesztőkhöz való hozzáállásban kialakult, és a játékok esetében is látszik. Az AMD-nél extrém fókuszt kap az AAA kategória, míg a MOBA/MMO csak támogatott, de nem lényeges. Az NV-nél ez pont fordított. A MOBA/MMO a fókusz és az AAA a másodlagos.
Ez egyértelműen látszik a nagy kiadókkal való üzletelésben is. Gyakorlatilag az NV-nél csak az Ubisoft komoly partner, míg az AMD-nél az EA, a Square Enix és a SEGA is kiemelt támogatást kap. Viszont az NV rengeteg PC-exkluzív MMO és MOBA támogatására is költ. -
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
szasanyi #2353 üzenetére
Persze, hogy nincs törekvés. Mivel mostantól kezdve nem tekintenek egymásra versenytársként. Minden szempontból az ellenkezőjét teszik annak, amit a másik csinál.
NVIDIA: dokumentációk hiánya és az egyéni optimalizálás akadályozása, lezárt és csak felügyelet mellett módosítható shader kódok
AMD (és az Intel is): dokumentációk biztosítása és az egyéni optimalizálás segítése, nyílt és szabadon módosítható shader kódokAz NVIDIA ezt nem kicseszésből csinálja, hanem azért, mert abban a modellben, amit az AMD és az Intel csinál, illetve amire ők is építettek a 2006-2010-es években már nincs jövőjük. Ez látszik is. Rengeteg top kiadó nem is tartja már velük a kapcsolatot. Az Intel és az AMD többet fog mondani arról, hogy GeForce-ra hogyan kell optimalizálni, mint maga az NVIDIA.
-
HSM
félisten
válasz
szasanyi #2068 üzenetére
Engem pedig csak az érdekel, mit tud különböző játékokban húzva a másik oldal.
Én amit tudtam megmértem a topikban, képekkel, mindennel. Többet nem tudok hozzátenni. Senkinek nem bántottam a gépét, vagy az önérzetét.
(Kivéve egy esetet, de azt ugye megbeszéltük.
)
Ugyanakkor olyankor mérges tudok lenni, amikor olyan posztokat olvasok, hogy AMD-n nem lehet játszani, meg drivergondok vannak, amikor merőben az ellenkezőjét tapasztalom.
Most egy darabig maradok piros, mert nagyon olcsón tudtam venni egy új Giga WF3 290-et, amivel ráadásul meg vagyok elégedve. Ha majd nem leszek, vagy látok meggyőző NV eredmények, akkor majd megfontolom a váltást, de legalábbis a zöld oldal kipróbálást, de addig nekem elég, ha a kíváncsiságom kielégíem itt pár önkéntes mérésének megcsodálásával.Béke!
-
daneeeeee
aktív tag
válasz
szasanyi #2068 üzenetére
"Ezt csak azért írtam le, mert ha vki tényleg kíváncsi az miért nem korrekt, hiteles adatokra épülő összehasonlításokat tesz?"
Ööö... feljebb találsz néhány tesztet.
Igazából szerintem rengeteg potenciál van ebbe a topicban, jó pár kérdésre megtudnánk együtt találni a válaszokat (pl: régóta keringő pletyka itt a fórumon, hogy régi játékok jobban mennek NV-n mint AMD-n. Nos többek között ezt is ki lehetne deríteni) Szóval nekem vannak ötleteim és gyanítom másoknak is van, csak a vállalkozó kedvű kollégákból ne fogyjunk ki."Azt itt hadd jegyzem meg, hogy a vörös oldal képviselőinek a zászlólengetéshez nem ártana kipróbálni azt a rondazöldet is."
Megtörtént! Véleményem is van, de nem szeretnék se háborút, se hittéríteni szóval hagyjuk.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
szasanyi #2055 üzenetére
Azzal nem lesz gondjuk. Engem jobban izgat, hogy a PC-re mit találnak ki. Ha reálisan nézzük, akkor GI-ra két értékelhető alternatíva létezik ma.
Valszeg a legtöbb játék az Enlighten új verzióját fogja erőltetni. A mostani CPU-s számítás még többletterhelés és extra késleltetést jelent, de GPGPU-val is megoldható. Most, hogy az ARM megvette őket, biztos átrakják DC-re vagy OpenCL-re. Asszinkron compute mellett szuper sebessége lesz.
Jobb minőséget ad az LPV, de számításigényesebb is, viszont cserébe egyszerűsíti a volumetrikus fényszámítást.
Opció esetleg a VPL, de ez a jellemző leképzőkhöz nem ideális.
A SVOCT szerintem álom. Maximum az SVPRTCT mehet, de az nem minden architektúrán oldható meg jól. A 3D textúra mérete sem ideális.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
A topikban az OFF és minden egyéb, nem a témához kapcsolódó hozzászólás gyártása TILOS!
Megbízhatatlan oldalakat ahol nem mérnek (pl gamegpu) ne linkeljetek.
- Multimédiás / PC-s hangfalszettek (2.0, 2.1, 5.1)
- body007: Magyarország kifosztásának története
- Windows 11
- Parkside szerszám kibeszélő
- Melyik tápegységet vegyem?
- sziku69: Szólánc.
- Arena Breakout: Infinite
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- iPhone topik
- Veszprém és környéke adok-veszek-beszélgetek
- További aktív témák...
- Lenovo Legion 5 Gaming. Az ár irányár, komoly érdeklődés esetén van lehetőség egyeztetésre
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 10600KF 16/32/64GB RAM RTX 3060 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- AKCIÓ! Csere-Beszámítás! Gainward Phantom RTX 4070Ti 12GB GDDR6X Videokártya!
- Alkatrészt cserélnél vagy bővítenél? Nálunk van, ami kell! Enterprise alkatrészek ITT
- Microsoft Windows, Office & Vírusirtók: Akciók, Azonnali Szállítás, Garantált Minőség, Garancia!
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged