Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alpi.

    addikt

    válasz Alpi. #7078 üzenetére

    Az, hogy win asztalon, full idle allapotban nem melegszik az azert van, mert fixalt orajelek mellett is el a magok lekapcsolasa. Ergo ha egy ideig nem erkezik terheles kikapcsolja a magot, de pl. jatekok alatt ez az allapot nem letezik, ott vegig elonyben lesz ha nincs fix orajel.

    https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

  • Timer

    veterán

    válasz Alpi. #7078 üzenetére

    Tök érdekes, hogy én kipróbáltam minden általad vázolt szcenáriót, és csak egyszálas teljesítményben van mérhető teljesítmény csökkenés realworld tesztekben. De nekem mindegy, úgy használod, ahogy akarod. 1.28 vcore mellett hajtom négy gigán, és mehetne lejjebb is, de nem kockáztatok. 1.35 körül volt stabil 4.1-en, 1.4 felett kicsivel 4.2-őn. Mielőtt ez a profil volt, offsetet is próbáltam pár hétig, de a terhelt hőfokok rosszabbak voltak, miközben az offset miatt elveszítettem az előnyt, amit a PBO szed össze 1 szálon. Nyilván hűtés kérdése is a kapott eredmény és az ebből levont konklúzió, nálam ez a helyzet, és ahogy olvasom itt, egyre többen döntenek fix órajel mellett. Ráadásul, allcore terhelésen PBO-val is ritkán lépkedett 4100 fölé, inkább 4000 volt a jellemző. Szóval, allcore nem veszítettem semmit.

    Ugyanazzal a ventilátor profillal allcore teszt alatt PBO-val 75 fok volt, fix órajelen most 67 fok 1 óra nyüstölés után. Nem mindegy, hangban pláne nem. Mérhető hátrányom ebből allcore - még egyszer mondom - nincs, max cinebench-ben, ahol a rövid teszt miatt nem igazán vesz vissza PBO-val sem a rendszer. Ha mondjuk tömörítésről van szó, vagy tömeges képfeldolgozásról, nem lassabb így a rendszer, csak halkabb, nem is kevéssel.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák