Honor Magic7 Lite - erősítést kérek

Tudását tekintve nem sokat változott az elődmodellhez képest, a nagy hangsúlyt a kitartásra és az ellenállásra helyezték a gyártónál.

Bevezető

Azt szoktuk meg, hogy a középkategóriás telefonokba mindig le-lecsorognak olyan fejlesztések, amelyek egy-két évvel ezelőtt a csúcsmodelleknél voltak csupán. Se szeri, se száma ezeknek a példáknak olyan triviális dolgoktól kezdve, mint az ujjlenyomat-olvasó, a nagy felbontású kamera, az ívelt kijelző, vagy a gyorsabb töltés. Ezért aztán arra számítottunk, hogy a Honor a Magic7 Lite kapcsán pár olyan funkciót hoz majd el idén, amelyek tavaly ott voltak a Magic6 Próban, de a gyártó más utat választott.

Magic6 Lite (balra) vs. Magic7 Lite (jobbra, ha nem lenne ezen a ponton már tök evidens)
Magic6 Lite (balra) vs. Magic7 Lite (jobbra, ha nem lenne ezen a ponton már tök evidens) [+]

A hardvert ugyanis szinte érintetlenül hagyták. Ugyanaz a chipset, mint tavaly, nem változott a kamera sem, a tárhely és a RAM mérete is a tavalyi, a kijelzőt sem piszkálták, viszont az árazáson sem csavartak: a Magic7 Lite fillérre ugyanannyiba kerül, mint amennyit pontosan egy évvel ezelőtt a Magic6 Lite-ért kértek úgy, hogy azért a forint árfolyama nem éppen kedvező irányba változott. De ha minden ugyanaz, akkor mégis mi értelme Magic7 Lite-ot venni a tavalyi gép helyett, amit már meg lehet kaparintani 125 ezer forintért, az újdonságért viszont 160 ezret kell a boltban hagyni?

Magic6 Lite és Magic7 Lite
Magic6 Lite és Magic7 Lite [+]

A válasz most teljesen más irányból érkezik. A Honornál ugyanis azt mondták, hogy igazából a tavalyi vas idén is teljesen életképes (amit például az is aláhúz, hogy a hasonló hardverű Motorola Edge 50 Fusion is ezen az áron kapható), viszont próbáljunk meg javítani valamit a termék ellenállóságán, oszlassuk el a kételyeket, hogy az ívelt szélű kijelző sérülékeny és hozzuk el a kategória legnagyobb kapacitású akkumulátorát, aminek egy ideig — legalábbis ebben a méretben — a közelébe sem fog érni senki. A gyártó annyira bízik abban, hogy tényleg gyűrődésálló lett az újdonság, hogy nekünk a tesztkészülék mellé még mindenféle kis apróságokat is küldtek, hogy különböző próbatételeknek vethessük alá a telefont. És bátorítottak is minket, hogy törjünk diót a kijelzővel, próbáljuk megkarcolni a panelt, tegyük meg a mélyhűtőbe a mobilt, de leginkább dobáljuk nyugodtan. Az ilyesmire pedig nem kell kétszer felhívni a figyelmet, végre nem hogy nem kell hímestojásként vigyázni a tesztcuccra, de konkrétan meg lehet próbálni tönkretenni. Hogy ez miképp zajlott a gyakorlatban, arra a teszt végén térünk ki.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Elképesztő, 60 millió forintos összdíjazású AI hackathon Budapesten!

PR Budapesten rendezi meg egy magyar tech cég az első nemzetközi, 24 órás AI hackathonját! Bárki jelentkezhet, aki a mesterséges intelligenciában jártas és képes 24 óra alatt valami egyedit, kreatívat alkotni!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Honor

Előzmények

  • Honor Magic7 Lite lesz az X9c-ből

    A Magic6 Lite és az X9b relációjából és a kiszivárgott specifikációból kiindulva a keménykötésű Honor X9c Magic7 Lite néven várható.

Hirdetés