Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • palfitom

    félisten

    válasz MZsoltee #4907 üzenetére

    Nem, a Ryzen nem szereti a 4 modult, csak a kettőt.
    Ritkán hajlandó jól menni a 4 modul, nagy szerencse kell hozzá.

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

  • palfitom

    félisten

    válasz MZsoltee #4909 üzenetére

    Hokuszpk kolléga R7-1700, Tomahawk B350, Corsair 2x8 + Aegis 2x8 konfigja fut 2933 MHz-en, de más pozitív példát nem olvastam, ellenben több negatívat (2400 MHz-nél többet nem megy) igen...

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

  • solfilo

    veterán

    válasz MZsoltee #4911 üzenetére

    4 modullal lassúbb, mint 2-vel. Ez nem hinném, hogy változni fog, az elérhető órajelek ettől még javulhatnak következő generációval. Ez miatt én nem halasztanám el az olcsó beugrót a platformra, bár 3xxx-el együtt már vehetsz új chipsetes lapot is majd, azokban lehet tovább javul a RAM kezelés.

    [ Szerkesztve ]

    solfilo

  • wwenigma

    Jómunkásember

    válasz MZsoltee #4911 üzenetére

    Nincs gyerekbetegség, több modullal mindenhol necces a magasabb freki... :U

    Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

  • apa111

    aktív tag

    válasz MZsoltee #4919 üzenetére

    Szia!
    Ezt a mérést csak azért csináltam ,hogy tisztába rakjam a dolgokat .Amint írtam a gyártó /AMD / úgy ajánlja , 2 modult ahogy le is írtam 1.gen 2666mhz 2.gen 2933mhz és az apusok 2933 mhz.Ezek azok az értékek amik minden anomália / kék halál stb/ nélkül menni fognak az adott gennel.Viszont jönnek és jöttek új meg újabb biosok ,és elég szépen orvosoltak sok olyan problémát amit a felhasználok is jeleztek .Jelen esetben például több memória slott használata mivel sokan munkára használják ,és esetleg meg követeli nem egy esetben mondjuk 32- 64g memóriát amire szükség van egy adott munkához .Még vissza emlékszem mikor megvettem a r1700 -t mondjuk első emberként és nagyon gyér volt a memória támogatás a qlv lista szerint ,konkrétan 1 modul meg 2 modul volt meg adva ,a 4 modul nem volt .Azóta eltelt majd két év és már látok én is rengeteg alaplapi qlv listában 4 modul megadva elég szép eredményekkel .Viszont továbbra is azt mondom ,hogy nem 100% hogy össze jöjjön ,hiszen régen is így volt ,hogy jobban kedvelték a gépek a 2 modulos fel állást mint a kettőt ,mert a memória vezérlőt jobban terheli ,ráadásul most már a prociba van építve az .Na most nálam van 3 RIZSA gép / mert szeretem a rizsát :) :) / sőt még az asszonynak egy a8 9600 ami szintén ez a foglalat ,és van nálam 5 fajta memória + volt még egy /team group elite 2400mhz/ Ennek hatására meg ami elindult itt a fórumon gondoltam ki próbálok egy két fel állást / mivel nem kerül pénz ki adásba ,max csak egy kis idő ráfordításba/ és ezzel is tájékoztatva a fórum társakat ,hogy mire számíthat ha több modulban gondolkozik mint kettő.Szerencsésnek mondhatom magamat ,mert elég jól bele találtam eddig a memória lottóba / kingston 2133@ cl 14=2800 cl 16, consair 3200@ cl16 asrock lappban stabilan 3266cl16 ,de 3066 cl14 használom pattogósabb így ,patriot viper 3000@cl 16 =3200 cl16 2200g mellett / a nagy viper 3733@cl17 az ment 3466cl 16 2200g mellett a régebbi Rizsákkal R1700 ,R 1400 azokkal viszont max 3000-3200 és ebből is látszik ,hogy mennyivel jobb a 2.gen ryzen memória kezelése nem véletlen ajánlják azokat az 1.gen-l szemben.Kérdésedre válaszolva csak azért csináltam a teszteket hogy ki lehet fogni egy jó párost ,de véleményem szerint jobban jár az ember ha / pl ?: 2x4g helyett 2x8g és 2x8g helyett 2x16g vált az ember ,és nem úgy ,hogy vesz melléjük még két modult/ Arra nem biztos hogy van garancia .Nincsen referncia értékem a ezt csak most hirtelenben csináltam ,de engem is meg lepett ,hogy egyáltalán el indult elsőre a gép és nem nyekkent meg.Ha nem lett volna több memória itthon ,akkor biztos nem vettem volna hogy a végére járjak .Amúgy a gép már ment is vissza a dobozba ,de még annyit lehet ki próbálok ,hogy másik fajta rammal hogyan párosul ,pusztán csak kíváncsiságból / Hokuszpók/ fórum társ után :D Még annyit hogy most például vissza vettem 3napja az r 1700 mellet a consair ramokat 2666 cl 12 -re szinte semmi különbséget nem érzek a 3066-hoz képest se játékban se tesztekben :) na mondjuk játékban 3-4fps különbséget :) 2 modullal meg már raktam fel elég sok mérést ,ha kedved nézd vissza ,de én csak hasamra ütve állítgattam be az értékeket nagyon nincs egyik se finomítva ,hogy mindent ki csavarjak belőle teljessen stabil az összes gép :) Való színű nálam sokkal jobban hozzá értő egyének még többet ki tudtak volna hozni belőle.

  • Gyöször

    senior tag

    válasz MZsoltee #9386 üzenetére

    Ez végülis egy jó ötlet. Kicsit korábban beszélünk, lehet meg is lépem... de jó ez a proci nekem, nem igazán venném észre, hogy X-es proci van a gépben, amire én használom. Bár pont videoszerkesztgetek hobbiból, de ezzel a teljesítménnyel meg vagyok elégedve. Reménykedtem benne, hogy hátha fejlődött annyit a technika, hogy ilyen kocajátékosnak mint én nem kell venni méregdrága VGAt, meg itt is úgy tűnt mikor kérdezgettem. De nem vagyok cseppet sem csalódott jó minden. Stratégiai meg mittomén milyen játékokhoz biztos jó ez. A rally nem ilyen :-)))

    ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

Új hozzászólás Aktív témák