- Megjött a jubileumi Pixel széria
- Xiaomi 13 - felnőni nehéz
- Hivatalos a OnePlus 13 startdátuma
- Az iPhone hajthatatlanságán gúnyolódik a Samsung
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Google Pixel topik
- One mobilszolgáltatások
- Kétmotoros tereproller, ami nem lett túl drága - Ausom L2 Max Dual
- iPhone topik
- Vivo X200 Pro - a kétszázát!
Új hozzászólás Aktív témák
-
HSM
félisten
válasz
S_x96x_S #5393 üzenetére
"Valamint a legtöbb párhuzamosítást - át lehet lökni a GPU-ra ..
Vagyis a heterogén ( CPU + GPU ( + FPGA ))
programozásé a jövő"
Ezt nyomták a Caveri APU-nál is ezer éve... [link] Aztán a forradalom valamiért mégis elmaradt, pedig a hardver azóta is adott (lenne) hozzá.#5394 Busterftw : "a CCX desgin ellegge eltero volt mindentol ami addig megjelent es mainstream volt"
Az OS és a szoftverek szintjén teljes mértékben ugyanaz a megoldandó probléma, mint a Core2 Quadnál. Vannak magok, amik egymással gyorsan tudnak adatot cserélni (közös L2 a Quadnál, közös L3 a CCX-nél) és vannak, amik lassan, és ezt a feladatok kiosztásánál/ütemezésénél érdemes figyelembe venni.Fun fact, annak idején épp az AMD demózta bőszen, mikor megjelentek a világ első natív négymagosával, hogy ez bizony mennyivel jobb, mint a konkurencia kétszer kétmagos felépítése...
"Currently Intel’s quad core implementation relies on it having two Core 2 dies on a single package. It can easily pull this off because it doesn’t integrate the memory controller into the CPU. This allows more cores to be added as needed.
However, this creates an inherent performance problem, since both die are only connected only through the CPU front side bus (FSB). Sending data from core one to three means that it has to be sent out of the CPU to the northbridge and then back again creating a massive additional latency and reducing the bandwidth available for memory access.
Discussion between cores one and two or three and four is okay, because they are on the same piece of silicon, but still 50% of the time there’s a latency problem.
" [link]
Pontosan ez történik a CCX-ek esetén is, ha a szomszéd CCX-el kell adatot cserélni, arra csak a memóriavezérlőn keresztül van mód, hiába fizikailag egy csip. Ez a probléma "szűnt meg" az 5600X és 5800X modelleken, mivel azokon egy csip egy CCX, minden mag egyforma gyorsan fér az adatokhoz.Azzal viszont teljes mértékben egyetértek, hogy a fő probléma, hogy hogyan ütemezd a feladatokat a magok között, adott esetben power plan függően, a különböző elérhető kis/nagy magszámok mellett.
Bár tegyük hozzá, 16 magot megfelelően skálázódó módon ellátni szálakkal egyébként sem feltétlenül egyszerű, hát még ilyen "egzotikus" felépítésű CPU-k esetén.
Új hozzászólás Aktív témák
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 13400F 16/32/64GB RAM RTX 3060 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 128GB Green -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3036
- Bezámítás! Lenovo Thinkpad T14 Gen 5 üzleti - Ultra 7 165U 16GB DDR5 512GB SSD Intel Graphics WIN11
- Azonnali készpénzes nVidia RTX 4000 sorozat videokártya felvásárlás személyesen / csomagküldéssel
- iKing.Hu - Xiaomi 14 Ultra Ultra White Használt, karcmentes állapot, Kamerás csúcsmobil
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest